autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Chip tuning - fakty opinie uprzedzenia
Autor Wiadomość
Huragan
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1453
Skąd: Starogard
Wysłany: Czw Paź 14, 2010 23:07   

niech jedzie do swojego kolegi i podlaczy chociaz by głupiego vaga -tam jest opcja pomiaru przyspieszenia -niech wrzuci logi -to zobaczymy :) :):) A tak wogole to ja nie mowie ze to nie bedzie jechało-auta na gotowcach tez jada i to niektore całkiem dobrze -Krzysztof to jak z blachą na dachu ,gówniana tez lezy i deszcz nie leje sie a jednak roznice sa nie tylko w cenie.Jak komus nie szkoda auta na ryzyko to niech sobie nawet za 6.99pln rezystorek podlaczy z allegro.Ale drazni mnie cwaniactwo takich typów co mysla ze za 300pln maja super chip.Pewnie alarm tez ma za 250pln i pewnie jest super i ma chińskie piloty al"a SEO.To tandeta i tyle.
_________________
ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA 504-074-873
huragan.sierrafan.pl
NAPEŁNIANIE KLIMATYZACJI (czyszczenie ukladu,wymiana oleju w układzie) 120PLN
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Paź 14, 2010 23:17   

no dokładnie w blachach jest podobnie bo każda wygląda tak samo a jednak, są wielkie różnice, natomiast nie czepiajcie się człowieka co zrobił jak uważał i tyle, może nie wiedział, że generalnie gotowiec to źle robi dla silnika itp. teraz się cieszy że auto może idzie mu lepiej a potem coś mu przegrzeje silnik albo coś gorszego.
Więc w tym temacie proszę się dalej wypowiadać o chipie a nie o człowieku który sobie w swoim aucie zrobił co chciał.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
cimar
Szybki i wściekły
Naczelnik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5105
Skąd: Północ
Wysłany: Czw Paź 14, 2010 23:23   

Właśnie generalnie chciałem poruszyć temat, w sumie się zapytać tutaj tunerów czy da się sprawdzić czy poprzedni właściciel grzebał coś przy oprogramowaniu. Mi się wydaje że było coś majstrowane i jest coś zrypane brzydko mówiąć Ogólnie moja genia ma strasznego mula czasem... i miałem ostatnio okazję jechać inną 90 i inaczej idzie dlatego nie wiem co myśleć hmm
_________________
"Bo los z nas drwi, drwi z nas co dzień"
 
 
bora tdi
Jestem Nowy

Dołączył: 12 Paź 2010
Posty: 7
Skąd: rokocin
Wysłany: Czw Paź 14, 2010 23:41   

No niech będzie jak Huragan mówi.Nie będe się kłucił bo wiem ,że Huragan sie zna.Już nie jeden samochód mi naszykował :)Pewno mam tandete.ale na tym chipie mam zrobione 80 tyś a bora ma razem 310 tyś (oryginalnie)Alarmu nie mam bo tego nie kradną:) jak wymienie katalizator( turbina wciągnęła olej i wyleciał tłumikiem) ,to możemy spróbować :)
 
 
 
Eurochip
Maniak Resoraków
Master of Power


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 49
Skąd: Starogard / Londyn
Wysłany: Pią Paź 15, 2010 00:43   

bora tdi napisał/a:
No niech będzie jak Huragan mówi.Nie będe się kłucił bo wiem ,że Huragan sie zna.Już nie jeden samochód mi naszykował :)Pewno mam tandete.ale na tym chipie mam zrobione 80 tyś a bora ma razem 310 tyś (oryginalnie)Alarmu nie mam bo tego nie kradną:) jak wymienie katalizator( turbina wciągnęła olej i wyleciał tłumikiem) ,to możemy spróbować :)


No i mamy super chipa. Prawdopodobnie turbina przeladowywala w piku i to jest efektem. Najgorsze jest to ze w swiat idzie opinia ze chiptuning to samo zlo bo od tego padaja turbiny silniki itp. a prawda jest taka ze jak sie robi soft pod zadane auto to nie ma opcji zeby wysralo sie cos z tego powodu a gotowce to sa programy ktore ktos robi albo na pale albo pod zupelnie inne auto i inne warunki Nigdy nie wiemy kto jest autorem tego programu i jakie ma zalozenia.

Czasami rece opadaja jak sie czyta takie rzeczy na forach i ciesze sie ze istnieja profi fora gdzie nie dopuszcza sie co niektorych bajkopisarzy i dzieci neostrady (to tak apropo jezeli chodzi o usuniecie mojego pewnego postu w innym dziale). :mrgreen:
_________________
Profi Chiptuning, Hamownia 4x4, Indywidualne programy do Sportu i na ulice.Elektronika i Diagnostyka Samochodowa z wykorzystaniem oryginalnego sprzetu BMW OPPS, VAG VCDS, MERCEDES STAR DIAGNOSIS itp.
+44 7545250979
 
 
 
bora tdi
Jestem Nowy

Dołączył: 12 Paź 2010
Posty: 7
Skąd: rokocin
Wysłany: Pią Paź 15, 2010 09:30   

Oj odezwał sie fachowiec :) .turbina padła bo samochód ma przejechane 300 tyś.Nic nie jest wieczne.Ja nie twierdze że chip sie do tego nie przyczynił ale to napewno nie był jedyny powód!!! Według mnie obojętnie kto zrobi Chipa to jak się będzie wykorzystywać moc ,kiedyś coś padnie!!!.Z nieba się ta moc nie bierze.
Ostatnio zmieniony przez bora tdi Pią Paź 15, 2010 09:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
cimar
Szybki i wściekły
Naczelnik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5105
Skąd: Północ
Wysłany: Pią Paź 15, 2010 10:06   

Dobra panowie nie szczypcie się tak, może ktoś odpowie na moje pytanie
Cytat:
Właśnie generalnie chciałem poruszyć temat, w sumie się zapytać tutaj tunerów czy da się sprawdzić czy poprzedni właściciel grzebał coś przy oprogramowaniu. Mi się wydaje że było coś majstrowane i jest coś zrypane brzydko mówiąć Ogólnie moja genia ma strasznego mula czasem... i miałem ostatnio okazję jechać inną 90 i inaczej idzie dlatego nie wiem co myśleć hmm
_________________
"Bo los z nas drwi, drwi z nas co dzień"
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Pią Paź 15, 2010 14:33   

cimar napisał/a:
Dobra panowie nie szczypcie się tak, może ktoś odpowie na moje pytanie
Cytat:
Właśnie generalnie chciałem poruszyć temat, w sumie się zapytać tutaj tunerów czy da się sprawdzić czy poprzedni właściciel grzebał coś przy oprogramowaniu. Mi się wydaje że było coś majstrowane i jest coś zrypane brzydko mówiąć Ogólnie moja genia ma strasznego mula czasem... i miałem ostatnio okazję jechać inną 90 i inaczej idzie dlatego nie wiem co myśleć hmm


toż dostałeś namiar... wymontowujesz sterownik i zawozisz do Rokocina na przelutowanie.. cena atrakcyjna.. efekty jeszcze lepsze..
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
marasss2
Kierowca Skutera


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 525
Skąd: STAROGARD GD
Wysłany: Pią Paź 15, 2010 22:36   

Oj faktycznie jeżeli każde turbo pada po 300 tysiach to 80 % diesli w polsce po 2000 roku ma zajechane turbiny.Szok przecież wiekszośc wymienionych aut ma albo kolo 300 albo grubo powyżej i jeżdzą i są w doskonalej kondycji i tu jest ewidentna wina programu który był poprostu ponad możliwości turbo ewentualnie wina może też być w nieumiejętnym posługiwaniu się autem z turbiną :sad:
_________________
Jest TURBO
Jest QUATTRO
jest ZABAWA
 
 
bora tdi
Jestem Nowy

Dołączył: 12 Paź 2010
Posty: 7
Skąd: rokocin
Wysłany: Pią Paź 15, 2010 23:00   

Samochody mają powyżej 300 tyś ale przeważnie turbiny mają nowe.Na codzień handluje samochodami i już miałem z 10 sztuk tdi z podniętą turbiną przy przebiegu poniżej 200 tyś.Turbina nie jest wieczna i rzadko dojedzie do 300 tyś!!!
 
 
 
sbstg
Maniak Resoraków


Dołączył: 21 Paź 2010
Posty: 22
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Paź 21, 2010 10:28   mapy

Witam

Faktycznie nie wiedziałem o takiej formie reklamy, doceniam jednak intencje "Latorośli"

Zalogowałem się... no właśnie, może małe sprostowanie. Są ludzie którym skromności brakowało, brakuje i brakować będzie. Pokory !!! :)

Na marginesie wiedza to nic strasznego i małpę można nauczyć. Korzystam z Winolsa, Mpps, KWP, BDM, Galletto, Vcds itp, nie uważam się za Alfę i Omegę ale radzę sobie. Hamowni "jeszcze" nie posiadam. Może jak będzie mnie stać, kto wie.

Pozdawiam serdecznie Starogardzkie Grono Maniaków motoryzacji:)

S.B.

p.s.
Cytat:
Właśnie generalnie chciałem poruszyć temat, w sumie się zapytać tutaj tunerów czy da się sprawdzić czy poprzedni właściciel grzebał coś przy oprogramowaniu. Mi się wydaje że było coś majstrowane i jest coś zrypane brzydko mówiąć Ogólnie moja genia ma strasznego mula czasem... i miałem ostatnio okazję jechać inną 90 i inaczej idzie dlatego nie wiem co myśleć hm


Da się sprawdzić, po zgraniu Twojego softu można porównać z ori, sumy kontrolne też będą inne.
Ostatnio zmieniony przez sbstg Czw Paź 21, 2010 10:43, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Eurochip
Maniak Resoraków
Master of Power


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 49
Skąd: Starogard / Londyn
Wysłany: Czw Paź 21, 2010 11:38   

Ech i kto tu mowi o skromnosci.... Po pierwsze uzywasz sprzetu tzw. Klonow czyli piratow (Made in China itp.) !!! Kolejna sprawa to wiem ze sam softow nie robisz. Powiem tak mam kilka softow ktore poptrostu wgrales klientom. Zreszta nie wazne kazdy od czegos zaczynal. Jest naprawde garstka osob na pomorzu ktora ogarnia te tematy i wiekszosc ludzi zna sie.


Co do sprawdzenia czy bylo cos modyfikowane to wystarczy zrobic diagnostyke i wszystko bedzie jak na tacy. Nie ma potrzeby nic zgrywac. Trzeba znac tylko parametry jakie powinny byc :roll:


Peace !!!
_________________
Profi Chiptuning, Hamownia 4x4, Indywidualne programy do Sportu i na ulice.Elektronika i Diagnostyka Samochodowa z wykorzystaniem oryginalnego sprzetu BMW OPPS, VAG VCDS, MERCEDES STAR DIAGNOSIS itp.
+44 7545250979
 
 
 
sbstg
Maniak Resoraków


Dołączył: 21 Paź 2010
Posty: 22
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Paź 21, 2010 11:47   

Mpps z licencją, VCDS z Ross-techa z licencją, BDM z Viakena, Galletto jako pierwsze z Chin. Czy to przestępstwo? :) moze juz przedawnione;)

Szczerze, dawno, dawno temu przestałem sie interesować i monitorować "innych". Nawet czasami mam ochotę pogratulować... ale, no właśnie nikt idealny nie jest.


Tak jak mówiono, od czego trzeba zaczynać, w softach się bawię od roku, jak kasa pozwoli mi na weryfikację we własnej hamowni "garstka" sie powiększy


Co do sprawdzania parametrów i ingerencji to oba sposoby dążą do celu.
_________________
chiptuning, diagnostyka, hamownia DynoProject, hamownia Dynomet
Ostatnio zmieniony przez sbstg Czw Paź 21, 2010 12:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Eurochip
Maniak Resoraków
Master of Power


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 49
Skąd: Starogard / Londyn
Wysłany: Czw Paź 21, 2010 12:05   

sbstg napisał/a:
Mpps z licencją, VCDS z Ross-techa z licencją, BDM z Viakena, Galletto jako pierwsze z Chin. Czy to przestępstwo? :) moze juz przedawnione;)

Szczerze, dawno, dawno temu przestałem sie interesować i monitorować "innych". Nawet czasami mam ochotę pogratulować... ale, no właśnie nikt idealny nie jest.


Tak jak mówiono, od czego trzeba zaczynać, w softach się bawię od roku, jak kasa pozwoli mi na weryfikację we własnej hamowni "garstka" sie powiększy


Czyli nawet BDM pirat :) Nie piszesz juz nawet o WinOls i MPPS bo i to pirat. Piszesz ze robisz sam softy a teraz ze musisz je zweryfikowac na hamowni.... Zaraz mi sie przypominaja BOXy ktore montowales klientom jako CHIP TUNING.

A to ze przestales monitorowac "innych" jak to piszesz to nic dziwnego, czasy sie zmieniaja :cool:
_________________
Profi Chiptuning, Hamownia 4x4, Indywidualne programy do Sportu i na ulice.Elektronika i Diagnostyka Samochodowa z wykorzystaniem oryginalnego sprzetu BMW OPPS, VAG VCDS, MERCEDES STAR DIAGNOSIS itp.
+44 7545250979
 
 
 
sbstg
Maniak Resoraków


Dołączył: 21 Paź 2010
Posty: 22
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Paź 21, 2010 12:09   

Checsz abym Twoją przeszłość naświetlił?;)

Zrobił się off topik :)

Przepraszam za siebie :)
_________________
chiptuning, diagnostyka, hamownia DynoProject, hamownia Dynomet
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11