autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: OSKA
Pon Wrz 25, 2017 20:04
[S] Lancia Kappa 2.0 155 KM
Autor Wiadomość
Halk
Kierowca Rajdowy
Stig z Włoch



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Gru 2011
Posty: 709
Skąd: okolice Czeczewa
Wysłany: Pon Wrz 12, 2016 16:48   [S] Lancia Kappa 2.0 155 KM

Przeklejone z Lancia Klub Polska.

Sprawa wygląda następująco. Dostałem propozycję wyjazdu za granicę i nie chciałbym żeby Kappa stała i się najzwyczajniej w świecie marnowała. Chcę ją wystawić tutaj, a nie na alledrogo czy na innym szrotomoto. Najpierw daję info na rodzimym rynku : yesyes :


A więc słuchajcie:

Lancia Kappa 2.0 20 V z 98 roku (polift : niepewny : ) Przebieg obecny 224000. Sprzęt jest ze mną od marca 2014 roku. Spełniłem w końcu moje marzenie o posiadaniu takiego auta, wszystko dzięki koledze który kupił i dał mi się przejechać- to wystarczyło :) Silnik jest w doskonałej kondycji, o której zaraz opiszę.

Wyposażenie:

- klima
- lusterko wsteczne fotochrom
- elektryczne siedzenia + podgrzewanie ( do ogarnięcia- nie działa)+ pamięć
- o takich podstawowych rzeczach nie pisze, każdy wie co Kappa ma :P

Zaraz po zakupie został wykonany pakiet startowy, wiadomo, nienawidzę przebierać w półśrodkach. W ruch poszedł olej, wszystkie filtry. Kapiszon dzielnie pokonywał sobie kilometry. Pewnego dnia, późno wieczorem zaskoczyło mnie wielka nierówność na drodze no i stało się. Tylko trzask,iskry, powrót do domu na lawecie, ogólnie nieprzyjemna sprawa.

Auto odstawione do mechanika. Miska pęknięta. No to dobra, kupujemy nową. Po zdjęciu jej, szybki look na panewki..... i też do wymiany. Generalnie zaczęło się od miski, a skończyliśmy na wymianie sprzęgła :D

To teraz dokładnie opiszę Wam co zostało w tym aucie zrobione przy przebiegu 221040.:

- wymiana panewek korbowych
- wymiana wspomnianej miski olejowej
- w. oleju silnikowego oraz filtra oleju. Olej Carlube 5W/40
- sprawdzenie ciśnienia sprężania ( 14-14.5 bar)
- w. simmeringów wałka rozrządu
- w. simmeringów wału korbowego (strona rozrządu)
- w. koła pasowego wału rorządu
- w. kompletnego rozrządu razem z pompą wody
- w. uszczelki pokrywy zaworów
- regeneracja napinacza paska
- w. rolki prowadzącej pasek osprzętu
- w. rolki napinacza pasek osprzętu
- regeneracja alternatora oraz regulator napięcia
- w. simmeringu wału korbowego od strony sprzęgła
- wymiana kompletnego sprzęgła ( SACHS)
- w. simmeringu na wałku sprzęgłowym
- w. oleju w skrzyni
- w. osłon przegubów wew. oraz przemycie i przesmarowanie ich
- w. przekładni kierowniczej ( stara przeciekała )
- naprawa łącznika pompy sprzęgła
- wymiana przewodów hamulcowych elastycznych z przodu
- poprawa układu wydechowego

Na wszystkie części jak i naprawy są dostępnego u mojego mechanika, gdzie można spokojnie przedzwonić jeżeli ktoś będzie zainteresowany ( razem z kosztem części, datą naprawy poszczególnych części, ilość roboczogodzin, itd. )


Do zestawu daje nawet książkę serwisową z wizerunkiem Kappy 8-O , gdzie wszystko jest dokładnie opisane. Uwierzcie mi na samochód nie żałowałem na prawdę ani złotówki. Sam wolałem o chlebie i wodzie żyć a żeby Kappa miała odpowiedni osprzęt. :lol:



To od strony mechanicznej powiedziane jest wszystko. Wg mnie najważniejsze jest by auto było sprawne techniczne, bo kosmetyka nie wpływa na bezpieczeństwo oraz komfort. Teraz trochę o kosmetyce.


Jeśli chodzi o kwestie kosmetyczne to tu już nie jest tak dobrze. Jeśli chodzi o podłogę czy też rudą, nie ma się czego obawiać bo jej po prostu nie ma ( kupione od Pana 51 rocznik o ile dobrze pamiętam) Zimowana była w garażu . Lakier jest na pewno oryginalny. Nawet jest naklejka z PPG ( 435/A Blu Lancia). Odnośnie jego stanu jest dobry. Mamy trochę rys i obtarć tu i ówdzie. Dzisiaj jeszcze dodam zdjęcia, tylko niech się do lustrzanki dorwę.


Jeżeli będziesz chciał się dowiedzieć kolego/ koleżanko czegoś więcej napisz do mnie SMS/zadzwoń pod numer: 535010793.

Cena, cena, cena........

I tu jest problem. Nie mam zielonego pojęcia za ile mogę sprzedać Kappę, ile jest warta. Sam koszt części z robocizną wyszedł mnie około 6000 zł i za tyle chciałbym ją sprzedać. Wiem, wiem, wiem. Dużo. Ale posłuchaj mnie drogi kolego/koleżanko. Zadzwoń do mnie, napisz a mam dla Ciebie niespodziankę. Lubisz dostawać gratisy, mam coś do może Cię uszczęśliwić. :D

FAQ

1. Gdzie można ją zobaczyć?

Kappa stacjonuje w Siwiałce 15 km od Starogardu Gdańskiego

2. Można negocjować cenę?

Pracuję w handlu więc ze mną się dogadasz jak z nikim innym :)

3. Czemu sprzedajesz?

Tak jak pisałem wcześniej mam plan wyjechać za granicę więc szkoda, żeby auto stało i się marnowało

4. Co to za gratis?

Numer telefonu masz, jak nie czytałeś do końca tutaj Ci go mogę podać: 535010793. Wszystko Ci opowiem

5. Jest coś w niej do roboty?

Patrz numer 4.

6. O Paaaaaanie co tak drogo?

Nie opłaca mi się jej sprzedawać, nie liczę kosztów samego zakupu, OC , PT, innych pierdół typu radio itd. Ja jestem otwartym człowiekiem. :)

7. Zamiana?

Tak, tylko na zielone papierki. :)
_________________
"Dopóki nie podjąłeś decyzji i jeszcze się wahasz to jednocześnie nie dajesz z siebie 100%. Jesteś tym facetem, który na autostradzie jedzie lewym pasem 50 km/h i nie dość, że sam nie czerpie przyjemności z jazdy, to jeszcze wkurza wszystkich dookoła."
 
 
Halk
Kierowca Rajdowy
Stig z Włoch



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Gru 2011
Posty: 709
Skąd: okolice Czeczewa
Wysłany: Pon Wrz 19, 2016 16:19   

Do zamknięcia.
_________________
"Dopóki nie podjąłeś decyzji i jeszcze się wahasz to jednocześnie nie dajesz z siebie 100%. Jesteś tym facetem, który na autostradzie jedzie lewym pasem 50 km/h i nie dość, że sam nie czerpie przyjemności z jazdy, to jeszcze wkurza wszystkich dookoła."
 
 
Halk
Kierowca Rajdowy
Stig z Włoch



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Gru 2011
Posty: 709
Skąd: okolice Czeczewa
Wysłany: Pon Wrz 25, 2017 20:07   

Siema Pany i Panie.



Nie chce ktoś Kappy? Oddam z nową ceną. 3800 z gazem do założenia i 2 kompletami kół. Wiązkę mam, kompa. Butla wyszła z terminem. :)


Wiecie gdzie się odezwać jak ktoś będzie zainteresowany.
_________________
"Dopóki nie podjąłeś decyzji i jeszcze się wahasz to jednocześnie nie dajesz z siebie 100%. Jesteś tym facetem, który na autostradzie jedzie lewym pasem 50 km/h i nie dość, że sam nie czerpie przyjemności z jazdy, to jeszcze wkurza wszystkich dookoła."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13