autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Warunki pracy - jak traktuje się pracowników
Autor Wiadomość
Marta
Kierowca Skutera



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Wrz 2011
Posty: 470
Skąd: STG
Wysłany: Wto Lip 04, 2017 21:41   Warunki pracy - jak traktuje się pracowników

Mam pytanie z innej beczki... moglibyście wypowiedzieć się jak traktuje się pracowników w firmie, w której pracujecie?
Chodzi mi między innymi o porównanie warunków finansowch oferowanych nowym pracownikom w porównaniu do pensji tych starszych stażem. Czy doceniany jest u Was wieloletni i oddany pracownik czy traktuje się go jak tzw. murzyna od brudnej roboty. Czy pracownik może stawiać swoje warunki przełożonemu? Czy istnieje szacunek do bezpośredniego przełożonego? Czy wyciągane są konsekwencje wobec pracownika w przypadku błędów jakie popełnia lub gdy nie przykłada się do swojej pracy? Czy pracownik bez konsekwencji może nie wykonać polecenia broniąc się tym iż dane polecenie nie należy w jego zakresie obowiązków.
Czekam na Wasze opinie bo zastanawiam się czy wszędzie tak jest czy tylko u mnie w pracy jest taka patologia.
_________________
Die Young Stay Pretty...
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Lip 04, 2017 22:24   

temat wydaje się bardziej złożony, sam jestem przekonany, że każdy pracodawca uważa, że zatrudniając pracownika zatrudnia go i płaci mu względem jego umiejętności. Inną sytuacją jest fakt, że przychodzi pracownik bez specjalnej wiedzy którego trzeba nauczyć po jakimś czasie staje się fachowcem i tu pracodawca może zauważyć dobrego człowieka dając mu możliwość zarobienia więcej. Może też być tak, że wyszkolono pracownika dla innego pracodawcy co jest dość częste. Dlaczego tak jest kto to wie.

Pewne jest, że nowemu pracownikowi daje się okres karencji by się wdrożył a potem od niego wymaga jak od wszystkich.

Ogólnie jak nie jesteś zadowolona to możesz zmienić pracę lub porozmawiać z pracodawcą.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Marta
Kierowca Skutera



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Wrz 2011
Posty: 470
Skąd: STG
Wysłany: Wto Lip 04, 2017 22:45   

Prace lubię i nie chciałabym jej zmieniać ale zaczynam się nad tą opcją zastanawiać bo niestety mało jest sprawiedliwości na tym świecie. Tylko czy to jest wyjątek czy stanowi to regułę w innych zakładach pracy?
_________________
Die Young Stay Pretty...
 
 
 
cimar
Szybki i wściekły
Naczelnik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5105
Skąd: Północ
Wysłany: Śro Lip 05, 2017 11:13   Re: Warunki pracy - jak traktuje się pracowników

Marta napisał/a:
Czy doceniany jest u Was wieloletni i oddany pracownik

U nas w firmie owszem, chociaż to zależy od działu :)
Marta napisał/a:
czy traktuje się go jak tzw. murzyna od brudnej roboty.


Ja jestem zdania jak sobie dasz tak masz.
Marta napisał/a:
Czy pracownik może stawiać swoje warunki przełożonemu?


Zdecydowanie tak, wtedy cię zauważą ;)

Ja jestem zdania, jeżeli ciężko pracujesz zostaniesz doceniony. W moim przypadku się to sprawdziło, ale to wszystko zależy od firmy czy stawia na rozwój pracownika. A obecnie żyjemy w czasach gdzie ciężko o dobrego i solidnego pracownika tym bardziej firma stara się go zatrzymać.

Marta jak chcesz zmienić pracę wyślij mi CV szukam zakupowca do działu logistyki.
_________________
"Bo los z nas drwi, drwi z nas co dzień"
Ostatnio zmieniony przez cimar Śro Lip 05, 2017 11:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Śro Lip 05, 2017 11:19   

Moim zdaniem jeśli ludzi w danym zawodzie brakuje , to pracownik może stawiać swoje warunki , oczywiście jeśli spełnia wymagania pracodawcy. W każdym z zakładów w którym pracowałem trzeba stawki ostro negocjować, bo wiadomo że pracownik chce zarobić jak najwięcej, a pracodawca jak najmniej .. Ja akurat dobrze wychodzę na tym odkąd zmieniłem pracę z tej w Tczewie..
Moze trochę pracodawca narzuca nam więcej pracy niż mamy założone, ale jesteśmy twardzi i nie dajemy sobie w kaszę dmuchać:)

Szukamy też do pracy ślusarza. Zarobki miesięczne w okolicach 4k , zapraszamy
_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12