autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: conpress
Wto Mar 21, 2017 21:42
Saab 9000 CE od Ruska
Autor Wiadomość
rusek13
Kierowca Rajdowy
ZIOMAL NIEGODZIWIEC



Dołączył: 01 Sie 2012
Posty: 702
Skąd: Ty mieszkasz?
  Wysłany: Śro Cze 17, 2015 23:59   Saab 9000 CE od Ruska

Kolejny temat w tym dziale... Po tym jak Audi okazało się kompletnym nie wypałem i stratą grubego hajsu postanowiłem zaszaleć jeszcze bardziej. Wielu się śmiało, inni pukali w czoła, lecz wszyscy oglądali brzydki zadek mojego schabowego...

MARKA: Saab

MODEL: 9000 Ce Chachback 5d kolor rdzawo niebieski

SILNIK: R4, pojemność 2300 doładowany (ponad 1 barem) oznaczenie silnika b234l

UKLAD DOLOTOWY: doładowany, turbinka garett t28

UKLAD WYDECHOWY: Seria z fabrycznym kat'em

ELEKTRONIKA i ELEKTRYKA: Seria

UKLAD NAPĘDOWY: FWD skrzynia 5+ zsynchronizowany wsteczny :shock:

ZAWIESZENIE: seria.

UKLAD HAMULCOWY: seria (4 tarcze, i tak słabo hamuje)

BODY-KIT:

ŚRODEK: Seria, czyli wszystko co możliwe, a nawet więcej. Prościej napisać czego nie ma; nie ma elektrycznych foteli, nie ma szybru, nie ma skór...

CAR-AUDIO: Seria czyli 8 głośników + radio JVC, wszystkie tjuby z markietu mogą się schować, po otwarciu bagażnika spokojnie można robić festyn :)

INNE:



ZDJECIA: Nie mam kompa, mój fon nie chce współpracowac z forum..


MOC: seria 200 kuca, 320 niuta...

Status: Zara po zakupie zrobiony mały pakiet startowy, rozebrana góra silnika, nowa upg, planowanie głowicy, wykręcenie zerwanych szpilek od kolektora wydechowego (dla tego zwalałem głowicę), uszczelniona turbina, dekiel, nowe świece, olej filtry i inne bzdety. Auto jest brzydkie jak bez księżycowa noc nad Radomiem (z natury też) przez kilka dużych ognisk korozji. Tak więc na zamontowanie czeka dużo fantów tj. przednie błotniki, jakieś listwy, tylna blenda, wycieraczki reflektorów i masa innego szajsu. Póki co auto jeździ, całkiem spoko (zapytajta Jacy i jego ziomków) następnym w kolejce jest remont blacharski ..
_________________
LIFE WILL KILL YOU!
 
 
 
MICHAŁ
Mistrz Kierownicy
OPEL



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Mar 2011
Posty: 2348
Skąd: okolice Gtc
Wysłany: Czw Cze 18, 2015 20:51   

no i jest temacik nieźle . spoko autkoma swój urok i swój niepowtarzalny styl . motor doładowany podatny na mody . niech smiga i daje frajde .
_________________
kompleksowe usługi hydrauliczne.kotłownie gazowe ,olejowe,weglowe , instalacjie gazowe.instalacjie grzewcze .
 
 
 
Teos
Kierowca Rajdowy
MatiMati



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 866
Skąd: Okolice STG
Wysłany: Czw Cze 18, 2015 21:16   

Wkoncu cos opowiedzial o nim :mrgreen:
 
 
SgtR
Kierowca kat. A
Treser Łosi



Dołączył: 13 Mar 2015
Posty: 171
Skąd: Kokoszkowy
Wysłany: Czw Cze 18, 2015 23:33   

No Coobcio ostatnio postawił na takich silnikach po 400 koni, więć jest potencjał :D
 
 
 
Huragan
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1453
Skąd: Starogard
Wysłany: Czw Cze 18, 2015 23:45   

Coobcio oststnio nie dłubie juz przy saabach ;) a skad ty masz tam T28 > nie było takich seryjnie. Zapomnij o 400KM- Zresztą polatasz saabem zrozumiesz o czym mówie:):)
Sgtr magiczne konie coobcia to tylko papier-policz ile takich jezdzi,tez myslalem ze to bedzie proste i tanie. Ogólnie silniczek zacny-ja nie narzekam
_________________
ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA 504-074-873
huragan.sierrafan.pl
NAPEŁNIANIE KLIMATYZACJI (czyszczenie ukladu,wymiana oleju w układzie) 120PLN
 
 
 
EDI
Mistrz Kierownicy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2376
Skąd: się biorą czopki
Wysłany: Czw Cze 18, 2015 23:46   

SgtR napisał/a:
No Coobcio ostatnio postawił na takich silnikach po 400 koni, więć jest potencjał :D

postawił ale nie samym programem a wyniki z ćwiary pokazują że to nadal nie jedzie
ale coś te auta w sobie mają :wink:
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Cze 19, 2015 00:00   

No nie wierzę w soutbox była super oferta na założenie tematu profesjonalnie.

conpress napisał/a:
1000zł (netto) zakładam temat, zdjęcia główne z wcześniejszym woskowaniem karoserii (wosk standard, wosk premium +30%), cotygodniowe aktualizacje opisu (każdorazowa wizyta u właściciela, krótki wywiad środowiskowy, stworzenie info na forum - już od 49,90zł netto) - przy wykupieniu pakietu na rok i płatności z góry - RABAT 15%!!!


No ale skoro kolega taki sknera i w miejsce profesjonalizmu woli amatorkę to co zrobić :)


Generalnie ten saab zdjęć tu nie ma a mam nadzieję, że niebawem się pojawią. Sprawa taka, że wnętrze ma milion guziczków i przycisków :) a nie wiem dlaczego ja tak lubię.

Z zewnątrz cóż, może jak będą profi zdjęcia to coś pomorze :)
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
rusek13
Kierowca Rajdowy
ZIOMAL NIEGODZIWIEC



Dołączył: 01 Sie 2012
Posty: 702
Skąd: Ty mieszkasz?
Wysłany: Pią Cze 19, 2015 07:17   

Krzysztof napisał/a:



Generalnie ten saab zdjęć tu nie ma a mam nadzieję, że niebawem się pojawią. Sprawa taka, że wnętrze ma milion guziczków i przycisków :) a nie wiem dlaczego ja tak lubię.


Z zewnątrz cóż, może jak będą profi zdjęcia to coś pomorze :)





Guziczki mega w nocy wyglądają, a zdjęcia nie pomogą :)

Kto wam powiedział ze chcę 400 koni? Puki co doprowadzam auto do serii, a co do modów silnika mam mieszane uczucia bo to dupowóz jest i to w gazie...

No i sprostowanie turbinka to garret T26, mój błąd sory...
_________________
LIFE WILL KILL YOU!
Ostatnio zmieniony przez rusek13 Pią Cze 19, 2015 07:20, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
SgtR
Kierowca kat. A
Treser Łosi



Dołączył: 13 Mar 2015
Posty: 171
Skąd: Kokoszkowy
Wysłany: Pią Cze 19, 2015 17:14   

Ja tylko mówię, że się da, a nie że musi być! :P
 
 
 
rusek13
Kierowca Rajdowy
ZIOMAL NIEGODZIWIEC



Dołączył: 01 Sie 2012
Posty: 702
Skąd: Ty mieszkasz?
Wysłany: Pią Cze 19, 2015 19:49   

Najpierw wizualnie porobimy, może coś tam po dłubię nie wykluczam, ale przerażają słabe :???: hamulce i wymiana inst. gazowej
_________________
LIFE WILL KILL YOU!
 
 
 
rusek13
Kierowca Rajdowy
ZIOMAL NIEGODZIWIEC



Dołączył: 01 Sie 2012
Posty: 702
Skąd: Ty mieszkasz?
Wysłany: Śro Lip 08, 2015 23:31   

Jak co to Rusek nie śpi. Ostatnio zamontowane nowe mechanizmy wycierałków na reflektory, z których jeden ma dłuższy trzpień ( nie wiadomo czemu, zdejmowane z jednego auta) i wycierałka malowniczo odstaje jakieś 2 centymetry. Najwyżej jak nie obczaję jak to się reguluje to upierniczę, nagwintuję i będzie si! Zamontowana też nowa blenda tylnej klapy wraz ze lśniącym znaczkiem. niżej jakieś foto ogurasa jak by kto nie wiedział jak to (to czyli ogur )wygląda..

_________________
LIFE WILL KILL YOU!
Ostatnio zmieniony przez rusek13 Śro Lip 08, 2015 23:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
rusek13
Kierowca Rajdowy
ZIOMAL NIEGODZIWIEC



Dołączył: 01 Sie 2012
Posty: 702
Skąd: Ty mieszkasz?
Wysłany: Pon Wrz 21, 2015 22:50   

Kilka miesięcy później i worek peelenów mniej... Auto przeszło ostatnio przegląd koncertowo, diagnosta badając tłumienie amorków powiedział jedno zdanie "ku...a mać nowe?" Okazało się że tuleje wahaczy są wybite więc założyłem nowe marki HD coś tam, ogólnie to niby bardzo dobre (tak mówi Jaśnie Pan Karol) :twisted: gdzieś pomiędzy poznaniem a moim zadupiem jadą do mnie nowiuśkie poliuretany na tylny stabilizator i jakaś poduszka do łapy silnika. Z wizualnych spraw to auto dostało ładne błotniczki, niestety lewy i tak musiałem spawać, kleić włóknem szklanym i szpachlować. Wszystko jest solidnie za konserwowane od środka więc powinno po trzymać. W przyszłym tygodniu auto powino znaleźć się u lakiernika celem pomalowania klapy i zrobienia zaprawek, następna w kolejce będzie polerka. Na blendę wleciała też nowa wlepa :twisted: No i chciał bym w końcu wyciąć KATa, ale zastanawiam się czy wstawić po prostu rurę, czy jakąś śmieszną strumienice za 60 zeta????





_________________
LIFE WILL KILL YOU!
Ostatnio zmieniony przez rusek13 Pon Wrz 21, 2015 22:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Wrz 21, 2015 23:42   

rusek13 napisał/a:
No i chciał bym w końcu wyciąć KATa

a po co ? Chociaż będzie głośniej a głośniej to szybciej :)

rusek13 napisał/a:
ale zastanawiam się czy wstawić po prostu rurę, czy jakąś śmieszną strumienice za 60 zeta????

chyba bez różnicy, więc to co będzie tańsze.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
seepo
Maniak Resoraków


Dołączył: 20 Lip 2015
Posty: 68
Skąd: Czersk, Pomorskie
Wysłany: Wto Wrz 22, 2015 10:57   

Rusek to jest saab wstaw mu strumiennice to Ci za karę lampkę alladyna włączy :) jak chcesz to wybij tylko środek z puszki ,albo rurę , różnicy w głośności nie będzie bo turbo to wystarczający tłumik w tych silnikach
 
 
rusek13
Kierowca Rajdowy
ZIOMAL NIEGODZIWIEC



Dołączył: 01 Sie 2012
Posty: 702
Skąd: Ty mieszkasz?
Wysłany: Wto Wrz 22, 2015 17:08   

seepo, chodzi o to że katalizator jest oryginalny, czyli 20 sto letni, z założenia kat jest filtrem, a każdy filtr się zapycha...
_________________
LIFE WILL KILL YOU!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15