autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Krzysztof
Pon Lis 16, 2015 23:56
OPEL - co kto sądzi i uważa:)
Autor Wiadomość
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Śro Mar 10, 2010 13:03   OPEL - co kto sądzi i uważa:)

Dla wielu jest to bardzo przeciętna marka, co niestety wynika z braku prestiżu a troche ze stereotypów, do ktorych głownie nalezy fakt, że ople gniją, tu się poniekąd zgodze, aczkolwiek nie jest to jak sie obiegowo sądzi wina słabych blach, a oszczędności (lakier i zabezpieczenie klasy "0" :idea: )
Drugą wadą jest masakryczne zarządzanie marką, przez lata w wielu klasach ople sprzedawały sie najlepiej (Vectra A, Vectra B, Calibra, Tigra, Frontiera, Astra II), a potem przychodziłjakiś geniusz i stweirdził np: Nie można stosowac przy coupe tej samej nazwy i zrobili Astre coupe II - efekt - znany- klapa, tak samo nastepca terenówki bardzo popularnej Antara, szczerze to w zyciu na zyca jej nie widziałem, albo oszczędności kilku marek na lakierze będzie szło za oplem jeszcze przez lata.
Zalety, do ktorych należy fakt, że potrafia robić zaskakujace samochody na bazie seryjnych gownianych: Lotus OMEGA, calibra turbo (na bazie VA z przez lata najlepszym CX), Tigra. Mają bardzo dobre silniki benzynowe, i przez lata bardzo słabe diesle. Podoba mi się fakt, że przez lata potrafili produkowac prawdziwą limuzyne z tylnim napdem, ktora swietnie sie sprzedawała, ale jakiś geniusz wpadł na pomysł SIGNUM...
Lubie te autka, ale szczerze to nie ma juz modelu po2000r ktory chciałbym kupić i puki co calibra będzie moim ostanim Oplem:(
Ostatnio zmieniony przez Lincoln Śro Mar 10, 2010 13:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Marek
Kierowca Rajdowy



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 812
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Mar 10, 2010 13:24   

Mi Opel zawsze sie podobał mimo że szybko gnją zawsze beda mi sie podobały a w szczególności Astra I i Omega I równiej.A dla tych którzy chca tanio jeździc doskonale sie nadaja bo jeszcze nie spotkałem smochodu który dak dobrze współpracuje z instalacją LPG (mój wujek ma Opla Astre I od 10 lat a od 8 na instalacji LPG i silnik chodzi jak igiełka)
 
 
 
cimar
Szybki i wściekły
Naczelnik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5105
Skąd: Północ
Wysłany: Śro Mar 10, 2010 13:26   

Mi z opelków zawsze się podobała Tigra, małą zwinna i kobieca jak to niektórzy mówią, był taki czas co się zastanawiałem nad kupnem tego auta ale szybko mi przeszło.
_________________
"Bo los z nas drwi, drwi z nas co dzień"
 
 
tuptus
Kierowca Rajdowy
Demotywator



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1394
Skąd: że znowu
Wysłany: Śro Mar 10, 2010 14:02   

Miałem Astre Kombi 1.6 16V z 1995r. o ile blachy byly w porządku (bezwypadkowa, oryginalny lakier, garażowana, zero rdzy, w momencie kupna 160 000 km) o tyle z mechaniką już nie. co chwile cos sie pieprzylo i uniemożliwiało jazdę. po jej użytkowaniu stwierdzilem, że już nigdy w życiu Opla nie kupię, i innym radzę tak samo.
_________________

USŁUGI TRANSPORTOWE - WIECZORAMI I W WEEKENDY
tel. 884-821-333


Trzymaj się ramy i gaci mamy :P
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Mar 11, 2010 23:30   

mi osobiście wszystkie nowe Ople podobają się z wyglądu, sam nawet przez jakiś czas zastanawiałem się nad Vectrą z 2001 r. uważam że auto wygląda całkiem dobrze, jednak nie dostanę w cenie co mogę dać przyzwoitego egzemplarza,
Stare ople nigdy jakoś nie zwracałem na nie uwagi, Calibra mimo że sportowe coupe uważam że jest nudna i ma paskudne wnętrze, Vectra A do czasu jak nie wyczytałem że silnik 2,0 16V ma 8,5 sekundy do setki to już coś,
Jest natomiast jeden opel gdzie nie ważne czy stary czy nowy zawsze mi sie podobał chociaż nowszy podoba mi się bardziej, chodzi o omegę uważam że auto rewelacyjnie wygląda aż do dzisiaj,
Jedna szkoda dla opla to kwestia wypuszczanych ostatnio usportowionych checz beków przez różne firmy i tu Opel wygląda blado na tle Forda, Renault czy VW (Honda też wypada słabo chociaż kosmicznie wygląda), wszelkie rankingi w tym temacie przegrywa i to bardzo,
Natomiast plusem Opla to astra od kąd pamiętam handlowcy różnych firm jeżdżą tymi autami, skoro sprawdzają się jako auta służbowe to na pewno dobrze też się sprawują jako auta urzytkowe dla przeciętnego Kowalskiego,
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Czw Mar 11, 2010 23:47   

opli nie znam poza kadettem GSi - zapierdzielało to aż miło a miało tylko 150 KM i 16 zaworowy 2 litrowy silnik, jednak kondycja blach ... porażka a i silnik długo nie pożył.

jedyny opel którym byłbym skłonny się zainteresować to już od dawna kultowy model manta
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Mar 12, 2010 00:17   

no oczywiście opel manta to wiadomo :D a kadet to samo auto na swoje czasy rewelacja,

Kiedyś jak wykupiliśmy kurs nauki jazdy rajdowej po szutrach to Paweł Stefanicki (obecnie Honda) do nauki miał dla nas kadeta zrobionego pod rajdy szpera 200 km i wywalony środek robiło wrażenie, auto się zbierało super :D generalnie cały kurs był super mam nadzieję że na lato się do niego odezwę i wykupimy kurs ale po asfalcie,
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
EDI
Mistrz Kierownicy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2376
Skąd: się biorą czopki
Wysłany: Pią Mar 12, 2010 01:17   

mnie z opla podoba się Astra 2.0turbo bertone
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Pią Mar 12, 2010 01:44   

A wracając do sedna, bo zapomniałęm dopisać w pierwszym poście, interesuje mnie jakim cudem mając tak dużo super sprzedającyhc sie modeli i oszczedzając na każdym detalu można być na skraju bankructwa, czy amerykanie az tak kiepsko potrafią zarządzać dobrym przedsiębiorstwem, czy zatrudniają debili???
Co do Manty to moj "father" miał 3 MAnty i w sumie zaraził mnie przez to do tej marki, ale człowiek dorasta i szerzej zaczyna patrzeć na świat:-)
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Pon Mar 15, 2010 23:51, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Pią Mar 12, 2010 11:33   

Lincoln, jeśli chodzi o mantę to wolę Capri ale tylko dlatego że o fordzie wiem sporo a o łoplu tyle że omega nie nadaje się do latania bokami a zafira ma składane fotele w bagażniku :D
Dla mnie opel i fiat to 2 marki których bym nie kupił - choć z 2 strony szukam samochodu do pracy (pizzeria) i rozglądam sie m.in pomiedzy fiestami corsami A a Unami - ale to ma być małe tanie to zapierdzielania po dziurach krawężnikach a czasem nawet schodach.
Ma nie być szkoda jak się w transformersa zmieni i ucieknie na auto złom :razz:
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
Ostatnio zmieniony przez mateuh Pią Mar 12, 2010 11:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Huragan
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1453
Skąd: Starogard
Wysłany: Pią Mar 12, 2010 23:56   

omega lotus to bylo cos szkoda ze jest takim rarytasem-co do blach to roznie bywa.Silniki diesla to porazka ale benzynowe ,no bywaja niektore bardzo rozwojowe podobno-kiepsko sie je naprawia ,chodzi o dostep do roznych podzespołów i nie tylko pod maską-Tak jak LInkoln pisze nie kupil bym zadnego po 2000r-to juz gowniane auta-bardzo slaba elektronika
_________________
ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA 504-074-873
huragan.sierrafan.pl
NAPEŁNIANIE KLIMATYZACJI (czyszczenie ukladu,wymiana oleju w układzie) 120PLN
 
 
 
cimar
Szybki i wściekły
Naczelnik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5105
Skąd: Północ
Wysłany: Sob Mar 13, 2010 11:57   

Ogólnie to chyba każdy możę wywnioskować swoje zdanie nawet jak jest błędne :wink:
_________________
"Bo los z nas drwi, drwi z nas co dzień"
Ostatnio zmieniony przez cimar Sob Mar 13, 2010 11:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Sob Mar 13, 2010 11:59   

chyba na tym dyskusja polega że ludzie mają inne zdanie i motywują słuszność swojego ??
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
Zinek
Maniak Resoraków



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 25
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Mar 13, 2010 12:01   Re: OPEL - co kto sądzi i uważa:)

Lincoln napisał/a:

Lubie te autka, ale szczerze to nie ma juz modelu po2000r ktory chciałbym kupić

No to zaproponuje Ci Przemo Astrę III OPC 240 KM - zabaweczka jak ta lala... :P
 
 
bigor
Kierowca kat. A


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 156
Skąd: Stg
Wysłany: Sob Mar 13, 2010 13:41   

Ja miałem już dwa Ople , starego poczciwego Kadeta E - blacharsko słabo ale silnik nigdy nie zawiódł. Była też Vectra A poliftowa , 2.0 8v - bardzo fajne autko , przyjemnie się prowadziło , miejsca sporo . 115 koni może nie jest dużo ale do codziennej jazdy dość , potrafił czasem pokazać co nieco na drodze :wink: niedługo mam zamiar zmienić auto i być może wrócę do Opla.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13