autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wzięlibyście udział w marszu w obronie konstytucji?
Autor Wiadomość
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Wto Lut 09, 2016 01:09   

Marcin napisał/a:
Pytanie jest czy chcę- więc chcę, czy teraz za poglądy polityczne dasz mi ostrzeżenie? Bo sobie za Off powinieneś.


tak jak Krzysztof pisze.. podaj punkty, które chciałbyś zmienić, albo co chciałbyś by było zapisane sama zmiana czegoś, bo trzeba zmienić, zmienić dla jaj, dla zasady, jest zgoła irracjonalna.. tu na forum jak dotąd nikogo za poglądy nikogo się nie karze - w przciwieństwie do dworu jaśnie (już byłego) panującego Bronka Żyrandola czy obecnego jasnie panującego namiestnika Maliniaka Dudy, gdzie za pisanie na necie nieprzychylnych władcy komentarzy, ma się nalot CBŚ, Policji czy innej prokuratury..

temat jest podany jasno i prosto przez autora tematu.. dla przypomnienia "Wzielibyście udział w marszu w obronie konstytucji?" rozumiem z Twoich wypowiedzi, że w obronie konstytucji 3 majowej z 1791 roku byś nie poszedł maszerować.. sęk w tym że Lincoln pisał zaś o obecnej.. wprowadzonej w 1997roku.. domniemam też że piszesz o duchu czasu.. swoisty Zeitgeist.. OK.. osobiście uważam że mam otwarty umysł.. możesz więc śmiało nakreślić jak byś to widział.. bo jak na razie rzucasz posty, ale nadal nie wiadomo o co dokładnie Ci chodzi..
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Lut 09, 2016 15:32   

Marcin napisał/a:
Pytanie jest czy chcę- więc chcę, czy teraz za poglądy polityczne dasz mi ostrzeżenie? Bo sobie za Off powinieneś.


tak jak napisał conpress,
conpress napisał/a:
tu na forum jak dotąd nikogo za poglądy nikogo się nie karze
dyskusja jest potrzebna i generalnie lubimy podyskutować, chyba, że ktoś bierze to wszystko śmiertelnie poważnie i zacznie obrażać innych wypowiadających się.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Marcin
Kierowca Rajdowy
I tak będzie Alfa


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 651
Skąd: Wielki Bukowiec
Wysłany: Śro Lut 10, 2016 17:11   

Polityki w Polsce nie da się brać na poważnie faktyczni. Nie miałem zamiaru nikogo obrażać.
_________________
Przyjaciół w biedzie się poznaje, to powiedzenie autopsją się staje.
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Lut 23, 2016 22:58   

ciekawy jestem jaka to ustawa jest teraz podpisywana o której nie chcą posłowie by mówiono :)

Temat zastępczy oczywiście dotyczy bezpośrednio życia każdego Lech Wałęsa,

Kiedyś jak chcieli coś przepchnąć to rozdmuchali sprawę aborcji czy innych spraw dotyczących 0,00001% społeczeństwa,

Normalnie aż jestem ciekaw.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Wto Lut 23, 2016 23:05   

I tu jest problem. Trzeba było mieć Jaja (m.in Wałęsa) i odtajnić akta w 89' jak w NRD i im podobnych, ale pewnie by kilku kolegów na tym straciło... Cieszę się, że w końcu biorą się za te horrendalne emerytury działaczy komuny którzy uprzykrzali życie obywatelom.
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Śro Mar 09, 2016 01:19   

Ostatnio się dowiedziałem, że do 99' Trybunał podejmował decyzje, ale to Sejm musiał je zatwierdzić (wybrany demokratycznie, przeciwnie do składu sedziów trybunału), idąc tokiem rozumowania KODu do 99 nie było w Polsce Demokracji :mrgreen: Ogólnie ktoś może kontrolować/sprawdzać Trybunał, komuś podlega, czy jest Alfa i Omega???
 
 
 
Marta
Kierowca Skutera



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Wrz 2011
Posty: 470
Skąd: STG
Wysłany: Śro Mar 09, 2016 08:14   

Ja od kilku dni nie oglądam wiadomości, to co się obecnie dzieje to paranoja... 20 mln dla Rydzyka, obsdzanie przyjaciółek na wysokich stanowiskach spółek, podważanie opinii komisji weneckiej oraz TK, śledztwo w sprawie pękniętej opony i tego ze jakieś dziecko w podstawówce na drzwiach napisało "Andrzej Dupa". Do tego Państwo może nasz inwigilowac na każdym kroku. Aż strach się bać. Lepiej sobie żyć w spokoju i nie mieć telewizora, radia i internetu.
_________________
Die Young Stay Pretty...
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Śro Mar 09, 2016 22:05   

To masz wbudowane WiFi? Bo widzę słyszysz, ale tak nie do końca. 20mln owszem, jednak nie za krzywy "ryj", ale w ramach rekompensaty, co ciekawe RMF dostanie 84mln(ale coś cicho o tym), bo państwo wolało iść w zaparte zamiast na ugode w sprawe odebrania częstotliwości, ale pewnie tego nie słyszałaś :wink: Przecież komisja Wenecka jeszcze nie wydała opinii, na razie to spekulacje :razz: Fajnie, że TK wydaje we własnej sprawie wyrok i źle ocenia zmiany w jego funckjonowaniu które wymuszą więcej pracy i większą zgodność sedziów :wink:
Ciekawe jest też to, że głośno było, że Polska nie dogadała się z Rosją w sprawie tranzytu i jakie to straty będa dla firm transportowych, ale jak już podpisano ugodę, to nawet o tym nie wspomniano...tania sensacja?
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Mar 09, 2016 23:34   

Marta, coś w tym jest co pisze Lincoln,

Marta napisał/a:
obsdzanie przyjaciółek na wysokich stanowiskach spółek

to robił każdy rząd od początku jego istnienia. Nigdy to się nie zmieni.

Marta napisał/a:
TK

w sumie to nie wiem jakie dokładnie znaczenia dla naszego życia ma ten Trybunał, do tej pory zabrali mi moje pieniądze z OFE i podwyższyli wiek emerytalny chociaż ten wie to nie ma dla mnie znaczenia.

Marta napisał/a:
Do tego Państwo może nasz inwigilowac na każdym kroku

zawsze mogło i jak chciało to robiło to nie pytając nikogo o zdanie.

Reasumując Marta czy cokolwiek po zmianie rządu zmieniło się w Twoim życiu na co nie miałaś wpływu, generalnie życie toczy się dalej. Przedsiębiorcy płaczą, że podatki za wysokie ale tego nie chcą zmienić.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Marta
Kierowca Skutera



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Wrz 2011
Posty: 470
Skąd: STG
Wysłany: Czw Mar 10, 2016 07:56   

Dlatego ja już teraz nie oglądam wiadomości, nie chce mi się tego oglądać w tv bo nie warto... TVP za PISEM, TVN za PO I Nowoczesną. Lepiej zająć się własnym życiem bo inaczej człowiek zwariuje od tych informacji. Nie uważacie że z tym śledztwem w podstawówce to jednak już trochę przesada?
A jeśli chodzi o praworządności naszego Państwa to ocenią to inni.
_________________
Die Young Stay Pretty...
Ostatnio zmieniony przez Marta Czw Mar 10, 2016 07:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Nie Maj 08, 2016 23:26   

Ostatnio był największy marsz KODu, widać ludzie chcą bronić TK. OK, a czy wiecie ile korzystnych dla obywateli wyroków przez 8lat ogłosił Trybunał?
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Maj 09, 2016 00:16   

Pewnie 0 chociaz strzelam bo pytasz :-)
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Pon Maj 09, 2016 13:06   

Temat jest o o obronie konstytucji.. ale OK.. możemy pogadaćo TK..wszystko zależy w czyim przekonaniu, ale w ogólnym odczuciu kilka wyroków z ostatniego czasu:

1. Wyrok TK w sprawie kwoty wolnej od podatku dochodowego z dnia 28 października 2015 r. (K 21/14).

2. Wyrok TK w sprawie braku określenia przesłanek przedłużania tymczasowego aresztowania z dnia 20 listopada 2012 r. (SK 3/12).

3. Wyrok TK w sprawie sposobu zaskarżenia czynności komornika dotyczącej opisu i oszacowania nieruchomości z dnia 22 stycznia 2013 r. (SK 18/11)

4. Wyrok TK w sprawie gromadzenia i udostępniania danych osobowych kierowców przez Inspekcję Transportu Drogowego zarejestrowanych przez fotoradary z dnia 14 lipca 2015 r. (K 2/13) .

5. Wyrok TK w sprawie prawa do świadczenia pielęgnacyjnego dla rodziców wychowujących więcej niż jedno dziecko niepełnosprawne z dnia 18 listopada 2014 r. (SK 7/11).

6. Wyrok TK w sprawie zwrotu nieruchomości wywłaszczonych na cele publiczne z dnia 14 lipca 2015 r. (SK 26/14).

7. Wyrok TK w sprawie podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne pracowników zatrudnionych przez polskiego pracodawcę za granicą z dnia 28 października 2015 r. (SK 9/14).

8. Wyrok TK w sprawie zakazywania wypowiedzi publicznych na temat działalności zawodowej innego lekarza z dnia 23 kwietnia 2008 r. (SK 16/07).

9. Wyrok TK w sprawie nowelizacji Kodeksu karnego wykonawczego, przewidującej surowszą karę zastępczą z dnia 12 maja 2015 r. (SK 62/13).

10. Wyrok TK w sprawie trzykrotności wynagrodzenia za naruszenie prawa autorskiego z 23 czerwca 2015 r. (SK 32/14).

11. Wyrok TK w sprawie braku możliwości telefonicznego porozumiewania się tymczasowo aresztowanego z obrońcą z dnia 25 listopada 2014 r. (K 54/13).

12. Wyrok TK w sprawie wolności zgromadzeń publicznych z dnia 18 września 2014 r. (K 44/12).

13. Wyrok TK w sprawie zatrzymywania danych telekomunikacyjnych obywateli z 30 lipca 2014 r. (K 23/11).

14. Wyrok TK w sprawie braku możliwości zaskarżenia postanowienia dotyczącego kosztów procesu zasądzonych po raz pierwszy przez sąd odwoławczy z dnia 26 listopada 2013 r. (SK 33/12).

15. Wyrok TK w sprawie nadmiernych opłat za wycinkę drzew z dnia 1 lipca 2014 r. (SK 6/12).

16. Wyrok TK w sprawie kar przewidywanych w regulaminach imprez masowych z dnia 20 maja 2014 r. (K 17/13).

17. Wyrok TK w sprawie rekrutacji do szkół i przedszkoli oraz w sprawie przetwarzania danych osobowych rodziców z dnia 8 stycznia 2013 r. (K 38/12).

jaka by ta instytucja nie była - powinna być.. czy to niezależna , czy przy Sądzie Najwyzszym - ale powinna być.. prawa Tworzy się tyle, że czasem trzeba to dokładnie przeanalizować, czasem cofnąć..


..co innego że przez ostatnie 16 lat w około 60 wyrokach nastąpił problem ze zmianami prawa.. 13 wyroków zostało wykonanych częściwo, w ponad 20 przypadkach zmiany wciąż sie toczą, a w 26 w ogóle nie wykonano.. Przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być różne... ale zawsze w takim przypadku pozostaje luka w prawie..
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Wto Maj 10, 2016 19:53   

No i raptem 1-2 z tych mają wpływ na większość społeczeństwa, reszta dotyczy niuansów i pierdołów. :neutral:
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Czw Maj 12, 2016 01:05   

Fajni Ci ludzie na marszu, wiedzą co i jak :razz:
https://www.youtube.com/watch?v=dO64UUVTLrQ
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12