autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
BMW E30 Touring BY Wianeja & Oska
Autor Wiadomość
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Sob Mar 19, 2016 22:59   BMW E30 Touring BY Wianeja & Oska

A więc przyszedł czas przedstawić nowego członka rodziny, prawdopodobnie zostanie na zawsze już z nami. Marzenie Wianejki

BMW E30 niestety tylko 1993r .. Auto utrzymane w przyzwoitym stanie, najważniejsza dla mnie była podłoga, nie ma ani grama rdzy, z buda jest ciut gorzej, jednakże też nie ma tragedii. Drzwi od strony pasażera i klapa są w najgorszym stanie, ale mam już praktycznie elementy karoserii w kolorze załatwione, wystarczy jechać i wykręcić. W środku trochę syf, będzie cieplej się posprząta, roleta z tyłu do wyczyszczenia, fotele sportsize , od strony kierowcy do obszycia, ale ogólnie nie działa podnoszenie foteli do góry. Na tą chwile na słuch udało mi się zdiagnozować że trza wymienić amorki. Największy problem jest z licznikiem, bo nie działa, ktoś chciał zmienić tarcze i wstawił jakieś pseudo Alpiny.. działa tylko prędkość, ekonomizer i pokazuje się rezerwa paliwa, bo brakuje tarczy :( Byłem u Miłosza, podłączyliśmy dwa inne i niestety one pokazywały tylko prędkość, chce zakupić z OLX licznik, jednak nie wiem dlaczego nie działały te poprzednie, ma ktoś jakiś pomysł ?

MODEL: 1993r , Kombi , 5 drzwi

SILNIK: Seryjnie był 1.6 , teraz siedzi 1.8

UKLAD DOLOTOWY: seria

UKLAD WYDECHOWY: seria

ELEKTRONIKA i ELEKTRYKA: komputer OBC I , elektryczne lusterka

UKLAD NAPĘDOWY: seria.

ZAWIESZENIE: seria , jest jak KOZA :D

UKLAD HAMULCOWY: seria

BODY-KIT: seria

ŚRODEK: sportsize (podobno bardzo rzadki kolor tapicerki), czarna podsfitka, lusterko wsteczne m-technix

CAR-AUDIO: seria ( trza włożyć Radio z corsy , wzmaka i subufer )

ZDJECIA:








MOC: Według dowodu 105KM , ale podobno to M43 , więc 115 .. cholera wie :P

Plany na przyszłość:
Alufelgi, pewnie jakieś skręcane BBS
Gwint
Dopieścić karoserie
wymienić klapę tył
obszyć siedzenie kierowcy
doprowadzić e30 do czystości
naprawić nawiew, bo nie wieje
coś strzela w kierownicy przy skręcić w lewo, także trza tez sprawdzic

NAJLEPIEJ NIECH SIĘ WYPOWIEDZĄ ZNAWCY TEMATU, CI KTÓRZY JUŻ JĄ WIDZIELI, BO JA W BMW MAŁO SIĘ ORIENTUJĘ :)
_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
Ostatnio zmieniony przez OSKA Nie Mar 20, 2016 11:18, w całości zmieniany 7 razy  
 
 
 
tobi_e30
Maniak Resoraków
tobi_e30



Dołączył: 03 Cze 2014
Posty: 85
Skąd: Bory Tucholskie
Wysłany: Sob Mar 19, 2016 23:29   

Fajne bo w kombi duży plus bo e30 mniałem dwie takie i żałuje że sprzedałem. powodzenia w pracach :wink:
 
 
tom
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 674
Skąd: z miasta
Wysłany: Nie Mar 20, 2016 05:08   

Gratulacje fajna beta :wink:
Kolejna w klubie :cool:
 
 
MICHAŁ
Mistrz Kierownicy
OPEL



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Mar 2011
Posty: 2348
Skąd: okolice Gtc
Wysłany: Nie Mar 20, 2016 10:36   

gratki . plany sa konkretne ale nic nie doczytalem o swapie na 4.4v8 :razz: swoja droga swego czasu bylo sporo opli na forum tak teraz bmw :razz:
_________________
kompleksowe usługi hydrauliczne.kotłownie gazowe ,olejowe,weglowe , instalacjie gazowe.instalacjie grzewcze .
 
 
 
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Nie Mar 20, 2016 11:12   

MICHAŁ napisał/a:
gratki . plany sa konkretne ale nic nie doczytalem o swapie na 4.4v8 :razz: swoja droga swego czasu bylo sporo opli na forum tak teraz bmw :razz:


4.4 raczej nie wpadnie, bo koszt swapu jest dość spory, ale jakieś 2.5 pewnie wleci. Swap nastapi dopiero po ślubie, także 1.8 będzie siedziało minimum 1.5 roku, chyba że coś się wcześniej posra. :)

Tom, ostatnio kilka nowych e30 jest w klubie, ale nie wszystkie są przedstawione ;)
_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
 
 
 
cimar
Szybki i wściekły
Naczelnik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5105
Skąd: Północ
Wysłany: Nie Mar 20, 2016 12:00   

OSKA napisał/a:
ale jakieś 2.5 pewnie wleci.

powodzenia w szukaniu motoru 2,5
ładny zakup, nic tylko modzić
_________________
"Bo los z nas drwi, drwi z nas co dzień"
Ostatnio zmieniony przez cimar Nie Mar 20, 2016 12:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Nie Mar 20, 2016 20:24   

Dzisiaj z okazji , że było jako tako ciepło na dworze, poszliśmy posprzątać i trochę pogrzebać przy e30.

A więc, zabrałem się za szybę, która wcześniej trzymała się na .... włożonej karcie w uszczelkę ;) także rozkręciłem drzwi pasażera by zobaczyć czego brakuje w drzwiach kierowcy :)

To chyba ori folia, tak ? szkoda było mi jej zrywać, więc lekko naderwałem by cokolwiek zobaczyć :)

Potem zabrałem się za nieszczęsne drzwi kierowcy i już po chwili były naprawione :)

Zastanawiam się co to za wtyczka :?:


Potem próbowałem wymienić wkład od lusterka, bo wygląda tak


ale nie wiem jak rozebrać lusterko by wykręcić wkład. Szukałem w necie , ale nic nie znalazłem :( zmieniał już to ktoś kiedyś :?:

Później zabrałem się za hałas który wywodzi się podczas skręcania w lewo , szybko odkryłem, że coś haczy o obudowę pod kolumną, także rozebrałem i zastanawiam się co to jest to białe ? wydaje mi się , że wkłada się tam jakieś diody, ale nie wiem co to podświetla :?:


Dzisiaj zamówiłem licznik do E30, zapewne pewno będzie roblem z jego działaniem, ale zobaczymy jak przyjdzie, na razie siedzi coś takiego :roll: :lol:


Z racji tego , że nerka jest z przodu popękana, na tylnym siedzeniu czeka już inna , ale zamontowana będzie dopiero gdy będzie czarna :)


W schowku po wyrzuceniu wszystkich śmieci, które zgromadził poprzedni właściciel odkryliśmy, że jest mała pleśń, więc Wianejka użyła swoich magicznych środków i mam nadzieję, że już więcej grzyba nie zobaczymy :)
_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
Ostatnio zmieniony przez OSKA Nie Mar 20, 2016 20:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie Mar 20, 2016 21:06   

OSKA napisał/a:
A więc przyszedł czas przedstawić nowego członka rodziny

zamiana auta to zawsze święto dla każdego miłośnika motoryzacji, i mimo, że czasami są to zmiany na lepsze czasami na gorsze to i tak jest radocha.

OSKA napisał/a:
prawdopodobnie zostanie na zawsze już z nami

stawiam pizze jak będzie to więcej niż 2 lata :) więc się przypomnij jak miną :) bo ja pewnie zapomnę :)

OSKA napisał/a:
Marzenie Wianejki

to dość skromnie :) chociaż ważne, że spełnione :)

OSKA napisał/a:
Plany na przyszłość:
Alufelgi, pewnie jakieś skręcane BBS
Gwint
Dopieścić karoserie
wymienić klapę tył
obszyć siedzenie kierowcy
doprowadzić e30 do czystości
naprawić nawiew, bo nie wieje
coś strzela w kierownicy przy skręcić w lewo, także trza tez sprawdzic


plany dobre tylko chyba zła kolejność :) ja bym zaczął od końca :)

OSKA napisał/a:
ale jakieś 2.5 pewnie wleci. Swap nastapi dopiero po ślubie

stawiam drugą pizze jak się okaże, że zrobicie swapa :) na 2,5 litra :)

w sumie to mi wasza corsa na 17" felgach podobała się bardziej, oczywiście jak w tym E30 wstawisz, felgi obniżysz je, odnowisz lakier wnętrze to kto wie, może auto nabierze uroku tych zadbanych całkiem fajnych E30 tek.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Wianeja
Maniak Resoraków



Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 36
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie Mar 20, 2016 21:44   

Krzysztof napisał/a:
OSKA napisał/a:
prawdopodobnie zostanie na zawsze już z nami

stawiam pizze jak będzie to więcej niż 2 lata więc się przypomnij jak miną bo ja pewnie zapomnę


Nie sądzę żebym kiedyś chciała się jej pozbyć także będę pamiętać bo u Oski to z pamięcią różnie :p auto wymaga sporo dopieszczenia ale powoli wszystko się zrobi ;)

Cytat:
OSKA napisał/a:
Marzenie Wianejki

to dość skromnie chociaż ważne, że spełnione


Marzenia trzeba spełniać :oops:
 
 
 
Kędzior
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Kwi 2011
Posty: 1315
Skąd: Grudziądz
Wysłany: Nie Mar 20, 2016 22:18   

Znam to auto ;)
 
 
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Nie Mar 20, 2016 22:20   

Kędzior napisał/a:
Znam to auto ;)


opowiedz coś o nim , chętnie poczytam :D
_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
 
 
 
Tomix
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1933
Skąd: Pączewo
Wysłany: Pon Mar 21, 2016 00:02   

Kosa i Bartek chyba oglądali to auto jeszcze przed twoim kupnem :)
Także coś tam wiem i napewno bbsy swapy gwinty bym narazie odłorzył na sporo dalszy plan.
Zaczynał bym od takich podstaw jak zderzak , ta klapa, zegary ala alpiny ,ogl buda :)

A nie Jankesowe tuningi fleks i spray czarny mat , skoro to auto ma mieć u cb dożywocie
 
 
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Pon Mar 21, 2016 00:19   

jakbym chciał ciąć, to już bym mógł mieć to dawno zrobione .. ale nie chce , wole poczekać na gwint.. Klapę juz praktycznie mam , musze jechać ja wykręcić, dodatkowo drzwi pasażera, bo są za bardzo zjedzone, zderzak tył trzeba szukać, dodatkowo wymienię tez przedni blotnik.

zegary mam zamówione , pisałem o tym ;)

PS. Ciesze się ze tyle wiecie , a nic nie napiszecie ;)
_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
Ostatnio zmieniony przez OSKA Pon Mar 21, 2016 00:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Mar 21, 2016 01:01   

OSKA napisał/a:
PS. Ciesze się ze tyle wiecie , a nic nie napiszecie

to ja opiszę moje prywatne odczucia po zmianie zawieszenia

OSKA napisał/a:
ale nie chce , wole poczekać na gwint


nie rób tego, znacząco spowolnisz auto i pogorszysz komfort podróżowania, lepiej kup markowe zawieszenie obniżające, chyba, że piszesz o gwincie też renomowanej firmy,

u mnie po wymienia tego gwintu z biedronki auto odzyskało chęć do szybkiego pokonywania zakrętów, nie piszą już o przejazdach po małych dziurawych drogach których u nas pełno.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Pon Mar 21, 2016 01:20   

musi być nisko :) Do gwintu daleko , bo jednak chce najpierw budę ogarnąć i podstawowe rzeczy ..
_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16