autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
FWD & RWD - wolna dyskusja
Autor Wiadomość
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Sob Lis 19, 2016 16:18   

Krzysztof napisał/a:
mateuh napisał/a:
i tak wolę RWD przynajmniej mam respekt do drogi :)


Jak bys dal auto.zonie.by jezdzila.z.twoimi.dziecmi to nie wiem.czy bys chcial.respektu do.drogi


A dlaczego Gosia ma Hondę?
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Lis 19, 2016 16:54   

no więc właśnie do różnych rzeczy jest potrzebny różny napęd, są sytuacje gdzie RWD ma sens, jednak w przeważającej ilości sytuacji FWD i AWD są zwyczajnie lepsze i tyle.

RWD daje zabawę, to oczywiście mega ważne :)

W sumie idealnie by było jak by auta AWD miały taki przełącznik FWD RWD i AWD może zna ktoą takie auto ?
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Sob Lis 19, 2016 18:54   

No albo odłączaną PRZEDNIĄ oś zamiast tylnej - z tym że wybór super
W pracy mam służbowego outlandera ale nei widzę różnicy czy jadę na 4 czy na przodzie, na lock słąbiej idzie tylko :P
Zresztą głównie to u mechanika stoi :mrgreen:
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
marasss2
Kierowca Skutera


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 525
Skąd: STAROGARD GD
Wysłany: Sob Lis 19, 2016 19:52   

Myślę, że najbardziej uniwersalny napęd to jednak 4x4. Fwd nie nadaje się do mocnych silników bo strasznie myszkuje (ponoć w nowych mocnych Fwd jakoś to opanowali) a mocne 4x4 daje ten sam fun z jazdy co Rwd taka moja opinia.
_________________
Jest TURBO
Jest QUATTRO
jest ZABAWA
 
 
grzeszak
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lut 2014
Posty: 1368
Skąd: Tczew
Wysłany: Sob Lis 19, 2016 19:58   

marasss2 napisał/a:
Myślę, że najbardziej uniwersalny napęd to jednak 4x4. Fwd nie nadaje się do mocnych silników bo strasznie myszkuje (ponoć w nowych mocnych Fwd jakoś to opanowali) a mocne 4x4 daje ten sam fun z jazdy co Rwd taka moja opinia.


Masz trochę racji, jednak tylko RWD jest dla prawdziwych mężczyzn. 4x4 to napęd dla żony :)
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Lis 19, 2016 21:05   

Cytat:
4x4 to napęd dla żony


:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

Wiem.wiem ost nie moze byc tylko z.usmiechow :-)
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
broj83
Kierowca kat. B



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 31 Sie 2012
Posty: 288
Skąd: GST
Wysłany: Sob Lis 19, 2016 21:06   

Cytat:
No albo odłączaną PRZEDNIĄ oś zamiast tylnej

A nie jest tak przypadkiem w jakimś modelu BMW X-drive czy jak to się tam pisze :-)
_________________
“Jeżeli wszystko jest pod kontrolą, to jedziesz zbyt wolno”
(Sir Stirling Moss)
Bo nie prędkość zabija,tylko jej gwałtowna utrata :evil:
 
 
Kędzior
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Kwi 2011
Posty: 1315
Skąd: Grudziądz
Wysłany: Sob Lis 19, 2016 23:32   

Podobno te nowe xdrive maja taka opcje ale to tylko slyszalem w tv ale w praktyce nie widzialem , wedlug mnie najlepiej bylo by gdyby auto podczas wyscigu na 1/4 ruszalo z 4 butow a np po wpieciu 3 biegu odcinalo naped tylny przezco jest mniejsza strata na napedzie bo 4x4 oraz rwd maja wieksze straty niz fwd
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Nie Lis 20, 2016 00:29   

marasss2 napisał/a:
Myślę, że najbardziej uniwersalny napęd to jednak 4x4. Fwd nie nadaje się do mocnych silników bo strasznie myszkuje (ponoć w nowych mocnych Fwd jakoś to opanowali) a mocne 4x4 daje ten sam fun z jazdy co Rwd taka moja opinia.


Nie daje takiego samego Funu, dlatego sportowe auta z Italii i GB czy USA są RWD, a ludzie kupują je głównie dla przyjemności z jazdy.
Optymalne nie jest AWD bo jezdząc normalnie podnosi spalanie, zwiększa znacząco masę auta i pod osi cenę, tu króluje FWD i większości przypadków wystarcza.
Szybka, ostra, techniczna jazda, na różnych rodzajach nawierzchni uwidacznia zalety AWD
 
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Nie Lis 20, 2016 11:02   

broj83 napisał/a:
Cytat:
No albo odłączaną PRZEDNIĄ oś zamiast tylnej

A nie jest tak przypadkiem w jakimś modelu BMW X-drive czy jak to się tam pisze :-)


Nie wiem, kurczęta chyba sobie kupię BMW i może coś więcej się dowiem o tych autach
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
marasss2
Kierowca Skutera


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 525
Skąd: STAROGARD GD
Wysłany: Nie Lis 20, 2016 12:24   

Lincoln napisał/a:


Nie daje takiego samego Funu, dlatego sportowe auta z Italii i GB czy USA są RWD, a ludzie kupują je głównie dla przyjemności z jazdy.
Optymalne nie jest AWD bo jezdząc normalnie podnosi spalanie, zwiększa znacząco masę auta i pod osi cenę, tu króluje FWD i większości przypadków wystarcza.
Szybka, ostra, techniczna jazda, na różnych rodzajach nawierzchni uwidacznia zalety AWD

Zgodzę się, że podnosi spalanie zwłaszcza stały zwiększa masę i podnosi cenę , ale wynagradza to właściwościami jezdnymi o których można się przekonać w zwykłych warunkach jak np. ostatnio na święcie zmarłych na parkingu przed cmentarzem na Łapiszewie większość FWD i RWD stała w błocie i mieliła kołami, a ja na letnich oponach bez problemu przejeżdżałem i nikt nie musiał się brudzić żeby wypchać. Jak widać opinia jest jak d..a każdy ma swoją i co innego woli dzięki temu jest duży wybór wszystkiego na rynku :wink:
_________________
Jest TURBO
Jest QUATTRO
jest ZABAWA
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie Lis 20, 2016 12:43   

marasss2 napisał/a:
Jak widać opinia jest jak d..a każdy ma swoją

masz rację i jak byśmy nie mieli forum to nie ma tematu. Mamy jednak forum i fajnie sobie podyskutować i fajnie, że każdy może wyrazić swoją opinię.

marasss2 napisał/a:
ostatnio na święcie zmarłych na parkingu przed cmentarzem na Łapiszewie większość FWD i RWD stała w błocie i mieliła kołami, a ja na letnich oponach bez problemu przejeżdżałem i nikt nie musiał się brudzić żeby wypchać


ja też przyznam, że mi autem AWD jeździ się pewniej jak warunki są takie jak wczoraj czyli pada deszcz, a przyznać też muszę, że RWD daje więcej zabawy :)
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12