autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Garaż - jak zaplanować
Autor Wiadomość
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Pon Kwi 03, 2017 15:33   Garaż - jak zaplanować

jak juz niektórzy wiedzą - plan domu mam.. w sumie już zatwierdzony, działka też jest.. w sumie dom jest z jakimś tam garażem ale.. pozostał mi jeszcze do wyboru garaż.. znaczy mam w planie zagospodarowanie i warunkach pozwolenie na postawienie garażu wolnostojącego o powierzchni zabudowy ..do 70m2.. generalnie chciałbym większy.. np taki:



albo taki (pasowałby do bryły domu ;-) ):



ale realia robią swoje i na razie potrzebuję - tak mi się wydaje garażu dwustanowiskowego z możliwością pokręcenia przy aucie..









no plan jest taki - żeby były 2 stanowiska, jakiś stół warsztatowy, lodówka na browara, w miarę wygodne obejscie wokół auta..

myślę nad konstrukcją drewnianą - bo to łatwa rozbudowa jakby co, cieńsze ściany, cieplejsze, łatwiej ogrzać (będzie podłączone pod kocioł C.O. z domu)





i tu tez pytania

jakie powinny być wymiary WYGODNEGO w użyciu garażu (długość, szerokość, wysokość)?? wszelkie sugestie, rady - mile widziane..


_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

Ostatnio zmieniony przez conpress Wto Kwi 04, 2017 00:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MICHAŁ
Mistrz Kierownicy
OPEL



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Mar 2011
Posty: 2348
Skąd: okolice Gtc
Wysłany: Pon Kwi 03, 2017 16:42   

szerkość to napewno tak by dało sie otworzyć drzwi w aucie bo i wtedy spokojnie można przy kolach pogrzebac . co do dlugosci i wysokości to musisz okreslić sie jakiego typu auta bedziesz robić , bo wiadomo jak busy to trzeba bedzie wiecej . z mojego doświadczenia wiem ze 3.70 szerokosci to troche zamalo . robiąc przy kolach jest już mało komfortowo no chyba ze wjedzie sie do garazu bliżej jednej strony . tak samo jesli chodzi o dlugosc mam roboczego 6 m i do wyciagania motoru już jest tak na styk. jak wyciaga sie zurawiem .
_________________
kompleksowe usługi hydrauliczne.kotłownie gazowe ,olejowe,weglowe , instalacjie gazowe.instalacjie grzewcze .
 
 
 
Tomix
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1933
Skąd: Pączewo
Wysłany: Pon Kwi 03, 2017 17:51   

myślę ze te 8X8 minimum, wiadomo jak to w garażach bywa zaraz jakieś śmieci przy ścianie kosiarki czy coś :)
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Kwi 03, 2017 18:22   

też uważam, że trzeba przewidzieć na przyszłość takie sprawy jak kosiarki, i inne jeździ-ki dodatkowo rower no i jak skończysz czterdziestkę kupisz Chopera :) też trzeba będzie go gdzieś postawić.

CO do samochodów załóż, że co roku one rosną więc jak chcesz żyć w domu 40 lat to od obecnego samochodu zacznij dodawać na długość i szerokość po 2 cm rocznie :) + na szerokość otwarcia drzwi co by jak Michał pisze koła dobrze się zmieniało.

Taki wzór długość 507 cm szerokość 195 cm + 40 lat x 2cm = długość 507 + 80 cm szerokość 195 + 80 cm + otwarte drzwi. To razy ilość samochodów jaką chcesz garażować + 1
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
grzeszak
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lut 2014
Posty: 1368
Skąd: Tczew
Wysłany: Pon Kwi 03, 2017 20:00   

Dwa stanowiska to zupełne minimum, warto aby każda z bram miała chociaż z 2,8 metra szerokości, żeby swobodnie móc wjechać nawet większym autem.
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Pon Kwi 03, 2017 21:07   

do kosiarki, rowera, chopera, rozpakowywania zakupów będzie dwustanowiskowy połączony z budynkiem mieszkalnym..

dwustanowiskowy garaż do krecenia aut, degustacji piwa, jarania cygar - będzie z boku domu na tyłach działki..
co do długości - z doświadczenia wiem - że powinno być 7.50-8.50 (użycie żurawia, otwarcie bagażnika, w zamknietym garażu..) szerokość - wiem że na jednostanowiskowym 3.00 m to dramat 3.50-4.00 jest w miarę 4.50 i wiecej jest już OK przy dwustanowiskowym wychodzi to troche inaczej..

powierzchniowo pasują mi takie:

http://www.tooba.pl/projekt-garazu-G113-TDS-529

http://www.tooba.pl/projekt-garazu-G155-TNW-219

wizualnie

http://www.tooba.pl/projekt-garazu-G24-TNN-679

https://www.archon.pl/pro...-m23c223bb0a00a
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12