autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wzięlibyście udział w marszu w obronie konstytucji?
Autor Wiadomość
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Pią Gru 18, 2015 00:20   Wzięlibyście udział w marszu w obronie konstytucji?

Pytanie całkiem na czasie, chętnie z uzasadnieniem, dlaczego TAK/NIE.
 
 
 
arti
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 683
Skąd: z okolic
Wysłany: Pią Gru 18, 2015 01:24   

Uważam że konstytucję trzeba zmienić , i to w taki sposób aby sprzyjała polskim rodzinom a nie oligarchom i przestępcom.
Wypiszę teraz co najbardziej mnie razi , wg. mnie jest nie do przyjęcia i jest to owoc rządzących do tej pory:

-umowy śmieciowe , czyli zatrudnianie rodowitych pracowników praktycznie bez jakichkolwiek świadczeń , wiadomo czym to skutkuje w przyszłości tzn. nie ma taka osoba przyszłości. Najczęściej tak zatrudniają korpracje organizowane przez zachodnich inwestorów.

-mega oprocentowanie pożyczek i kredytów , banki nie płacą podatków a mamy największe oprocentowanie.

-duże firmy , korporacje nie płacą podatków tj. markiety , a dużo produktów oferują drożej niż na zachodzie

-jakie to prawo własności gruntu jak to co pod powierzchnią nie jest już twoje , a złodziejem lub mordercą musisz się zaopiekować , bo jak mu się coś stanie u ciebie to idziesz siedzieć

-polityka anty rodzinna , gdzie na utrzymanie więźnia idzie gruba kasa

-panów w czerni zrobić pastorami albo kuzka na klocek , niech ma rodzinę i kasę fiskalną , płaci podatki

-zbyt duże gnębienie małych i średnich przedsiębiorstw

-utrata suwerenności kraju

-pomyśleć że jeszcze chcieli lasy państwowe uni sprzedać , nie mogę sobie wyobrazić że wszystko ogrodzone i zakaz wstępu

Są też i dobre aspekty , ale te wyżej niestety przyćmiewają wszystko...
Zobaczymy jak nowa władza będzie żądzić.
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Pią Gru 18, 2015 01:46   Re: Wzięlibyście udział w marszu w obronie konstytucji?

Lincoln napisał/a:
Pytanie całkiem na czasie, chętnie z uzasadnieniem, dlaczego TAK/NIE.


a co? organizujesz jakiś wypad klubowy i zbierasz chętnych?
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Pią Gru 18, 2015 10:58   

Tak podpytuje, bo w TV aż huczy, że będzie powstanie/stan wojenny/ludzie wyjdą na ulicę, ale w sumie nie bardzo rozumiem z jakiego powodu.
arti, podał bardzo trafne pkt.
 
 
 
Tomix
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1933
Skąd: Pączewo
Wysłany: Pią Gru 18, 2015 16:12   

Ja tak samo nie kumam dlaczego , ta nasza konstytucja jest tak mega czy co ?
Jest napewno wiele paragrafów i bez sensownych ustaw które trzeba zamienić ,poprawić .
 
 
arti
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 683
Skąd: z okolic
Wysłany: Sob Gru 19, 2015 00:27   

Lincoln napisał/a:
Tak podpytuje, bo w TV aż huczy, że będzie powstanie/stan wojenny/ludzie wyjdą na ulicę, ale w sumie nie bardzo rozumiem z jakiego powodu.
arti, podał bardzo trafne pkt.


Jeszcze jedno dorzucę od siebie co mnie wkurza , zakłamywanie , kierunkowanie przekazów.
Niektórzy się tym szczycą i nazywają "kształtowaniem opinii publicznej"
Bardzo wkurzające jak podchodzą do ciebie jak do potencjalnego frajera , prawda?
 
 
Barley
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Wrz 2011
Posty: 1668
Skąd: Skórcz
Wysłany: Sob Gru 19, 2015 00:58   

Czy to PO czy PIS czy inne partie nic nie zmienią. Większość ich członków od 25 lat żyje za nasze pieniądze, więc a pewno nie poprawią życia nam a sobie. A jeśli ktoś ma władzę absolutną to demokracja nie ma znaczenia
_________________
“Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno”
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Sob Gru 19, 2015 02:47   

zawsze jak powstają tematy polityczne, czuje przywołany się do tablicy.. ale nie żeby sypać poglądami, a co najwyżej podzielić się wiedzą, bo to własnie EDUKCJA jak w każdej materii ma kolosalne znaczenie..

KONSTYTUCJA to nie jakiś tam przepis, ustawa czy cokolwiek podobnego.. to ustawa zasadnicza określająca ogólnikowo w poszczególnych działach:
- Państwo, jaki jest system polityczny, jak wygląda schemat władzy, jakie panują zasady
- Obywatel jego prawa prawa, pozycja i obowiązki wobec Państwa
- żródła prawa - czyli co i kiedy bedzie mówić o konkretach
- sejm senat, prezydent, rada ministrów, samorząd określa sposób wyboru, kompetencje, kadencje..
- sądy, trybunały jak ma wyglądać system sądowniczy
- organy kontroli państwowej np. od czego jest rzecznik praw obywatelskich, NIK czy KRRiT
- finanse publiczne co robić żeby zachować przepływ pieniężny i nie zbankrutować
- stany nadzywyczajne kiedy i dlaczego wprowadza się stan wojenny, stan klęski żywiołowej czy stan nadzwyczajny
- zmiany konstutucji

NIE MA w KONSTYTUCJI opisane jak i nie musi być szczegółowo jak:
- ma wyglądać umowa o pracę - od tego jest kodeks pracy, a najlepiej umowa spisana między pracodawcą a pracownikiem.. konstytucja mówi o braku dyskryminacji, równości wobec prawa.. jeżeli jakiś kodeks pracy mówi inaczej - łamie konstytucję, jeżeli pracodawca traktuje Cię inaczej -łamie konstytucję
- jakie ma byc oprocentowanie w banku - od tego jest wolny rynek i wiedza obywatela jak ma sie kierować wyborem! Bank to nie instytucja charytatywna! to normalna firma nastawona na zysk.. jak piekarz, mechanik, krawiec, stolarz będzie miał milion klientów to właściciel, prezes kierownik też będzie latał helikopterem i bujał się ferrari/bentleyem - mamy tu do czynienia z efektem skali
- konstytucja nie mówi jak ma wyglądać harmongram dnia wolnego u więźnia, jak ma brzmieć prawo kościelne, kto ma wejść do lasu a kto nie, jakiego przedsiębiorcę gnębić a którego nie..
- Konstytucja nie przesądza tego, czy partie powinny być finansowane z budżetu państwa - Konstytucja mówi jedynie, że finansowanie partii politycznych jest jawne. finansowanie z budżetu było po to, by bogaci finansując z prywatnych źródeł polityków, nie przymuszali ich do tworzenia prawa pod siebie.. co ciekawe lobbing nie ma oparcia w przepisach..

problem z narodem jest taki że naród jest głupi.. nie głupi w sensie że ma nierówno pod sufitem, tyle tylko że CAŁY CZAS BRAKUJE EDUKACJI!!! żadna szkołą, żaden program nauczania nie uczy i nie sprawdza wiedzy jak zarządzać finansami osobistymi, ludzie nie wiedzą jak sprawdzić oprocentowanie, jak działają banki, co to jest RSO, czym jest giełda, czym są podatki.. uczą kur.. budowy roślin, sposobu rozmnażania bakterii, dżdżownic, układu nut w pięciolinii, budowy puzonu, fletu, fiuta ale nie ma nic jak wygląda życie ludzi w społeczeństwie!! nie ma nic o Tym jak utrzymać rodzinę, nie ma nic jak zapewnić sobie byt na starość.. ale władza siłą rzeczy głupi lud uwielbia - takim się po prostu idealnie kieruje!!

GŁUPI LUD CHCIAŁBY ŻEBY PAŃSTWO O NIEGO ZADBAŁO!! głupi lud jest leniwy i niewyedukowany i nie dziwmy się że mamy wtedy tysiące dziwnych urzędów, milion urzędników od nie wiadomo czego!! Państwo ma dbać o rodzinę, Państwo ma dać pracę, Państwo ma dac 5 stów na dziecko.. TAK, GŁUPI LUD TO KUPIŁ!! a żeby zbudować takie quasi-opiekuńcze Państewko i robić z ludem co chcemy trzeba czasem obwarować to prawem, a to prawo nie zawsze jest zgodne z ustawą zasadniczą.. no to trzeba ją zmienić!! dawno dawno temu, to rodzina podstawowa komórka SPOŁECZNA była bardziej samodzielna.. sama dbała o swój byt, wyżywienie, przeżycie, o edukację pociech żeby nie zeżarł jej później lew, wilk, żeby dzieci wykarmiły później swoje dzieci, żeby zimą nie zamarzli a latem nie dostali udaru..

nad obecna konstytucją pracowano ponad 5 lat i tworzyły ją różne grupy społeczne od prawa do lewa.. efektem jest kompromis większości grup społecznych które ustaliły reguły gry na kilkadziesiąt czy więcej lat (taka konstytucja USA istnieje ponad 200 lat i poza 27 poprawkami ma się dobrze) Obecna konstytucja zawiera zapisy z którymi się nie zgadzam, ale jako całość funkcjonowała dotąd dobrze.. Jedyne na co kładłbym większy nacisk to całkowite odseparowanie władzy ustawodawczej/wykonawczej od władzy sądowiczej (sądownictwo musi być całkowicie niezależne, nizezawisłe, a prokuratorzy wzorem anglosasów winni byc wybierani przez ludzi w wyborach powszechnych.. Państwo nie powinno też kontrolować mediów.. Propagandzie mówimy stanowcze NIE.. wolny człowiek sam wybiera treści które czyta, ogląda i słucha.. a nie co mu państwo na tacy poda..

Trybunał Konstytucyjny miał stać na straży porządku i sprawdzać wszystko na zgodność z KONSTYTUCJĄ.. niestety dopóki sędziów wybierają politycy.. nie jest do końca niezależny!! trybunał to powinni być sędziowie o o najwyższej randze wywodzący się z niezależnego wymiaru sprawiedliwości..

Nie zgadzałem i nie zgadzam się z obecna władzą w kwestiach:
- połączenia politycznego-partyjnego ministra sprawiedliwości z prokuratorem generalnym (kłóci się to z trójpodziałem władzy)
- wkraczaniem władzy w kwestie edukacyjne - to samorząd i grupy społeczne tworzą lokalne szkoły i tam się ustala program nauczania - i ja jako rodzic chcę wiedzieć i chcę wybierać jak ma być uczone, czego ma być nauczone i jaką ma mieć wiedzę po opuszczeniu szkoły,
- upolitycznianiem telewizji/radia (po cholerę w ogóle państwowa TV i radio?)
- ustalania na siłę reguł pomiędzy pracodawcą i pracownikiem.. - sam osobiście chcę decydować na jakich warunkach się umawiam!!
- upaństwawiem sektora finansowego - SAM CHCĘ decydować co i gdzie u kogo załatwię i na jakich warunkach!! i jako istota rozumna i wyedukowana sam ponoszę konsekwencje mego działania!!

od PAŃSTWA ZAŚ OCZEKUJĘ:
- ustalonych na początku reguł gry (tu mamy konstytucję i jej przestrzeganie)
- niezależnego i sprawnego systemu sprawiedliwości
- obrony suwerenności PAŃSTWA, dbania o dobre imię PAŃSTWA na arenie międzynarodowej
- obrony i poszanowania mojej własności, mojego majątku i mojej firmy

wracając do sedna i pytania postawionego na wstępie tematu - TAK, jak ktoś będzie łamał ustalone reguły gry to - sam będe je naginał pod siebie, jak będzie trzeba będę protestował, a jak się nic nie da zrobić to wsadzę w odbyt władzy mój polski paszport i wyjadę do Państwa w którym reguły gry sa święte a państo nie wpier.. się we wszystkie sfery życia obywatela!
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Gru 19, 2015 03:10   

amen lepiej ująć się tego nie da.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Kędzior
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Kwi 2011
Posty: 1315
Skąd: Grudziądz
Wysłany: Sob Gru 19, 2015 03:27   

Jutro w Grudziądzu ma być jakis strajk czy pochód w tej sprawie ;D ogólnie powiem krótko jak chcieliscie tak wybraliscie kazdy teraz że na pis nie głosował i się wypierają a jakoś te poparcie mieli z powietrza się nie wzięło
 
 
Marta
Kierowca Skutera



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Wrz 2011
Posty: 470
Skąd: STG
Wysłany: Sob Gru 19, 2015 09:15   

Zgadzam się z Conpressem.

Ponadto to nie życzę sobie, żeby kościół wchodził do mojego domu i łóżka a to obecna władza chce osiągnąć.

Nie głosowałem na PIS, większość moich znajomych nie głosowała...może wybory były ustawione? Wszystko jest możliwe.
_________________
Die Young Stay Pretty...
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Sob Gru 19, 2015 14:11   

Luki, przecież Polacy to jeden z najlepiej wyedukowanych narodów :mrgreen: Mam też nadzieje, że pamiętasz jak uchwalano konstytucję, że jest teraz tak niepodważalną opoką :wink:

Państwo moi - pytanie było czy byście na obecną chwilę uczestniczyli w marszu i dlaczego, a nie wylewali żale czy lubicie księdza, czy wam idzie w lóżku itd.
 
 
 
grzeszak
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lut 2014
Posty: 1368
Skąd: Tczew
Wysłany: Sob Gru 19, 2015 14:27   

Nie, bo nie lubię chodzić :)
 
 
Marta
Kierowca Skutera



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Wrz 2011
Posty: 470
Skąd: STG
Wysłany: Sob Gru 19, 2015 14:51   

Lincoln, ja bym poszła a dlatego, że nie podoba mi się to co się teraz dzieje.
_________________
Die Young Stay Pretty...
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Gru 19, 2015 16:19   

Marta, .a co.sie.dzieje.bo.z.tym luzkiem mnie zainteresowalas :) mozesz rozwinac :)
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12