autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
[Byłe Auto] Alfa Romeo GTV czarna 2,0 V6 Turbo
Autor Wiadomość
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Czw Cze 03, 2010 01:59   

Bushido napisał/a:
Honda dostaje konie od fabryki i żyje z nimi do śmierci jeśli się o nią dba :)


To chyba nie czytałeś o S2000, mało ktora ma choćby 215 jako nojka :mrgreen:
Co do Hamowni to też róznie bywa, zwłąszcza na zlotach ludzie przyjeżdzają z bardzo optymistycznymi wynikami :wink:
Alfencja fajna, ja bym sie nie poddawał
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Czw Cze 03, 2010 02:32   

Krzysztof napisał/a:
łatwo nie będzie ale ja lubię wyzwania, a jeżeli miałbym się poddać po kilku problemach to nie jestem JA, i nie mam zamiaru sie poddać, fajnie i tak ona sie zbiera a jak odnajdę brakujące konie to będziemy latać(..)


..otóż to :!: takie auta kupuje się zawsze z pełną świadomością (choć nie zawsze ;-) ) wszelkich niedomagań typowych dla marki, modelu jak i konkretnego egzemplarza.. :wink:

bardzo często jest tak, że ktoś zmienia auta jak rękawiczki, bo akurat podobały mu sie w całości auta tylko "angel eyes" , albo co gorsza bo sąsiad czy wujek Staszek miał też diesla i zrobił nim pól miliona bez dotykania czegokolwiek.. :-P
..a potem pluje na markę, siejąc negatywne opinie, które plenią się szybciej niż chwasty w maju... :twisted:

reasumując - ..albo wiem w co się pakuję, albo kupuję nowe Kia Ceed z salonu z siedmioletnią gwarancją :twisted:

Krzysztof, wie co robi.. (to nie jego pierwsza Alfa zresztą), i jak znajdzie trochę czasu (bo to też ważne) to ruszą działania lepszym tempem i wrócą konie z emigracji do swojego stada w GTV-ce!! (a może niektóre się oźrebią i przybędzie ponad planowany stan? ;-)


Bushido napisał/a:
Honda dostaje konie od fabryki i żyje z nimi do śmierci jeśli się o nią dba :)


..w ogromnej większości wypadków - jeśli się o auto dba, tak jak piszesz - to "konie" nie uciekaja.. obojętnie co to by nie było... Audi, Honda, Skoda, Chevy, Ford czy nawet Fiat ;-)
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Czw Cze 03, 2010 10:04   

Ford nic mądrego wort a Fiat jego brat :D to apropos opini o markach które często i gęsto wyrażają ludzie którzy nigdy nie mieli nic wspólnego z daną marką, golfiarz powie że nie kupi forda bo z niego jak olej nie cieknie to znaczy że oleju brak, ale zapytany jakim fordem jeździł robi głupią minę

conpress, niestety nie każdego stać na nową KIA CEED i wtedy kupuję się niezawodnego golfa 2, 3 lub 4 w którego trzeba jeszcze wsadzić a sama cena zakupu..... marka wiadomo się ceni

a co do Krzysztofa Alfy i propozycji sprzedaży, kupna bezproblemowej Hondy.....
LUDZIE wiecie co to jest pasja? I co że nie jedzie TERAZ pojedzie i da 2 razy więcej radochy niż honda kupiona u pawelca w komisie!
Mi się sierra też sypie co jakiś czas i co kupiłem golfa w TDI?

ps.: zabrałeś alfę od Huragana, bo bym sobie nia pojeździł :wink: zarcik
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Czw Cze 03, 2010 10:56   

conpress napisał/a:
Bushido napisał/a:
Honda dostaje konie od fabryki i żyje z nimi do śmierci jeśli się o nią dba :)


..w ogromnej większości wypadków - jeśli się o auto dba, tak jak piszesz - to "konie" nie uciekaja.. obojętnie co to by nie było... Audi, Honda, Skoda, Chevy, Ford czy nawet Fiat ;-)


Bzdury, wiele aut nie trzyma serii, weź np Opla Calibre która nie trzyma mocy po 15-20 latach a Hondy muszą być bardzo zaniedbane żeby jakiś uszczerbek na zdrowiu miały
_________________

 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Czw Cze 03, 2010 12:05   

ALe na te teorie masz jakieś dowody??? Np statystycznie shamowanych 10 aut spotkanych na drodze, bo dla mnie to kolejna bzdura wyssana z palca nie mająca odzwierciedlenia w rzeczywistosci, po raz kolejny nie poparta żadnymi dowodami, gloryfikująca pewną marke..
20 jak 20 letnie, ale kupić nojke za 160tys i mieć już takie braki to porażka:)
Ostatnio zmieniony przez Lincoln Czw Cze 03, 2010 12:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
EDI
Mistrz Kierownicy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2376
Skąd: się biorą czopki
Wysłany: Czw Cze 03, 2010 14:49   

znowu zaczyna się dyskusja typu które auta lepsze.... co do alfy to szukaj kucy na pewno znajdziesz część :wink:
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Czw Cze 03, 2010 14:56   

EDI napisał/a:
znowu zaczyna się dyskusja typu które auta lepsze....


- wiadomo :arrow: ZADBANE :!:


EDI napisał/a:
(..) co do alfy to szukaj kucy na pewno znajdziesz część :wink:


..znajdzie, znajdzie... będzie też nadwyżka.. - tylko musi tych rozleniwionych i zaganianych mechaników/elektroników przycisnąć do pracy co by się wzięli za właściwą robotę a nie budowę furmanek do przewozu siana.. :twisted:
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Eurochip
Maniak Resoraków
Master of Power


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 49
Skąd: Starogard / Londyn
Wysłany: Sob Cze 05, 2010 00:43   

A moze pojechalbys na profi hamownie bo ta na ktorej byles (widzialem filmik) to posmiewisko. Hamowanie benzyny to nie to samo co diesla. Benzyne trzeba dobrze schlodzic bo duzo szybciej puchnie i wtedy sa drastyczne spadki mocy. Niestety to co mamy w 3 miescie to wielka farsa. Odpowiedni nadmuch jest najwazniejszy. Po drugie jak mozna nie przypinac dokladnie auta??? Ja bym w zyciu nie zgodzil sie na taki pomiar.
_________________
Profi Chiptuning, Hamownia 4x4, Indywidualne programy do Sportu i na ulice.Elektronika i Diagnostyka Samochodowa z wykorzystaniem oryginalnego sprzetu BMW OPPS, VAG VCDS, MERCEDES STAR DIAGNOSIS itp.
+44 7545250979
 
 
 
Huragan
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1453
Skąd: Starogard
Wysłany: Sob Cze 05, 2010 03:09   

Ja mysle łukasz ze mu sie razem spotkamy w kwesti gtv -bo takie przypadki to nasza specjalnosc :)
_________________
ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA 504-074-873
huragan.sierrafan.pl
NAPEŁNIANIE KLIMATYZACJI (czyszczenie ukladu,wymiana oleju w układzie) 120PLN
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Sob Cze 05, 2010 03:30   

Huragan napisał/a:
Ja mysle łukasz ze mu sie razem spotkamy w kwesti gtv -bo takie przypadki to nasza specjalnosc :)


hehe, pewno tak... tyle że auto musi być do pełna zatankowane.. bo przy wszelkich próbach/pomiarach te silniki zużywają dużo paliwa.. :-) :-P
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Cze 05, 2010 23:51   

Eurochip napisał/a:
A moze pojechalbys na profi hamownie bo ta na ktorej byles (widzialem filmik) to posmiewisko. Hamowanie benzyny to nie to samo co diesla. Benzyne trzeba dobrze schlodzic bo duzo szybciej puchnie i wtedy sa drastyczne spadki mocy. Niestety to co mamy w 3 miescie to wielka farsa. Odpowiedni nadmuch jest najwazniejszy. Po drugie jak mozna nie przypinac dokladnie auta??? Ja bym w zyciu nie zgodzil sie na taki pomiar.


auto był przepięte od spodu i nadmuch był, potem pojechałem jeszcze do Vtechu to samo trochę więcej koników ale tylko dlatego że kolega mi turbo podkręcił, co nic w sumie nie dało, bo teraz ona szarpie, a i to że mocy jest za mało to czuć jak sie nia jedzie, jak odzyskamy serię to chce robić chipa co tez sie okazuje jest prawie nie możliwe, ale cóż jak by było za łatwo to nie było by czym się chwalić potem :D
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Sob Cze 05, 2010 23:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Eurochip
Maniak Resoraków
Master of Power


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 49
Skąd: Starogard / Londyn
Wysłany: Nie Cze 06, 2010 00:17   

Odwiedz pozadna hamownie moze jak bedziesz przy okazji w Wawie tam jest spory wybor. Uwierz mi ze to co widzialem na filmiku to nie nadaje sie do hamowania benzynowych silnikow. Co to znaczy ze kolega Ci Turbo podkrecil?? przestawil WG ?? Jezeli tak to gratuluje. Dogadaj sie z Huraganem niech odczyta soft ze sterownika zobaczymy co i jak bo jak to sie mowi nie ma rzeczy niemozliwych a tym bardziej ze auto do cudow techniki nie nalezy takze nie widze problemow. Co do trzymania mocy w silnikach turbo benzynowych starszej generacj to tak juz jest niestety. VAG 1.8T tez do chetnych na podnoszenie mocy nie nalezy i wymaga sporo dodatkowych modyfikacji zeby tak naprawde zaczal jezdzic. Wazne ze sie nie poddajesz i to sie liczy.
_________________
Profi Chiptuning, Hamownia 4x4, Indywidualne programy do Sportu i na ulice.Elektronika i Diagnostyka Samochodowa z wykorzystaniem oryginalnego sprzetu BMW OPPS, VAG VCDS, MERCEDES STAR DIAGNOSIS itp.
+44 7545250979
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie Cze 06, 2010 00:31   

Eurochip napisał/a:
Odwiedz pozadna hamownie moze jak bedziesz przy okazji w Wawie tam jest spory wybor. Uwierz mi ze to co widzialem na filmiku to nie nadaje sie do hamowania benzynowych silnikow. Co to znaczy ze kolega Ci Turbo podkrecil?? przestawil WG ?? Jezeli tak to gratuluje. Dogadaj sie z Huraganem niech odczyta soft ze sterownika zobaczymy co i jak bo jak to sie mowi nie ma rzeczy niemozliwych a tym bardziej ze auto do cudow techniki nie nalezy takze nie widze problemow. Co do trzymania mocy w silnikach turbo benzynowych starszej generacj to tak juz jest niestety. VAG 1.8T tez do chetnych na podnoszenie mocy nie nalezy i wymaga sporo dodatkowych modyfikacji zeby tak naprawde zaczal jezdzic. Wazne ze sie nie poddajesz i to sie liczy.


auto jest u Huragana, i wiem że chyba z Tobą rozmawiał, a to podkręcenie turbo to mam nadzieję że huragan ustawi z powrotem jak było, a jak nie to nie wiem :D
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Huragan
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1453
Skąd: Starogard
Wysłany: Nie Cze 06, 2010 00:51   

tak ten pseudo mechanik pokręcil przy upustowym zaworze i teraz dopiero to nie jedzie ,ale bede to w tygodniuu robil to sie do ciebie odezwe Eurochip:)
_________________
ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA 504-074-873
huragan.sierrafan.pl
NAPEŁNIANIE KLIMATYZACJI (czyszczenie ukladu,wymiana oleju w układzie) 120PLN
 
 
 
Eurochip
Maniak Resoraków
Master of Power


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 49
Skąd: Starogard / Londyn
Wysłany: Nie Cze 06, 2010 01:24   

Z powodow rodzinnych bede w przyszlym tygodniu tak na ok 3 dni w Starogardzie takze wpdane do Ciebie i zobaczymy co tam jest grane.
_________________
Profi Chiptuning, Hamownia 4x4, Indywidualne programy do Sportu i na ulice.Elektronika i Diagnostyka Samochodowa z wykorzystaniem oryginalnego sprzetu BMW OPPS, VAG VCDS, MERCEDES STAR DIAGNOSIS itp.
+44 7545250979
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11