autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Krzysztof
Czw Cze 04, 2015 17:16
BMW M5 - Lincoln
Autor Wiadomość
MICHAŁ
Mistrz Kierownicy
OPEL



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Mar 2011
Posty: 2348
Skąd: okolice Gtc
Wysłany: Pon Lip 29, 2019 17:55   

No to lipa jak nie będzie można na 1/4 pojeździć ani nawet kapci poupalac.
_________________
kompleksowe usługi hydrauliczne.kotłownie gazowe ,olejowe,weglowe , instalacjie gazowe.instalacjie grzewcze .
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Lip 29, 2019 20:38   

MICHAŁ napisał/a:
No to lipa jak nie będzie można na 1/4 pojeździć ani nawet kapci poupalac.


Toć jego bmw szybsze i tak od wszystkiego nawet jak by mu się paliło całkiem
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Śro Lip 31, 2019 16:08   

Mam nadzieje, że chociaż "dwójka" będzie trzymać, to trochę kapcia spalę :wink:
Ale niestety auto dużo traci w sprincie.
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Sie 03, 2019 23:29   

https://youtu.be/XLYxKAB7zZc

Co to było :)

https://youtu.be/Ox4RGeTrjVc

https://youtu.be/Ff7fxCnT1Zs

hamulce nie pozwalają się utrzymać samemu :)
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Sob Sie 03, 2019 23:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
arti
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 683
Skąd: z okolic
Wysłany: Nie Sie 04, 2019 23:34   

Linki nie działają

Kolejny pucharek, szafka się nie zamknie :razz:
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Pon Sie 05, 2019 10:28   

Mi działają :mrgreen:

Tutaj mały policzek dla fanów AUDI, 3.0TFSI o mocy praktycznie takiej samej jak M5, mimo uślizgów sprzęgła (słychać jakby pracę skrzynie CVT po zmianie biegów) nie dało zupełnie rady.
https://youtu.be/cFZTFHgIPqg
Widać, że oba auta po programach (czarny dymek od przelania PB)
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Sie 17, 2019 13:00   

Lincoln napisał/a:
Tutaj mały policzek dla fanów AUDI, 3.0TFSI o mocy praktycznie takiej samej jak M5
audi miało 4 czas :)

Z drugiej strony to kombi rodzinne więc czego tu chcieć.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Sob Sie 17, 2019 17:41   

Krzysztofie, a BMW to co, rodzinny 4 drzwiowy rodzinny sedan.

Dziwię się, że skoro mamy na forum tylu fanów Audi, nikt nie podejmuje dyskusji na temat osiągów podobnych mocowo aut :razz:

Teraz relacja z jazd nowym BMW serii piątej, tzn G30 530xi, auto napchane jak na taki silnik (2.0 turbo) na ponad 400k, duże hamulce, sportowy wydech itd.
Wizualnie ta generacja bardzo do mnie przemawia, duży sedan (20cm dłuższy od e39), dobra linia, nowoczesny "dizajn". W środku ładnie, ale przy tych wymiarach dość "przytulnie", w sumie kabina tylko trochę większa od tej w 20 lat starszej siostrze. Liczniki cyfrowe w starej konfiguracji (czyli wyglądają jak klasyczne BMW, a nie jak aktualne z X7, czy 3/8er), wykończenie przyjemne, masa zbędnych gadżetów, więc nie ma się co rozwodzić. Silnik słychać wyraźnie, pierdzi czasem w wydech, ale silnik jest zauważalnie warkotliwy, miałem nawet wrażenie jakby wibracje przenosił, sorry, ale 530i w e39/e60 to były super kulturalne silniki o baaardzo przyjemnej akustyce z porównaniem do tej jednostki. Auto jak na duże felgi (20') komfortowe, ale nie daje zespolenia z autem, nie wciąga Cię w prowadzenie, trochę jakbym jakimś VW z AWD jechał. Najlepsza w kwestii jazdy była skrzynia, to jedyny pkt jaki przeszczepiłbym do swojego auta, bo mimo niedużej mocy odpowiednio dopiero przełożenia, choć ciut zwłoki jest przy kliknięciu w łopatkę, ale poza tym sztos.
Szczerze to wsiadłem do M5 i bez większego grymasu na twarzy pojechałem "zaczerpnąć" trochę frajdy z jazdy, którą generuje nie tylko silnik...
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie Sie 18, 2019 00:24   

Lincoln napisał/a:
Krzysztofie, a BMW to co, rodzinny 4 drzwiowy rodzinny sedan.
4 drzwiowy bardziej pasuje dla biznesu i jako auto reprezentacyjne :) dla rodziny kombi, van, suv itp.
Lincoln napisał/a:
G30 530xi, auto napchane jak na taki silnik (2.0 turbo) na ponad 400k
ładne auto z dużą mocą
Lincoln napisał/a:
Najlepsza w kwestii jazdy była skrzynia, to jedyny pkt jaki przeszczepiłbym do swojego auta, bo mimo niedużej mocy odpowiednio dopiero przełożenia, choć ciut zwłoki jest przy kliknięciu w łopatkę, ale poza tym sztos.
to jest 8HP ?

Lincoln napisał/a:
Dziwię się, że skoro mamy na forum tylu fanów Audi, nikt nie podejmuje dyskusji na temat osiągów podobnych mocowo aut
a co tu gadać każde auto ma swoje plusy i minusy, na zawody, tor wypad na wakacje ze znajomymi wybrał bym M5 :) na wakacje z rodziną z dziećmi zdecydowanie kombi :)
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Sie 20, 2019 13:56   

trzeba przyznać, że na prawdę tu ciężko wciągnąć kogoś w dyskusję na forum.

Niestety gadamy we kilka osób :D

Sam natomiast temat mam zamiar prowadzić dalej bo potem historia samochodu dostępna od ręki w razie czego :) Nawet jak jechaliśmy teraz do Olsztyna to można było sprawdzić ile to już czasu kto ma jakie auto.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
arti
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 683
Skąd: z okolic
Wysłany: Nie Sie 25, 2019 13:00   

Lincoln napisał/a:


Dziwię się, że skoro mamy na forum tylu fanów Audi, nikt nie podejmuje dyskusji na temat osiągów podobnych mocowo aut :razz:
.



Na osiągi samochodu ma wpływ wiele rzeczy
Musiałbym znać dokładne konfiguracje aut aby móc się co więcej wypowiedzieć
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Pon Wrz 30, 2019 20:47   

Arti oba okolice 410ps, moment ciutkę większy w Audi, masa też, napęd 4x4 vs RWD i blisko dekada różnicy w wieku aut.

Wybrałem się ostatnio na zakończenie sezonu do Osia, pogoda raczej słaba, ale cały plac pełen, zarówno spotowiczów jak i policji, którzy cały czas mrugali na niebiesko, zapewne aby ostudzić zapędy zagniewanych młodocianych :mrgreen: Byli skuteczni (razem 4-5 radiowozów). Mi trafiło się białe Audi RS5 na GST, które zawijało się z imprezy, pojechałem za nim żeby zatrzymać, ale kierowca nie reagował, więc wyprzedziłem i wtedy już przykleił się do zderzaka, kilka sprintów 50-150-180, ale jakoś nie nadążał, albo się nie ścigał, może tylko wydechy, felgi i znaczki RSa, albo awaria, zatrzymałem się kawałek dalej na parkingu, ale nie było chęci rozmowy ze strony kierowcy Audi, więc się nie dowiemy.
Jakieś aktualne foto:
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Śro Paź 09, 2019 00:30   

Atrakcje weekendowe sobie zapewniłem ostatnio:
Jeśli pamiętacie sprzęgło lekko mi się ślizgało podczas szybkiej zmiany biegów (słychać nawet na filmie z Broczyna podczas ścigu z Audi A6), więc trochę luźniejsza sobota w pracy, wolny kanał, dobry znajomy z forum - Mateusz, tez miał chwilkę, więc ogień od rana.
No i się zaczęło, pierw godzinę sprzątaliśmy warsztat, potem 1.5h wyciągaliśmy wydech (ni ciul nie chciał puścić), potem, reszta poszła jakoś tak szybko, aleeee po zdjęciu skrzyni i docisku ukazała się całkiem zdrowa tarcza, ale mocno świecąca, przypalona - leciał na nią olej z zimmeringu (nie wytrzymał nawet roku...) Mateo zasiadł w "Corsche" i "tour de shops" za cześcią, a ja wyjeżdżam z dwumasem. 2h w plecy, potem jakimś cudem docisk typu SAC nie chciał się cofnąć na prasie... to nie był mój dzień... Jakoś w końcu się udało, poskręcane, wydech założony (najtrudniejsza część operacji tuż obok nacelowania i przykręcenia skrzyni) i testy już po ciemku.... teraz to dopiero sprzęgło elegancko ślizgało się już od 4 biegu o szybkiej zmianie zapominając.... @#$ku@#$a&#@% Okrutnie zły byłem, bo nie była to "robota" pierwszej potrzeby...wszystko jak zwykle bez fot, bo jak zaczęły się problemy z wyciąganiem wydechu to już mi się odechciało fotstory :razz:
 
 
 
MICHAŁ
Mistrz Kierownicy
OPEL



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Mar 2011
Posty: 2348
Skąd: okolice Gtc
Wysłany: Śro Paź 09, 2019 10:52   

O cię uj to faktycznie lipa współczuję. Wiem co to znaczy robić i nie zrobić.
_________________
kompleksowe usługi hydrauliczne.kotłownie gazowe ,olejowe,weglowe , instalacjie gazowe.instalacjie grzewcze .
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Paź 09, 2019 21:48   

współczuję, a chciałem dzwonić czy nie jedziesz ze mną na 1/8 mili do Gdańska, ostatecznie też odpuszczam :)
Co do sprzęgła to rozumiem, że plan już jest jak uzdrowić m5 bo już na Ciebie postawiłem TY vs CLA AMG nie wiem z jakiego roku a ma silnik 2,0 turbo.

powodzenia.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12