autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
O POLITYCE NIE WOLNO WAM ROZMAWIAĆ bo tak lepiej dla władzy
Autor Wiadomość
Krzysztof
moderator

Wysłany: Sob Lut 09, 2019 23:26   

jak dla Ciebie zabieranie pracującym ludziom pieniędzy to ogólnik a potem dawanie tych pieniędzy zagranicznym korporacjom to ogólnik to nie da się rozmawiać. Dla mnie to własnie są ważne sprawy.

Jedno co PIS zrobił dobrze to przywrócił wiek emerytalny, i to wszystko z sądownictwa się wycofali a nie wiem co jeszcze zrobili. A pytanie co zrobili czego nie da się cofnąć na jednym posiedzeniu kolejnego rządu.

Ja wyznaję idee a jakieś tam błahostki mnie nie interesują to jest pokarm dla ludzi co chyba nie mają wiedzy na tematy podatkowe i gospodarcze.

A rządy POPIS spokojnie dają sobie radę, alfery podsłuchowe i jedni i drudzy, mają za sobą, ciepłe posadki rozdają różnym ludziom i to ma być akceptowane.

Wiadomo propaganda idzie niesamowita bo walka o kasę jest prawdziwa. A im chodzi tylko o to by prawica nigdy nie dostała się do władzy. Prawica ma zniknąć dlatego nikt nie pokazuje ich w TV.

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001

MICHAŁ
Mistrz Kierownicy
OPEL

Wysłany: Nie Lut 10, 2019 00:45   

Władza jak każda. Każda coś robi by lud ich popierał że by jak naj dłużej siedzieć przy tzw korycie.a jeśli chodzi o tv PiS to oni mówią to co ludzie chcą usłyszeć. A grube sprawy idą bez szelestnie w tv. Wielkie akcje wycinania puszczy czy też sprzedaż polskiej kapitałowej firmy. Pod przykrywa dzikow. Itp. Za Po próba sprzedaży lotos polska. Świeżo po renowacji wartej 10razy tyle co cena sprzedaży.temat rzeka. I pewnie jak wejdzie kolejna władza będzie chciała coś sprzedać i wykombinować.

Lincoln
MEGA MODERATOR

Wysłany: Nie Lut 10, 2019 02:25   

Krzysztof napisał/a:
jak dla Ciebie zabieranie pracującym ludziom pieniędzy to ogólnik a potem dawanie tych pieniędzy zagranicznym korporacjom to ogólnik to nie da się rozmawiać.

To przedstaw dane z choćby 2018r ile pieniedzy zabrano ludziom i dano korporacjom?

MICHAŁ, nie zgodzę się, zauważ że tvn bardzo chętnie ujawnia wszelkie potknięcia obecnej władzy i nie tylko, czesto szkodząc krajowi - przykład wołowiny, gdzie już Europa chciała nas ukarać, do czasu jak się nie okazało po kontrolach, że u siebie mają jeszcze gorzej :razz: Ale patrząc na kapitał który jest właścicilem stacji to nie ma się co dziwić, że nie zależy im na tym by w Polsce dobrze się żyło.
Podaj konkretne nazwy firm ,które sa prywatyzowane, bo wedle mojej wiedzy raczej Skarb Państwa odkupuje Polskie firmy.

Krzysztof
moderator

Wysłany: Nie Lut 10, 2019 19:12   

Lincoln, oto moja odpowiedź na Twoje pytanie:
Lincoln napisał/a:
To przedstaw dane z choćby 2018r ile pieniędzy zabrano ludziom
ile ludziom zabrano to dość proste bo obecnie każdy dostał swój pit i może to sobie sprawdzić dokładnie dodatkowo średnio każdy zapłacił w ciągu roku około 16% podatku vat + Ci co jeżdżą samochodami płaca akcyzę itp.
Powiedzmy, że vat idzie na to co nam Polakom potrzebne a dochodowy to to co zabierają nam pod przymusem i karają tych co pracują a im więcej pracujesz i lepszy jesteś tym masz większą karę.

Lincoln napisał/a:
dano korporacjom?
dano korporacjom jak podają źródła

https://www.money.pl/gosp...,0,2403170.html

Ośmiocyfrową kwotę rządowego grantu dostało też kilka innych firm: LG Chem (25 mln zł), Areo Gearbox (22,2 mln zł), JP Morgan (20,26 mln zł), IFA Powertrain (18,39 mln zł) i Luxsoft (11,73 mln zł).

Na liście znajduje się 28 beneficjentów, którzy dostali od kilkuset tysięcy do kilkudziesięciu milionów złotych. Rekordzistą jest Mercedes-Benz, który dostał 82 mln zł na budowę fabryki silników w Jaworze.

http://wyborcza.pl/1,1552...ji-fabryki.html

https://oko.press/rzad-daje-mercedesowi-81-mln/

MICHAŁ, niestety masz rację, dokładnie mówią to co chcą słyszeć ludzie, skoro większość nie zna się na systemie podatkowym a nikomu nie zależy bo się społeczeństwo poznało to tak będzie dalej jak jest.
Rząd działa wg zasady po ciuchu zabrać głośno dać, no i najlepszy majstersztyk tak się ludziom wkręca, że nie mają o polityce dyskutować. No często się słyszy, ,mnie to nie dotyczy.

Na szczęście pojawiła się ostatnio iskierka nadziei na walkę z Lewicą i Socjalizmem, a mianowicie środowiska Prawicowe się łączą może coś im się uda. Będzie to trudne bo w TV nikt ich nie pokazuje a wiadomo kto ma TV ten ma władzę.

Moja Niemiecka Taryfa

Lincoln
MEGA MODERATOR

Wysłany: Nie Lut 10, 2019 21:41   

Mercedes wyłożył na fabrykę z tego co pamiętam około 1400mln, które w niemałym stopniu dostaną Polskie firmy, można powiedzieć, że te 80mln to kropla w morzu na wsparcie przemysłu procentujaca przez długie lata. Kwestia przedstawienia faktów.

Gdyby telewizja decydowała kto rządzi, to PO mając po dwóch kadencjach TVP i TVN nigdy by nie przegrała, więc widać teorie Krzysztofa kontra rzeczywistość :razz:

Krzysztof
moderator

Wysłany: Nie Lut 10, 2019 23:36   

Lincoln napisał/a:
Mercedes wyłożył na fabrykę z tego co pamiętam około 1400mln, które w niemałym stopniu dostaną Polskie firmy, można powiedzieć, że te 80mln to kropla w morzu na wsparcie przemysłu procentujaca przez długie lata. Kwestia przedstawienia faktów.
dałem odpowiedź to bronisz bo PIS to dało a inni wymienieni, natomiast Polski przedsiębiorca ma ZUS ponad 1300 pln a obywatel kwotę wolną od podatku na poziomie około 3 tyś
Nie lepiej było tą kasę dać firmą z Polski ? Oni jeszcze mają zwolnienia z Podatków. To też pewnie Ciebie nie drażni a nich z naszej kasy mają a Polskim niech dowalą.

Lincoln napisał/a:
Gdyby telewizja decydowała kto rządzi, to PO mając po dwóch kadencjach TVP i TVN nigdy by nie przegrała, więc widać teorie Krzysztofa kontra rzeczywistość
nie używaj mojego imienia bo w moich oczach nie rozumiemy się wcale jeżeli chodzi o politykę. Coś tam Ci się wydaje, że wiesz co ja piszę a raczej mnie nie rozumiesz.

Ja mam swoje zdanie a ty swoje. Ja mam swoje informacje i źródła ty swoje. Ja uważam, że wiele rzeczy powinno się zmienić dla społeczeństwa i tyle. Uważam też, że obecna władza ma do tego większość i by mogła a klękamy przed wszystkimi. Tam gdzie natomiast nie powinniśmy się mieszać to mamy jakiś dziwny szczyt gdzie nasi będą mogli w przerwach się wypowiedzieć :)

Nic oczywiście nie zrobią i nic się nie zmieni do momentu jak prawica nie dojdzie do władzy.

Moja Niemiecka Taryfa

Lincoln
MEGA MODERATOR

Wysłany: Pon Lut 11, 2019 00:25   

To była odpowiedz "powierzchowna", wkleiłeś kolejny raz chwytliwy artykuł (jak z miliardami jakie niby zarobiła Biedronka, a chodziło o ich przychód ) bo jak widzisz po zagłębieniu się, wychodzi na to że to będą dobrze wydane pieniądze, które zwrócą sie nie raz, po prostu inwestycja. Nie bronię nikogo, za to nie wiedząc co powiedzieć, wracasz do ogólnego argumentu nie zwiazanego z tematem inwestycji i dotacji jaki podjęliśmy, czyli ZUS, niczym żona która nie wiedząc jak odpowiedzieć mężowi używa starej pogadanki - "a bo ty pijesz piwo"
Wolałbym żeby Polska firma dostała tę dotację, ale czy jest jakaś tak ceniona, która zainwestuje taką kwotę?

Nie rozumiemy się, bo jak sam przyznałeś polityką interesujesz się od niedawna, dlatego tak łatwo dajesz sie manipulować chwyliwymi hasłami. Korwin przyjeżdżał do moich sąsiadów z Osieka i zagadywał nas jak Ty jeszcze prawa jazdy nie miałeś. Bardzo fajny facet, ale do dziś niestety tylko zamki z piasku buduje, a i tak dostał ostatnio mój głos.
Ostatnio zmieniony przez Lincoln Pon Lut 11, 2019 00:27, w całości zmieniany 2 razy  

Krzysztof
moderator

Wysłany: Pon Lut 11, 2019 19:40   

Lincoln, nie raz prosiłem Ciebie o źródło tego o czym piszesz. Chodzi o źródło Twoich informacji.

Ośmiocyfrową kwotę rządowego grantu dostało też kilka innych firm: LG Chem (25 mln zł), Areo Gearbox (22,2 mln zł), JP Morgan (20,26 mln zł), IFA Powertrain (18,39 mln zł) i Luxsoft (11,73 mln zł).

to też z pewnością dobre inwestycje.

Moim zdaniem jest masa Polskich firm niestety zajeżdżanych przez fiskalizację, biurokrację i podatki. Pytania jak mają się rozrosnąć jak nie mają na to warunków.
Jeżeli uważasz, że władza ma prawo zajeżdżać przedsiębiorców i obywateli biurokracją a dawać kasę obcemu kapitałowi to cóż jesteśmy całkowicie rozbieżni w poglądach.

Uważam, że to są działania anty Polskie. Jak by Polacy we własnym kraju zostali zwolnieni z podatków częściowo to byśmy wystartowali. Niestety jak nie miną rządy układu z Magalenki POPIS to nie ma szans.

Ciekawi mnie też jak medialnie przedstawia się obecną władzę, że to prawica a po tym co robią i wprowadzają są bardziej lewicą niż SLD :)

Nie trzeba się znać na polityce by wiedzieć jak wyglądają podatki w tym kraju i jakie są przepisy.
Dlaczego nie przywrócić ustawy Wilczka.

Moja Niemiecka Taryfa
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Pon Lut 11, 2019 23:59, w całości zmieniany 2 razy  

Lincoln
MEGA MODERATOR

Wysłany: Wto Lut 12, 2019 01:30   

Krzysztof napisał/a:
Lincoln, nie raz prosiłem Ciebie o źródło tego o czym piszesz. Chodzi o źródło Twoich informacji.

W jakiej kwestii? Inwestycji Mercedesa, proszę:
Ogólna:http://mercedes-benz-jawor.com.pl
Bardziej szczegółowa: https://www.muratorplus.p...-SM6Y-L5sm.html
Widać zaniżyłem wartość inwestycji, tym lepiej dla naszych firm.

Krzysztof napisał/a:
Jeżeli uważasz, że władza ma prawo zajeżdżać przedsiębiorców i obywateli biurokracją a dawać kasę obcemu kapitałowi to cóż jesteśmy całkowicie rozbieżni w poglądach.

Gdzie tak napisałem?
Patrząc na wzrost sprzedaży aut klasy premium, to raczej nikt zajeżdżany nie jest i tu znowu mamy spojrzenie K. vs rzeczywistość:
http://premiummoto.pl/sam...king-2017-2018/
Napisano, że 90% to zakupy na firmę (wiadomo, niech Kowalski dołoży się do mojej wymarzonej fury).

Krzysztof
moderator

Wysłany: Wto Lut 12, 2019 09:51   

Lincoln napisał/a:
K. vs rzeczywistość:
żyjesz chyba w innym świecie, i ponownie musisz wchodzić na moją osobę personalnie ? Brak logicznych argumentów ?

fakty

251 mln pln dotacji dla zachodnich korporacji + wielu zwolnienia z podatków jak sobie policzysz po jakim okresie z podatków pracowników zwróci się ta inwestycja to wyjdzie fajny okres.

Dla firm rodzimych działających w Polsce:
ZUS 2019 - 1316,97 zł
ZUS 2018 - 1228,70 zł
ZUS 2017 - 1172,56 zł
ZUS 2016 - 1121,52 zł
ZUS 2015 - 1092,28 zł

Kwota wolna od podatku: 3091 zł (nie muszę danych Historycznych bo się nie zmienia od dawna)
Kwota wolna od podatku dla posłów coś około 30 tyś

Lincoln napisał/a:
Napisano, że 90% to zakupy na firmę (wiadomo, niech Kowalski dołoży się do mojej wymarzonej fury).
ja mam inne doświadczenia pracowałem tylko w firmach prywatnych i żaden z moich szefów nie zabierał mi pieniędzy by kupić sobie auto, ogólnie właściciele firm płacą ludziom pieniądze za wykonywaną pracę. Dają miejsca pracy i budują ogólne dobro.

Oczywiście PO czy tam PIS co widać po dotacjach, wspiera się zagraniczny kapitał nie dając się rozwijać Polskiemu.

Nie wiem czas na kolejną przypowieść o Piwie i żonie :) nie wiem co to ma wspólnego :) z moimi wpisami. Jak pisałem wcześniej każdy z nas jest inny i ma inne doświadczenia życiowe.

Moi szefowie zawsze traktowali dobrze mnie i moich kolegów z pracy, ktoś kto ma innego szefa pewnie napisze, że przedsiębiorcy to zło. Sam przez 20 lat pracy nie spotkałem się z takimi co opisujesz.

Nie rozumiem jeszcze co z tymi małymi sklepikami co tak im rzekomo pomogły niedziele bez handlu. Oni też zapłacą wyższy ZUS a ich podatki pójdą między innymi na dotacje dla zachodniego kapitału.

Moja Niemiecka Taryfa

Krzysztof
moderator

Wysłany: Wto Lut 12, 2019 13:38   

A tu świetna informacja jak to przejdzie było by super.

Dopisuję do listy dobrych rzeczy:
1. przywrócenie wieku emerytalnego
2. brak konieczności wożenia dowodu rejestracyjnego
3. to co poniżej :)

http://www.centralniereal...ztDqEYL73D_4e7E

Moja Niemiecka Taryfa

Lincoln
MEGA MODERATOR

Wysłany: Śro Lut 13, 2019 21:06   

Pytam kolejny raz gdzie tak napisałem:
Krzysztof napisał/a:
Jeżeli uważasz, że władza ma prawo zajeżdżać przedsiębiorców i obywateli biurokracją

Arument był wyraźnie opisany: Twierdzisz, że państwo zajeżdża przedsiębiorców, a tymczasem Ci kupują na potęge auta i to głównie premium, z roku na rok coraz wiecej, jeśli nie rozumiesz, to do podstawówki, tak się zachowują według Ciebie zajeżdżani przedsiębiorcy?

Krzysztof napisał/a:

Dla firm rodzimych działających w Polsce:
ZUS 2019 - 1316,97 zł
ZUS 2018 - 1228,70 zł
ZUS 2017 - 1172,56 zł
ZUS 2016 - 1121,52 zł
ZUS 2015 - 1092,28 zł

Minimalne wynagrodzenie ustawowe w Polsce
Rok Stawka minimalna brutto (PLN)
2018 2100,00
2017 2000,00
2016 1850,00
2015 1750,00

Składka ZUS jest zależna od wyskości zarobków, więc jeśli płaca minimalna i średnia rośnie to i składki rosną, widać proporcjonalną zależność między tymi liczbami.

Czego nie rozumiesz w stwierdzeniu, że jeżeli np Twój szef kupuje drogie auto na firmę (a takich w klasie premium jest większość), ale z firmą za wiele wspólnego nie ma (w praktyce to ponad połowa takich zakupów), to minimum te 1.5mld płacimy my, bo gdyby właściwie odprowadzić VAT na wlasne zachcianki to z "Kowlaskiego" możnaby zdjąć część obciążeń podatkowych. A mówimy tylko o klasie premium i tylko o pojazdach nowych, a gdzie reszta...

Krzysztof
moderator

Wysłany: Śro Lut 13, 2019 23:46   

Lincoln, wróćmy jednak do rozmowy o samochodach :) o polityce jak się wypowiadasz na temat tego co ja wrzucam to nie pisz do mnie tylko się wypowiadaj na temat ewentualnie artykułu co tam ci pasuje lub nie.

Bo tu nawet nie chce mi się Tobie tłumaczyć.

Moja Niemiecka Taryfa

Lincoln
MEGA MODERATOR

Wysłany: Czw Lut 14, 2019 00:41   

Ty odpowiadaj na pytania, nie że zadaje Ci trzeci raz?
Jak piszemy o inwestycjach to nie wyjeżdżaj o ZUS, a potem jeszcze śmiesz pisać, że nie wypowiadam się na temat. Prosiłem o zamknięcie tematu, to bezczelnie skopiowałeś 90% i zmieniłęś nazwę, zamiast założyć swój. Bałeś się, że poza Tobą nikt by nie pisał?

OSKA
Szybki i wściekły

Wysłany: Czw Lut 14, 2019 10:55   

Pisałem na grupie, że bez sensu piszecie o tej polityce, weźcie sobie na priv wyjaśnijcie, bo tutaj to do niczego nie prowadzi, przypominam że to forum motoryzacyjne :)

Macie już dużo postów, po co wam Więcej? :D

Work Hard!
Dream Big!

Odpowiedz do tematu