autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Najpiękniejsze coupe minionej dekady

Które coupe z wymienionych w artykule najbardziej ci się podoba
Fiat Coupe
4%
 4%  [ 1 ]
Alfa Romeo GTV
4%
 4%  [ 1 ]
BMW Z3 Coupe
28%
 28%  [ 7 ]
Peugeot 406 Coupe
4%
 4%  [ 1 ]
Peugeot 407 Coupe
8%
 8%  [ 2 ]
BMW 3 Coupe
28%
 28%  [ 7 ]
Renault Laguna Coupe
4%
 4%  [ 1 ]
Alfa Romeo Brera
20%
 20%  [ 5 ]
Głosowań: 25
Wszystkich Głosów: 25

Autor Wiadomość
D2
Kierowca kat. B
Forever Eclipsed



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 367
Skąd: Stg/Warszawa
Wysłany: Pią Sie 20, 2010 17:42   

Takie głupie pytanie.. czemu brera to qp, a nie hatchback?:P podobnie z3.. :P
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Pią Sie 20, 2010 18:13   

D2 napisał/a:
Takie głupie pytanie.. czemu brera to qp, a nie hatchback?:P podobnie z3.. :P


patrząc na dotychczasowe wyniki ankiety - najbardziej podobają się nam hatchbacki, a że nie stać nas na alfy czy "zetki" jeździmy tańszymi hatchbackami typu sweter, syfic & spółka.. :twisted:


wracając do Z3 - wg mnie to nawet nie hatchback, tylko "very hard top roadster"
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
D2
Kierowca kat. B
Forever Eclipsed



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 367
Skąd: Stg/Warszawa
Wysłany: Pią Sie 20, 2010 21:38   

wg mnie (taką mam wyobrażoną definicję) coupe to auto które ma opadającą linię dachu (mniej więcej w kształcie łuku), dupkę podobną do sedana, ale trochę zgrabniejszą i 3 drzwi (podnoszona klapa bagażnika z szybą)..

i auta typu brera, mazda rx8, scirrocco, z3 coupe, z4 coupe, sierra coupe, subaru impreza coupe mi tak niezbyt pasują do tej definicji
 
 
Jankes
Mistrz Kierownicy
Papież



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 2622
Skąd: Rywałd
Wysłany: Pią Sie 20, 2010 22:45   

Podnoszona klapa bagaznika z szyba? A BMW E30, E36 itp? One maja podnoszone klape bez szyby :)
_________________


Go Hard or Go Home... tutaj nikt
nie jara się springami Eibacha -40 i
oponą 205/45, tutaj tnie sie
kolektory na części i składa na
nowo żeby urwać jeszcze pół
centa...
 
 
 
Ada$
Kierowca kat. B


Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 283
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Sie 21, 2010 11:24   

Ciężka sprawa bo prawie każde jest bardzo łodne. I Fiat Cupe ma ciekawe kształty, i Alfa zgrabną pupcie ma. Wiadomo to włochy, a oni bardzo zwracaja uwage na sylwetke i kształt auta. Podoba mi się też BMW 3 Cupe i Laguna Cupe też jest pięknym autem. Chociaż to BMW 3 Cupe wygląda bardziej na zwykłego sedana tyle tylko że ukradli tylne drzwi :P Ciężka sprawa....

A Z3 Cupe... bleee paskuda, taki garbaty. Linia auta układa się w fale co jest ładne ale w cabrio do cupe nie pasuje bo sprawia że auta staje się garbate.

U mnie wygrywa BMW 3 CUPE :!: :grin: Chociaz inne też są fajne :razz:
_________________

 
 
 
D2
Kierowca kat. B
Forever Eclipsed



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 367
Skąd: Stg/Warszawa
Wysłany: Sob Sie 21, 2010 15:08   

Jankes, no dobra.. racja, bez szyby może być :) ale dach musi być opadający, a nie jak w imprezie coupe i tyłek też musi być, a nie jak w alfie brera :P
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Nie Sie 22, 2010 02:06   

moim zdniem coupe się skończyły jak w ocenie samochodu WYSOKĄ ocenę musi mieć jego funkcinalność, pojemność bagażnika i miejsce z tyłu
ale ja sie nie znam
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
SLIVKA
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 650
Skąd: STG/Koszalin/Houston
Wysłany: Pon Sie 23, 2010 00:41   

mateuh napisał/a:
tak ale capri to też miniona dekada
bo chyba do 88 roku był produkowany


yyy.. jakby ktoś nie zauważył to mamy rok 2010.... więc '88 to tak jakoś co najmniej dwie dekady do tyłu... :razz: ale fakt że Capri to fajne autko

Chyba nie muszę mówić na jakie auto głosowałam, myślę, że poniższy obrazek mówi sam za siebie. Intensywnie pracuję nad realizacją marzenia... i co z tego, że wózek się nie zmieści, przynajmniej będę miała wymówkę, żebym się mogła sama wyrwać z domu chociaż na chwilę :mrgreen:
_________________
Marzenia są po to by je spełniać...
Ostatnio zmieniony przez SLIVKA Pon Sie 23, 2010 00:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Pon Sie 23, 2010 02:41   

to ile to jest dekada??
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
D2
Kierowca kat. B
Forever Eclipsed



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 367
Skąd: Stg/Warszawa
Wysłany: Pon Sie 23, 2010 02:49   

10 lat :P deka=10 :P
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Pon Sie 23, 2010 11:05   

aha
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Wto Sie 24, 2010 20:58   

Nio fakt, Brerze daleko do coupe tak samo Z3, więc moi faworyci to 406 coupe i e92, bo to klasyczne "coupejki" o pieknej i ponad czasowej linni i ciul z tym, że nie sa tak funkcjonalne:)
Bartek e30 i e36 coupe to w sumie sedan bez tylnych drzwi, jak dla mnie nie pretendują do miana coupe, a już na pewno nie najładniejszego:)
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Śro Sie 25, 2010 00:08   

Lincoln napisał/a:
(...)
Bartek e30 i e36 coupe to w sumie sedan bez tylnych drzwi, jak dla mnie nie pretendują do miana coupe, a już na pewno nie najładniejszego:)


E30 - to może i 2 drzwiowy sedan, ale E36 już nie do końca... (z części karoseryjnych to współzamienne 2d-4d są tylko zderzaki, klamki i reflektory z przódu.. ;-) )

nie po darmo przedłużono w E36 Coupe maskę i błotniki w stosunku do sedana o 8 cm, obniżono minimalnie linię dachu.. naprawdę niezłe, podręcznikowe coupe.. tyle że ja wybrałbym (z małą zapewne dopłatą) Mercedesa CLK I-gen ;-) co z tego że są inne ładne "kupejki" skoro nie mają napędu na tył :roll:

na marginesie zawsze uważałem że sedany - ładne, proporcjonalne - ma BMW, ale wersje 2D w większości ciekawsze stylistycznie wychodziły w marce ze Stutgartu..
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Śro Sie 25, 2010 00:29   

Tyle, że naped na tył w uzytkowaniu na codzień ma wiecej wad niz zalet, do zabawy owszem, ale tak upierać się przy nim:)
Ostatnio zmieniony przez Lincoln Śro Sie 25, 2010 00:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Śro Sie 25, 2010 01:06   

Lincoln napisał/a:
Tyle, że naped na tył w uzytkowaniu na codzień ma wiecej wad niz zalet, do zabawy owszem, ale tak upierać się przy nim:)


jakie to wady? Nadsterowność?
wystarczy umiejętnie operować gazem i jest ok.

A jakie zalety ma przedni napęd?
więcej miejsca w bagażniku?
brak wiekiego tunelu?
cięzki dostęp do pasków i szczotek
wymiana sprzęgła powiązana z całodzienną zabawą?
Ciasno pod maską i wszystko bokiem?

Moim zdaniem tylniak tak samo dobrze się sprawdza w codziennej jeździe jak przedniak
no chyba że w śniegu przy łysych oponach na rondzie np
ale wtedy to i FWD zarzuci z tym że kierowca RWD wie że to się stanie


A jesli mamy porównywać RWD z FWD to porównajmy samochody podobne rocznikowo
i tak np sierra vs mondeo
czy bmw z czymś
osobiście wolę tył może zboczenie ale wolę bo wiem czego się mogę spodziewać na zakręcie i zawsze mam przed tym respekt a to PLUS jak huuuuk

a nie jazda na maxa z nadzieję że przód wyciągnie
oczywiście po obu stronach są skrajności
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
Ostatnio zmieniony przez mateuh Śro Sie 25, 2010 01:09, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13