autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Krzysztof
Pon Lis 19, 2018 13:40
Biały turas by Kosa
Autor Wiadomość
KOSA
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Lip 2011
Posty: 1706
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Lip 07, 2016 03:27   

Na majówce w Toruniu była opcja wjazdu na tor, ale nie wjeżdżałem Krzysztofie. Tak, można taki mandat dostać, kiedyś taki dostałem. Jeśli chodzi o moje auto zrobiłem nim póki co ponad 4 tyś. km i jeżdżę póki co bez jakichś większych awarii, mam objawy podobne do auta Wianeji i Oski, ale całe szczęście nie aż tak,że na czerwone pole wchodzi wskazówka, tylko podczas jazdy jest trochę przed pionem, a w korku i upałach lub trzymając na postoju większe obroty trochę się wychyla za pion. Czas się za to zabrać. Na wybojach słychać jak obstawiam tuleje tylnej belki i tarcze przednie wraz z klockami niedługo pewnie wymienię, ponieważ lekko wibrują podczas hamowania, widać,że są już leciwe i wysłużone choć klocków jeszcze trochę zostało. Chciałbym doprowadzić w końcu nadwozie do stanu bez oznak korozji zwłaszcza na progu od strony kierowcy, błotniku i klapie i doprowadzić lakier do połysku, bo tak jak jest obecnie nie bardzo mnie zadowala, nie wiem czy dać na polerkę, czy samemu próbować, potem trzeba będzie zakupić jakieś kosmetyki żeby ten połysk utrzymać i konserwować.

Niedawno Lokinios uchwycił e30 w obiektywie za co wieeelkie dzięki dla niego!:






Od Karola kupiłem książkę z wyd.; WKŁ z serii Sam Naprawiam BMW serii3:



Kupiłem felgi z oponami BBS RZ 6.5Jx14H2 ET30, póki co mały rozmiar, bo mam takie opony,ale przynajmniej jest klasycznie :wink:







Niestety, felgi nie posiadały oryginalnych kapsli, tak się prezentowały na Hondzie sprzedającego :wink: :



Zakupiłem kapsle BBS tylko,że w kolorze grafitowym (podobno wychodziły w tym kolorze do silników 2.5) jeszcze nowe znaczki BMW muszę dokupić:





Sprzedający nawet im kąpiel pod prysznicem zapewnił :mrgreen: :



Wrzucę zdjęcia jak na aucie wyglądają jak już znaczki kupię.

Jakiś czas temu kupiłem od Bartka komplet sprężyn firmy FK automotive, przód -70mm, tył -55mm, czekają na założenie, ale raczej przy większej średnicy koła, póki co seria będzie, by dziwnie nie wyglądało :wink: :



Zakupiłem zestaw nowych, nigdy nie zakładanych pokrytych jakby talkiem, OEM chlapaczy BMW ( jak się później okazało tylne pochodzą od "wąskiej lampy"), wszystko do montażu wraz ze śrubkami, blaszkami mocującymi itd i instrukcją montażu z 89' roku :wink: :




Wleciało nowe visco BEHR (Hella):


Na montaż czeka termostat BEHR (Mahle), mam nadzieję,żę znikną problemy ze skaczącą temperaturą:

 
 
Teos
Kierowca Rajdowy
MatiMati



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Wrz 2013
Posty: 866
Skąd: Okolice STG
Wysłany: Czw Lip 07, 2016 18:06   

widze ostro dzilasz oby tak dalej. :mrgreen:
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Lip 07, 2016 18:51   

normalnie się rozpisałeś :) 4 tyś km to już trochę jest a BMW masz od marca jakoś. Ciekawa porcja dwóch pierwszych zdjęć :) mam wrażenie, że 1 felga jest inna niż pozostałe :)

Na tor to już plan miałem taki by postawić jedno twoje auto na starcie a Bartka na metę tylko by musiało wjechać :) puchar na połowę.

Działaj :D
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
grzeszak
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lut 2014
Posty: 1368
Skąd: Tczew
Wysłany: Czw Lip 07, 2016 22:40   

Powiem Ci Stary, że to auto wygląda rewelacyjnie. Strasznie mi się podoba, zwłaszcza biały kolor. Zdjęcia od Lokiego jak zawsze petarda, muszę się kiedyś umówić na sesję mojego turasa.
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Czw Lip 07, 2016 22:45   

Kosa a takie pytanie z dupy strony - lepiej Ci się jeździ niż Vectrą? Prowadzenie, dzwięk silnika, osiągi, komfort?
 
 
 
Bartek
Mistrz Kierownicy
[(00==()()==00)]



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2987
Skąd: brac hajs na to
Wysłany: Pią Lip 08, 2016 10:30   

W vectrze sie lepiej spało ;)
_________________
 
 
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Pią Lip 08, 2016 20:44   

te sprężyny to chętnie bym też przygarnął :p

auto fajne , fajnie utrzymane i znając kose będzie bogate w wiele rarytasów :)
_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
 
 
 
Tomix
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1933
Skąd: Pączewo
Wysłany: Sob Lip 09, 2016 01:19   

OSKA napisał/a:
te sprężyny to chętnie bym też przygarnął :p

Z kosą uzgodnione jest ze sprężyny wlecą dopiero wtedy gdy wpadnie koło np dare rs 17
teraz nie ma sensu wiochy robić i na sile glebów
 
 
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Sob Lip 09, 2016 11:54   

od tych bbsów w e30 to już się rzygać chce , tyle ładnych kół jest a wszyscy bbsy ladują .. najgorsze jest to , że Wianeji tez się podobają :(
_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
Ostatnio zmieniony przez OSKA Sob Lip 09, 2016 14:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Sob Lip 09, 2016 13:47   

OSKA napisał/a:
od tych busów w e30 to już się rzygać chce , tyle ładnych kół jest a wszyscy busy lądują .. najgorsze jest to , że Wianeji tez się podobają :(


do białego E-czydzieści zawsze pasują felgi alpiny


albo z uwagi na małe hamulce w E30tkach np coś takiego - teżwg mnie dobrze wygląda..
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Bartek
Mistrz Kierownicy
[(00==()()==00)]



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2987
Skąd: brac hajs na to
Wysłany: Sob Lip 09, 2016 14:46   

Na moje to max rozmiar w tych paździerzach to 16 cali
I zgadzam sie z przedmowca. Alpiny robia robote. Ja osobiscie choruje na Brock B1 takich tez bede szukal na przod 5x120.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Bartek Sob Lip 09, 2016 14:51, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
grzeszak
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lut 2014
Posty: 1368
Skąd: Tczew
Wysłany: Sob Lip 09, 2016 15:08   

Jakoś mnie osobiście felgi nie rajcują. Oczywiście zgodzę się, że na ładnym felunku auto zyskuje 30 punktów do zajebistości, ale nie dałbym paru koła za trochę alu.
 
 
KOSA
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Lip 2011
Posty: 1706
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Lip 09, 2016 15:19   

Krzysztof,jedno koło na zdjęciu jest inne, ponieważ przy kupowaniu je przymierzyłem, a na czas zdjęć nie założyłem tej jednej stalówki :wink: Teraz już są 4 alufelgi na aucie na letnich oponach.
Dzięki grzeszak niby to stare kwadratowe i małe auto, jak widać nie dla wszystkich, bo niektórzy widzą w nim youngtimera.
Lincoln,jeśli chodzi o prowadzenie, to jest inaczej, vectra była większym autem i cięższym, nowszym itd. pomimo to czuć,że jedziesz bmw mimo tego,że to stare auto, jedynie zawias jest za miękki jak dla mnie, z resztą vectrę też miałem obniżoną, choć była już fabrycznie niższa od serii. Vectra nie była zła w prowadzeniu, ale jeszcze mi trochę brakowało lepszych amorków lub całego kitu.
Dźwięk silnika to chyba logiczne,że V6 z R4 nie zrobisz :wink: Osiągi? Hmmm do VB z 2.5 V6 zwłaszcza po zmianie motoru są dość dalece odległe :mrgreen: Komfort jakiś tam jest :mrgreen: bo jest miękkie zawieszenie, ale wiadomo to auta z innych epok, Vectra miała spoko wyposażenie, więcej miejsca i ogólnie fajne wnętrze, ale jeśli ktoś szuka komfortu i wypasu w starym aucie np z tej marki w podobnych rocznikach proponuję rozejrzeć się w serii 5er, 7er :wink:
Oska hmmm zobaczymy, springi są wizualnie całkiem świeże, mam na zbyciu jak twierdzi Bartek m pakietowe przednie, nie pamiętam stopnia obniżenia, ale wiem,że jeździły w e30 cabrio z m20 pod maską:



Czy będą u mnie rarytasy zobaczymy, coraz droższe i trudniej dostępne graty, czyli w sumie jak przeważnie u mnie zwłaszcza z dostępnością i wyszukiwaniem gratów :wink:

Oska, przecież macie w temacie Waszej trzydziechy,że będą skrętki bbs'a :wink: Kwestia gustu.

Ciekawostka, visko, które było w beemce wygląda na jeszcze fabryczne czyli 26-letnie:

 
 
OSKA
Szybki i wściekły



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 22 Kwi 2011
Posty: 6613
Skąd: Kłodawa
Wysłany: Nie Lip 10, 2016 01:48   

KOSA napisał/a:
Oska, przecież macie w temacie Waszej trzydziechy,że będą skrętki bbs'a Kwestia gustu


wiem , ale tylko dlatego , że Wianeja zawsze chciała mieć bbsy ja osobiście widziałbym ja na czymś innym ..

a te spiringi nie wiesz ile obniżają ?
_________________
Limity takie jak strach są tylko złudzeniem ...

Work Hard!
Dream Big!
Ostatnio zmieniony przez OSKA Nie Lip 10, 2016 14:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
KOSA
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Lip 2011
Posty: 1706
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie Lip 10, 2016 13:38   

Czyli na czym?
Pytaj Bartka o te sprężyny, ale chyba coś około 40-50mm z tego co pamiętam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15