autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Krzysztof
Pon Lis 16, 2015 23:56
Co zrobić by auta RWD nie rzucało na śniegu?
Autor Wiadomość
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Pon Lis 29, 2010 02:27   

Krzysiu może potwierdzić że dziś na Kerfurze dobrze mi szło i wiedziałem do czego służy operowanie prawą nogą, ja jestem dumny z siebie :)

Raz Wam pokaże jak się to auto zachowuje na śliskim to sami zobaczycie
_________________

 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Pon Lis 29, 2010 02:30   

don vito napisał/a:
sam bierznik to polowa sukcesu u nas z reguly kazdy ma stare kapcie w ktorych guma jest juz twarda i poprostu nie trzyma sie drogi nie wygarnia sniegu spod kola kup dobre w miare swieze opony na tyl no i jak to napisal HURAGAN musisz ogarnac auto rwd wymaga troche umiejetnosci i przede wszystkim WYOBRAZNI!!!!!


święte słowa.. zimówki a zimówki to często 2 różne rzeczy.. guma z zimówek się starzeje bez 2 zdań.. nie po darmo w cywilizowanych krajach zimówki wyrzuca się po 3 sezonach, bez względu na bieżnik..

po pierwsze - wyobraźnia - nie można tego lepiej ująć!!!

po drugie.. obojętnie czy FWD, czy RWD - najlepsze opony zawsze na tył

po trzecie - trelinkę, pustaki, worki z piaskiem kładło się do FSO 1500, które jeździło na gównianym ogumieniu diagonalnym, a nie do BMW E36 coupe, które ma niemalże idealny rozkład mas (bodajże 51%-49% dla 4 cylindrówek)

po czwarte trening

po piąte jak nie masz na materiały eksploatacyjne do auta to dajesz z buta na MZK, lub bierzesz się do roboty i masz siano na np. nowe opony zimowe


Bushido napisał/a:
To są na bank 15" ale rozmiaru nie pamiętam na 100% ale czuję że 205/65/15.
U mnie bokiem stawia jak jest nie odśnieżone do czarnego na normalnej drodze takiej jak skrzyżowanie Nowowiejksiej z Jagiełły


205/60R15 .. cennik

jest tutaj
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
lokinios
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 735
Skąd: StG
Wysłany: Pon Lis 29, 2010 03:25   

ooo temat na forum o pierwszym śniegu xD

u mnie było wesoło jak zjechałem z wysolonej czarnej drogi na białą dojazdówkę ;]
pierwsza myśl "o! ale fajnie :D nie trzeba tak gazu deptać żeby stracił przyczepność!"
drugie spostrzeżenie "o kurde... gorzej z odzyskaniem trakcji.. :evil: " a autko leeeeeci
dobrze ze to na parkingu i przy małej prędkości było ;P ale parkowanie ze szperą na śniegu to fajna sprawa xD
 
 
Jar0
Kierowca kat. B



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 232
Skąd: Pomorze
Wysłany: Pon Lis 29, 2010 03:38   

Opanowanie za kierownica i da się ogarnąć RWD.. dwa lata temu jechałem trasę 150 km (było trzeba dojechać do domu) omega z letnimi laczkami i dało się... Dobra koordynacja ruchowa nóg i rączek i się wszystko się da :)
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Pon Lis 29, 2010 03:59   

lokinios napisał/a:
pierwsza myśl "o! ale fajnie :D nie trzeba tak gazu deptać żeby stracił przyczepność!"
drugie spostrzeżenie "o kurde... gorzej z odzyskaniem trakcji.. :evil: " a autko leeeeeci
dobrze ze to na parkingu i przy małej prędkości było ;P ale parkowanie ze szperą na śniegu to fajna sprawa xD


Miałem identyczne odczucia jak rano wyjechałem ode mnie z osiedla "ale zajebiscie leci bokiem" ale jak na prostym odcinku zacząłem hamować albo jak przyspieszyłem na skręconych kołach to przystanek 19stki mignął mi raz za przednią, raz za tylną szybą to się przestało mi podobać bo totalnie bez kontroli jest człowiek na lodzie

Tak jak mówiłem, musicie zobaczyć o co mi chodzi bo to że nie umiem jeździć rwd to wiem ale to połowa tego minusu bo coś na bank jest nie tak z autem z tym hamowaniem i to na przestrzeni paru dni ogarnę poprzez sterownik ABS i jakieś oponki.



conpress napisał/a:
po pierwsze - wyobraźnia - nie można tego lepiej ująć!!!

no raczej bez wyobraźni to żaden z nas którzy szybciej jeżdżą i są podatni na zaczepki spod świateł jakby nie mięli wyobraźni to by nas tu już nie było. Tym bardziej że jestem laikiem więc dwa razy bardziej uważam na myślę nad następstwami moich akcji przy aucie rwd bo w przedniaku wielkiej filozofii nie było "algo jest przyczepność albo jej kompletnie nie ma" (mówię o autach starej daty bez abs esp itp którymi jeździłem)


conpress napisał/a:
po piąte jak nie masz na materiały eksploatacyjne do auta to dajesz z buta na MZK, lub bierzesz się do roboty i masz siano na np. nowe opony zimowe


Nie znasz mojej sytuacji więc nie dawaj mi ojcowskich rad :razz:
_________________

Ostatnio zmieniony przez Bushido Pon Lis 29, 2010 04:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Pon Lis 29, 2010 12:25   

conpress, cennik nowych może zabić

Olek jak chcesz to weź 400 zł w kieszeń odwiedz mnie w gdańsku i już masz 4 ładne zimóweczki z montażem i wyważaniem
Sporo bieżnika i dobre marki
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
Huragan
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1453
Skąd: Starogard
Wysłany: Pon Lis 29, 2010 17:06   

w aucie twojej klasy nie ma roznicy jesli chodzi o abs -jak go nie ma to hamuja jak auto tej samej klasy bez abs ,nic gorzej,
_________________
ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA 504-074-873
huragan.sierrafan.pl
NAPEŁNIANIE KLIMATYZACJI (czyszczenie ukladu,wymiana oleju w układzie) 120PLN
 
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Pon Lis 29, 2010 20:03   

Sonic i Krzysztof są zdania że jeśli w aucie nie działa ABS który jest seryjnie w aucie ale jest nie sprawny to rozkład siły hamowania jest źle rozłożony i blokuje szybko koła, a niżeli auto już seryjnie nie miało ABS, wtedy hamulce są skonfigurowane by większość siły hamowania była na przednie koła a tył ma znacznie mniej. Tak przynajmniej zrozumiałem
_________________

 
 
Huragan
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1453
Skąd: Starogard
Wysłany: Pon Lis 29, 2010 22:16   

to nie prawda - hamulce nie mogą byc uzaleznione od elektroniki.Tak to jest ze wspomaganiem kierownicy bo trzeba miec wiecej sily ale to tez tylko przy małych predkościach i na parkingu.A wiem to ponieważ mialem mozliwość zaliczenia szkoleń serwisowych układów hamulcowych,co prawda w ford ale nie sadze zeby bmw mialo inaczej
_________________
ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA 504-074-873
huragan.sierrafan.pl
NAPEŁNIANIE KLIMATYZACJI (czyszczenie ukladu,wymiana oleju w układzie) 120PLN
 
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Pon Lis 29, 2010 23:19   

Chodzi o to że auto gdy ma niesprawny ABS to każde przednia i tylna oś hamuje po 50/50 a jak auto nie ma ABS fabrycznie to jest ustawione moc hamowania powiedzmy 75% na przód a 25% na tył. Więc jak auto ma nie sprawny ABS to hamuje bardziej agresywnie bo równo na wszystkie koła bo to właśnie ABS rozdziela siły hamowania elektornicznie i dohamowuje koła. Tak zrozumiałem z rozmowy z Sonic'iem i Krzysztofem.

P.S.
Czujnik ABS zamówiony, w środę będzie na miejscu
_________________

 
 
Lechu
Kierowca kat. B


Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 214
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Lis 29, 2010 23:40   

Miałem podobnie przy poprzednim aucie gdy był uszkodzony czujnik ABS :neutral: Większa siła hamowania szła na przód a to skutkowało że na mokrej nawierzchni samochód leciał jak po lodzie.
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Lis 29, 2010 23:43   

ja nie jestem pewien ale jak nie ma ABS to auto posiada rozdzielnik sił hamowania, tak jak w polonezie :D czyli większa siła idzie na przód a mniejsza część na tył, wiadomo im większe obciążenie tym to sie zmienia. A jak jest ABS to wydawało mi sie że nie ma rozdziału siły hamownia przednia oś kontra tylna,
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Huragan
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1453
Skąd: Starogard
Wysłany: Pon Lis 29, 2010 23:55   

Lechu napisał/a:
Miałem podobnie przy poprzednim aucie gdy był uszkodzony czujnik ABS :neutral: Większa siła hamowania szła na przód a to skutkowało że na mokrej nawierzchni samochód leciał jak po lodzie.

ludzie co wy pitolicie czy ktos z was wie jak dzial abs ,jak jest zbudowany-pewni nie wiec prosze nie wprowadzac innych w błąd.Poprostu kolega Lechu nie umie sie zachowac w aucie bez abs.Sila hamowania zawsze jest wieksza na przenie kola a tył róznie -czasem tak jak pisze krzysztof
_________________
ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA 504-074-873
huragan.sierrafan.pl
NAPEŁNIANIE KLIMATYZACJI (czyszczenie ukladu,wymiana oleju w układzie) 120PLN
 
 
 
Lechu
Kierowca kat. B


Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 214
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Lis 30, 2010 00:14   

Kolego wiem jak się zachować bo aktualnie mam auto bez ABS-u i już się trochę różnymi autami najeździłem z ABS i bez.
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Wto Lis 30, 2010 00:42   

Huragan, ja też nie wierze w to co czytam :D
kuźwa miałem sierrę z abs i on nie działał hamowała dobrze

ale nie ma to jak szukać winy w samochodzie zamiast w kierowcy \

i jak ktoś wypierdzieli w słup na wielkim parkingu to zawsze zawodzi opona LT, wspomaganie lub abs nigdy kierowca
no chyba że w przypadku don Vito, on nie zwala na samochód
ani w chojnicach ani w konarzynach ;p
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12