autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Teoretyczny przebieg samochodów
Autor Wiadomość
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Paź 12, 2010 11:15   Teoretyczny przebieg samochodów

Tak sobie pomyślałem że można zacząć temat odnosnie przebiegów w naszych samochodach. Jak to się ma do tego co widzimy na rynku wtórnym.
Czyli samochody po 10 lat i żaden nie ma więcej niż 200 tyś a jak ma to pewnie miał przedtem 400 :D

Mój dodge jest z 98 roku i ma 247 000 przebiegu, biorąc pod uwagę że to benzyna bez LPG sądzę że przebieg może być oryginalny,
Mój znajomy sprowadził samochód z Niemczech i 3 latek ma 169 000 przebiegu ale to diesel.

Alfa jest z 99 r i ma przebieg 179 000 (nie mam pojęcia czy oryginalny) jednak sądzę że to auto pewnie było kupione na weekendowe wyprawy to kto wie czy przebieg jest podobny do tego co pokazuje licznik.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Wto Paź 12, 2010 11:22   

Mój civic w 97 roku miał swapowany silnik więc stan licznika 269tys km jest stanem budy i za razem dwóch silników
_________________

 
 
Jankes
Mistrz Kierownicy
Papież



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 2622
Skąd: Rywałd
Wysłany: Wto Paź 12, 2010 12:14   

W Polsce jest jakas blokada i chyba ludzie nie umieją sprzedawac samochodów z przebiegiem większym niż 200 tys km :D hehe
U nas w BMW jest 316 tys km i mysle ze jest prawdziwy ten przebieg. Wiekszosc BMW z mniej wiecej tego roku z silnikiem M50 powinna miec takie przebiegi a nie 180tysiecy :d :roll: I jak na mnie przy kupnie nigdy na licznik sie nie patrzy bo wiadomo ze na 80% był cofany... :???:
_________________


Go Hard or Go Home... tutaj nikt
nie jara się springami Eibacha -40 i
oponą 205/45, tutaj tnie sie
kolektory na części i składa na
nowo żeby urwać jeszcze pół
centa...
 
 
 
krist-off
Kierowca Skutera
Krzysiek



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 450
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Paź 12, 2010 12:16   

Opel Astra II 2.0 DTL 2000 rok - przebieg 267.000 (nie wiem czy cofany, bo kupowałem z Auto handlu), ale jak będę sprzedawał to cosik i tak podkręcę.
Ostatnio zmieniony przez krist-off Wto Paź 12, 2010 12:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
D2
Kierowca kat. B
Forever Eclipsed



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 367
Skąd: Stg/Warszawa
Wysłany: Wto Paź 12, 2010 13:53   

w większości nowych aut przebiegi można często sprawdzić w salonach/serwisach, jeśli auto było serwisowane albo przynajmniej wzywane do akcji serwisowych.. jak poszukiwałem dupowozu to zawsze sprawdzałem przebieg i serwis w salonach.. i kupiłem mondeo z 2.0tdci 2005r. z 135tys oryginalnego przebiegu..
 
 
tuptus
Kierowca Rajdowy
Demotywator



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1394
Skąd: że znowu
Wysłany: Wto Paź 12, 2010 14:30   

no właśnie, w PL mało który samochod ma przebieg ponad 200 000, a patrząc na mobile.de tam nawet Seaty Arosa i VW Lupo mają po 300k..

ja w Hondzie mam niecale 230 000, auto od 5 lat w Polsce. calkiem mozliwe ze licznik byl cofany
moj ojciec w golfie IV ma 210 000 (99r.), jednakże auto bylo kupione w PL salonie, i stan wnętrza nie wskazuje aby mial przejechane więcej
_________________

USŁUGI TRANSPORTOWE - WIECZORAMI I W WEEKENDY
tel. 884-821-333


Trzymaj się ramy i gaci mamy :P
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Wto Paź 12, 2010 14:42   

..osobiście nigdy nie zwracałem uwagi na przebieg samochodu przy kupnie.. no bo i po co.. :roll:

jedynie udokumentowane przebiegi do 100k km wzbudzają moją ciekowość i wzmożone zainteresowanie - ale nigdy takiego auta nie nabyłem z prostego powodu - zawsze były max 3 letnie :-P
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
cimar
Szybki i wściekły
Naczelnik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5105
Skąd: Północ
Wysłany: Wto Paź 12, 2010 14:44   

mój golfik cofniety był o 100k ;) po prostu fobia ludzi ;)
_________________
"Bo los z nas drwi, drwi z nas co dzień"
 
 
Huragan
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1453
Skąd: Starogard
Wysłany: Wto Paź 12, 2010 15:31   

Jankes to nie kwestia umiejętności sprzedazy tylko zakupu.Ja mam w mondku 270 tys i jakos nie narzekam .Mało tego ,jak robiłem swapa do sierry to scorupiak mial 263tys i zobacz trzy latka katów i zyje nadal
_________________
ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA 504-074-873
huragan.sierrafan.pl
NAPEŁNIANIE KLIMATYZACJI (czyszczenie ukladu,wymiana oleju w układzie) 120PLN
 
 
 
daro_8828
Kierowca Skutera



Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 429
Skąd: Malbork
Wysłany: Śro Gru 29, 2010 11:10   

moj mercedes ma teraz 270 tys ostatni wpis w niemczech w 2007 roku mial 157 wiec nie wiem czy orginalny ale moze...
_________________
Mercedes W210 Kombi 99' 3.0 TD

SKUP AUT !! PŁATNE GOTÓWKĄ !!

509-706-137
 
 
Marek
Kierowca Rajdowy



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 812
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Gru 29, 2010 18:23   

Moja beta jest 1994 roku i mam 296 tyś czy to jest orginalny przebieg :?: możliwe jak ją kupowałem miała 225tyś
 
 
 
Mati_87
Kierowca kat. B
świeca


Dołączył: 18 Gru 2010
Posty: 250
Skąd: Kokoszkowy
Wysłany: Śro Gru 29, 2010 22:02   

jesli chodzi o Bmw to jest taki trick... trzeba wykonac kombinacje typu: wduszac przycisk kasacji km i krecic stacyjka... kumpel mi to kiedys robil w mojej becie i wtedy na ekraniku leca dane auta i jest tez autentyczny przebieg auta, ktorego nie da sie skasowac :smile:
_________________
Czasem na drodze spotykam prawdziwych szaleńców...
Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
Czasem naprawdę ciężko ich wyprzedzić...
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Śro Gru 29, 2010 22:15   

Mati_87 napisał/a:
jesli chodzi o Bmw to jest taki trick... trzeba wykonac kombinacje typu: wduszac przycisk kasacji km i krecic stacyjka... kumpel mi to kiedys robil w mojej becie i wtedy na ekraniku leca dane auta i jest tez autentyczny przebieg auta, ktorego nie da sie skasowac :smile:


no nie do końca.. tym sposobem to się wykonuje funkcje diagnostyki zegarów, oraz paru danych auta, które są wyświetlane w formie komunikatów na tablicy zegarów.. pierwsza pozycja po teście zegarów to chyba o ile się nie mylę numer seryjny licznika/auta nadany w fabryce i jest on nie mały... więc każdy potem wmawia że to właściwy przebieg auta...
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Mati_87
Kierowca kat. B
świeca


Dołączył: 18 Gru 2010
Posty: 250
Skąd: Kokoszkowy
Wysłany: Śro Gru 29, 2010 22:29   

nie jestem do konca przekonany ale pamietam ze u mnie ktorys z kolei "numer" mial 6 cyfr i po 3 cyfrach byl odstep i to wygladalo jak przebieg, a kolega mnie zapewnial ze to jest przebieg... nie wiem czy to do konca prawda, ale jestem sklonny w to uwierzyc
_________________
Czasem na drodze spotykam prawdziwych szaleńców...
Pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...
Czasem naprawdę ciężko ich wyprzedzić...
 
 
 
Bartek
Mistrz Kierownicy
[(00==()()==00)]



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2987
Skąd: brac hajs na to
Wysłany: Czw Gru 30, 2010 22:38   

Mati_87 napisał/a:
jesli chodzi o Bmw to jest taki trick... trzeba wykonac kombinacje typu: wduszac przycisk kasacji km i krecic stacyjka... kumpel mi to kiedys robil w mojej becie i wtedy na ekraniku leca dane auta i jest tez autentyczny przebieg auta, ktorego nie da sie skasowac :smile:


tez kiedyś mysleliśmy ze nasze pierwsze bmw miało ponad 370tkm ale jednak to nie był prawdziwy przebieg tylko tak jak conpress wyżej napisał :mrgreen:

Dowiedzieliśmy się jak ogladalismy kilka bmw przed kupnem i o dziwo każdy miał podobny "przebieg autentyczny" :razz:
Ostatnio zmieniony przez Bartek Czw Gru 30, 2010 22:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12