autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Krzysztof
Sob Paź 07, 2017 15:17
S3 by marasss
Autor Wiadomość
marasss2
Kierowca Skutera


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 525
Skąd: STAROGARD GD
  Wysłany: Nie Paź 01, 2017 20:40   

Mały aktual w aucie aktualnie robiony jest serwis hak narazie wymienione filtry, zakonserwowana skóra lada dzień będą zmienianr elementy zawieszenia końcówki gumki itp. Eska dostała nowy akumulator na zimę boscha S4 no i coś tam w sobotę w programie nagrzebane bylo seria wyszła słabo nie wiadomo czemu bo logi pokazują w pełni zdrowy motor a wyszło ledwo 206 kucy po programie jest teraz 233 koniki i 350 Nm a komputer w aucie pokazuje że koników jest ponad 250 ale niedługo korekta bo czasu nie było na dłuższą zabawę i będą zmiany w sofcie pod moje oko bo turbo za dużo pompuje ale jest jeszcze luz z zapłonem wiec coś tam się wymysli
_________________
Jest TURBO
Jest QUATTRO
jest ZABAWA
 
 
arti
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 683
Skąd: z okolic
Wysłany: Nie Paź 01, 2017 22:36   

Dowal do pieca :mrgreen:
Czym konserwowałeś skórę?
 
 
marasss2
Kierowca Skutera


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 525
Skąd: STAROGARD GD
Wysłany: Nie Paź 01, 2017 22:47   

No teraz jest dowalone 1,5 bara ale będzie zjazd gdzieś do 1,3 zależy na ile paliwo pozwoli i turbo które nie chce pompowac góra a nie chce mi się go zwalac przed zimą. Skórę zrobiłem zestawem Tenzi połowa ceny gliptone który miałem rok temu ale na szybko Tenzi lepiej czyści a gliptone lepiej pachnie i skóra była lepsza po konserwacji w dotyku i wizualnie. Ogilnie mogę polecić oba produkty
_________________
Jest TURBO
Jest QUATTRO
jest ZABAWA
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Paź 02, 2017 15:30   

arti napisał/a:
Dowal do pieca


a jak się wysypie kredy i jedziesz dalej :) od większej mocy jest tylko większa moc :)
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
marasss2
Kierowca Skutera


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 525
Skąd: STAROGARD GD
Wysłany: Śro Paź 04, 2017 21:04   

15 letni motor bez otwierania jest słabym elementem na dowalanie ile turbo pozwoli. Auto nadal zostaje jako dupowóz na trasy wiec program musi być przedewszystkim nie obciążający, nie problem rozkręcić turbo i szukać korby, a one nie lubią dużo koksu z dołu i wolę nie sprawdzać czy fabryczne k04 zegnie korbę. Wracając do auta pewnie niedługo będę musiał zwalić turbo bo albo pęknięcia się powiększyły albo wydmuchalo uszczelkę pomiędzy turbo a kolektorem wydając charakterystyczny dźwięk w miedzy czasie już walczyłem ze spadajacymi sylikonami od doładowania :mrgreen:
_________________
Jest TURBO
Jest QUATTRO
jest ZABAWA
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Paź 09, 2017 01:02   

to jak mierzyliśmy Twoje auto ono było całkowitą serią ? Bo to były by niesamowite wyniki dla auta z potencjałem. A teraz dokładnie c o jest zrobione bo trochę nie ogarniam tych symboli o turbo.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
marasss2
Kierowca Skutera


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 525
Skąd: STAROGARD GD
Wysłany: Pon Paź 09, 2017 09:15   

Tak było całkowitą serią teraz doszedł duży centralny intercooler i uwolniony trochę wydech przez downpipe 3" reszta wydechu fabryczne 2,5" no i program. Wczoraj wysrał się króciec plastikowy płynu chłodniczego wiec auto uziemione bo wracam do stg dopiero za dwa tygodnie. Zamówiłem też nowy zestaw uszczelek nontazowych do turbo bo musze je zwalić z auta i albo wymienić gorącą stronę albo tylko uszczelke między kolektorem a turbina bo świst spalin jest bardzo wyraźny.
_________________
Jest TURBO
Jest QUATTRO
jest ZABAWA
 
 
Lechu
Kierowca kat. B


Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 214
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Paź 09, 2017 19:33   

Jakie czasy wykręciła S3-ka ?
 
 
marasss2
Kierowca Skutera


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 525
Skąd: STAROGARD GD
Wysłany: Pon Paź 09, 2017 19:52   

Teraz nie udało się pomierzyć auta ale stare czasy wyszły prawie seryjne, 6,9 do 100 jak pamietam
_________________
Jest TURBO
Jest QUATTRO
jest ZABAWA
 
 
grzeszak
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lut 2014
Posty: 1368
Skąd: Tczew
Wysłany: Pon Paź 09, 2017 19:58   

marasss2 napisał/a:
Teraz nie udało się pomierzyć auta ale stare czasy wyszły prawie seryjne, 6,9 do 100 jak pamietam


Wg producenta seryjnie to 6,6 sek.
 
 
marasss2
Kierowca Skutera


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 525
Skąd: STAROGARD GD
Wysłany: Pon Paź 09, 2017 20:31   

Dlatego piszę prawie seryjne jednak lpg coś waży i ileś tam przebiegu. Czasy producentów są mocno zaokraglane bo wersje auta potrafią różnic się masą grubo ponad 100 kg. Dokładnie wyszło 6,8 wlasniecrzucilem okiem do 1 strony tam są czasy
_________________
Jest TURBO
Jest QUATTRO
jest ZABAWA
Ostatnio zmieniony przez marasss2 Pon Paź 09, 2017 20:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Paź 14, 2017 20:47   

nie ma co gadać w aucie 4x4 takie osiągi są na drodze więcej niż spoko, a do ścigania też fajnie bo wielu można zaskoczyć :)
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
marasss2
Kierowca Skutera


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 525
Skąd: STAROGARD GD
Wysłany: Śro Paź 25, 2017 00:18   

No więc braki mocy nie dawały mi spokoju, dodatkowo pojawił się dźwięk wydmuchanej uszczelki na wydechu, a mają w pamięci, że żeliwo turbiny było popękane zakupiłem nowe żeliwo i wziąłem się za wymianę. Cały alfabet łaciński został wypowiedziany i multum pogańskich zaklęć wykręcając turbinę ale się udało. Okazało się, że obraz zniszczeń był większy niż się spodziewałem, na szczęście kolektor jest bez pęknięć. Spędziłem w sumie dwa dni w garażu, a pacjent został uratowany. Czuć wyraźna poprawę w wstawaniu turbo a nadal WG nie został do końca wyregulowany. Górą też ciśnienie trzyma zdecydowanie lepiej, dźwięk dziury na wydechu nie był jednak od uszczelki, a od żeliwa gdyż było pęknięcie na nim nawet na zewnątrz. Założony cały nowy zestaw montażowy turbiny z nowymi uszczelkami i śrubami. Mam nadzieję że śruby nie będą się wykręcały same bo plotka głosi że zamienniki tak robią i tylko zakup oryginałów pomaga. W planie wymiana termoizolacji na turbo i rurach w pobliżu turbiny bo fabryczne już mają najlepsze lata za sobą. No i kilka zdjęć z operacji




A tutaj już z nową pachnącą stroną gorącą


_________________
Jest TURBO
Jest QUATTRO
jest ZABAWA
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Paź 25, 2017 14:15   

marasss2 napisał/a:
Cały alfabet łaciński został wypowiedziany i multum pogańskich zaklęć wykręcając turbinę ale się udało


Pamiętaj, że wszystko napisane przed ALE się skreśla :) a zatem alfabet przekleństwa zostały zastąpione piiiip piiiiip piiiiip :) a auto działa teraz lepiej i są możliwości by z mocą iść w górę :)
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
grzeszak
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lut 2014
Posty: 1368
Skąd: Tczew
Wysłany: Sob Paź 28, 2017 21:29   

Powiem Ci, że nie spodziewałem się aż takiego pęknięcia. Dobrze, że się to nie rozsypało podczas pałowania auta.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13