autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie mogę zrobić cały wydech?
Autor Wiadomość
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Pon Wrz 06, 2010 15:03   Gdzie mogę zrobić cały wydech?

Czytałem dział polecamy i odradzamy ale nie znalazłem nikogo konkretnego który by mi ogarnął wydech bo jak to w Hondach, przerdzewiał :P Nie chcę żadnych większych średnic tylko seryjne 2" więc normalna sprawa,kwestia tego kto robi to w miarę tanio i dobrze? Pisałem w polecanych o jednym kolesiu z ul.Heweliusza ale on chyba na cały wydech by się nie szarpnął dla tego szukam alternatywy
_________________

 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Pon Wrz 06, 2010 17:08   

...Czersk, ul 1000lecia - Przybysz ma nazwisko... robił mi kiedyś cały wydech na nowo w Fordzie Capri...

obecnie w E36 zrobiłem w Tczewie u znajomego mechanika - Andrzej Szuchmielski, ul. Westerplatte.. coś tam..

jakby co namiary dam na priva..
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
cimar
Szybki i wściekły
Naczelnik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5105
Skąd: Północ
Wysłany: Pon Wrz 06, 2010 17:10   

wydech sprawa znana, a ten z lubichowskiej nie ogarnia całego wydechu przypadkiem ? :wink:
_________________
"Bo los z nas drwi, drwi z nas co dzień"
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Pon Wrz 06, 2010 17:18   

cimar napisał/a:
wydech sprawa znana, a ten z lubichowskiej nie ogarnia całego wydechu przypadkiem ? :wink:


Do tego d***a w życiu nie pojadę :P

Conpress proszę podaj do nich namiary lub najlepiej stwórz temat w polecamy, to będzie na przyszłość ;)
_________________

 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Pon Wrz 06, 2010 18:16   

cimar napisał/a:
wydech sprawa znana, a ten z lubichowskiej nie ogarnia całego wydechu przypadkiem ? :wink:


robiłem kiedyś cały, łącznie z 2 rurką w volvo
podjechać sie zapytać albo zadzwonić i zapytać
nawet ja mam nr
5624620 lub 601644939
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
grzecho1988
Maniak Resoraków


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 50
Skąd: Starogard Gd
Wysłany: Wto Wrz 07, 2010 01:02   

kup jakieś rurki,kolanka i wpadnij to ogarniemy to wszystko w jakies popołudnie
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Wto Wrz 07, 2010 20:41   

grzecho1988, dobry plan :) Tylko teraz kwestia kupić tanio rurkę, patrzyłem pod auto i widzę że nie mam pojedzonego całego układu, ale tylko moment gdzie kończy się stalowa rura i łączy się z głośnikiem WM :D Kiedy miałbyś czas i gdzie znajdę tanio kawałek rurki wie ktoś może ?
_________________

 
 
Ten Zły Tomek
Kierowca kat. B


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 274
Skąd: z garażu
Wysłany: Śro Wrz 08, 2010 10:30   

Kuzyn grzecho to spawacz miszcz, więc tylko do niego. Po rurki do Gdańska do Matry na ul. Żaglową 2. Najtaniej i mają wszystko. I nie kawałek rury tylko jakieś 2m, 3 kolanka 90stopni i świeży tłumik środkowy, jakiś dośc duży. żeby łba nie urwało. Koszt tak na szybko liczony to 200pln za materiał, może trochę taniej. Jak robić to porządnie. A i z tego co pamiętam to masz wydech seria, więc nie 2" tylko 1,5" lub 1,75". Kup rurę 54mm po zewnętrznej, będzie 2" w środku. Najlepsza opcja do niejadącego d15, które ma się jakoś rozwijać.
_________________

 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Śro Wrz 08, 2010 11:12   

a jak już jechac do matry to nie warto u nich zrobić??
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
Ten Zły Tomek
Kierowca kat. B


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 274
Skąd: z garażu
Wysłany: Śro Wrz 08, 2010 12:00   

Nie wiem jak u nich z terminami by było i najważniejsze jaką kasę by krzyknęli za wyspawanie całego wydechu od podstaw. Nie orientowałem się.
_________________

 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Śro Wrz 08, 2010 23:31   

..a nie lepiej budować wydech na giętarce do rur ????... jakoś spawane wydechy (kolanka, kawałki prostej, potem znów kolanka..) kojarzą mi się z prymitywnym rozwiązywaniem problemu.. :roll:
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Czw Wrz 09, 2010 01:30   

conpress napisał/a:
..a nie lepiej budować wydech na giętarce do rur ????... jakoś spawane wydechy (kolanka, kawałki prostej, potem znów kolanka..) kojarzą mi się z prymitywnym rozwiązywaniem problemu.. :roll:


Jak kogoś stać to może iść nawet do odlewni aluminium i wylać sobie w formie :P
Przecież to normalka że wydechy są spawane z kolanek jeśli nie są oryginalne i nie daje się tego robić firmom na zamówienie
_________________

 
 
Ten Zły Tomek
Kierowca kat. B


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 274
Skąd: z garażu
Wysłany: Czw Wrz 09, 2010 11:44   

conpress napisał/a:
..a nie lepiej budować wydech na giętarce do rur ????... jakoś spawane wydechy (kolanka, kawałki prostej, potem znów kolanka..) kojarzą mi się z prymitywnym rozwiązywaniem problemu.. :roll:


Mało która firma robi wydech z rur giętych. Jedna z tych co kojarzę to el-tec w stolicy. Koszt wydechu do takiego cifa to ~1500. Lepiej już przytargać wydech cat-back z jebaja(około 700pln) Do tego jest konieczna giętarka trzpieniowa żeby było profi zrobione, inaczej na zagięciach są straszne przewężenia i ogólnie cały wydech jest z du.py... Dobry spawacz, kolanka dobrej jakości(bez przewężeń) i nie ma mowy o jakimś prymitywie.
Jeśli chodzi o wydechy z nierdzewki, to tego nikt chyba nie robi na giętarce. Dopiero jest masakra. Budowane z kolanek habsburskich, wydech składa sie z 20 kawałków.

Wydech w mojej zdzirze, który z kuzynem wyspawaliśmy:
_________________

 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Czw Wrz 09, 2010 13:13   

10 lat temu albo i więcej jak jeździłem Fordem capri wydech był pożarty jak ser made by swiss... :-P

pojechałem do czerska i tam zrobili mi na giętarce nowy wydech od podstaw w przeciągu 3-4 godzin z puszkami na bazie komponentów ASMETu...

nie było wspawywanych żadnych kolanek!! normalną rurę z metra podoginali jak trzeba i tyle.. a jedyne spawy pojawiły się tylko na granicach rura-puszka-rura..

koszt tej usługi natenczas - coś około 400-500zł..


(na marginesie w Fordzie Capri 2.3 V6 - są dwa całkowicie niezależne układy i na każdą ze stron przypada 2 puszki przelotowe, tłumik końcowy.. razem - kilometr rury i 6 tłumików)
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Czw Wrz 23, 2010 18:15   

To daj namiary Łukaszu!
U mnie jest kłopot, ze potrzebuje wejść w średnice 65-70mm, a tego już np na gientarce nie zrobisz, nierdzewka jeszcze gorzej. Także żadnego sensownego tłumika srodkowego nie ma o tej średnicy..
PS Tak prostego ukł jak u Tomka długo nie widziałem:)
Ostatnio zmieniony przez Lincoln Czw Wrz 23, 2010 18:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11