autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak porządnie zrobić zaprawki i konserwację podwozia?
Autor Wiadomość
Jaca!
Kierowca Rajdowy
Manufaktura Italia



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 1506
Skąd: Siwiałka
Wysłany: Wto Wrz 10, 2013 02:10   Jak porządnie zrobić zaprawki i konserwację podwozia?

Zacząłem trochę rozbrajać mojego dupowoza, czas najwyzszy, bo po zimie pewnie bym jeździł jak Flinstones...

Dziur jest duzo, (za dużo). Chce to sensownie zrobić, pospawać, zakonserwować, aby nie wylazło znowu zaraz po zimie...

Jakie środki użyć? Opisze ktoś krok po kroku jak to zrobić? Chce skutecznie pozbyć się rdzy na parę lat. Bez lipy :)
_________________
Forza Italia!
 
 
 
Karol
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3344
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Wrz 10, 2013 11:39   

Na pewno musisz wszysto wyciąć, do zdrowego, starannie wyczyścić podwozie, na spawy są specjalne środki, aby nie gniło, bo wiadomo blacha będzie przegrzana, wtedy dajesz konserwację na pędzel, lub na pistolet, ale nie żałować jej :) Polecałbym raczej środki z Bolla. Pewnie coś pominąłem, ale ogólnie mniej więcej tak to powinno wyglądać... Wielkiej filozofii nie ma :wink:
Ostatnio zmieniony przez Karol Wto Wrz 10, 2013 11:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Jaca!
Kierowca Rajdowy
Manufaktura Italia



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 1506
Skąd: Siwiałka
Wysłany: Wto Wrz 10, 2013 21:56   

Wiadomo spawa sie punktowo, co zrobić z szczelinami miedzy blachami? Widziałem takie masy uszczelniające, warto je stosować? Albo jakieś cynki w sprayu i inne wynalazki..
_________________
Forza Italia!
 
 
 
rusek13
Kierowca Rajdowy
ZIOMAL NIEGODZIWIEC



Dołączył: 01 Sie 2012
Posty: 702
Skąd: Ty mieszkasz?
Wysłany: Śro Wrz 11, 2013 02:11   

dla tego Boll na pędzel jest lepszy niż na pistolet, bo jak się postarasz to zasmarujesz szczeliny i spawy, nie zapomnij oszlifować i wyczyścić, a na swieżą goła blachę daj grunt typu minia czy cuś i będzie ok, właśnie skończyłem tak fieste robić a doświadczenia brałem z przeszłych projektów typu wymiana podłogi, będzie trzymać :) Zapomniałem dodać żebyś starej konserwacji broń boże nie ruszał tam gdzie to nie koniecznie, pędzel i nakładaj kolejną warstwę :twisted:
_________________
LIFE WILL KILL YOU!
Ostatnio zmieniony przez rusek13 Śro Wrz 11, 2013 02:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13