autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Praca w Polsce czy za granicą ?
Autor Wiadomość
cimar
Szybki i wściekły
Naczelnik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5105
Skąd: Północ
Wysłany: Wto Kwi 06, 2010 22:40   Praca w Polsce czy za granicą ?

Poruszam ten temat bo ma branie u nas na forum, wiadomo w Polsce kiepsko z pracą ale czy warto jechać za granice? ciekawią mnie wasze opinie. Powiem z własnego doświadczenia że mam porównanie pracowania w Polsce i za granicą. Posmakowałem zagranicznego pieniądza i nie chce mi się pracować w Polsce za marne pieniądze, mam nadzieje że w najbliższym miesiącu ponownie wyjadę za granice naszego państwa.
_________________
"Bo los z nas drwi, drwi z nas co dzień"
 
 
fullas
Kierowca kat. B
Kierowiec rajdowy



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 243
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Kwi 06, 2010 22:51   

Jeśli ktoś może załatwić komuś dobrą robotę za granicą niech też pisze tutaj. Ja z chęcią bym się wybrał zarobić
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Śro Kwi 07, 2010 10:41   

Póki co to jestem w trakcie oczekiwań na to co kolega załatwi.On tam siedzi parę lat,założył tam rodzinę,ma dom i wyjazd do polski traktuje jak odwiedziny u teściów czyli jest wśród swoich ale u siebie jednak lepiej :D
_________________

 
 
fullas
Kierowca kat. B
Kierowiec rajdowy



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 243
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Kwi 07, 2010 16:00   

W Wlk. Brytanii ludzie po jednej wypłacie kupują sobie samochody więc wyjazd do Polski traktują jako alternatywę od dania dziecku kieszonkowego :D Jak to mój kuzyn siedzący już gro lat w Anglii powiedział - jeśli raz zasmakujesz godnego życia to nie będzie Ci się chciało wracać. I chcę tego doświadczyć i zostać docenionym za wysiłki za które w Polsce dostałbym 50zł i kopa w dupę za to że zawołałem za dużo :mad:
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Śro Kwi 07, 2010 16:12   

Dla tego nawet nie myślę o pracowaniu tutaj "by na emeryturę" już coś było bo nasrane mam na taką emeryturę i śmieszne zarobki.Mój ojciec pracuje w szkole 25lat na stanowisku kierowniczym a zarabia o 600zł więcej ode mnie a ja jestem na robotach publicznych,mam zero odpowiedzialności,zero obowiązków,zero stresów i taką robotę może wykonywać każdy :/ W Anglii mój tata napewno by nie jeździł VW Golfem III w oszczędnym dieselku i nie musiał szałkować spawając i ciąć ciężkie metalowe konstrukcje w wieku prawie 60 lat.

Szczerze mówiąc chcę wykorzystać to moje szczęście że rodzice mają mnie jednego i wszystko mi opłacają bym miał lepiej od nich.Jak wyjadę i zobaczę że kasa jest taka jak inni ludzie na emigracji mówią to napewno moi rodzice nie raz dostaną ode mnie przelew bankowy o temacie "Miłych wakacji w Egipcie" i sumka którą zarobię w tydzień spokojnie wystarczy by sfinansować wycieczkę o której mogliby pomarzyć przy swoich zarobkach
_________________

 
 
cimar
Szybki i wściekły
Naczelnik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5105
Skąd: Północ
Wysłany: Śro Kwi 07, 2010 16:17   

Hmm ale wiecie chłopaki nie ma tego już za granicą co kiedyś, co do gotówki którą można zarobić ;)
Trzeba migrować póki się da ;)
_________________
"Bo los z nas drwi, drwi z nas co dzień"
 
 
wald30
Maniak Resoraków



Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 96
Skąd: GST GTC
Wysłany: Śro Kwi 07, 2010 17:38   

fullas napisał/a:
Jak to mój kuzyn siedzący już gro lat w Anglii powiedział - jeśli raz zasmakujesz godnego życia to nie będzie Ci się chciało wracać
NIE WIEM CZY GODNYM ŻYCIEM JEST DOSTAWANIE WYPŁATY O POŁOWĘ MNIEJSZA NIŻ RODOWITY ANGLIK.Moze gdy sie mysli aby jechac sie dorobic ,każdy grosz odkładając aby gdy sie juz wróci wydac to w POLSCE.
_________________

 
 
Huragan
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1453
Skąd: Starogard
Wysłany: Śro Kwi 07, 2010 23:54   

i tu Wald30 ma rację .Za granicami nie jest tak wesolo-ale mimo wszystko jest łatwiej i bezstresowo niz w pl
_________________
ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA 504-074-873
huragan.sierrafan.pl
NAPEŁNIANIE KLIMATYZACJI (czyszczenie ukladu,wymiana oleju w układzie) 120PLN
 
 
 
Zinek
Maniak Resoraków



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 25
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Kwi 09, 2010 15:54   

Bardzo dobry temat... do narzekania.... :D
Jeszcze brakuje mi tylko opinii, że ta sytuacja przez Tuska :P , albo jeszcze lepiej przez "dawne czasy komuny" :D
Nikt jeszcze pieniędzy nie zarobił siedząc przed telewizorem/monitorem i narzekając.
Trzeba ruszyć główką, wykształcić się w dobrym zawodzie (niekoniecznie studiować) i można do Londynu jechać - na weekend, popatrzeć na BigBen'a i wypić czarne piwko :wink:
Aż mi się nie chce wierzyć, że tam gdzie nas nie ma, pieniądze leżą na ulicy, wszyscy są bogaci i dumni z wyników swojej pracy :wink:
... a do tego kierowanie samochodem z miejsca pasażera :twisted:
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Kwi 09, 2010 16:16   

Zinek napisał/a:
Bardzo dobry temat... do narzekania.... :D
Jeszcze brakuje mi tylko opinii, że ta sytuacja przez Tuska :P , albo jeszcze lepiej przez "dawne czasy komuny" :D
Nikt jeszcze pieniędzy nie zarobił siedząc przed telewizorem/monitorem i narzekając.
Trzeba ruszyć główką, wykształcić się w dobrym zawodzie (niekoniecznie studiować) i można do Londynu jechać - na weekend, popatrzeć na BigBen'a i wypić czarne piwko :wink:
Aż mi się nie chce wierzyć, że tam gdzie nas nie ma, pieniądze leżą na ulicy, wszyscy są bogaci i dumni z wyników swojej pracy :wink:
... a do tego kierowanie samochodem z miejsca pasażera :twisted:


ta wypowiedź mi się podoba, bo wszędzie dobrze gdzie nas nie ma
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
tuptus
Kierowca Rajdowy
Demotywator



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1394
Skąd: że znowu
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 18:49   

a ja tez bardzo chetnie bym sobie wyjechal za granice. u nas zanim cokolwiek sie ruszy to troche minie, jak patrze na kuroniu albo w glupiej kociewskiej to non stop te same ogloszenia o prace. mialem jechac w lutym do belgii ale niestety nie wypalilo. wiec jakby ktos cos wiedzial i mogl zalatwic to bede wdzieczny :D
_________________

USŁUGI TRANSPORTOWE - WIECZORAMI I W WEEKENDY
tel. 884-821-333


Trzymaj się ramy i gaci mamy :P
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Kwi 10, 2010 23:53   

wiecie co tak narzekacie, a jakiej pracy kto z was szuka, co chcecie robić, czy koniecznie praca na zmywaku czy na produkcji itp. czy macie na myśli jakieś ciekawsze zajęcie,
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
fullas
Kierowca kat. B
Kierowiec rajdowy



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 243
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 00:33   

Ja z chęcią podjąłbym pracę jako PH w porządnej firmie z renomą która się nie wypina na swoich pracowników i nie każe im robić jak niewolnikom
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 00:52   

fullas napisał/a:
Ja z chęcią podjąłbym pracę jako PH w porządnej firmie z renomą która się nie wypina na swoich pracowników i nie każe im robić jak niewolnikom


PH to od tego zaczynałem, a jak chcesz się dostać do renomowanej firmy bez doświadczenia, najpierw spożywka i praca od 6 do 19 potem lepsza spożywka, godziny te same ale lepsza kasa, potem hurt, potem części może budowlanka itp.

A jak chcesz zacząć i nie wiesz jak to proponuję zostać PH tam gdzie biorą wszystkich czyli ubezpieczenia na życie, sprzedaż polis, III filar, itp.

Oczywiście wiem że wielu chce dostać samochód telefon laptopa 3 tyś pensji ale nie ma doświadczenia,

PH to ciężki kawał chleba to też musisz wiedzieć poziom ciśnienia i stresu potworny,

Ja osobiście świetnie się czułem w pracy jako PH do dzisiaj uwielbiam teren i generalnie lubię swoją pracę ale zaczynałem od sprzedaży jajek na bazarze potem sprzedaż staników z Wietnamczykami itd itd. (sprzedaż staników to była fajna praca)
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
cimar
Szybki i wściekły
Naczelnik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5105
Skąd: Północ
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 02:16   

Przecież to wiadome nie od dziś że od razu kierownikiem się nie zostaje, ja w swoim zawodzie będę kotem do 30-stki niestety. Każdy jest kowalem własnego losu.
_________________
"Bo los z nas drwi, drwi z nas co dzień"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11