autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Krzysztof
Sob Gru 22, 2018 20:55
Polecam - opinie
Autor Wiadomość
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Gru 14, 2018 00:35   Polecam - opinie

https://www.autotesto.pl/

Skorzystałem z usług tej firmy, pewnie jak bym sam pojechał to auto było by kupione ponieważ na pierwszy rzut oka wszystko było ok.

Usterki wyszły przy stacji diagnostycznej.

Wiadomo jak bym sam pojechał to już sama kwestia podróży by mogła spowodować, że auto było by kupione a tak bez emocji.

Jestem zadowolony. To w sumie najdroższa firma w Polsce.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Sob Gru 22, 2018 20:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Pią Gru 14, 2018 10:39   

A co oglądali i co wyszło po ich ogledzinach?
_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Gru 14, 2018 12:18   

https://www.autotesto.pl/raport-przykladowy/

Przykładowy raport taki dostałem od auta co chciałem kupić
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Sob Gru 15, 2018 13:51   

bardzo szczegółowy ;)
_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
 
 
 
grzeszak
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lut 2014
Posty: 1368
Skąd: Tczew
Wysłany: Śro Gru 19, 2018 01:22   

Kupowanie Opla Insygnia z tym motorem i przebiegiem to pewny kłopot. Sypią się na potęgę.
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Gru 19, 2018 08:29   

grzeszak napisał/a:
Kupowanie Opla Insygnia z tym motorem i przebiegiem to pewny kłopot. Sypią się na potęgę.


A kto chce takie auto mi się one podobają jedna opinie o silniku spowodowały że już ich od dawna nie oglądam

ogólnie sprawdziłem już 2 auta CX9 i brak rekomendacji w każdym z przypadków.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Śro Gru 19, 2018 10:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Śro Gru 19, 2018 13:45   

nie wiem.. nie wiem co powiedzieć.. trzeba by zrobić tak.. zamówić autotesto ze niby chcesz kupić od Magdy K. Nissana Murano.. niech Pan wpadnie, obada, pomaca, obluka.. pojedzie na stacje.. niech napisze co widzi.. w sumie można by też zlecić autotesto Mercedesa CLK55.. ciekawe co by napisali..

jakby te dwa auta odradzili.. kazałbym sprawdzić im A8 D2 Artura... jakby odradzili.. stwierdzam że to maszynka do wodorowania klienta.. no bo jak inaczej nazwać firmę gdzie "specjaliście" który jedzie sprawdzać auto płacą 50-60zł netto a kasują ileś razy tyle.. wtedy Ci kolesie co w ich imieniu jeżdzą i oglądają piszą że odradzają, bo dzięki temu klient nie kupi, a oni jeszcze jakiś czas będą mieli robotę.. :-P
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Gru 19, 2018 15:25   

conpress napisał/a:
stwierdzam że to maszynka do wodorowania klienta
może tak może nie, ogólnie raport wygląda dobrze, pomiar miernikiem i wizyta na stacji diagnostycznej to też coś.

Jak bym sam miał jechać do Łodzi to była by lipa, ta z Gdańska w sumie nie wiem kiedy się kładłem pod auto by je pooglądać a tam wyciek, no i uciekły mi szczegóły jak opony, przednie i tył inne firma dodatkowo produkcja 2016 mały przebieg dziwne.

No i bardzo ważne oglądanie auta kogoś oczami to zawsze na chłodno się ocenia a tak człowiek się napali i potem kupuje.

Co do tych testów na Murano to nie ukrywam, że mnie kusiło by to zlecić :) i pewnie to się stanie niebawem :)
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Gru 22, 2018 21:00   

a więc moje spostrzeżenia, sam raport jest zrobiony prawidłowo są informacje o stanie auta, pomiar miernikiem, pomiar szczelin wizyta w stacji diagnostycznej podłączenie do komputera itp. dużo zdjęć jazda próbna która wykonuje ktoś kto oglądał już dużo samochodów więc jak coś nie tak to zawsze wyłapie.

Pod wątpliwość poddaję jednak ogólną ocenę, ponieważ wg mnie auto z Łodzi wyszło najlepiej brak wycieków, mały przebieg raczej autentyczny, serwisowana w aso do 2015 itp. a rekomendację dostała mazda z Malborka gdzie brak historii serwisowania jakiekolwiek, brak przeglądu przez rok, wycieki brak informacji o tym, że maska i błotniki były malowane itp. dodatkowo auto zarejestrowane jako ciężarowe.

Kurcze czy to tak jest, że za 50 tyś nie można oczekiwać, że auto będzie spoko. To teraz moje murano ktoś kupi i ono na prawdę nie wymaga wkładu finansowego. Ma nowe opony, nic nie puka i nie stuka i nie cieknie.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
grzeszak
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lut 2014
Posty: 1368
Skąd: Tczew
Wysłany: Nie Gru 23, 2018 00:00   

Krzysztof napisał/a:

Kurcze czy to tak jest, że za 50 tyś nie można oczekiwać, że auto będzie spoko.


Ale jasne, że możesz oczekiwać super stanu: np. z salonu opel corsa, ford fiesta, dacia jakaś tam i wiele innych autek.
Każde używane auto to loteria, masz 50% szans, że to nie mina.
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie Gru 23, 2018 00:10   

grzeszak napisał/a:
Każde używane auto to loteria, masz 50% szans, że to nie mina.
no wiesz moje Murano stan igła, wcześniejsze tak samo to kurcze bez jaj, moje auta były za 15-20 tyś a tu chce się coś za 50 tyś i jeden po drugim słabizna.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
grzeszak
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lut 2014
Posty: 1368
Skąd: Tczew
Wysłany: Nie Gru 23, 2018 01:15   

Krzysztof napisał/a:
grzeszak napisał/a:
Każde używane auto to loteria, masz 50% szans, że to nie mina.
no wiesz moje Murano stan igła, wcześniejsze tak samo to kurcze bez jaj, moje auta były za 15-20 tyś a tu chce się coś za 50 tyś i jeden po drugim słabizna.


Tylko Ty dbasz o auto i na dodatek jesteś uczciwy. A to nie jest normą. Mam na wiosce zaprzyjaźnionego mechanika, mamy też 3 autohandle i te perełki przyjeżdżają czasem na serwis. Masakra jakaś. Co tam się wyprawia, to tylko nieliczni wiedzą. A potem autko wystawione jako perełka.
 
 
MICHAŁ
Mistrz Kierownicy
OPEL



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Mar 2011
Posty: 2348
Skąd: okolice Gtc
Wysłany: Nie Gru 23, 2018 09:20   

Niestety u nas jest taka mentalność ludzi (nie mówię że wszyscy) ale u nas metoda taniej kupić drożej sprzedać jest opanowana do perfekcji. A już wgl jeśli chodzi o wyższe kwoty bo tam jest łatwo zarobić ładnych parę tys. Wiele razy widziałem jakie auta i za ile były przyworzone do blacharza/lakiernia i pierwsze pytanie dobrze czy tanio. Handlarz zawsze to samo tanio tu poszpachluj tu za czaruj i do ludzi za więcej. Druga sprawa jeśli chodzi o osoby prywatne. Oni już nie dbają o auta jak nasi dziadkowie czy ojcowie. Jak jeździ to jeździ jak się sypie to do ludzi
_________________
kompleksowe usługi hydrauliczne.kotłownie gazowe ,olejowe,weglowe , instalacjie gazowe.instalacjie grzewcze .
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Śro Gru 26, 2018 23:55   

..w przedziale wiekowym 3-5 lat można jeszcze oczekiwać niezłego stanu.. można oczekiwać auta bez wycieków i bez większych przygód blacharskich - w końcu w tym przedziale auta w większości będą z przebiegiem 50-200k. km realnie..

kupno 10 letniego auta klasy wyższej.. (segment E, F, duże SUV) w stanie gwarantującym pewność dojazdu do celu, gwarancję bezawaryjności głównych podzespołów.. "jest możliwe".. ale raczej nie w co drugim, co trzecim... raczej jeszcze rzadziej.. kupując auto dziesięcioletnie i więcej chyba oczywistym jest, że awarie są normą i będą normą i czym klasa auta wyższa i lepiej wyposażona tym będzie to bardziej niż pewne.. nawet przebieg nie musi mieć znaczenia, bo niektóre podzespoły też niszczeją wraz z upływem czasu.. nawet jak nie są używane..

jeśli jesteśmy świadomi powyższego można oczywiście kupować starsze auta, nie przejmując się zbytnio przebiegiem, stanem technicznym, czy czymkolwiek.. bo i tak kupujemy często fajne auto za mniej niż 10-20% ceny rynkowej.. a wielu wypadkach i mniej.. ale raczej nie oczekujmy że nic nas to nie będzie kosztowało.. ;-)
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12