autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie robią tanią ekspertyzę klimy?
Autor Wiadomość
Anik
Kierowca kat. A


Dołączył: 13 Lip 2011
Posty: 160
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Sie 02, 2011 13:22   Gdzie robią tanią ekspertyzę klimy?

Klima nie jest niezbędnym wyposażeniem, auta, ale jak jest to warto korzystać. Dlatego moje pytanie o tani przegląd i wycenę naprawy
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Sie 02, 2011 22:21   

generalnie autograma powinni ogarnąć temat
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
dlugi2050
Kierowca kat. B
najczęściej w garażu



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 389
Skąd: Skarszewy
Wysłany: Wto Sie 02, 2011 22:26   klima,

chyba dzis mi migneła reklama w skarszewach ze 140 zł w promocji w LOBO, na dawnej bazie skr ,jak polecisz od stg to jakies 500m po lewej za concordia,tam gdzie stary cpn,
_________________

 
 
 
Rafał
Maniak Resoraków


Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 66
Skąd: STG
Wysłany: Śro Sie 03, 2011 01:22   

zna ktoś z Was kolesia z Janowa po prawej stronie jadąc ze Starogardu do Jabłowa gdzies po środku między stacją Edex a stawem w Jabłowie?
 
 
Anik
Kierowca kat. A


Dołączył: 13 Lip 2011
Posty: 160
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Sie 03, 2011 08:52   

Mam też kontakt do specjalistów w Gniszewie. Co o nich sądzicie?
Kumpela była i wydaje mi się, że dość drogo skasowali bo za: sprawdzenie szczelności, odgrzybienie i napełnienie dała 700 zł
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Czw Sie 04, 2011 02:43   

..tania ekspertyza klimy...hehe.. czasem potrzeba 30 sek żeby zdiagnozwać problem/usterkę (wtedy jest tanio) czasem potrzeba kilku godzin i to na raty i w dłuższych odstępach czasu.. a to musi wtedy trochę kosztować..
standardowy serwis klimy (jak wszystko działa w aucie) to zostawiamy 150-250 zł, w zależności ile gram czynnika w aucie siedzi.. gdzie warto wymienić przy okazji osuszacz.. ew. do tego ozonowanie, jak już śmierdzi po załączeniu lodówki..

diagnoza usterek, naprawy niedziałającej klimy - w zależności od tego co klękło.. i tu ceny to od 0zł do ponad tysiąca, a czasem i więcej złotych - w duzej mierze zależne, jak dana klima długo już nie działała..

ostatnio klima stała się w autach dosyć popularna i w każdej szopie są już "szpece" od klimy... Gniszewo?? pokładam się ze śmiechu jak słyszę o tym szpecjaliście (jesli mówimy o tym samym oczywiście, co chyba jakiś czas temu tłumikami się głównie zajmował)
(klima niby nic trudnego, ale jak ktoś nie wie jak działa lodówka w kuchni, to niech się za klimę nie zabiera.. a takich mamy sporo..)
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Anik
Kierowca kat. A


Dołączył: 13 Lip 2011
Posty: 160
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Sie 04, 2011 09:36   

Chyba właśnie o tym samym panu mówimy :)

Co do odgrzybienia to przecież można samemu zrobić. Kupić ten preparat i zostawić w aucie z włączoną klimą na godzinę.

Mi chodzi o zwykłą ekspertyzę, czyli: " do wymiany jest: .......... , ........... , .............."
 
 
Rafał
Maniak Resoraków


Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 66
Skąd: STG
Wysłany: Czw Sie 04, 2011 10:24   

Ania pod hasłem przegląd i wycena miała na myśli dwie sprawy
1. gdzie jest nieszczelność - bo jest tylko nie wiem gdzie i nie mam sprzętu żeby to sprawdzić
2. czy sprężarka działa prawidłowo czy nie (bo klima od pewnego czasu nie działa - nie wiemy jak długo) wstępnie to raczej łożyska są do wymiany ale co dalej to dowiemy się po wykonaniu punktu pierwszego

dodała że tanio z prostego powodu wszystkie podstawowe elementy klimy w tym samochodzie możemy kupić za 50 - 100zł(używane lub niektóre nowe) więc na prawdę wolę wymieniać w ciemno niż zapłacić kilkaset złotych jakiemuś "szpecowi" za to że pomarudzi i wymieni coś co sam mogę zrobić. Wiadomo, że są sprawy których się nie przeskoczy bo nie zrobię sprawdzenia szczelności czy napełnienia czynnikiem bo nie mam odpowiedniego sprzętu, ale reszta to już inna sprawa

odwiedzimy kilka adresów i zobaczymy jak ta sprawa w Starogardzie i okolicy wygląda, czy tylko potrafią wymieniać elementy czy doradztwem/ekspertyzami też się ktoś zajmuje i pewnie coś w dziale Polecamy/ Odradzamy napiszemy
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Czw Sie 04, 2011 13:28   

Pamiętam, że Ferry polecał kogoś solidnego na hermanowie (taka baza koło nawrotu "14")

Jeśli chodzi o czescito np mam nowa sprezarke klimy do deawoo za nieduze pieniądze :mrgreen:
 
 
 
Anik
Kierowca kat. A


Dołączył: 13 Lip 2011
Posty: 160
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Sie 04, 2011 15:14   

Fajnie, to jak co wiemy do kogo się można zgłosić ;)
 
 
Anik
Kierowca kat. A


Dołączył: 13 Lip 2011
Posty: 160
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Sie 08, 2011 17:53   

A co powiecie o KLIM-PLAST na Prusa 41?

Bo wstępnie jestem u niego umówiona
 
 
tuptus
Kierowca Rajdowy
Demotywator



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1394
Skąd: że znowu
Wysłany: Pon Sie 08, 2011 19:02   

Anik napisał/a:
A co powiecie o KLIM-PLAST na Prusa 41?

Lincoln napisał/a:
Pamiętam, że Ferry polecał kogoś solidnego na hermanowie (taka baza koło nawrotu "14")

sądząc po danych geograficznych to chyba ta sama firma :P
_________________

USŁUGI TRANSPORTOWE - WIECZORAMI I W WEEKENDY
tel. 884-821-333


Trzymaj się ramy i gaci mamy :P
 
 
 
Anik
Kierowca kat. A


Dołączył: 13 Lip 2011
Posty: 160
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Sie 08, 2011 22:45   

No to jutro tam jadę :)
 
 
dlugi2050
Kierowca kat. B
najczęściej w garażu



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 389
Skąd: Skarszewy
Wysłany: Wto Sie 09, 2011 11:04   

a ja teraz wolniej przelecialem koło tej reklamy w skarszewach i pisze ze od 140zl, w zeszlym roku robilem tam 3 auta i zadne 160zl nie przekroczyło
_________________

 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Wto Sie 09, 2011 11:58   

Mi sie udało uzupełnic w 2010 klime w Pruszczu, blisko 900g za 99zł netto :mrgreen:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11