autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kaczyńscy nie żyją
Autor Wiadomość
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Kwi 16, 2010 11:18   

SLIVKA napisał/a:

W Warszawie byłby bliżej rodziny, w stolicy i częściej odwiedzany, więc dla mnie to jest niezrozumiała i pochopna decyzja... ktoś tak pewnie walnął przed kamerą i nikt nie śmiał tego odkręcać.


też właśnie tak sądzę bo generalnie rodzina to pewnie by w Warszawie wolała,

No i nie uważam że sumie że ma to jakiekolwiek znaczenie, w tych kryptach sarkofagach nie ma nic prócz prochu

Nasz wiara przecież mówi że dusza opuszcza ciało i jest nieśmiertelna
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Dawis88
Jestem Nowy
Mistrz ciętej rip

Dołączył: 16 Kwi 2010
Posty: 7
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Kwi 16, 2010 11:39   

Właściwie to jest bardzo dziwne wiadomo ze kazdy chowa zmarlego gdzies gdzie jest do niego blisko. Bo czy go nawiedzic czy to Wszystkich Świętych czy inne tam świeta...

Brat prezydenta mieszka w Warszawie córka Marta mieszka w Sopocie wiec dla mnie to tak faktycznie jest absurd. Bez sensu pomyslane.

Co do prezydenta Kaczorowskiego na jego pogrzeb na Wawelu byłbym za w końcu był to bohater.

Szkoda szkoda....
 
 
 
SLIVKA
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 650
Skąd: STG/Koszalin/Houston
Wysłany: Pią Kwi 16, 2010 12:06   

ooo właśnie o to mi chodzi. :smile:
_________________
Marzenia są po to by je spełniać...
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Pią Kwi 16, 2010 12:17   

Dawis88 napisał/a:
Co do prezydenta Kaczorowskiego na jego pogrzeb na Wawelu byłbym za w końcu był to bohater.


To że leciał do Katynia oddać hołd zmarłym i sam zginał to nie czyni go bohaterem, po prostu miał pecha i tyle a że stało się pod czas jego kadencji prezydenckiej to jedynie smutek dla narodu ale nic chwalebnego że niby "zginął za kraj".Jakby go autobus potrącił to tez by umarł i raczej wątpię by go tak bardzo każdy nagle wychwalał a śmierć to śmierć.Pochowanie go w miejscu gdzie spoczywa Piłsudski dla mnie to profanacja i zaniżanie standardów jeśli tak można to ująć.Kaczyński przecież nic wielkiego dla nas nie zrobił a do tego non stop był właśnie przeciwko i skłócał a nie godził.Dla mnie to totalny festyn wyprawiają, zamiast go pochować tak jak każdego prezydenta, tylko że z większą czcią bo umarł jednak na służbie ale nic więcej
_________________

 
 
SLIVKA
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 650
Skąd: STG/Koszalin/Houston
Wysłany: Pią Kwi 16, 2010 12:24   

Bushido, twój cytat dotyczy prezydenta KACZOROWSKIEGO ... a odpowiedź Kaczyńskiego... w sumie to Kaczka i to :wink: ... ale jednak jest różnica :razz:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ryszard_Kaczorowski

zgadzam się z Tobą, że to zaniżanie standardów itd.
_________________
Marzenia są po to by je spełniać...
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Pią Kwi 16, 2010 12:34   

Oj to sorki, zwracam honor :???: Kaczorowski to faktycznie zasługuje na ten pochówek w pełni bo to 100% patriota,cudem uniknął śmierci,walczył pod Monte Cassino i przeżył nawet łagry a Kaczyński co wielkiego dokonał? Teraz każdy cukruje jakim on był wspaniałym człowiekiem,nawet jego oponenci z którymi się żarł mocno, teraz nagle są potulni i przedstawiają go jako wspaniałego człowieka który zginał w służbie ojczyźnie,naszą najlepszą wizytówkę na arenie międzynarodowej i same ochy i achy.Zasrani dwulicowcy :???: Teraz jego brat wywinduje wyżej przez tą tragiczną śmierć i to całe medialne przedstawienie a o Kaczorowskim jest cicho prawie :/
_________________

 
 
Marcin
Kierowca Rajdowy
I tak będzie Alfa


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 651
Skąd: Wielki Bukowiec
Wysłany: Pią Kwi 16, 2010 12:37   

Dawis88 napisał/a:

Co do prezydenta Kaczorowskiego na jego pogrzeb na Wawelu byłbym za w końcu był to bohater.



Ale wiele ludzi sądzi że to zdrajca bo siedział za granicą a nie w Polsce. Ja nie mam zdania na ten temat.
_________________
Przyjaciół w biedzie się poznaje, to powiedzenie autopsją się staje.
 
 
 
SLIVKA
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 650
Skąd: STG/Koszalin/Houston
Wysłany: Pią Kwi 16, 2010 12:40   

Ciekawe że nitk nie wymienia zasług Kaczyńskiego jako prezydenta (poza tragiczną śmiercią) ... tylko każdy mówi jaki z niego był ciepły i wspaniały człowiek, jak gasły kamery... hehehehehe... nikt nie wymienia wspaniałych ustaw (w końcu prawnik z tytułem profesorskim) które stworzył dla neszego systemu prawnego ... hmmm... ciekawe dlaczego :?:

Tak jak Bushido wspomniał raczej nas dzielił niż jednoczył... itd.
_________________
Marzenia są po to by je spełniać...
 
 
Dawis88
Jestem Nowy
Mistrz ciętej rip

Dołączył: 16 Kwi 2010
Posty: 7
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Kwi 16, 2010 12:44   

Piłsudski nie raz tez na rzekał na kraj polecam książke T. Lisa "My narod" zdziwilibyscie się co potrafil mowic na swoj narod.

Co do Kaczorowskiego to człowiek, ktory tworzył szare szeregi,a pamietajmy nie tak łatwo bylo stawic sie Niemcom podczas okupacji, walczył pod Monte Cassino. Walczyl tak samo jak Piłsudski.

Zreszta my juz tutaj nic nie poradzimy trzeba tylko pamietac o takich osobach.
 
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Pią Kwi 16, 2010 12:47   

Nie interesowałem się polityką i nie zamierzam ale w tą sprawę postanowiłem się zagłebić bo brzydko mówiąc "w końcu stało się coś ważnego".Może jako "kumpel" był lojalny itp ale ja chcę mieć kompetentnego prezydenta który spełni chociaż w 10% to co mówi a nie fajnego kolesia z którym się dobrze gada po wywiadzie a pod czas debaty jakby mógł to by krzyczał "liberum veto" i najchętniej szedł do karczmy tak jak nasza dawna szlachta.
Kaczorowski był wielki a dopiero teraz się coś o nim wspomniało pomiędzy nawałem informacji na temat Kaczyńskiego a to wielka szkoda.Podejrzewam że Panu Kaczorowskiemu by wisiało gdzie będzie spoczywał, lecz jak go będą wspominać obecni rodacy by w przyszłych podręcznikach nie opisano go jako "tchórza który emigrował bo mu było niewygodnie".Takie jest moje zdanie
_________________

 
 
Dawis88
Jestem Nowy
Mistrz ciętej rip

Dołączył: 16 Kwi 2010
Posty: 7
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Kwi 16, 2010 13:05   

Ja tez nigdy się nie interesowalem polityka ale moj kierunek studiow wymaga ode mnie zebym wiedzial co sie dzieje na arenie politycznej. Co do tego calego tematu o pochowku wole byc jednak neutralny. Niech chowia ich gdzie chca. Wazne zeby uczcic WSZYSTKICH ktorzy zgineli. Bo tzrba pamietac ze tam nie zgineli tylko para prezydencka i byly prezydent.
 
 
 
SLIVKA
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 650
Skąd: STG/Koszalin/Houston
Wysłany: Pią Kwi 16, 2010 13:23   

Dawis88 napisał/a:
Niech chowia ich gdzie chca.
:?: :?: :?:

ja być nietutejsza i nie rozumieć takich zwrotów, na ziemi koszalińskiej nie ma gwary :wink: choć i tak zostałam już nieco skażona przez "jo" i "tutki" :razz: bez obrazy, nie mam na celu nikogo obrażać... po prostu takie teksty zawsze wywołują uśmiech na mojej twarzy... nie śmiech, podkreślam, a UŚMIECH

Pan zapewne student politologii??? :mrgreen:
_________________
Marzenia są po to by je spełniać...
 
 
Dawis88
Jestem Nowy
Mistrz ciętej rip

Dołączył: 16 Kwi 2010
Posty: 7
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Kwi 16, 2010 13:35   

Na "Panach" nie zaczynajmy bo nie godzien jest takiego tytułu.Dawid normalnie. A kierunek studiów Stosunki Międzynarodowe.

A co tam się nie zgadza w ty co napisałem.
Ostatnio zmieniony przez Dawis88 Pią Kwi 16, 2010 13:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SLIVKA
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 650
Skąd: STG/Koszalin/Houston
Wysłany: Pią Kwi 16, 2010 13:42   

Miło mi.. Ania :grin:
Co do treści nie mam żadnych zastrzeżeń... tylko forma "chowią" ... to takie kociewskie naleciałości językowe i to zawsze wywołuje u mnie uśmiech.

Stosunki międzynarodowe... super! Całe szczęście, bo już wystarczy nam tych politologów :razz:

sorki za off-top
_________________
Marzenia są po to by je spełniać...
Ostatnio zmieniony przez SLIVKA Pią Kwi 16, 2010 13:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Pią Kwi 16, 2010 13:43   

Ja jako humanista nie potrafię być neutralny jeśli mam pojęcie o czym mówię, a przecież każdy ma kontakt z mediami i słyszał o co chodzi i każdy inteligentny człowiek powinien stanąć po którejś z dwóch stron lub przedstawić swoją trzecią stronę.
Widziałem ceremonię przenoszenia trumien i stewardessy też zostały wymienione co było na plus, a nie że zostały pominięte i wróciły innym transportem "po ciuchu".
Podobno broń jednego z ochroniarzy była wbita na 70cm w ziemię, co daje dosyć spory pogląd na to dlaczego identyfikacja ciał jest taka trudna skoro kawałek metalu tak głęboko się wbiła :/

A co do "jo" to jest spoko ale "tutki" to już raczej wymarłe słowo, no chyba że papierowe tutki w sensie że rurki :D
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11