autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
VW Sharan by grzeszak
Autor Wiadomość
grzeszak
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lut 2014
Posty: 1368
Skąd: Tczew
Wysłany: Czw Lut 11, 2016 02:56   VW Sharan by grzeszak

Rodzina lada moment się powiększy, więc nadszedł czas na zmianę poczciwego Golfa na coś większego. Brałem pod uwagę różne opcje, jednak moja czcigodna małżonka tylko sharan i sharan. Auto jest obszerne w środku, podróżuje się w nim dość komfortowo. Całkiem dobra opcja jak na dupo-wóz. Auto sprowadziłem osobiście z DE, poprzedni właściciel to niemiecki Turek z 5-tką dzieci. To tylko potwierdza fakt, że kupiłem żonie auto rodzinne.

MODEL: VW Sharan MK2, 10/2002, minivan.

SILNIK: 1.9 TDI ANU 66 kw (90 ps).

UKLAD DOLOTOWY: turbina bez zmiennej geometrii, intercooler umieszczony centralnie.

UKLAD WYDECHOWY: seria.

ELEKTRONIKA i ELEKTRYKA: komputer pokładowy, elektryczne szyby przednie, autoalarm, centralny zamek.

UKLAD NAPĘDOWY: skrzynia manualna 6b.

ZAWIESZENIE: seria.

UKLAD HAMULCOWY: seria.

BODY-KIT: seryjnie przyciemnione szyby.

ŚRODEK: 7 welurowych foteli, w tym 2 z rozkładanymi fotelikami dla dzieci.

CAR-AUDIO: oryginalne radio na kasety + oryginalny odtwarzacz CD, 10 głośników.

INNE: relingi dachowe.


Auto obecnie doprowadzam mechanicznie do stanu idealnego, na początek wpadł komplet filtrów MANN i BOSCH, olej MOTUL 5w30, świece BOSCH, płyn hamulcowy, płyn chłodniczy, olej w skrzyni biegów, rozrząd INA z pompą wody FEBI, pompka sprzęgła, jakieś tam gumy do tylnego zawieszenia - wszystko zakupione dzięki pomocy Kolegi Conpress'a.

Aktualnie trwa naprawa układu klimatyzacji u Kolegi Huragana, trzeba coś wymienić w kompresorze.

Poza wyżej wymienionymi elementami mechanicznymi wszystko w aucie jest OK, we własnym zakresie wymieniam drobiazgi, takie jak nowy mieszek na gałkę zmiany biegów, nowe wycieraczki, dywaniki gumowe, żarówki, tylna lampa, mocowania tapicerki drzwi, kilka plastików, coś trzeba podkleić, coś trzeba odświeżyć, przemalować, itp.

Plany na przyszłość? Mocno zastanawiam się nad delikatnym chipem, 90 koni to za mało do bezpiecznego poruszania się z rodziną. Na lato wpadną pewnie alusie z oponami, może zajmę się pierwszymi oznakami korozji. Jak się zrobi cieplej zabiorę się za porządne wypranie foteli, naprawę tapicerki (przerwany podłokietnik, foteliki dla dzieci mocno zużyte) i obszyję kierownicę skórą.


Ostatnio zmieniony przez grzeszak Czw Lut 11, 2016 02:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Marynarz
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 1161
Skąd: Z kątowni
Wysłany: Czw Lut 11, 2016 03:52   

Całkiem spory ten autobus ;D
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Lut 11, 2016 07:56   

Ile ma przebiegu niedawno takim tylko w automacie.w 7 roslych ludzi jechalismy do Poznania :-)
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
grzeszak
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lut 2014
Posty: 1368
Skąd: Tczew
Wysłany: Czw Lut 11, 2016 11:42   

Krzysztof napisał/a:
Ile ma przebiegu niedawno takim tylko w automacie.w 7 roslych ludzi jechalismy do Poznania :-)


A ile chcesz, żeby miał? :) Na blacie wyświetla 320 000.
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Czw Lut 11, 2016 12:48   

fajny rodzinny caravan dobrany kolorystycznie do karnacji skóry poprzednich właścicieli.. tzw. kamuflaż rasowy - nie wiem czy go wykorzystasz w przyszłości.. składane siedziska/foteliki dla dzieci raczej tak..

ANU - ciekawy, rzadko spotykany motor.. 90PS i pompowtrysk.. do tego skrzynia 6 biegów.. ewenement.. aż się prosi o lekki chip-tunning żeby "koniarz" bym minimum 3 cyfrowy :mrgreen:
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Lut 11, 2016 21:22   

grzeszak napisał/a:
A ile chcesz, żeby miał?

bym chciał na blacie widzieć 320 000

grzeszak napisał/a:
Na blacie wyświetla 320 000.


o to super :) , że jest jak chciałem :)

zwyczajnie ten którym jechałem miał 250 tyś, a ciekawy jestem czy Twój też tak samo się zachowuje na drodze.

grzeszak napisał/a:
Mocno zastanawiam się nad delikatnym chipem


oddajesz mi auto na rok i masz załatwione :) cena nie będzie wysoka tylko dość długi czas realizacji i dużo testów :)
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
arti
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 683
Skąd: z okolic
Wysłany: Czw Lut 11, 2016 23:50   

Świetne auto na dupowóz , z tą mocą to koniecznie :wink:
 
 
Kędzior
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Kwi 2011
Posty: 1315
Skąd: Grudziądz
Wysłany: Pią Lut 12, 2016 00:11   

bardzo fajne auto sam miałem sharana ale 2,8 vr6 i było mega wygodne czułem się w nim jak w domu dużo miejsca i bezpiecznie ;)
silnik bdb bez awaryjny nie ma bolączek mocniejszych braci ;) lekki program i auto będzie jeździło trochę przyjemniej ;)
 
 
grzeszak
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lut 2014
Posty: 1368
Skąd: Tczew
Wysłany: Pią Lut 12, 2016 10:50   

Krzysztof napisał/a:
a ciekawy jestem czy Twój też tak samo się zachowuje na drodze.


Zachowuje się jak każdy Gulf, jakoś jedzie, ale trzeba się pilnować, żeby z drogi nie wylecieć :) przy najbliższej okazji zapraszam na jazdę testową.

Krzysztof napisał/a:
oddajesz mi auto na rok i masz załatwione :) cena nie będzie wysoka tylko dość długi czas realizacji i dużo testów :)


Rozważę propozycję, odpowiadają mi takie układy :)

Wczoraj udało się wymienić pompkę sprzęgła, to było to. Biegi wchodzą aż miło. Przy okazji odłączenia akumulatora zepsułem radio (potrzebny był kod, który śniady ex właściciel wyrwał z książki serwisowej). Miałem dużo szczęścia, coś pogrzebałem, ustawiłem PIN na "0000" i radio zaczęło grać :)
 
 
grzeszak
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lut 2014
Posty: 1368
Skąd: Tczew
Wysłany: Śro Lut 24, 2016 23:24   

Dziś Huragan naprawił i nabił mi klimatyzację. Był zepsuty kompresor (elektromagnes i sprzęgiełko). Na reszcie przyjemny chłód mam w aucie :)
 
 
Kędzior
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Kwi 2011
Posty: 1315
Skąd: Grudziądz
Wysłany: Śro Lut 24, 2016 23:41   

Dobra ale co nas jakiś rodzinny kiosk obchodzi, my czekamy na bestie z Bawarii !!! :D

A tak serio to wiadomo klima w rodzinnym autku to podstawa ;)
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Lut 25, 2016 00:01   

grzeszak napisał/a:
Na reszcie przyjemny chłód mam w aucie

u mnie w beemce klima też chyba działa w takim układzie bo też przyjemny chłód leci :)
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
tobi_e30
Maniak Resoraków
tobi_e30



Dołączył: 03 Cze 2014
Posty: 85
Skąd: Bory Tucholskie
Wysłany: Czw Lut 25, 2016 20:32   

Naprawde ładne autko rodzinne, :grin:
 
 
barthezz2
Jestem Nowy

Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 11
Skąd: Gdynia
Wysłany: Nie Lut 28, 2016 17:41   

Osobiście nie wyobrażam sobie jazdy tym samochodem tymbardziej z kimkolwiek na pokładzie , mam w Domu Alhambre 1.9TDI seria 115KM/310NM aktualnie około 150KM ( troche dokoksowałem auto ale nie sprawdzałem hamownią wczesniej było 145KM/360NM ) i uważam to za absolutne minimum w takim typie auta(samo auto waży prawie 1700kg) do bezproblemowego wyprzedzania na trasie . przy 90KM to bałbym sie nawet osobówke wyprzedzać.
_________________
Seat Ibiza 6L 1.9TDI ASZ 324KM/580NM ET@12,40

Chiptuning 1.9TDI/2.0TDI/1.4TDI Itp.
Hamownia Drogowa Dynomet:
https://www.facebook.com/...o/?tab=overview
Ostatnio zmieniony przez barthezz2 Nie Lut 28, 2016 17:54, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
grzeszak
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lut 2014
Posty: 1368
Skąd: Tczew
Wysłany: Nie Lut 28, 2016 20:51   

Można jechać spokojnie i nikogo nie wyprzedzać. Jak już doprowadzę auto do perfekt stanu technicznego (we wtorek auto idzie do mechanika, będzie zwalana skrzynia, zobaczymy jak wygląda sprzęgło i koło dwumasowe), to będę się zastanawiał nad zwiększeniem mocy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14