autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Na kogo będziecie głosować w wyborach prezydenckich

Zagłosuje na kandydata
Nie idę na wybory
9%
 9%  [ 2 ]
Bronisław Komorowski
14%
 14%  [ 3 ]
Janusz Korwin-Mikke
9%
 9%  [ 2 ]
Adam Jarubas
0%
 0%  [ 0 ]
Paweł Kukiz
33%
 33%  [ 7 ]
Marian Kowalski
0%
 0%  [ 0 ]
Jacek Wilk
0%
 0%  [ 0 ]
Andrzej Duda
4%
 4%  [ 1 ]
Janusz Palikot
4%
 4%  [ 1 ]
Magdalena Ogórek
4%
 4%  [ 1 ]
Grzegorz Braun
0%
 0%  [ 0 ]
Paweł Tanajno
0%
 0%  [ 0 ]
Idę na wybory ale nie wiem na kogo głosować
19%
 19%  [ 4 ]
Głosowań: 21
Wszystkich Głosów: 21

Autor Wiadomość
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Mar 30, 2015 00:10   

grzeszak napisał/a:
Głosować trzeba, taki obowiązek.


misiek-stg napisał/a:
Kto nie głosuje nie powinien potem narzekać na władzę


niech mi ktoś to wytłumaczy racjonalnie DLACZEGO muszę iść na wybory, dlaczego to takie ważne, dlaczego wszędzie przed wyborami reklamy idą "idziecie na wybory"

Przecież:

Załóżmy, że jestem za ta fajna laską Ogórek to bardziej się ucieszę jak zwolennicy Komorowskiego nie pójdą jednak głosować.

To o co chodzi. Od dawna wszyscy obiecują, że obniżą podatki a podatki idą do góry. więc oni kłamią, i kłamać będą nadal. A my iść mamy na wybory by wybrać kolejnych kłamców.

Skoro nie ma konsekwencji za niedotrzymanie obietnic, to ja nie widzę racjonalnego powodu by iśc na wybory.

Za to narzekać mogę bo na tym polega wolność.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
misiek-stg
Kierowca Skutera



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 513
Skąd: z psychiatryka
Wysłany: Pon Mar 30, 2015 01:43   

Większość ludzi bez różnicy na wiek mówi, że nie idzie na wybory bo i tak się nic nie zmieni a potem tylko narzekają ... No cóż począć narzekanie to taka nasza polska domena.
 
 
lokinios
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 735
Skąd: StG
Wysłany: Pon Mar 30, 2015 01:47   

no jak nie idziesz na wybory to jak ma się coś zmienić? wysługujesz się tylko innymi którzy pójdą i zagłosują "za ciebie"
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Pon Mar 30, 2015 02:15   

jestesmy forum, z głównym nurtem przewodnim jakim jest motoryzacja.. z tego też powodu nie lubię poruszania tematów o zabarwieniu politycznym czy religijnym

z racji że Krzysztof zapodał temat, a nie raz rozmawialiśmy o związku mikro społeczności jaką jest forum a społeczeństwem w którym żyjemy, zapodam kilka luźnych przemyśleń..

- poziom kandydatów na prezydenta odzwierciedla poziom wybierającego ich społeczeństwa
- w obecnej demokracji wadliwej (44 miejsce w rankingu wskaźnika demokracji The Economist z wynikiem 7,12/10) nie ma co oczekiwać cudów - jesteśmy demokracją parlamentarną a prezydent tylko przysłowiowym żyrandolem
- zrozumienie współczesnej ekonomii i zasad rządzących światem przez nasze społeczeństwo oceniam na 20%, pozstałe 80% myśli że polityka i wybory to taki rodzaj You Can Dance, czy "śpiewać każdy może" stąd reaktywacja lidera Piersi czy cycków pani mizerii
- wybory to też rodzaj autopromocji i własnej reklamy - zgodnie z przepisami i ordynacja wyborczą, kandydaci będą milei równy czas antenowy na swoje prezentacje..
- nie na darmo już póltorej wieku temu myśliciele liberalni przeciwstawiali się demokracji, którą uważali za rządy motłochu, niebezpieczne dla praw jednostek i własności
- wybory prezydenckie nie zmienią ustroju - tu wymagana jest bezwzględna większość 2/3 głosów w sejmie i 50% + 1 w senacie.. do zmiany ustawy zasadniczej.. (90% kandydatów na prezydenta tego kompletnie nie rozumie, albo udaje że nie rozumie i wciska ludowi kit)
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
grzeszak
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lut 2014
Posty: 1368
Skąd: Tczew
Wysłany: Pon Mar 30, 2015 13:28   

Ja cały czas powtarzam, że demokracja to jeden z gorszych ustrojów. To się po prostu nie sprawdza. W naszym społeczeństwie co najmniej 50% to debile. Wszyscy mają równe prawa. Wszyscy mogą głosować... To wszystko jest bez sensu, byłaby dyktatura i po sprawie.
 
 
Tomix
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1933
Skąd: Pączewo
Wysłany: Pon Mar 30, 2015 14:23   

https://www.youtube.com/watch?v=Je2g4SJQ2Wo :mrgreen:
 
 
cimar
Szybki i wściekły
Naczelnik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5105
Skąd: Północ
Wysłany: Pon Mar 30, 2015 15:51   

Pani Ogórek by co najwyżej mogła na modelkę startować a nie na prezydenta :roll:
Brakuje komuny, może i jej nie przeżyłem ,ale było niby lepiej. A teraz jak widzę tych wszystkich kmiotów to śmiać mi się chce, większa połowa nie ma pojęcia o tym co robi, biorą kasę w sumie za nic a ja musze z wypłaty oddawać 1500zł to mnie denerwuje***.
_________________
"Bo los z nas drwi, drwi z nas co dzień"
 
 
Huragan
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1453
Skąd: Starogard
Wysłany: Wto Mar 31, 2015 23:03   

Kukiz
_________________
ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA 504-074-873
huragan.sierrafan.pl
NAPEŁNIANIE KLIMATYZACJI (czyszczenie ukladu,wymiana oleju w układzie) 120PLN
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Mar 31, 2015 23:26   

ja kliknąłem w sumie nie pamiętam teraz na kogo, ale pójdę głosować chyba na tego co wygra w tej ankiecie :) a co mi tam :)
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
bartasVW
Kierowca kat. B


Dołączył: 12 Paź 2010
Posty: 316
Skąd: Koteże
Wysłany: Śro Kwi 01, 2015 00:10   

Wszystko byle nie ten buraczany Bronek bo wstyd po prostu kukiz może fajnie gada ale wątpie ze sie przebije mamy niekompetentnych kandydatów :neutral:
 
 
 
cimar
Szybki i wściekły
Naczelnik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5105
Skąd: Północ
Wysłany: Śro Kwi 01, 2015 07:43   

Generalnie miał bym swój wiek zbierałbym podpisy sam bym startował na prezydenta, obiecuje wam że na pomorzu powstanie cudowny tor pod patronatem AKS
_________________
"Bo los z nas drwi, drwi z nas co dzień"
 
 
Teos
Kierowca Rajdowy
MatiMati



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 866
Skąd: Okolice STG
Wysłany: Śro Kwi 01, 2015 21:57   

https://www.youtube.com/watch?v=vuzz5rqfJ3g
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Kwi 18, 2015 20:53   

https://www.facebook.com/...45559242241367/

https://www.facebook.com/...46352262162065/

różne się treści w internecie pojawiają, Paweł Kukiz idzie jak burza,

Jak sądzicie jest to możliwe, że nas tak mamią a ktoś chce powiedzieć coś innego to go media jednak likwidują.
Wiecie tych dziwnych akcji opisywanych jest pełno, czy może to być prawda. A co jeżeli to jest prawda kiwają nas na prawo i lewo a ludzie i tak pójdą głosować na Komorowskiego czy tam kogoś innego z pierwszej trójki.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Nie Kwi 19, 2015 13:57   

..dopiero teraz Krzysztofie odkryłeś że popularne media robią nam sieczkę z mózgu?? spróbuj na miesiąc nie słuchać radia pokroju RMF, ZET, jedynka, albo oglądać TV pokroju TVP1, TVP2, TVN, Polsat i pochodne (w sumie to odłacz wszelkie anteny naziemne i satelitarne, kablowe..) nie czytaj portali pokroju WP, ONET, INTERIA, a w zamian za to przeglądaj wolne kanały na YT lub niezależne portale w necie a zobaczysz.. no własnie.. prawdopodobnie ujrzysz inny całkowicie nowy otaczający Cię Świat..

co do p.Kukiza mam mieszane uczucia.. - oczywiście głównie w kwestii poglądowej.. stracił u mnie wiele jak wstawił się za PROTESTUJĄCYMI górnikami czy rolnikami.. w tym samym momencie zauważyłem że to kolejny ukryty SOCJALISTA, nie mający pojęcia jak działa WOLNY RYNEK
..natomiast podoba się ludziom kontestującym obecny establishment władzy.. swoim stylem wypowiadania się, ubierania.. zresztą podobnie jak L.Wałęsa w latach 70-tyh i 80-tych.. jak ubierze garniak wg protokołu dyplomatycznego, to już nie będzie uwielbiany przez obecną grupe potencjalnych wyborców
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie Kwi 19, 2015 15:20   

conpress napisał/a:
dopiero teraz Krzysztofie odkryłeś że popularne media robią nam sieczkę z mózgu??


w sumie nie mogę się o tym dowiedzieć

conpress napisał/a:
spróbuj na miesiąc nie słuchać radia pokroju RMF, ZET, jedynka, albo oglądać TV pokroju TVP1, TVP2, TVN, Polsat i pochodne (w sumie to odłacz wszelkie anteny naziemne i satelitarne, kablowe..) nie czytaj portali pokroju WP, ONET, INTERIA


bo własnie tak żyje praktycznie nie słucham radia i nie oglądam programów informacyjnych,
Nie sądziłem jednak, że to jest taka akcja, że w taki sposób manipuluje sie społeczeństwem. Generalnie to wręcz wydaje się być straszne.

A nie sądziłem, że tak jest bo
conpress napisał/a:
a w zamian za to przeglądaj wolne kanały na YT lub niezależne portale w necie a zobaczysz.. no własnie


niestety tego też nie słucham i nie oglądam, generalnie nie mam za bardzo czasu a jak coś oglądam to lubię filmy akcji i SF :)

conpress napisał/a:
prawdopodobnie ujrzysz inny całkowicie nowy otaczający Cię Świat..


sądzę, e ja zyję w takim własnie innym świecie, może dlatego, że nie słucham i nie oglądam. Straszne jest to, że tak łatwo manipulować ludźmi. Chociaż o tym też wiem bo przechodziłem z tego tematu szkolenia.

Pytanie kto z tego klubu co dał teraz, że idę głosować na Pawła Kukiza faktycznie to zrobi, pytanie drugie dlaczego wszyscy młodzi udzie którzy dostęp do sieci mają o wiele lepszy niż starsze osoby nie potrafią dostrzec, że się nimi manipuluje.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14