autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Co sądzicie o SUV czy to moda czy praktyce podejście aut
Autor Wiadomość
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Lut 18, 2020 16:51   Co sądzicie o SUV czy to moda czy praktyce podejście aut

W innym temacie o BMW M5 nasz kolega coś napisał na temat SUV
Lincoln napisał/a:
arti, SUV to jest dla tych co nie mogą się zdecydować czego potrzebują, lub podążają ślepo za modą.

Moje zdanie jest zdoła odmienne kupiłem SUV nie bo nie wiem czego chcę a właśnie dlatego bo chcę wygodnego w miarę szybkiego auta o czym opowiadam na filmie o moim Murano dla mnie to świetne rozwiązanie a już całkowicie jak się ma mniejsze dzieci to wsadzanie ich do fotelików było bardzo wygodne, dodatkowo moja żona siedzi wyżej i jej się kieruje zdecydowanie lepiej niż autem typu sedan czy kombi. Oczywiście nie idę w zaparte każde auto ma swoje plusy i minusy. Bo jak by patrzeć kategorią Lincolna to zakup szybkiego sedana też jest bez sensu przecież chcesz sportowy to się kupuje 2 drzwiowe bo po co wozić ze sobą dodatkową parę drzwi.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Śro Lut 19, 2020 01:29   

To trudny temat, więc nie wiem Krzysztofie czy zrozumiesz.
SUV poza podwyższonym prześwitem nie ma przewagi nad VANem. W terenie 99% tych aut tez nie jeździ, więc koncepcja zupełnie z pupy, ale się świetnie sprzedaje. Nie są ani szybsze ani wygodniejsze niż sedany, palą więcej, mają droższe podzespoły (koła, zawieszenie). Najważniejsza zaleta z logicznego pkt widzenia to chęć pokazania się i swojego statusu - że mnie stać, a że to bez sensu auto - znaczy że stać mnie na fanaberię - jeszcze lepiej :mrgreen:
Sedany zawsze były mocne, np Mercedesy W126 miały ponad 400ps, W124 Hammer, M5 te auta poza luksusem zapewniały świetne osiągi na poziomie coupe Porsche bez rezygnacji z możliwości przejechania całej Europy z rodziną na wakacje.
Szybki, nie znaczy sportowy, a że dziecko nie potrafi samo wsiadać do fotelika to wina rodziców, nie auta.
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Lut 19, 2020 15:54   

Lincoln napisał/a:
To trudny temat, więc nie wiem Krzysztofie czy zrozumiesz.
wiadomo gdzież tam mi i mojej żonie do Ciebie my to ciemna szara masa debili,
Lincoln napisał/a:
a że dziecko nie potrafi samo wsiadać do fotelika to wina rodziców, nie auta.
wiadomo Twoje dzieciaki to po wyjściu z porodówki wskoczyły w fotelik M5 i spytały czy zapiąć pasy ja jednak jak zauważyłeś, że nie rozumiem trudnych tematów jako debil.

Jeżeli jednak pogadamy o świecie ludzi tych z niższą inteligencją to się okazuje, że świat nie jest zero jedynkowy i czarno biały.
Mojej żonie o wiele lepiej jeździ się SUV niż vaem siedzi wyżej więcej widzi a napęd awd przydaje się jak jest ślisko i kiedy moja żona odjeżdża ze skrzyżowania to inni jeszcze walczą. Każdy lubi co innego.
Miałem okazję użytkować wiele samochodów sedanów, kombi van i suv moim zdaniem jest to znakomita propozycja dla rodziny wiadomo jak dzieciaki mają już powyżej 7-8 lat to mniej się w aucie wozi różnych dziwnych rzeczy i pewnie wystarczy mniejsze auto i nie musi być nawet kombi. Z mojego punku widzenia to każde auto ma swoje plusy i minusy. Jako ludzie nie jesteśmy wszyscy tacy sami i każdemu spasuje pewnie co innego. Ja zdecydowanie polecam auta typu SUV.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Śro Lut 19, 2020 15:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Czw Lut 20, 2020 23:24   

Krytyczny jesteś wobec siebie, ja mam inne zdanie.

Z porodowki jak każde było wnoszone w nosidełku czyli klik i jest wpiete w aucie.

Tylko przedstawiłem swoje zdanie i poparlem konkretnymi argumentami.
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Lut 21, 2020 10:33   

Lincoln napisał/a:
To trudny temat, więc nie wiem Krzysztofie czy zrozumiesz.
to uważasz za argument ??? Faktycznie prosty temat nazywasz go rudnym to chyba jasne, ze musi być ktoś debilem by dla niego to było trudne.
Lincoln napisał/a:
Sedany zawsze były mocne, np Mercedesy W126 miały ponad 400ps, W124 Hammer, M5 te auta poza luksusem zapewniały świetne osiągi na poziomie coupe Porsche bez rezygnacji z możliwości przejechania całej Europy z rodziną na wakacje.
wiesz więcej czasu na świecie były dorożki i wozy z Końmi to znaczy, ze skoro były to już trzeba przyjąć, że są lepsze ? A i jest to argument za mocnym sedanem ? Wyjeżdżasz z Polski i mocny sedan jest bezużyteczny i tak można jechać 130 km/h poza niektórymi miejscami w Niemczech.

Jak pisałem w innym świecie jednak wiele osób decyduje się na SUV bo to dobre wygodne rozwiązanie, Auta są dość duże siedzi się wyżej, widzi się więcej, przestronność auta przy moim zdaniu lepszym prowadzeniu w porównaniu do vana to na pewno.
Lincoln napisał/a:
Z porodowki jak każde było wnoszone w nosidełku czyli klik i jest wpiete w aucie.
to znaczy, że wina rodzica bo samo nie weszło do auta ?
Dla mnie jak jeszcze dzieciaki musiałem pakować z fotelikiem do samochodu było zdecydowanie wygodniej. W tym samym czasie jak mam suv równolegle posiadałem kombi, coupe, a teraz sedana.
Każde auto ma swoje plusy i minusy. Staram się widzieć szeroko nie zamykając się w tylko jednym. Przy okazji staram się nie oceniać wyborów innych.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
MICHAŁ
Mistrz Kierownicy
OPEL



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Mar 2011
Posty: 2348
Skąd: okolice Gtc
Wysłany: Sob Lut 22, 2020 09:27   

Nigdy jakoś nie miałem okazji więcej pojeździć suvem ale do mnie nie przemawiają auta tego typu. Wolę auta które mają siedzisko bliżej asfaltu. Nie powiem ze są to bezużyteczne auta bo mają swoje plusy prześwit między innymi. Ale osobiście nie kupił bym tego typu wozu. A poza tym coś tam słyszałem że suvy mają być wycofane/zmienione ponieważ są niebezpieczne dla pieszych którzy zamiast odbić się od karoserii wpadają i giną pod kołami.
_________________
kompleksowe usługi hydrauliczne.kotłownie gazowe ,olejowe,weglowe , instalacjie gazowe.instalacjie grzewcze .
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Lut 24, 2020 14:27   

ogólnie nie ma co się zarzekać na cokolwiek :) o potem człowiek sobie tatuaż robi ze znaczkiem VW a kupi peugeota i co z tym zrobić :) ja z tego powodu się nie zarzekam, że jakiejś marki czy też modelu nie kupię. Na chwilę obecną nie znam auta gdzie mogę podpisać się pod deklaracją, że na 100% nie kupię.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11