autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: pietro
Nie Sty 18, 2015 17:55
Opel Vectra A 2.0 16 V by Halk
Autor Wiadomość
mateusz_uber
Maniak Resoraków



Dołączył: 11 Sie 2013
Posty: 59
Skąd: Tczevw
Wysłany: Wto Sie 13, 2013 01:34   

noo... dobra baza... miałem już kiedy trzy takie Viki... przyjemne autka i trafiłes na fajną wersję... ten pakiecik w vectrach mi się podoba... można z tego zrobić dobrą furę...
_________________

Pokaż mi swoje auto a powiem Ci kim jesteś... :-)
Ostatnio zmieniony przez mateusz_uber Wto Sie 13, 2013 01:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Halk
Kierowca Rajdowy
Stig z Włoch



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Gru 2011
Posty: 709
Skąd: okolice Czeczewa
Wysłany: Wto Sie 13, 2013 01:36   

mateusz_uber napisał/a:
można z tego zrobić dobrą furę...


I się zrobi. :D Tylko PLN-ów brak jak na razie.... ;/
 
 
mateusz_uber
Maniak Resoraków



Dołączył: 11 Sie 2013
Posty: 59
Skąd: Tczevw
Wysłany: Wto Sie 13, 2013 14:47   

no to zawsze odwieczny problem... :-) też tak mam z drugim autem... starasznie pomału idzie... ale się da... muszę oblukać na żywca...
_________________

Pokaż mi swoje auto a powiem Ci kim jesteś... :-)
 
 
badred
Kierowca Skutera
v2000 kiedys bylo :(


Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 477
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Sie 16, 2013 19:57   

z tego co mi sia zdaje to V2000 byla fabrycznie nizej o 20 mm od seryjnej vectry i napewno z tylu sa inne amortyzatory ja jak kupowalem zawieche do V2000 to wziolem kyb exel-g o skruconym skoku ale nie pasowaly sruby wiec dalem do dorobienia przejscowke z m12 na m10 lub z m14 na m10 jakos tak i nie daj sobie wcisnac ze V2000 ma takie same jak inne vectry bo na pierwszy zut oka zobaczysz ze z tylu masz wahacze a zwykle maja belke ...
_________________
Nie wiesz ! Nie wiesz ! Nie rozumiesz nic !
Nie wiesz ! Nie wiesz ! Nie rozumiesz nic !
 
 
Halk
Kierowca Rajdowy
Stig z Włoch



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Gru 2011
Posty: 709
Skąd: okolice Czeczewa
Wysłany: Pon Sie 19, 2013 23:02   

badred napisał/a:
na pierwszy zut oka zobaczysz ze z tylu masz wahacze a zwykle maja belke ...


Bo u mnie są wahacze ze względu że był napęd jeszcze do tyłu, to nie mieli jak upchać tam belki :P
 
 
Halk
Kierowca Rajdowy
Stig z Włoch



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Gru 2011
Posty: 709
Skąd: okolice Czeczewa
Wysłany: Pią Sie 23, 2013 01:08   

Dzisiaj robię mały update:
Tak więc od Karola zostały zakupione kable WN i to chyba był powód tego nierównej pracy silnika. Również serdecznie dziękuje Arkowi za diagnostykę w aucie, z błędów które odczytaliśmy mamy tak:

Sonda lambda - brak sygnału
Czujnik indukcyjny - brak sygnału o prędkości obrotowej (tylko przy włączonym zapłonie)
Czujnik Halla - zbyt wysokie napięcie

Poczytam coś o tym czujniku Halla, bo za cholerę nie wiem co to jest. :D Jeszcze tylko płukanie układu, wymiana termostatu i jak na razie do Wilczych do wszystko :)
 
 
MICHAŁ
Mistrz Kierownicy
OPEL



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Mar 2011
Posty: 2348
Skąd: okolice Gtc
Wysłany: Pią Sie 23, 2013 02:12   

czujnik indukcyjny kod 31 pali sie zawsze przy nie opdalonym silniku . czujnik hala zaś jest zamontowany w aparacie zapłonowym bardzo czesto winna jest kostka która wchodzi na aparat zapłonowy chyba 4 piny. a sonda pewnie do wymiany choć warto czasem przejżeć przewód
_________________
kompleksowe usługi hydrauliczne.kotłownie gazowe ,olejowe,weglowe , instalacjie gazowe.instalacjie grzewcze .
 
 
 
Jaca!
Kierowca Rajdowy
Manufaktura Italia



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 1506
Skąd: Siwiałka
Wysłany: Pią Sie 23, 2013 03:23   

Halk napisał/a:
Poczytam coś o tym czujniku Halla, bo za cholerę nie wiem co to jest


Inaczej impulsator :) W motocyklach odpowiada za sygnał iskry - w jakim momencie ma przeskoczyć na świecy, tutaj jest podobnie... czyli taki elektroniczny palec :P

Cytat:
Sonda lambda - brak sygnału


Świeczki wygladają dobrze, pali chyba normalnie(?) koło dychy gazu na setke. Pewno przewod niedomaga, jutro sprawdzimy jak się kanał zwolni, bo na razie dedra się składa :D
_________________
Forza Italia!
Ostatnio zmieniony przez Jaca! Pią Sie 23, 2013 03:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Halk
Kierowca Rajdowy
Stig z Włoch



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Gru 2011
Posty: 709
Skąd: okolice Czeczewa
Wysłany: Pon Wrz 23, 2013 22:34   

Dobra- wszystko wiem co i jak i dlaczego. Dzisiaj byłem sobie ogólnie gaz przejrzeć co i jak :) . Powiem szczerze że nie wiem kto ten gaz montował, ale śmiać mi się chciało jak wężyki podciśnienia do MapSensora były bez opaski.... Więc sonda ma 0,48 V i stoi- zawiesiła się menda :D i na kompie wywala błąd o czujnika położenia wałka rozrządu . Więc jakbyście gdzieś słyszeli o czujniku wałka rozrządu i sondzie to chętnie przygarnę :D


PS. Ostatnio zalałem nowy olej, wymieniłem filtry, wypłukałem układ chłodniczy no i kupiłem jakieś tam oponki za 100. Moje poprzednie "zimówki" to się po Wilczych trochę zmęczyły. :)
_________________
"Dopóki nie podjąłeś decyzji i jeszcze się wahasz to jednocześnie nie dajesz z siebie 100%. Jesteś tym facetem, który na autostradzie jedzie lewym pasem 50 km/h i nie dość, że sam nie czerpie przyjemności z jazdy, to jeszcze wkurza wszystkich dookoła."
Ostatnio zmieniony przez Halk Wto Wrz 24, 2013 16:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Halk
Kierowca Rajdowy
Stig z Włoch



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Gru 2011
Posty: 709
Skąd: okolice Czeczewa
Wysłany: Wto Paź 08, 2013 00:18   

Miałem wstawić to miliard lat temu. Teraz wrzucam :D :

TAK PRACUJE ZAWIAS W VECTRZE :

https://vimeo.com/76366229

+ kilka zdjęć. :





_________________
"Dopóki nie podjąłeś decyzji i jeszcze się wahasz to jednocześnie nie dajesz z siebie 100%. Jesteś tym facetem, który na autostradzie jedzie lewym pasem 50 km/h i nie dość, że sam nie czerpie przyjemności z jazdy, to jeszcze wkurza wszystkich dookoła."
 
 
MICHAŁ
Mistrz Kierownicy
OPEL



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Mar 2011
Posty: 2348
Skąd: okolice Gtc
Wysłany: Wto Paź 08, 2013 09:10   

nie amorki pierwsza klasa :razz: dobrze ze działasz powodzenia
_________________
kompleksowe usługi hydrauliczne.kotłownie gazowe ,olejowe,weglowe , instalacjie gazowe.instalacjie grzewcze .
 
 
 
cimar
Szybki i wściekły
Naczelnik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5105
Skąd: Północ
Wysłany: Wto Paź 08, 2013 11:10   

widzę ogarniasz tematy ładnie, kiedy blacharkę robisz ?
_________________
"Bo los z nas drwi, drwi z nas co dzień"
 
 
Halk
Kierowca Rajdowy
Stig z Włoch



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Gru 2011
Posty: 709
Skąd: okolice Czeczewa
Wysłany: Śro Paź 09, 2013 20:49   

Ogólnie jeśli chodzi o blacharkę typową to jeszcze przed zimą muszę zdążyć- wiecie, dziura w podłodze w wielkości 3 palców nie jest za dobra. A lakierkę zostawiam sobie na wiosnę :) Na razie muszę jeszcze z szarpaniem sobie poradzić. Ten czujnik Halla ogarnąć. Niezbędny będzie kontakt z Conpressem
_________________
"Dopóki nie podjąłeś decyzji i jeszcze się wahasz to jednocześnie nie dajesz z siebie 100%. Jesteś tym facetem, który na autostradzie jedzie lewym pasem 50 km/h i nie dość, że sam nie czerpie przyjemności z jazdy, to jeszcze wkurza wszystkich dookoła."
 
 
Jaca!
Kierowca Rajdowy
Manufaktura Italia



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 1506
Skąd: Siwiałka
Wysłany: Czw Paź 10, 2013 02:24   

Takie dziurki to w jeden dzien mozna ogarnąć na miętowo... :)
_________________
Forza Italia!
 
 
 
cimar
Szybki i wściekły
Naczelnik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5105
Skąd: Północ
Wysłany: Sob Lut 08, 2014 12:40   

Halk co tam się dzieje z Vectrą, bo widziałem całą siatkę zakupów a w temacie cisza :D
_________________
"Bo los z nas drwi, drwi z nas co dzień"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16