autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Krzysztof
Pon Lis 16, 2015 23:56
Co zrobić by auta RWD nie rzucało na śniegu?
Autor Wiadomość
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Wto Lis 30, 2010 00:58   

Ja tylko piszę to co usłyszałem bo się nie znam na tym. Wiem tylko że jak w Preludzie mailem ABS to na mokrym jak hamowałem to na zlocie prawie zawsze zatrzymywałem się metr od czyjegoś zderzaka bo to nic mądrego wydłużało drogę hamowania i niech ktoś mi powie że tak nie było to znaczy że jest mega leszczem i nie miał nigdy ABS :D Potem wyłączyłem bezpiecznik od ABS i auto znacznie lepiej hamowało na mokrym (mówimy o okresie wczesno jesiennym czyli mokro ale nie zimno).
_________________

 
 
Marek
Kierowca Rajdowy



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 812
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Lis 30, 2010 01:57   

Ja jeżdżę bez ABS-u już trzecią zimę(ponieważ mam walnięty czujnik) i powiem szczerze że lepiej mi się hamuje bez niego.Może nie potrafie używac tego ABS-u ale jak miałem sprawny to zimą zawsze mnie wywineło a teraz jakoś mi się to nie zdarza.
 
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Wto Lis 30, 2010 02:06   

Marek, marek jak można nie umieć używać ABS to tak jak skrzynia automat jest ułatwienie dla kretynów
nie umiesz pulsacyjnie kup auto z ABS i z atr i z pks i z wc
im więcej skrótów tym fajniejsze a ilościa poduszek powalisz chłopa siory na kolana a KONIE


paaaaaanie na polskich drogach nawet tych 115 z TDi nie ma gdzie wykorzystać
w mojej zafirze....

KURNA MY KOCHAMY SAMOCHODY a nie mamy rodzinne kombi
(sorry Huragan ;p)
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
Marek
Kierowca Rajdowy



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 812
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Lis 30, 2010 02:10   

Tak czy siak lepiej bbbbbbeeeeeeeezzzzzzzzzzz :mrgreen:
 
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Wto Lis 30, 2010 02:25   

zależy od kierowcy
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
Marek
Kierowca Rajdowy



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 812
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Lis 30, 2010 02:29   

a może już kwestia przyzwyczajenia
 
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Wto Lis 30, 2010 02:30   

Dla laika z niedostatkiem mocnych wrażeń to lepiej ABS na początek mieć, a poza tym wkurza mnie ta żółta kontrolka która wali mi w oczy że ABS sie wysrał więc zrobię go sobie i lampka umrze :D
_________________

 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Wto Lis 30, 2010 02:43   

Olek uwierz mi że jak polecisz zbyt bokiem to bedziesz żalował posiadanie ABS
ale to taka moja nie uzasadniona uwaga
zapytaj Huragana
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Wto Lis 30, 2010 02:50   

mateuh napisał/a:
Olek uwierz mi że jak polecisz zbyt bokiem to bedziesz żalował posiadanie ABS
ale to taka moja nie uzasadniona uwaga
zapytaj Huragana


Każdy gada co innego :P
Wolę mieć ten abs bo chcę normalnie na studia dojechać a poszaleć można nie dotykając czasem hamulca więc jednak w moim przyadku i z moją mocą to abs jest dobrą sprawą :D
_________________

 
 
cimar
Szybki i wściekły
Naczelnik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5105
Skąd: Północ
Wysłany: Wto Lis 30, 2010 08:00   

ja mam nożny ABS :D
Swoją drogą ABS nie zawsze jest dobry ;)
_________________
"Bo los z nas drwi, drwi z nas co dzień"
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Lis 30, 2010 10:40   

Czy nie sadzicie że naszym chłopakom przydało by się trochę luzu

Nazywanie kogoś
Bushido napisał/a:
mega leszczem
albo
mateuh napisał/a:
jest ułatwienie dla kretynów
to chyba przegięcie pały, moja zona jeździ automatem a ja w każdym z moim samochodów mam ABS, uważam że to bardzo dobry system.

proponuję taki eksperyment może wykonamy pojedziemy na drodze razem na mokrej suchej ze śniegiem nieważne i ja swoim autem wykonam manewr hamowania na maxa by jak najszybciej się zatrzymać a Bushido i Mateuh to samo. Sprawdzimy kto zatrzyma się szybciej.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Wto Lis 30, 2010 11:52   

Krzysztof to już było testowane! i abs robi robotę i skutecznie wytraca prędkość
pozatym w sierrce mam teraz tarcze 240 i bebny na tyle czyli technologię z poloneza która po 3 a nieraz 2 szybkich hamowaniu powoduje ugotowanie układu i utrate mocy hamowania

Pisząc UŁATWIENIE DLA KRETYNÓW miałem na myśli że to jest system który został wymyslony po to aby każdy amerykański grubas bez szkoły mógł jechać samochodem i nie zabić miliona ludzi przy byle deszczu
Nie miałem na myśli, broń mnie Panie Boże, że każdy kto używa automatu czy abs'u jest kretynem

Te systemy są dobre:
np jak sobie jadę a za mną jedzie lasencja blond włosy, tapeta zrobione oko tipsy itd.
jest mokro i wyskakuje mi na ulicę krowa no to ja na 3 razy czy na 5 razy wyhamowuje a pani za mną co robi wciska hamulec (jeśli zauważy bo akurat nie pisała sms'a) gdy by nie abs to wpadła by w poślizg i łubudu mi w kufer a ja w krowę i kicha by mnie udusiła

Tak samo kontrola trakcji, automat systemu ułatwiające ruszanie na ślizgim ułatwia życie wszystkim nawet tym gorszym kierowcą ale jak słyszę tekst że ja tym nie pojadę bo to nie ma abs, wspomagania i kontroli trakcji i 75 poduszek ... no to mi się opinia o kierowcy zaraz wyrabia!
Chodzi mi o to że powinno się uczyć jeździć ELKĄ która ma w sobie rozwiązania technologiczne max polonez bo jak potem komuś w nowym VW siądzie abs czy koontrola to w najlepszym wypadku wezwie lawetę a w najgorszym zabije siebie lub ojca 7 dzieci który wracał ze stoczni golfem 2
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Lis 30, 2010 12:07   

ja też uważam że posiadanie wszelkich systemów w samochodzie nie zwalnia z obowiązku myślenia, chodziło mi tylko o sposób wypowiedzi, względem ludzi co mają takie systemy w swoich samochodach.
Oczywiście musimy wiedzieć że nie każdy jest miłośnikiem motoryzacji i nie każdy uważa że jak się ślizga samochodem to jest FUN.

dla nas samochody to coś więcej. A dla Lekarza którego one nie interesują to tylko coś co go wiezie z pkt a do pkt b a on właśnie ma pewnie automat ABS ESP i pełno innych oznaczeń których znaczenia nie znam :D a nie uważam że jest kretynem albo leszczem
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Dawid
Maniak Resoraków



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 146
Skąd: Starogard
Wysłany: Wto Lis 30, 2010 15:18   

ABS na suchej nawierzchni nie skaca drogi hamowania, ale też specjalnie nie wydłuża;
ale na śliskiej nawierzchni, szczególnie na lodzie to zdecydowanie ułatwia hamowanie - wciskamy hamulec na maxa i jeszcze możemy skręcać kierownicą, a sprawny ABS zachamuje pulsacyjnie, nie wpadniemy w poślizg i możemy bezpiecznie ominąc przeszkodę.
Bez ABS to trzeba być bardzo doświadczonym kierowcą i mieć dobre wyczucie pedału hamulca, żeby zachamować w podobnej długości.
Jak teraz jest śnieg, ktoś ma pachołki jako przeszkody, to można na spocie zrobić takie próby :mrgreen:
_________________
BMW 523iA
 
 
lokinios
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 735
Skąd: StG
Wysłany: Wto Lis 30, 2010 20:12   

a ja wiem kto ma pachoły :D co nie mateuh :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13