autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Krzysztof
Czw Cze 04, 2015 17:16
BMW M5 - Lincoln
Autor Wiadomość
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Gru 08, 2020 20:58   

Lincoln napisał/a:
Przez prawie trzy tygodnie nie ruszałem auta z garażu, tak mnie to wykończyło
czyli więcej plusów auto czyste, szkliste to bardziej opływowe a ty wydałeś mniej na paliwo :) nie ma co praca fizyczna czynni wolnym.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Nie Mar 07, 2021 16:23   

Hello.
Zima, zima, niestety nie bardzo jest okazja jeździć, trochę szkoda auta, trochę szkoda że nie można wykorzystać potencjału, więc jeździ się mniej, felgi z oponami ziomowymi też mniej fajne :razz:

Tutaj na fabrycznych, lepiej według mnie:



Więc na smutne zimowe wieczory pozostaje dobry filmik od Lokiego:
https://youtu.be/PU6fm-t5FHU
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Mar 25, 2021 16:18   

Lincoln napisał/a:
Więc na smutne zimowe wieczory pozostaje dobry filmik od Lokiego:
powoli można już jeździć pogoda się robi fajna :) ja ogólnie często sobie jadę tak po prostu bez powodu by odpocząć. Najczęstsza trasa to na Kopytkowo tam na stacji nawrotka i do domu :)
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Maj 27, 2021 09:34   

tak przeglądam sobie zdjęcia z ostatniej imprezy 1/4 w Pile i co widzie :) nasz kolega Lincoln a raczej jego BMW.
Relacji brak ???



_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Sob Maj 29, 2021 02:04   

Relacji nie ma, bo jeszcze kurz nie opadł :mrgreen:
Dla przełamania nudy postanowiłem wybrać się na pierwszą rundę "ćwiartki", małe jakies tam modyfikację, zresztą "podobno" najlepsza trakcja w kraju - mam inne zdanie, raz jak byłem to ni ciul nie mogłem złamać 13s, a drugim razem po pierwszej rozgrzewce wracałem na lawecie, więc myślę czas przełamać, przecież gorzej być nie może....a jednak może... :razz: :P Droga na lotnisko bez problemu, mała kolejka do namiotu z opłatami, będącego 500m przed linią startu, ruszam i po 50m widzę dym spod maski, otwieram a tam wszystko zalane olejem...dzień wcześniej oczywiście zrobiłem porządek pod maseczką, a tu jeden wielki wyciek, niestety okazało się, że to przewód w stalowym oplocie łączący jednostki VANOS ze spustem w miskę, gdzie na stałe jest 10MPa/100bar. Żadne opaski i nic podobnego nie pomagały, dziurki nawet nie było widać, a sikało jak szalone:





Myślę sobie - znowu laweta??? Oooo nie i tak mi się przypomniało, że po drodze była duża reklama firmy od zakuwania węży, google, namierzyłem, zdobyłem numer i z nadzieją, że ktoś ktoś odbierze w niedzielny poranek - sukces. Pan bardzo uprzejmy, wysłuchał, zaproponował zjawić się za pół godziny - coś wymyśli. Niestety to kawał drogi, a jedyny środek transportu - z buta :mrgreen: :P
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Czw Cze 03, 2021 10:40   

Dalsza część opowieści - droga daleka, ale koleś pokierował mnie na skróty, więc może max 3km, ale przez lasy, budowane osiedle, jakieś skarpy i trafiłem, ciesząc się niczym Gargamel w wiosce Smerfów :} Pan spojrzał (przyjechał z rodziną na 10) wytłumaczyłem co i jak, bo tam precyzja wskazana, nie ma plus minus 5mm, czy 20stopnie pochylenia, musi być jak fabryka przykazała. Po 30min wąż odbudowany, dostałem tez nowe podkładki i bardzo ludzką cenę jak na warunki, oczywiście dorzuciłem 50% napiwek, najwyższą ocenę na google i z buta w drogę powrotną :mrgreen: Po w sumie dwóch godzinach podjechałem na zawody, a tam megaaa kolejka...i jeszcze op....l że czemu nie mam oklejonego auta według wzoru od sponsorów...wtf??? Okazało się, że torba, która myślałem, że jest jak zawsze z gadżetami, była z naklejkami konkretnych firm i opisem gdzie je przykleić... przy 250zł za wjazd??? No nic, powiedziałem, że mam nową superhiper powłokę tytanową i wszystko spłynęło podczas deszczu...sic, pchamy auto, bo w takiej kolejce to szybciej mi się skończy wacha niż cierpliwość...
Doturlałem się do mety, START... zakopałem się ... na niby najlepszej trakcji w PL, dzień wcześniej 5.5s do setki na mokrym, teraz 6.2s na suchym - wtf? Okazało się, że opony dostały trochę olejem i nic nie trzymały, po godzinie przepychania wozu (inaczej by to było ze 30odpaleń) startowałem z drugiego biegu, ale nadal trakcji brak, więc wyskoczyłem na miasto trochę opony oczyścić i było lepiej, więc ustawiam się w kolejkę i przepycham "gruza", kurde widać chmury, dużo chmur, ale dojeżdżam do linii startu, obok godny konkurent Vette C5, opony rozgrzane, będzie walka.... nagle zawiało przewracając dmuchaną "bramę" i 5s później spadł nagle grad - organizator ogłasza koniec imprezy...


To był mój ostatni wypad do Piły lol
 
 
 
MICHAŁ
Mistrz Kierownicy
OPEL



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Mar 2011
Posty: 2348
Skąd: okolice Gtc
Wysłany: Pią Cze 11, 2021 00:02   

Straszny niefart. Nigdy w pile nie byłem i chyba się cieszę
_________________
kompleksowe usługi hydrauliczne.kotłownie gazowe ,olejowe,weglowe , instalacjie gazowe.instalacjie grzewcze .
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Nie Cze 13, 2021 20:21   

Tak, Piła to wyjątkowo nieprzychylne mi miejsce :mrgreen:

Ochłonąłem ostatnio po wyjeździe, więc zacząłem znowu dłubać. Chciałem poprawić progresje hamulca, bo na dużym zacisku z Panamery było tak sobie. Odnalazłem ciekawy kanał co koleś robi podobne "upy" i na jednym z filmów pokazał co trzeba poprawić, więc zakupiłem odpowiednią pompę hamulcową z tłoczkiem większym o 13%, nadal fabryczną, lekko podfezowałem według instrukcji i założyłem zalecaną przejściówkę na jeden z gwintów:



Przelałem przez układ litr świeżego płynu, niestety pedał wpada w podłoge... więc montuję stara pompę, bo może ta była wadliwa, niestety efekt dalej podobny, kupiłem kolejną i dalej to samo, dwie soboty walczyłem, 3l płynu przelałem, a auto zaczyna hamować dopiero po 50% skoku... Ehhh te tjuningi :???: :mrgreen: :???:
 
 
 
Lechu
Kierowca kat. B


Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 214
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Cze 14, 2021 21:33   

Lincoln, też miałem podobnie z hamulcami. Pomogła wymiana płynu pod ciśnieniem na maszynie ;) Nie mylić z ręczną pompką :D Mam kontakt do gościa z Gdyni ale efekt jest tego wart :)
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Czw Cze 17, 2021 13:42   

Lechu, jak już do końca pomysły się wyczerpią to zapewne skorzystam z kontaktu, jeszcze chwilę powalczę :razz:

Fota z Piły od Krzysztofa na pocieszenie :mrgreen: w czasie opadów gradu:
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Cze 17, 2021 22:52   

beeemka jest dość duża a przy tej vette wygląda jak zabaweczka :)
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie Sie 08, 2021 16:13   

To tak działa, że jak człowiek jest na zlocie robi fotki innym bo niby jak ma je robić sobie :) więc tu wstawiam moją porcję dla Ciebie dawaj te co masz moje :)















_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie Sie 08, 2021 23:46   

zapominałem z tymi miejscami to mamy tu mały problem bo się okazało, że to ja przydzielałem puchary :) wziąłem sobie ten z miejsce 1 :)
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Sob Sie 21, 2021 08:36   

Krzysztof, jakoś to będę musiał przeżyć :razz:

Dobre jest foto gdzie mamy RS6 C5, CLK 55 AMG i M5, normalnie na swoje czasy motoryzacyjny niemiecki Everest :mrgreen:
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Wto Paź 05, 2021 00:13   

Jako, że sezon się kończy pojechałem sobie w niedzielę ponownie na Broczyno, było kilka fajnych autek, w tym e60 M5 i była okazja się złapać, niestety nie mogłem dobrze się wgryźć w asfalt i przy pierwszym przejeździe zrobiłem czas gorszy niż seria:
https://youtu.be/A_eXGuy3qoA

Potem było już lepiej:
https://youtu.be/eyEvBi60Vk8

Ale i tak daleko od optymalnej formy (best tego dnia 12.9s, ogólnie 12.8s, a spokojnie powinno się dać zrobić 12.7s). Ostatecznie e60 M5 było szybsze o jakieś 0.2s (best tego dnia 12.77s). Mocy nie oszukasz :mrgreen:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 12