autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Krzysztof
Pon Lis 16, 2015 23:55
TARPAN Kto kolwiek widział kto kolwiek wie
Autor Wiadomość
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Sob Sty 05, 2013 10:05   TARPAN Kto kolwiek widział kto kolwiek wie

Zaginiony model polskiego przemysłu .. kto ostatnio widział kto wie bez podglądania jak to wygląda i czy ktoś by zrobił tarana na glebie hyhy

w miarę rozwoju tematu powrzucam tu jakieś ciekawostki ale to każdy może zrobić.
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
Jaca!
Kierowca Rajdowy
Manufaktura Italia



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 1506
Skąd: Siwiałka
Wysłany: Sob Sty 05, 2013 11:43   

Ostatni raz tarpana na zywo widziałem jakieś 6 lat temu... Jeden dziadek u nas w parafii przyjeżdżał nim do koscioła :D

Raz widziałem na TVN Turbo w Legenach PRL facet mówił, że te silniki były nie do zdarcia, cokolwiek by wlał to ten silnik to spali czy rope czy rozpuszczalnik czy olej rzepakowy. I pali podobno 3l na 100 ! Tak mi się coś obiło o uszy.
_________________
Forza Italia!
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Sob Sty 05, 2013 12:04   

...chyba największy kibel polsko-socjalistyczno-radzieckiej mysli inżynierskiej..

W 1972 w czasie Wystawy Osiągnięć Rolnictwa Bydgoskiego w Myślęcinku koło Bydgoszczy, zorganizowanej z okazji ogólnopolskich dożynek, zaprezentowano po raz pierwszy nowy samochód dla rolnictwa Warta 2. Wystawiono dwa pojazdy: pierwszy z drzwiami brezentowymi i z opończą na skrzyni ładunkowej oraz drugi ze ścianą oddzielającą kabinę kierowcy od skrzyni ładunkowej. Ścianę tę można było przesuwać i przewozić 2 osoby i 600 kG ładunku albo 6 osób i 300 kG ładunku. Rozpoczęcie produkcji seryjnej zaplanowano na początek roku 1973, a produkcję na 1000 egzemplarzy[1]

ponad dwulitrowe benzyniaki M20 M21 o mocy oscylującej w granicach 60-70 KM (dla młodzieży - nie chodzi tu o jednostki Bayerische Motoren Werke, tylko skradzione przez ruskich żołnierzy projekty podczas II wojny swiatowej, modyfikowane po cichu przez polskich inzynierów)

składanka elementów Warszawy, Malucha, FSO 1300/1500, Poloneza.. Pojazd w założeniu do wożenia buraków, ziemniaków, owsa i świń na spęd celem rzezi i przerobienia ich na kiełbasy w Państwowych Zakładach Masarskich.. Auto o beznadziejnych właściwościach na każdym polu.. przyśpieszenie, prędkość maksymalna, właściwości terenowe, trwałość, ekonomia..

co innego Honker.. tam już coś świało, coś jachało i budziło zachwyt (..biednych mundurowych), ale to już coś.. ;-)

na moje - Tarpan 233, 235, 237, 239 - to coś o czym należołoby zapomnieć, chyba że będziemy omawiać święto ziemniaka w 1976 w Starym Polu k. Malborka.. ale mało który z nas coś o tym pamięta.. więc nie warto więcej o tym pseudo wynalazku coś pisać.. :roll:



---------------------
(1)  Zdzisław Podbielski. Motoryzacja rolnictwu. „Młody Technik”. Nr 11 (292), s. 50, 1972. Instytut Wydawniczy "Nasza Księgarnia".
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Sob Sty 05, 2013 14:46   

A to nie miało silników od żuka?
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
Tomek
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 636
Skąd: Starogard
Wysłany: Sob Sty 05, 2013 17:08   

myślę, że zrobić fajnie tarpana to nie lada wyzwanie, jest strasznie kosmaty jak na pickupa :lol:

mi osobiście bardzo podoba się jego ewolucja/następca czyli honker
_________________
Nic nie dało ludzkości tylu wynalazków co lenistwo
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Sob Sty 05, 2013 19:59   

Honkery jakiś czas temu wojsko wysprzedawało po cenie złomu ale chodzi mi o ten szit Tarpan MK1 ;p
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Nie Sty 06, 2013 13:06   

http://otomoto.pl/tarpan-233-C27099471.html
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Nie Sty 06, 2013 15:22   

mateuh napisał/a:
http://otomoto.pl/tarpan-233-C27099471.html


tam chyba nastąpił błąd z przecinkiem, lub jego brakiem.. zamiast 15000zł powinno być 150,00zł
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie Sty 06, 2013 15:26   

conpress napisał/a:
150,00zł


mam chyba podobny pogląd na temat tego auta, jechałem kiedyś i po przejechaniu dosłownie kilkuset metrów stwierdziłem, że wolę pieszo :D to chyba najgorsze auto jakim jechałem, a jeździłem różnymi :D
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Nie Sty 06, 2013 17:24   

Mnie tez mocno zaskoczyła cena tego złomu
Ale uważam że Tarpan jest specyficznym wynalazkiem bo samochodem tego nazywać nie można o mam nazwę
MASZYNA ROLNICZA DOPUSZCZONA DO RUCHU :D

To coś się chyba nie daje nawet ztunnigować upiekszyć .... można tym wieść buraki lub obornik ale nie można mówić że się jedzie choć nie ukrywam że chetnie bym jeszcze kiedyś zobaczył to na żywo
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
Yankes
Kierowca kat. B



Dołączył: 26 Lip 2011
Posty: 278
Skąd: Starogard
Wysłany: Śro Sty 09, 2013 10:50   

Mój tata kiedyś to kupił jak był naj...ebany ale jak mu to przywiezli na drugi dzien to nawet do tego nie wsiadl i po miesiacu sprzedal
 
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Śro Sty 09, 2013 15:47   

no ja po pijaku też kiedyś auto kupiłem a był to polonez :D
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
Jankes
Mistrz Kierownicy
Papież



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 2622
Skąd: Rywałd
Wysłany: Sob Sty 12, 2013 02:35   

Ja mlody ale tarpana kiedys widywalem kilka razy, na kopernika pod sklepem pamietam czesto jeden stal :mrgreen:
_________________


Go Hard or Go Home... tutaj nikt
nie jara się springami Eibacha -40 i
oponą 205/45, tutaj tnie sie
kolektory na części i składa na
nowo żeby urwać jeszcze pół
centa...
 
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Sob Sty 12, 2013 08:40   

ja pamiętam jak to na CODZIEŃ jeździło :D
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
dex525
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Sie 2011
Posty: 644
Skąd: mam to wiedzieć
Wysłany: Wto Sty 15, 2013 18:22   

a ja pamiętam jak takiego mieli na stanie policjanci ze Skórcza :P
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14