autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Krzysztof
Wto Lis 15, 2016 22:58
Audi B3 by arti
Autor Wiadomość
arti
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 683
Skąd: z okolic
Wysłany: Pon Lis 23, 2015 23:58   Audi B3 by arti

Znowu narobiłem sobie kupę roboty :razz:

Tak się na koniec wakacji złożyło , że stałem się szczęśliwym posiadaczem nieszczęśliwej audi "jajko"
Samochodzik ogólnie nie wygląda za ciekawie i jest zmęczony życiem...zaniedbany.
Lecz nie dając się zwieźć pozorom , konstrukcja nośna jest w stanie nie naruszonym.
Pomimo roku produkcji 1991 praktycznie nie ma śladów rdzy. Posiada napęd quattro z którego to po części wykastrowano , tzn. nie ma wału napędowego oraz skrzyni z wyjściem na wał.
Silnik 1.8 abt zagazowany , skrzynia biegów chyba od diezla , bardzo nietypowe przełożenia powodowały że spalanie gazu było ...no właśnie zastanawiałem się początkowo czy w ogóle było :lol:
Z wyposażenia jest tylko wspomaganie kierownicy , abs i szyberdach. Przy założeniu że autko będzie zrobione głównie na spoty , zloty , zawody , to i tak np. szybra mogłoby nie być.
Jest jeden bardzo ciekawy fakt z historii auta , mianowicie na emblemacie quattro w konsoli , podpisał się bardzo znany gość na dziesięciolecie produkcji audi quattro :wink:


No to tyle z opowieści.
Dalej podążając bliżej schematu:


MODEL: B3 , 1991r , sedan quattro

SILNIK: 1.8 abt --> swap na 4.2 abz

UKLAD DOLOTOWY: będzie modyfikowany wg. potrzeb

UKLAD WYDECHOWY: będzie modyfikowany wg. potrzeb

ELEKTRONIKA i ELEKTRYKA: będą modyfikowane wg. potrzeb

UKLAD NAPĘDOWY: będzie modyfikowany wg. potrzeb

ZAWIESZENIE: będzie modyfikowane wg. potrzeb

UKLAD HAMULCOWY: będzie modyfikowany wg. potrzeb

BODY-KIT: kiedyś pewnie coś się porobi

ŚRODEK: będzie modyfikowany wg. potrzeb

CAR-AUDIO: zastanawiam się czy będzie potrzebne...ewentualnie jakieś radyjko w czasie podróży...

INNE: pewnie cosik się wymyśli



No to na początek tyle by było , oczywiście foto story z opisem obowiązkowo.
Prace już ruszyły...powoli do celu :smile: Sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie.
 
 
Marynarz
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Wrz 2011
Posty: 1161
Skąd: Z kątowni
Wysłany: Wto Lis 24, 2015 01:16   

arti napisał/a:
SILNIK: 1.8 abt --> swap na 4.2 abz


Może być ciekawie ;D
 
 
grzeszak
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lut 2014
Posty: 1368
Skąd: Tczew
Wysłany: Wto Lis 24, 2015 01:32   

Patrząc po Twojej "8", to jak skończysz z "jajkiem" to będzie perfekto :)
A z innej beczki: taki duży silnik zmieści sie do A3?
Powodzenia i cierpliwości, będę śledził temat.
 
 
MICHAŁ
Mistrz Kierownicy
OPEL



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Mar 2011
Posty: 2348
Skąd: okolice Gtc
Wysłany: Wto Lis 24, 2015 08:54   

no to buduje sie doś mocne auto na 1/4 mili i nie tylko w internecie są filmiki z autami z tym motorem , czekam aż zobacze na zywo jak to smiga . w v8 radio nie potrzebne ;-) . tam silnik gra symfonie . grzeszak to jest B3 . generalnie silnik tam wpada bez jakis wiekszych problemow z tego co sie orientowalem towentylatory chlodnicy trzeba założyć przed chlodnice by byl miejsce na kolka osprzetu silnika . a z innej beczki masz lampy bez kieronkow ??
_________________
kompleksowe usługi hydrauliczne.kotłownie gazowe ,olejowe,weglowe , instalacjie gazowe.instalacjie grzewcze .
 
 
 
marasss2
Kierowca Skutera


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 525
Skąd: STAROGARD GD
Wysłany: Wto Lis 24, 2015 09:14   

Mimo tej skrzyni radził sobie zaskakująco dobrze na powrocie na autostradzie. Najważniejsza przy projekcie jest zdrowa buda a tu z tego co pamiętam była bardzo zdrowa.
To buduj Arti ja oczywiście chętnie pomogę coś zepsuć :razz: jeżeli tylko będę na miejscu. Na kiedy planujesz wyjazd i na czym będziesz to ostatecznie uruchamial ( ECU)
_________________
Jest TURBO
Jest QUATTRO
jest ZABAWA
 
 
KOSA
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Lip 2011
Posty: 1706
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Lis 24, 2015 21:07   

Ciekawie się zapowiada, masz jakieś zdjęcia? Tj. Audi 80 czy 90? Któż tam się podpisał? Czyżby Walter Röhrl?
 
 
arti
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 683
Skąd: z okolic
Wysłany: Czw Lis 26, 2015 01:28   

grzeszak napisał/a:
A z innej beczki: taki duży silnik zmieści sie do A3?


Wzdłużnie by wszedł , ale nie ma to sensu. A3 jest cięższe niż B3 no i zdecydowanie więcej dłubaniny z A3.



MICHAŁ napisał/a:
a z innej beczki masz lampy bez kieronkow ??


Moje B3 wygląda jak takie zwyczajne , lampy mam dzielone z kierunkami , czyli nic specjalnego.



marasss2 napisał/a:
Mimo tej skrzyni radził sobie zaskakująco dobrze na powrocie na autostradzie. Najważniejsza przy projekcie jest zdrowa buda a tu z tego co pamiętam była bardzo zdrowa.
To buduj Arti ja oczywiście chętnie pomogę coś zepsuć :razz: jeżeli tylko będę na miejscu. Na kiedy planujesz wyjazd i na czym będziesz to ostatecznie uruchamial ( ECU)


Kluczowa jest lekka buda i mały współczynnik oporu powietrza. Chciałbym już wiosną wyjechać. Na razie mam zamiar odpalić auto na seryjnym ecu , potem emulator.



KOSA napisał/a:
Ciekawie się zapowiada, masz jakieś zdjęcia? Tj. Audi 80 czy 90? Któż tam się podpisał? Czyżby Walter Röhrl?


Zdjęcia niebawem wstawię , postaram się na bieżąco wstawiać. Na emblemacie podpisał się , z tego co mi wiadomo , Ferdinand Piech.
 
 
arti
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 683
Skąd: z okolic
Wysłany: Czw Lis 26, 2015 01:33   

Potrzebuję wypiaskować wahacze i ogniska rdzy na wózku.
Czy ktoś w klubie się tym zajmuje ? W zasadzie potrzebuję kontakt do kogoś kto mi to fachowo ogarnie :smile:
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Czw Lis 26, 2015 01:42   

arti napisał/a:
Potrzebuję wypiaskować wahacze i ogniska rdzy na wózku.
Czy ktoś w klubie się tym zajmuje ? W zasadzie potrzebuję kontakt do kogoś kto mi to fachowo ogarnie :smile:


ja swoje zawieszenie piaskowałem i malowałem proszkiem k. Żukowa.. jakość na 5 z małym minusem.. jak potrzebujesz więcej info - to się zdzwonimy..
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
SgtR
Kierowca kat. A
Treser Łosi



Dołączył: 13 Mar 2015
Posty: 171
Skąd: Kokoszkowy
Wysłany: Czw Lis 26, 2015 16:43   

Fajna rzecz się szykuje :D

Jeżeli chcesz, mam oryginalny spoiler Helli z epoki do takiego cuda. Napisz na PW jak jesteś ciekaw
 
 
 
arti
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 683
Skąd: z okolic
Wysłany: Pią Lis 27, 2015 23:43   

conpress napisał/a:
arti napisał/a:
Potrzebuję wypiaskować wahacze i ogniska rdzy na wózku.
Czy ktoś w klubie się tym zajmuje ? W zasadzie potrzebuję kontakt do kogoś kto mi to fachowo ogarnie :smile:


ja swoje zawieszenie piaskowałem i malowałem proszkiem k. Żukowa.. jakość na 5 z małym minusem.. jak potrzebujesz więcej info - to się zdzwonimy..


Wiesz co , chcę tylko wypiaskować tu na miejscu , pospawać i pomalować stalochronem. Piecowo jeszcze nie ma sensu , później chciałbym wstawić mocniejsze napędy i zaś wszystko przespawać trzeba będzie. Ale dzięki :)
 
 
arti
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 683
Skąd: z okolic
Wysłany: Wto Gru 15, 2015 21:59   

Parę fotek jak audiczka wygląda







 
 
arti
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 683
Skąd: z okolic
Wysłany: Czw Gru 17, 2015 01:30   

Widzę że moja b3 się nie podoba :mrgreen:
A ja jestem cały czas święcie przekonany że to zajebisty samochód jest :lol:
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Gru 17, 2015 07:56   

Jak mialem 20'lat takie auto bylo marzeniem :)
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Tomix
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1933
Skąd: Pączewo
Wysłany: Czw Gru 17, 2015 12:53   

4.2 w tej budzie będzie robiło robote :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12