autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zawieszenie gwintowane - wady i zalety oraz koszta
Autor Wiadomość
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie Kwi 17, 2011 22:26   Zawieszenie gwintowane - wady i zalety oraz koszta

Moje obecne auto jest tak niskie że nie da się jeździć :D nie chcę wszędzie się wlec więc chcę je wymienić na wyższe. Ktoś podpowiedział że może gwintowane teraz pytanie.

Skoro zawieszenia gwintowane są dobre to dlaczego wszyscy ich nie stosują, przecież można sobie prześwit ustawiać zgodnie z potrzebami. A normalne sprężyny to trzeba kupić - 40 lub -60 a jak sie okaże że jednak nie są odpowiednie to co.

Więc dlaczego wszyscy co robią coś z zawieszeniem nie montują gwintu.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Huragan
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1453
Skąd: Starogard
Wysłany: Nie Kwi 17, 2011 23:27   

bo gwint jest drogi w stosunku do wymiany spreżyn=no zalezy jakie auto jeszcze ,bo np do aut ze tak powiem dla ludu (VW) to za 1200pln nowe dostaniesz chyba a np do sierry to trzeba min 2,5 tys położyć ,nie wiem jak ma sie to np w bmw ale chyba tez nie jest takie tanie.A i gwint to im wyzej tym twardziej:)
_________________
ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA 504-074-873
huragan.sierrafan.pl
NAPEŁNIANIE KLIMATYZACJI (czyszczenie ukladu,wymiana oleju w układzie) 120PLN
Ostatnio zmieniony przez Huragan Nie Kwi 17, 2011 23:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Nie Kwi 17, 2011 23:32   

..raczej na pewno nie jest tanie...

poniżej ceny nowych kpl gwintowanych zawieszeń na przykładzie BMW serii 3

- chiński gwint do E36 - od. 800-1200 zł w górę
- markowy gwint do E36 - od 2800 zł w górę
- jakikolwiek sensowny gwint do E30 - od 3-4 tyś zł.. niezły gwint do E30...- 1,5-2 tyś Euro w górę..
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Pon Kwi 18, 2011 00:10   

Dla mnie pierwsza opcja na poprawienie wyglądu oraz nieco ulepszenie sterowności w zakrętach to twardsza, niższa sprężyna a potem już tylko gwint jeśli ma się kasę bo inne opcje nie istnieją sensowne

Chiński gwint do e36 to masz na myśli 4 amorki gwintowane ze sprężynami takie p&p za kasę nieco powyżej 1k? Ciekawa oferta jeśli to działa jakoś kolwiek :) Co daje to że jest to chiński gwint a markowy? Kwestia trwałości czy co?
_________________

 
 
KOSA
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Lip 2011
Posty: 1706
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Wrz 10, 2011 11:00   

Może tu swóje pytanko wrzucę.
Przyglądam się temu zestawowi niech ktoś coś podpowie. Trochę mnie martwi czy rantów z tyłu nie musiałbym zaklepać...
:arrow: Amorki KONI z regulacją twardości
:arrow: springi H&R
całość przydałoby się odmalować.
600zł za to sprzedawca chce :roll:




Ostatnio zmieniony przez KOSA Sob Wrz 10, 2011 11:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Huragan
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1453
Skąd: Starogard
Wysłany: Nie Wrz 11, 2011 13:56   

jeżdzę w takim zestawie na przodzie -jest perfekcja jesli chodzi o koni
_________________
ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA 504-074-873
huragan.sierrafan.pl
NAPEŁNIANIE KLIMATYZACJI (czyszczenie ukladu,wymiana oleju w układzie) 120PLN
 
 
 
MICHAŁ
Mistrz Kierownicy
OPEL



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Mar 2011
Posty: 2348
Skąd: okolice Gtc
Wysłany: Nie Wrz 11, 2011 20:32   

czy klepac rant hmm wiesz zalezy od tego ile te sprerzynki sa krotsze od serii
ajesli chodzi o zawias koni z regulacja to jest super sprawa
_________________
kompleksowe usługi hydrauliczne.kotłownie gazowe ,olejowe,weglowe , instalacjie gazowe.instalacjie grzewcze .
 
 
 
KOSA
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Lip 2011
Posty: 1706
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie Wrz 11, 2011 22:30   

Nie mam info o ile są krótsze od seryjnych,ale rantów na pewno nie chcę niszczyć.
Co o tem myślicie, warto za tą kasę? Wizualnie perfekt to zestaw nie wygląda,ale chodzi przecież o działanie.
 
 
dlugi2050
Kierowca kat. B
najczęściej w garażu



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 389
Skąd: Skarszewy
Wysłany: Nie Wrz 11, 2011 23:10   ranty

co do rantow ,,,,,to wez na probe włóz 3 worki ziemniakow do bagaznika przejedz sie - to sprawdzisz czy nie ocieraja ci oponki o ranty,
_________________

 
 
 
KOSA
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Lip 2011
Posty: 1706
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie Wrz 11, 2011 23:16   Re: ranty

dlugi2050 napisał/a:
co do rantow ,,,,,to wez na probe włóz 3 worki ziemniakow do bagaznika przejedz sie - to sprawdzisz czy nie ocieraja ci oponki o ranty,

miałem raz prawie pół palety cegły "szamotowej", lekka nie była w tej ilości i było już wesoło jeśli chodzi o studzienki itp. ale dałbym radę, nie wiem tylko co by było gdyby z tyłu ze dwie osoby usiadły powiedzmy mojej wagi :lol: Przypominam,że auto na codzień użytkuję więc czasem jest dociążone.
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Nie Wrz 11, 2011 23:46   

Koni możesz brać w ciemno, jeździ się bardzo dobrze, jestem mega zadowolony, a wizualnie wyglądał u mnie jeszcze gorzej!
 
 
 
KOSA
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Lip 2011
Posty: 1706
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Wrz 12, 2011 15:18   

Lincoln napisał/a:
Koni możesz brać w ciemno, jeździ się bardzo dobrze, jestem mega zadowolony, a wizualnie wyglądał u mnie jeszcze gorzej!

A kasa za ten zestaw rozsądna"? coś tam jeszcze może zjedzie z pln'ów
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11