autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
przyciemniane szyby
Autor Wiadomość
tuptus
Kierowca Rajdowy
Demotywator



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1394
Skąd: że znowu
Wysłany: Sob Lis 19, 2011 19:37   

Bushido napisał/a:
Ciekawe ile by wyszło jakbym u mnie chciał cały tył boczne i tylną przyciemnić, czy by się podjął w ogóle przyciemniać tylną :D

ja chce w moim tak samo przyciemnić, po wypłacie się do niego odezwę
_________________

USŁUGI TRANSPORTOWE - WIECZORAMI I W WEEKENDY
tel. 884-821-333


Trzymaj się ramy i gaci mamy :P
 
 
 
cimar
Szybki i wściekły
Naczelnik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5105
Skąd: Północ
Wysłany: Sob Lis 19, 2011 20:28   

zadzwoń do niego i ci powie
_________________
"Bo los z nas drwi, drwi z nas co dzień"
 
 
tuptus
Kierowca Rajdowy
Demotywator



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1394
Skąd: że znowu
Wysłany: Sob Kwi 27, 2013 18:12   

Odkopuję temat - czy ktoś zna osoby co przyciemniają szyby ? Czy ktoś korzystał z usług tego Bartka o którym mowa w temacie ?
Bo dziś próbowałem sam robić w T4, ale wyszło gorzej niż źle :P
_________________

USŁUGI TRANSPORTOWE - WIECZORAMI I W WEEKENDY
tel. 884-821-333


Trzymaj się ramy i gaci mamy :P
 
 
 
sciema
Maniak Resoraków
przyciemnianie szyb



Dołączył: 20 Mar 2014
Posty: 24
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Mar 21, 2014 00:19   

Jako że natrafiłem na ten temat w internecie, a piszecie w nim po części o mnie postanowiłem się zarejestrować na tym forum.

Mam na imię Bartek mieszkam w Starogardzie na Lubichowskiej i zajmuję się PRZYCIEMNIANIEM SZYB w samochodach.

od 6 lat przyciemniam szyby w samochodach

kiedyś pracowałem tylko na taniej chińskiej folii takiej za 18zł rolka 50cm wysoka i 3m długa - dziś już wg do tego nie podchodzę



z czasem przyszło doświadczenie i praca na foliach bardzo dobrej jakości


7 lat gwarancji na wyblaknięcia i zarysowania a przejżystość z wnętrza samochodu praktycznie nieograniczona


do każdego samochodu podchodzę indywidualnie tak samo czas wykonania jest indywidualny często jest tak że osoba przyciemniająca u mnie samochód zostawia mi go na cały dzień*


* na cały dzień to znaczy od rana do wieczora tego samego dnia auto do odbioru - pracuję tak z kilku powodów:

1) pracuję samemu i nie jest to tempo że w 4h jestem wykonać całe auto jak 2-3 osobowa ekipa

2) wyciągam z samochodu szyby ruchome (wklejanych nie ruszam) - wyciągam szyby z wiadomych dla mnie powodów folię chowa się w uszczelki a mając szybę na stole mogę dokładnie dociąć folię do takiego miejsca aby się nie odklejała i z zewnątrz nie było widać gdzie folia się kończy

3) w sedanach często należy wyciągnąć tylną półkę także jest trochę rozbierania

4) zawsze jak coś nie wyjdzie (a i tak się zdarza) trzeba zrywać czyścić i robić od nowa


przyciemnienie szyb to nie jest robota na 5minut



PRZYCIEMNIANIE SZYB Starogard Gdański - pół Starogardu ma ciemne szyby ode mnie jeśli ktoś byłby zainteresowany to podaję mój e-mail bast6400@tlen.pl bądz telefon 511567406



poniżej parę zdjęć samochodów przyciemnionych przeze mnie
_________________
gardzę zawodem syn/córeczka tatusia - ja dorabiam się samemu nie rzadko ciężką pracą

"Nigdy na komendzie psom tylko Bogu się spowiadaj."

WSZYSTKO JEST STANEM UMYSŁU

KUPUJCIE POLSKIE RAP PŁYTY
 
 
sciema
Maniak Resoraków
przyciemnianie szyb



Dołączył: 20 Mar 2014
Posty: 24
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Mar 21, 2014 00:22   






 
 
sciema
Maniak Resoraków
przyciemnianie szyb



Dołączył: 20 Mar 2014
Posty: 24
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Mar 21, 2014 00:23   






_________________
gardzę zawodem syn/córeczka tatusia - ja dorabiam się samemu nie rzadko ciężką pracą

"Nigdy na komendzie psom tylko Bogu się spowiadaj."

WSZYSTKO JEST STANEM UMYSŁU

KUPUJCIE POLSKIE RAP PŁYTY
 
 
sciema
Maniak Resoraków
przyciemnianie szyb



Dołączył: 20 Mar 2014
Posty: 24
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Mar 21, 2014 00:24   






_________________
gardzę zawodem syn/córeczka tatusia - ja dorabiam się samemu nie rzadko ciężką pracą

"Nigdy na komendzie psom tylko Bogu się spowiadaj."

WSZYSTKO JEST STANEM UMYSŁU

KUPUJCIE POLSKIE RAP PŁYTY
 
 
sciema
Maniak Resoraków
przyciemnianie szyb



Dołączył: 20 Mar 2014
Posty: 24
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Mar 22, 2014 17:48   

Pozwolę sobie zamieścić jeszcze jeden post, a że nazbierało się troszkę aut do przyciemnienia pokażę Wam jak wygląda ten sam samochód przed i po przyciemnieniu.

Postaram się także opisać troszkę faktów związanych z przyciemnieniem.

Na zdjęciach zobaczycie "smugi" jaśniejsze i ciemniejsze miejsca na folii które wywołane są wodą pod folią. Woda musi odparować latem 3 dni na słońcu i nie ma po tym ani śladu. Kolor się wyrównuje a woda spod folii znika.

Chciałbym także pokazać dlaczego tak ważny dla mnie jest demontaż szyb ruchomych bądź tzw. "trójkątów" przy szybach ruchomych.

Jak widać na zdjęciu folia docinana jest parę mm od rantu szyby. Przy zamontowanej szybce która jest w uszczelce nie ma możliwości schowania folii w gumę/uszczelkę.

osoby które przyciemniają szyby bez wyciągania docinają folię do uszczelki. jak im to wychodzi? nie wiem pewnie dobrze

poniżej parę fotek:











-> tu na ostatnim zdjęciu widać przejrzystość szyby tylnej bocznej w dzień słoneczny folia jaka została zastosowana to NAJCIEMNIEJSZY CZARNY

jako że Starogard to miasto handlarzy często trafia mi się opcja dopasowania folii do 1 oryginalnie przyciemnionej szyby bądź oklejenia 1 szyby do pozostałych fabrycznie przyciemnionych

niżej OPEL MERIVA z 2012r który "coś tam miał robione z bokiem" i była w nim 1 fabrycznie ciemna zielona szyba - musiałem dopasować folię i okleić 2 szyby bagażowe wklejane oraz 1 ruchomą w tylnych drzwiach do tej jednej wspomnianej zielonej

szkoda że właściciel autka nie chciał przyciemnić tylnej klapy bagażnika (redukcja kosztów)

_________________
gardzę zawodem syn/córeczka tatusia - ja dorabiam się samemu nie rzadko ciężką pracą

"Nigdy na komendzie psom tylko Bogu się spowiadaj."

WSZYSTKO JEST STANEM UMYSŁU

KUPUJCIE POLSKIE RAP PŁYTY
Ostatnio zmieniony przez sciema Sob Mar 22, 2014 18:00, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
dlugi2050
Kierowca kat. B
najczęściej w garażu



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 389
Skąd: Skarszewy
Wysłany: Sob Mar 22, 2014 18:08   

Tak jak piszesz tanie folie po 30zł do kosza się nadaja .albo jak auto sprzedajesz,bo tak co roku folia wyblaknie.

podstawą jest dobra folia,



jak już się tak rozpisujesz to dodaj jakiś cennik.

ja 3 auta dawałem już w ok, stg do pewnego Sławka z którego jestem zadowolony,, laguny kombi i a6 kombi,
jednym 3 lata smigam i zero problemów,


jak cenowo u ciebie za takie kombiaki włacznie z przednimi drzwiami,
 
 
 
sciema
Maniak Resoraków
przyciemnianie szyb



Dołączył: 20 Mar 2014
Posty: 24
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Mar 22, 2014 18:31   

za taką mazdę 6 skasowałem 290zł wiem że w Tczewie krzyknęli za to 400zł

ogólnie nie mam cennika do każdego samochodu podchodzę indywidualnie - mierzę szyby wyrysowuję sobie rozkład na rolce abym wiedział ile folii potrzebuje i wysyłam do wyceny ile zapłacę za folię wtedy mogę mówić o konkretnych kosztach
przy demontażu tapicerki jeśli się łamią jakieś kołki to jadę do sklepu i kupuję nowe tak żeby później nic nie latało

np. passat b5 kombi koszt jakieś 300zł (+/-)

biorę także pod uwagę jak auto jest skomplikowane bo niektóre samochody to czysta PORAŻKA

dla mnie np GOLF IV ogólnie prosty samochód lecz przy demontażu szyb lubią łamać się plastikowe mocowania szyby w podnośnikach więc także muszę jechać i zakładać nowe by lipy nie oddać różnie to bywa z tymi samochodami
o prowadnicy w GOLFIE IV 5 drzwi nie wspominam wg która rozdziela szybę ruchomą od "trójkąta" aby wsadzić tą prowadnicę nie uszkadzając folii trzeba się napocić

ogólnie rzecz biorąc jak ktoś myśli tak jak ten klient z MAZDY 6 to wie jak podejść do sprawy - powiedział mi wprost że w Tczewie krzyknęli 400zł i zrobiłem taniej.

Nie jest to tak że się w cenach nie orientuję kto za ile przyciemnia.
Ostatnio miałem taki przypadek że dzwonił VW CADDY i mówił "Panie tam mi powiedział że koszt 250zł" - spoko to jedz niech to zrobi za 250. Może myślał że zrobię za 200 lub 150 ??? Okazało się że chciał mnie pod włos załadować a powiedzieli 450zł za caddy. Tak czy siak później dzwonił że chce robić.

Tacy też się zdarzają ale to PAJACE dla mnie nie będę ukrywać.

W rezultacie nie zrobiłem tego CADDY gdyż koleś zaczął wymyślać:
1) czy może być przy przyciemnianiu - moja odpowiedź NIE
2) czy mogę przyjechać i zrobić to u niego? - moja odpowiedź NIE gdyż pracuję tylko u siebie
3) gadka z jego strony że do dupy taka robota jak on nie może być przy tym - to powiedziałem wprost JEDŹ PAN DO KONKURENCJI może ktoś się zgodzi.
Wymyślanie że auto warte 50tys zł i się okaże że kluczyk dorobię i mu auto buchną no hahaha :lol: bez przesady co za ludzie.
_________________
gardzę zawodem syn/córeczka tatusia - ja dorabiam się samemu nie rzadko ciężką pracą

"Nigdy na komendzie psom tylko Bogu się spowiadaj."

WSZYSTKO JEST STANEM UMYSŁU

KUPUJCIE POLSKIE RAP PŁYTY
Ostatnio zmieniony przez sciema Sob Mar 22, 2014 18:41, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
dlugi2050
Kierowca kat. B
najczęściej w garażu



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 389
Skąd: Skarszewy
Wysłany: Sob Mar 22, 2014 18:42   

np. passat b5 kombi koszt jakieś 300zł (+/-)

z przednimi drzwiami włącznie?
 
 
 
sciema
Maniak Resoraków
przyciemnianie szyb



Dołączył: 20 Mar 2014
Posty: 24
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Mar 22, 2014 19:14   

sam tył czyli klapa bagażnika, 2 wklejane bagażówki i 2 ruchome pasażerów z tyłu

przód klient przyciemnia na własne ryzyko - po prostu nie wolno naszej Starogardzkiej policji wolno (przyciemniałem połowie komendy w STG)

my jesteśmy zwykłe szaraczki które trzeba deptać taka prawda. Miałem w AVENSISIE ciemne szyby przód to złapała mnie Pani Chrapkowska i zabrała dowód rejestracyjny. Nie docierały do niej żadne tłumaczenia. Na moją prośbę o udowodnienie mi ze szyby boczne przednie nie mają 70% przepuszczalności usłyszałem że nie ma urządzenia i nie udowodni mi. Pytałem się na jakiej podstawie Pani stwierdza że szyby nie mają 70% przepuszczalności usłyszałem "MAM UZASADNIONE PODEJRZENIE".

taka prawda że szyby są już przyciemnione w ok. 27% procentach więc dociemnić je można jeszcze w 3% folia nawet przezroczysta nie spełnia tych wymagań więc NIE WOLNO ROBIĆ przodu. Psy i tak się przyczepią i tak.
_________________
gardzę zawodem syn/córeczka tatusia - ja dorabiam się samemu nie rzadko ciężką pracą

"Nigdy na komendzie psom tylko Bogu się spowiadaj."

WSZYSTKO JEST STANEM UMYSŁU

KUPUJCIE POLSKIE RAP PŁYTY
Ostatnio zmieniony przez sciema Sob Mar 22, 2014 19:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dlugi2050
Kierowca kat. B
najczęściej w garażu



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 389
Skąd: Skarszewy
Wysłany: Sob Mar 22, 2014 19:24   

nie wiem reklamujesz się tu,wiec

pytam się ciebie ile zł za a6 c5 lub lagune ii kombi wraz z przednimi szybami.poniewaz jak daje do przyciemnienia to w takim pakiecie.

i chciałem zobaczyć czy oplaca mi się zminiec usługodawce.wiec proszę o cene,

a ty opisujesz mi passata bez przodu,a czy wolno czy nie wolno ,to każdego indywidualna sprawa i podejście ,i temat możliwy do ciągniecia bez końca.
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Mar 22, 2014 22:15   

sciema napisał/a:
Ostatnio miałem taki przypadek że dzwonił VW CADDY i mówił "Panie tam mi powiedział że koszt 250zł" - spoko to jedz niech to zrobi za 250. Może myślał że zrobię za 200 lub 150 ??? Okazało się że chciał mnie pod włos załadować a powiedzieli 450zł za caddy.


sciema napisał/a:
Tacy też się zdarzają ale to PAJACE dla mnie nie będę ukrywać


a ja taki jestem, ładuję pod włos i zawsze negocjuję cenę :D to jestem pajacem :D no trudno ale jak można czasami na negocjacjach zarobić 50 pln w 5 minut to dla mnie to dużo :D
Rozumiem, że większość handlowców nie może do Ciebie przyjeżdżać bo nie lubisz negocjacji cenowych ?

Dzisiaj w 5 minut zaoszczędziłem 200 pln :D ładnie jak na pajaca :D
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Sob Mar 22, 2014 22:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
sciema
Maniak Resoraków
przyciemnianie szyb



Dołączył: 20 Mar 2014
Posty: 24
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Mar 22, 2014 23:39   

negocjacje to są dla mnie normalne rozmowy na temat ceny a nie wymyślanie i robienie z kogoś głupka

pajacem jest dla mnie osoba która myśli że zrobię cały samochód za 50zł lub dołożę do interesu

rachunek jest prosty 1mx1m folii kosztuje prawie 100zł - mówię tutaj o dobrej folii
nie ma problemu mogę zrobić passata B5 czy CADDY za 180zł na chińskiej folii i na pewno nie w 1 kawałku tylną szybę

jak nie myśleć o kimś pajac skoro próbuje ładować pod włos? gdy ktoś kto ma mnie za głupka (bo w tym wypadku tak jest) to jak nie mam myśleć o nim pajac?

wg co to są negocjacje przez telefon? dzwoni ktoś kto zupełnie nie wie o co chodzi rzuca teksty "do dupy taka robota" lub że dorobię sobie kluczyk bo on mnie nie zna itp to jak nie mam myśleć o nim PAJAC :?:

negocjujesz przez telefon nie widząc towaru?
jeśli jest z czego urwać to jestem w stanie spuścić z ceny lecz gdy wiem że AUTO jest ciężkie do oklejenia i mam się wkur.... to chcę za swoją pracę konkretną dla mnie kwotę.

Dla przykładu teraz będę robić PASSATA B5 kombi - prosty samochód szyby wyciągasz i wkładasz z zamkniętymi oczami można tak powiedzieć CENA 300zł

Audi A6 niech będzie w budzie C5 niby gabarytowo ten sam samochód.
Porównajcie szyby tylne w klapie - audi ma mocno zagięte brzegi. Dodatkowo by wyciągnąć szybę boczną z AUDI trzeba wywalić ramki i zostaje samo poszycie drzwi. Szyba wychodzi razem z ramką. Do tego w modelach typu małysz A4 i nowsze musisz uważać by linka nie wyskoczyła na kółku. Składając wszystko trzeba ustawiać by szpar nie było i nie gwizdało. Roboty 100% więcej o nerwach i odpowiedzialności za różne pierdoły nie wspomnę. Skasować 300zł? Dziękuję niech kto inny się pobawi w miejsce audi wolę wziąć inne autko. Klient zapłaci powiedzmy 380zł za tył mogę się pobawić.

Weź proszę pod uwagę inne przypadki. Samochód z wklejoną szybą tylną. Ktoś spartolił robotę i klej wylazł na szybę na porforację w 5 miejscach. Wycinaj ten klej w sedanie. Podważaj niech coś pęknie bo ktoś szybę wkleił nie tak... A klient przyjdzie i ogląda jakby to złoto było chodź na siedzeniach nie raz syf jak po sprowadzeniu VECTRY. Auto spawane malowane szyby boczne w odpryskach i wżerach po szlifierce czy spawarce. Spoko boczne wyczyszczę i tak zostają odpryski lecz co z tylną szybą zrobisz jak są paski ogrzewania? I koleś ci wydziwia Panie tu są białe kropki. Bierze to ktokolwiek pod uwagę? Każdy chce TANIO, SZYBKO i IDEALNIE najlepiej abyś jeszcze do interesu dołożył.

TAKIE JEST MOJE ZDANIE po 6 latach przyciemniania a zaczynałem jak miałem 17 lat


Dogaduję się z ludźmi różnie. Jedni dzwonią i mam przez nich cały dzień uśmiech na twarzy tych lubię najbardziej:
- Panie passat do oklejenia
-jaki passat?
- Panie no ten przed liftem z KLIMO ładny zielony metalik... :mrgreen:

Inni dzwonią od 1 sekundy walą ci przez telefon jakby całe życie Ciebie znali. WOW

Inni dzwonią i konkretnie rozmawiają jak w przypadku opisanej MAZDY 6:
-umawia się, przyjeżdża i mówi w Tczewie powiedzieli mi 400
-wymierzę, dostanę wycenę oddzwaniam i mówię 290zł
-zero targowania cena pasuje - ROBIMY.

Zła cena 290zł? Uważam ze bardzo dobra. Koleś w 5 minut oszczędził 110zł i przy okazji nie próbował robić ze mnie wariata. Szacunek. Kolejne auto ma zniżkę i już dostałem info że ma do oklejenia GOLFA 3 w 3drzwiach.
Dostanie cene za tył 120zł? Zła cena? Uważam że bardzo dobra.
Normalny klient zero wymyślania i cwaniaczenia.


MAM nadzieję że nikogo nie uraziłem wiec nie bierz tego do siebie KRZYSZTOF bo ludzie są naprawdę różni i nie wszyscy to PAJACE :wink:
_________________
gardzę zawodem syn/córeczka tatusia - ja dorabiam się samemu nie rzadko ciężką pracą

"Nigdy na komendzie psom tylko Bogu się spowiadaj."

WSZYSTKO JEST STANEM UMYSŁU

KUPUJCIE POLSKIE RAP PŁYTY
Ostatnio zmieniony przez sciema Nie Mar 23, 2014 00:02, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16