autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Krzysztof
Czw Cze 04, 2015 16:16
BMW M5 - Lincoln
Autor Wiadomość
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Sie 28, 2020 14:54   

Kędzior napisał/a:
Krzysztof, opisane jako kwintesencja motoryzacji na wspólnej focie z amg 😉 bo według mnie fajne połączenie było widać na foto 😁
a ja napisałem coś innego ?
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Wto Wrz 01, 2020 00:11   

Krzysztof napisał/a:
no cena robi wrażenie :) jeszcze zostaje regeneracja tych co masz,
Lincoln napisał/a:
aluminium SACHS (około 4x 550)
a to już opcja tańsza i w zasadzie podobna cena jak u mnie w clk za b8
Lincoln napisał/a:
stalowy KONI, które bardzo chwaliłem w Vectrze, ale odmiana SPORT z regulacją twardości jest drogawa (2x 950 + 2x 700)
faktycznie ja po tym jak pojeździłem z Tobą Vectrą byłem pod wrażeniem tych amorków, sam nawet chciałem do siebie ostatecznie skoro nie mogłem jednak odłożyć potrzebnych funduszy to postanowiłem kupić B8 i u mnie sprawdzają sie super.


Poczytałem, pogadałem i wygląda to tak:
-regeneracja nie zawsze daje to co byśmy chcieli, niby kasa niemała 500ziko sztuka, a może wyjść różnie, choć firma z Gdańska o której myślałem dała radę z Ferrari Mikiciuka :razz:
-Sachs fajny, ale są robione do 540i, M5 jest jakieś 1.5cm niższe, a moje sprężyny jeszcze 2cm obniżą, więc może być za dużo dla tych amortyzatorów...
-KONI Street przyjmują 40mm obniżenia i cenowo nawet lepiej niż Sachs, ale nie ma w kraju od ręki i trzeba z Holandii ciągnąć - koniec września...
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Wrz 01, 2020 08:28   

Lincoln napisał/a:
-KONI Street przyjmują 40mm obniżenia i cenowo nawet lepiej niż Sachs, ale nie ma w kraju od ręki i trzeba z Holandii ciągnąć - koniec września...
miesiąc szybko zleci, ja bym szedł w koni
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Wto Wrz 01, 2020 21:57   

Problem w tym że urlop kończę w połowie września i bym sobie pogrzebał :mrgreen:

Co do Bilsteinow co masz obecnie w AMG, to też mam u siebie, ale wyższy model B14 typu montube i dla mnie do codziennej jazdy jest za twardo.
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Wrz 01, 2020 22:22   

Lincoln napisał/a:
Co do Bilsteinow co masz obecnie w AMG, to też mam u siebie, ale wyższy model B14 typu montube i dla mnie do codziennej jazdy jest za twardo.
no ja mam B8 i dla mnie idealne zresztą są wpisane jako zamiennik w amg
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Nie Wrz 06, 2020 12:33   

Lincoln napisał/a:
Ja tam widzę stare BMW :razz:

Ogólnie jest plan by jakoś sensownie przeznaczyć fundusze które zostały z zaliczki za auto. Na dwumas który powoli wzywa mnie do wymiany za mało, więc myślę nad powrotem do springów Eibacha i teraz muszę zakupić amortyzatory. Te z ASO są zdecydowanie za drogie (2x 1400 i 2x 1100), więc zostaje mi zbudowany w podobny sposób - czyt aluminium SACHS (około 4x 550) lub stalowy KONI, które bardzo chwaliłem w Vectrze, ale odmiana SPORT z regulacją twardości jest drogawa (2x 950 + 2x 700), a Street...sam nie wiem.


jak to KONI sport jest w tej cenie co piszesz - ja bym się nie zastanawiał.. (OE BMW 5000PLN vs KONI 3200PLN vs SACHS nie dokońca pasujący 2200PLN vs Nagengast ~2.000PLN)

PS. Za 3k.PLN to najwyżej ledwo 1 koło ogarniesz w takim A8D3 ;-) :-P
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Wrz 07, 2020 12:44   

conpress napisał/a:
A8D3
to auto dla bogatych nie porównuj :)
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Śro Wrz 09, 2020 10:29   

A więc tak, udało się wyrwać jeszcze w czasie urlopu KONI na tył z dnia na dzień, niestety o ile w wielu autach wymiana tylnych amorow to 3-4 śrubki, tak w e39 sedan bez rozkladanej kanapy to istna udręka, bo zamiast zdjac tylko koło, musisz: zdemontować nadkola, wlew paliwa, oparcie i siedzisko kanapy, osłony słupka C, tylna półka z roleta, zagłówki, głośniki i jeszcze kilka innych elementów...
Ale efekt, hmmm jest nieźle:


Co ciekawe te amortyzatory mają takie nacięcia i pierścień dzięki któremu możemy wybrać wysokość osadzenia sprężyny, a więc i wysokość auta - w zawieszeniu które nie jest gwintowane.
 
 
 
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Czw Wrz 10, 2020 11:50   

jakbyś chciał wpaść 13 września pod SCK, to chętnię Cię wpuszczę z M5 ;) start o 12!
_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Czw Wrz 10, 2020 17:57   

Nie wiem jak powrót z urlopu mi się złoży, sobota czy niedziela. A co się dzieje pod SCK?

BTW pierwszy raz od pięciu lat zabrałem eMke na wakacje, ciężko upchnąć łóżeczko dla dziecka, wózek i bagaże dla czwórki, ale naprawdę auto bardzo przyjemne na takie wyjazdy:


Tutaj parking podziemny około 2-3m poniżej linii morza które było kolejne 2-3m obok :razz:
Ostatnio zmieniony przez Lincoln Czw Wrz 10, 2020 18:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Czw Wrz 10, 2020 18:11   

https://youtu.be/gIvxPR1pa38

Od 7:13 więcej o 13 września :) a jeszcze więcej na fb :)

https://www.facebook.com/Ludziezpasja2020/ 😃
_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Wrz 10, 2020 22:20   

Lincoln napisał/a:
Nie wiem jak powrót z urlopu mi się złoży, sobota czy niedziela.
ty znowu masz urlop ?
Lincoln napisał/a:
A co się dzieje pod SCK?
proszę http://www.autostarogard....p=124601#124601

mnie nie zaprosił :P
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Pią Wrz 11, 2020 17:27   

OSKA, jak się uda wrócić wcześniej to zawitam pod SCK.

Krzysztof, to wyjazd weekendowy :cool:
 
 
 
Kędzior
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Kwi 2011
Posty: 1315
Skąd: Grudziądz
Wysłany: Pią Wrz 11, 2020 22:28   

Lincoln, a jakbyś chciał wpaść do nas to mamy spota 13 września niedziela godzina 18 na błoniach przy spichrzach, pod patronatem prezydenta miasta oraz pub desperados :)
po spocie lecimy na drugie miejsce co Jest już tradycją a tam przewietrzymy fury na tzw. ćwiare
Ps. Zapraszam wszystkich 😊 wjazd wolny :D
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Wrz 12, 2020 09:47   

Kędzior, może na 12.00 wpadniecie do nas przy okazji jest zbiórka na operacje chorego dziecka.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12