autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kaczyńscy nie żyją
Autor Wiadomość
Marek
Kierowca Rajdowy



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 812
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie Kwi 11, 2010 23:07   Żałoba narodowa

W ramach Żałoby narodowe przyłączmy się wszyscy i zapalmy wirtualny znicz

http://wirtualnyznicz.pl/zapal.html?pid=588195
 
 
 
SLIVKA
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 650
Skąd: STG/Koszalin/Houston
Wysłany: Pon Kwi 12, 2010 01:22   

Marcin napisał/a:
tragedia się stała pewnie ale żeby ciągle na okrągło o tym wszędzie trąbić, a mi już filmu na kompie się kończą.


pomijając fakt, że zginęły najważniejsze osoby w państwie, władze państwowe, wojskowe itd. - to przede wszystkim zginęło 96 osób, to największa tragedia .. wiele rodzin zostało osieroconych, dzieci zostały bez rodziców, mężowie stracili żony, a żony mężów....

myślę, że przy tak wielkiej ilości osób, które tragicznie zginęły można się przez dwa dni powstrzymać od oglądania filmów, teleturniejów i tego typu rzeczy, choćby tylko po to, by uczcić ich pamięć

lub nie oglądać tv wcale i po prostu się wyciszyć przez weekend, ale to tylko moje zdanie, myślę, że to dobry czas na refleksję, odpoczynek, bo od poniedziałku każdy wróci do swoich obowiązków...
_________________
Marzenia są po to by je spełniać...
 
 
Marcin
Kierowca Rajdowy
I tak będzie Alfa


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 651
Skąd: Wielki Bukowiec
Wysłany: Pon Kwi 12, 2010 16:52   

http://doniu.mp3.wp.pl/?t...jc0ODYwLmh0bWw=
_________________
Przyjaciół w biedzie się poznaje, to powiedzenie autopsją się staje.
 
 
 
patka
Maniak Resoraków


Dołączył: 05 Mar 2010
Posty: 98
Skąd: starogard gdanski
Wysłany: Pon Kwi 12, 2010 17:38   

straszne to co sie stalo..kobiety zostawily swoje male dzieci....tego najbardziej mi zal...
_________________
alfa romeo 155
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Kwi 14, 2010 14:29   

z dnia na dzień ten temat zaczyna byc coraz bardziej denerwujący, media zrobiły sobie po prostu sensację i jada po tym ile się da, przesadę widać po prostu już wszędzie na każdym programie,

Komentarze że Prezydent Francji nie wiem czy będzie na pogrzebie były tak durne i nie potrzebne że nie wiem co. Co to kogo obchodzi jak ktoś chce jechać to niech sobie jedzie a jak nie to nie.
Albo Rosja ogłosiła żałobę ale czy na pewno zrobili to szczerze - kurna nie można wytrzymać z tym blablaniem

stała się tragedia a media jak zawsze widza tylko kasę rmf co 15 minut chyba nadaje o tym samym,
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
SLIVKA
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 650
Skąd: STG/Koszalin/Houston
Wysłany: Śro Kwi 14, 2010 14:45   

Zgadzam się, że to już przesada... można zrozumieć w czasie weekendu, bo co chwila podawali nowe informacje, no i każdy jeszcze był w głębokim szoku. Ale minęło już kilka dni i może warto byłoby podać jakieś informacje ze świata również.... dziś w Chinach zginęło 400 osób, trzesienie ziemi a ponad 10000 rannych... ale tym tak tylko mimo chodem w jednym serwisie jedno zdanie... przecież świat nie zatrzymał się na sobocie w Polsce.
_________________
Marzenia są po to by je spełniać...
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Kwi 14, 2010 15:25   

generalnie jak zawsze ŚWIATEM RZĄDZĄ MEDIA to chyba dobrze teraz wszystko pokazuje a tłum idzie za nimi w zaparte dobrym przykładem tłumu jest Radio Maryja - nic ich nie przekona że Ojciec Dyrektor ma Maybacha ale każde inne auto może mieć np. Bentleya

Jak widać na większość ludzi działają proste sztuczki
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Marek
Kierowca Rajdowy



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 812
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Kwi 14, 2010 17:48   

Racja to już przesada ile można słuchac tego samego w koło
 
 
 
Karol
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3344
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Kwi 14, 2010 21:25   

Ja już wiem jaka jest prawda z tym samolotem. Przytoczę wam tekst, który sam wcześniej czytałem:

"Wypowiedź Ryszarda Drozdowicza z Laboratorium Aerodynamicznego Politechniki Szczecińskiej (ZUT). Jako pilot oceniam, że sugerowany w mediach błąd pilota jest mało prawdopodobny. Na podejściu do lądowania nie wykonuje się żadnych manewrów typu silne przechylenie lub nagłe zmiany prędkości. A takie silne przechylenie zauważyli świadkowie. Pilot wykonał dodatkowe kręgi nad lotniskowe, aby upewnić się co do warunków lądowania i na tej podstawie podjął uzasadnioną decyzję o lądowaniu-NIEPRAWDOPODOBNE. Nieprawdopodobne też jest, aby doświadczony pilot wraz z drugim pilotem pomylili się co do wzrokowej oceny wysokości, nawet w przypadku awarii przyrządów, która jest również nieprawdopodobna. Należy tutaj zauważyć, że mgła jest na ogół z prześwitami i przy dziennym świetle nie stanowi istotnej przeszkody do wzrokowej oceny warunków lądowania. Okoliczności wskazują jednak na poważną awarię lub celowe zablokowanie układu sterowania. Taką blokadę można celowo zamontować tak, aby uruchomiła się przy wypuszczeniu podwozia lub klap bezpośrednio na prostej przed lądowaniem. Przy blokadzie klap lub lotek na prostej katastrofa była nieunikniona, gdyż pilot nawet zwiększając nagle ciąg, nie był w stanie wyprowadzić mocno przechylonej ciężkiej maszyny, mając wysokość rzędu 50-100 m i prędkość rzędu 260 km/h.
Dodatek autora :::: Tym samolotem miał lecieć 3 dni wcześniej Tusk z ferajną ale im się "odmieniło" i polecieli trzema innymi !"
 
 
 
fullas
Kierowca kat. B
Kierowiec rajdowy



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 243
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 01:10   

Kto wie co tam na prawdę się wydarzyło...
 
 
SLIVKA
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 650
Skąd: STG/Koszalin/Houston
Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 01:24   

A ja słyszałam jeszcze inną teorię ... że wieża i kokpit nie dogadali się co do ciśnienia atmosferycznego ... podobno w Rosji jest inny sposób pomiaru ciśnienia czy inne jednostki... inne niż w polskim systemie... no i się nie dogadali co do jednostek czy coś... a jak wiadomo ciśnienie ma bardzo istotne znaczenie dla określnienia wysokości nad poziomem morza.

Ale to są informacje nieoficjalne.
_________________
Marzenia są po to by je spełniać...
Ostatnio zmieniony przez SLIVKA Czw Kwi 15, 2010 01:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ada$
Kierowca kat. B


Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 283
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 03:51   

A ja wam mówie że to wina rusków!!
Tam siedział snajper i zestrzelił samolot :mrgreen: :twisted:
Już mi się śmiać chce z tej całej katastrofy bo każdy gada co innego i o niczym innym jakby nikt swojego życia nie miał.
Od poniedziałku nie słucham ani radia ani TV nie oglądam bo po co? żeby obejrzeć to samo co w niedziele? pfff
_________________

 
 
 
SLIVKA
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 650
Skąd: STG/Koszalin/Houston
Wysłany: Pią Kwi 16, 2010 10:54   

Też przestałam oglądać TV i słuchać radia... ale powiem tylko tyle, że ostro przesadzili z decyzją o pogrzebie na Wawelu!!!!!!!!!!!!! Jedyną zasługą tego prezydenta jest to, że przytrafiła mu się tragiczna śmierć i to w czasie lotu do Katynia, dzięki czemu rozsławił zbrodnię katyńską na świecie i Ruscy w końcu się do niej przyznali. Nawet Niemcy się zdziwili, bo myśleli, że Katyń to kolejny ich obóz koncentracyjny.

Ale prawda jest taka, że ten cały lot do Katynia to nie jest jakiś bohaterski wyczyn... jak na przykład do Gruzji, która była w stanie wojny i groziło niebezpieczeństwo zestrzelenia itd. Pech chciał, że przytrafiła się katastrofa samolotu. Jest to wielka tragednia... strata pary prezydenckiej i elity politycznej i wielu innych zacnych ludzi. Ale żeby od razu fundować za to sarkofag na Wawelu obok króli polskich!!!!!!! To jest przegięcie.

Bo czego jeszcze dokonał nasz prezydent Kaczyński??????

Działał trochę w podziemiu.. Solidarność... pomagał stoczniowcom pisać pisma, odwołania itd., bo był specem od prawa pracy... no i super... brawo, super postawa. A jeszcze jakieś wielkie osiągnięcia??? poza tym, że jako profesor prawa nie posługiwał się żadnym językiem obcym!!!!
_________________
Marzenia są po to by je spełniać...
Ostatnio zmieniony przez SLIVKA Pią Kwi 16, 2010 11:21, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Dawis88
Jestem Nowy
Mistrz ciętej rip

Dołączył: 16 Kwi 2010
Posty: 7
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Kwi 16, 2010 11:39   

Zostawmy zmarlych w spokoju. My nic na to nie poradzimy gdzie on ma zostac pochowany. ale tez postawmy sie na takim miejscu umiera ktos u nas w rodzinie i teraz nachodzi nas pytanie: jak ma wygladac tego bliskiego pogrzeb. Na pewno każde z nas chciałoby pochować bliska nam osobe w jag najgodniejszym miejscu, sama ceremonia pogrzebu tez pewnie ma wygladać profesjonalnie.

Na to, ze Prezydenta Lecha Aleksandra Kaczyńskiego i jego małżonke Marię pochowia na wawelu mieli wplyw dwaj ludzie kard. Dziwisz i brat prezydenta Jarosław.

Najgorsze jest to że podczas gdy Polska łaczyła sie ze soba wystąpił temat, który nas podzielil. Przykre to jest strasznie.
 
 
 
SLIVKA
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 650
Skąd: STG/Koszalin/Houston
Wysłany: Pią Kwi 16, 2010 11:51   

Zgodzę się, że nie mamy na to wpływu, ale gdyby nikt tego nie komentował, to tak jakby wszyscy się z tą decyzją zgodzili. Mnie niestety taka decyzja oburza, bo Kaczyński z Krakowem nie ma absolotnie nic wspólnego... więc na pewno nie byłoby żadnych dyskusji gdyby jego ciało spoczęło na Powązkach w Alei Zasłużonych... Warszawa, lub w jednym z kościołów warszawskich obok innych prezydentów, czy nawet w Gdańsku... bo dla tych właśnie miast wiele zrobił dobrego, zasłużył się... ale Wawel to tak jakby podnieść jego osobę do rangi króla Polski.

Biskupi nie chcieli się zgodzić, by pochować tam Piłsudskiego... ale Kaczyński to według Dziwisza zaszczyt dla Krakowa :shock:

W Warszawie byłby bliżej rodziny, w stolicy i częściej odwiedzany, więc dla mnie to jest niezrozumiała i pochopna decyzja... ktoś tak pewnie walnął przed kamerą i nikt nie śmiał tego odkręcać.
_________________
Marzenia są po to by je spełniać...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 12