autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Lincoln
Nie Lip 17, 2022 13:37
SAAB 9-3 II SportCombi 2.0 Turbo
Autor Wiadomość
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Gru 23, 2020 14:55   

Lincoln napisał/a:
320tyś km
w sumie to nie jest jakoś bardzo dużo, sam mam okazję jeździć autami co mają przebiegi powyżej 400 tyś a jedno już blisko 500 :)
Vectra którą czasami zabieram na przejażdżkę ma 300 tyś. To taka połowa chyba przebiegu do wyjeżdżenia w samochodzie.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Śro Gru 23, 2020 20:35   

Które z tych aut miało 60% więcej mocy? Zauważalnie większe koła i dolożone lpg?
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Gru 24, 2020 16:20   

Lincoln napisał/a:
Które z tych aut miało 60% więcej mocy? Zauważalnie większe koła i dolożone lpg?
toć ja nie mam pretensji do auta, a stwierdzam, że 300 tyś to nie jest dużo. Nawet jak te co nimi jeżdżę mają małą moc z pojemności małe koła itp. to wg niektórych teorii powinny już się rozpaść na kawałki a jeżdżą ładnie i nie sprawiają większych problemów użytkowych.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Sob Gru 26, 2020 13:55   

Przyrównujesz auta seryjne do takiego które seryjne nie tylko pod względem mocy nie jest. Dodasz do nich 50-60% mocy i jak myślisz ile przejadą w takim setupie? Od razu mi się przypomina auto Pietra które miało taki sam silnik jak Twój Opel. Ile przejeździł podnosząc moc o 20%?
Dlatego według mnie to całkiem ciekawy przypadek z tym Saabem, przełamuje stereotyp, jako auta awaryjnego, w dodatku po kilku zasadniczych ingerencjach. Wtryski, turbo, nawet cewki są seryjne, jedyne co trzeba było wymienić po przekroczeniu 200kkm to łańcuch z napinaczami, co kosztowało tyle co pasek w innych autach.
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Gru 26, 2020 21:16   

Lincoln napisał/a:
Przyrównujesz auta seryjne do takiego które seryjne nie tylko pod względem mocy nie jest. Dodasz do nich 50-60% mocy i jak myślisz ile przejadą w takim setupie? Od razu mi się przypomina auto Pietra które miało taki sam silnik jak Twój Opel. Ile przejeździł podnosząc moc o 20%?
Dlatego według mnie to całkiem ciekawy przypadek z tym Saabem, przełamuje stereotyp, jako auta awaryjnego, w dodatku po kilku zasadniczych ingerencjach. Wtryski, turbo, nawet cewki są seryjne, jedyne co trzeba było wymienić po przekroczeniu 200kkm to łańcuch z napinaczami, co kosztowało tyle co pasek w innych autach.


tu doskonale pasuje jak opisują samochody Mirki handlarze 200 tyś to już trup zatem 190 tyś to igła. Idąc tym co piszesz oznacza, że 300 tyś u Ciebie to dużo zatem jak będziesz sprzedawał nie warto się interesować ?
Tymi seryjnymi autami czasami ludzi do 600 tyś szli i jakoś wszystko działało. Kiedy moja Alfa 2,4 JTD seria 136 podkręcona na 178 km i 430 momentu jak pokazał hamownia jeździła to też zachwytu nie było miała 240 tyś i auto spoko się sprawowało.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Nie Gru 27, 2020 23:25   

W Alfie wychodzi przyrost 30% i się cieszyłeś przy 240kkm, a jak myślisz ile by pojeździła przy zwiększeniu o 60%? Max ciśnienie doładowania wzrosło z 0.4bar do 1.3bar żeby osiągnąć taki wynik. Nie wiem czy rozumiesz o co mi chodzi, ale widać że ktoś się postarał żeby to jeździło, a co jeszcze ciekawsze sam silnik bazuje na kiepskim 2.2 Opla - jako Saab to zrobił - nie wiem.
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Gru 29, 2020 15:18   

Lincoln napisał/a:
W Alfie wychodzi przyrost 30% i się cieszyłeś przy 240kkm, a jak myślisz ile by pojeździła przy zwiększeniu o 60%?
ogólnie to nie wiem ile by pojeździła wiem, że kolejny właściciel jeździł niż przez rok a potem jego żona auto wzięła i obniżył moc do serii :) bo żonie nie pasowało :) a jak się pojawiły im dzieci to temat przestał być aktualizowany a teraz to nawet nie wiem jak go odszukać :)
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Lut 02, 2021 13:39   

mimo, że demokratą nie jestem to lud zadecydował
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7683
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Sob Lut 27, 2021 23:31   

Auto za wolne do elit tak na moje oko;-)
Ale, żeby nie było, że nic się nie dzieje, wyciek silnika też ogarnięty, przy okazji skrzyni też, ale tą podmieniłem, bo są tanie jak barszcz (200ziko), wpadł też mocniejszy docisk od 9-5 Aero załatwione przez Conpressa - THX. Małe porównanie starego docisku i nowego:


Chwilę wcześniej zajechało tez ciutkę większe turbo, obecne Mitsubishi TD04-11t zamieniłem na prawie takie samo TD04-14t, bo akurat mój stroiciel potrzebował to mniejsze, a moje było w stanie bdb, więc nieduża dopłata z małym softem i doszło może z 20ps/30Nm.
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie Lut 28, 2021 17:07   

Lincoln napisał/a:
Chwilę wcześniej zajechało tez ciutkę większe turbo, obecne Mitsubishi TD04-11t zamieniłem na prawie takie samo TD04-14t, bo akurat mój stroiciel potrzebował to mniejsze, a moje było w stanie bdb, więc nieduża dopłata z małym softem i doszło może z 20ps/30Nm.


to się wydaje być ciekawy kandydat dla audi TT chociaż z awd nie jest za szybkie to byśmy zobaczyli jakie różnice.
Jak mi je Arti odda to może się zgadamy wieczorem.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Wto Mar 02, 2021 13:44   

Audi lżejsze i zapewne szybsze, ale po zimie jak znalazł pojeździć trochę po Autobahn :mrgreen: Barley'a ST po naprawie byłby też porównywalnym konkurentem, może będzie chętny. Kiedy TT będzie gotowe?
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Mar 25, 2021 16:16   

Lincoln napisał/a:
Audi lżejsze i zapewne szybsze, ale po zimie jak znalazł pojeździć trochę po Autobahn Barley'a ST po naprawie byłby też porównywalnym konkurentem, może będzie chętny. Kiedy TT będzie gotowe?
no i pojeździliśmy to Ci powiem, że ten saab to nie jedzie wcale :) co z tego, że byłeś z przodu skoro tt to golf 4 :) nic Ciebie nie usprawiedliwia poćwicz nie wiem :) podkręć mocy.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Sob Kwi 03, 2021 18:58   

Krzysztof, Mocy starczy na FWD, na rodzinne daily też, muszę tylko raz się wybrać na hamownię by definitywnie zakończyć temat mocy w tym aucie, bo nadal nie wiem ile jest. Wcześniej muszę tylko downpipe zrobić, bo materiały już są.

Ostatnio trochę mnie okradli:

Co za czasy :razz:
 
 
 
Barley
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Wrz 2011
Posty: 1668
Skąd: Skórcz
Wysłany: Nie Kwi 04, 2021 11:22   

Wszystko jest chodliwym towarem. Nawet kawalek plastiku
_________________
“Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno”
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie Kwi 04, 2021 13:20   

Lincoln napisał/a:
Ostatnio trochę mnie okradli:
poszukaj bo dużo tych samochodów nie jeździ,
Lincoln napisał/a:
Co za czasy
ludzie przykład biorą jak zawsze z góry :)
Barley napisał/a:
Wszystko jest chodliwym towarem. Nawet kawalek plastiku
ten kawałek to kupa kasy :) na wolnym rynku :)
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13