autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Peugeot 405 GRI by CukS
Autor Wiadomość
CukS
Kierowca kat. B


Dołączył: 18 Wrz 2016
Posty: 268
Skąd: Nowe Gołębiewko
Wysłany: Pon Wrz 19, 2016 00:04   Peugeot 405 GRI by CukS

Witam witam :)

W aucie mechanicznie zrobiłem wszystko, po czym oddałem do lakierowania całego jakieś 3 miesiące temu. Teraz czekam na złożenie go. Jeśli już go odbiorę to wstawię zdjęcia i myślę, że nie na jednym spocie zobaczycie efekt :)

MODEL: 1988, Kombi, 5

SILNIK: 1900 cm3, 125km fabrycznie było. Z modyfikacji przy remoncie szlif głowicy, wcześniej zmieniony komputer od wersji mi16.

UKLAD DOLOTOWY: fabryka.

UKLAD WYDECHOWY: wyj*bane katy. W planach przelot

ELEKTRONIKA i ELEKTRYKA: Fabryka

UKLAD NAPĘDOWY: Skrzynia już 3 teraz jest od mi16 i trzyma dłużej niż zwykłe.

ZAWIESZENIE: Sportowe sprężyny eibach. W planach zawieszenie gwintowane.

UKLAD HAMULCOWY: 4 Tarcze oryginalne, wyrzucony korektor hamowania.

ŚRODEK: Ala kubełkowe siedzenia(fabryka), Sportowa kierownica momo robiona specjalnie dla Peugeota.

CAR-AUDIO: Radio wpadło JVC, dwa głośniki pioneer. Plany, żeby subwoofer wjechał do bagażnika.



ZDJECIA:
Parę zdjęć starych:












Aktualne:



MOC: Było fabrycznie według książki 125km teraz nie wiadomo.


Status: W trakcie
Plany na prszyszłość :
- Jeszcze bardziej obniżyć
- Przelot
- Ogarnąć cały środek
i pełno innych które przychodzą z chwili na chwile


Tutaj znajdziecie więcej zdjęć Peugeota:
https://www.flickr.com/photos/128506179@N08/
Ostatnio zmieniony przez CukS Pon Wrz 19, 2016 00:11, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Wrz 19, 2016 01:01   

zawsze lubiłem peugeoty, pamiętam jak w 1997 roku mój wujek kupił sobie 405 1,6 GLI co to był za szatan :) oczywiście to było lata temu. Auto na 2 biegu się rozpędzało do 120 km/h :)

Pamiętam też jak się z kolegami zachwycaliśmy wersją Diesel jak miał taki samochód Macbit :) ależ to były czasy.

Auto fajne i mile je wspominam :)
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
CukS
Kierowca kat. B


Dołączył: 18 Wrz 2016
Posty: 268
Skąd: Nowe Gołębiewko
Wysłany: Pon Wrz 19, 2016 01:36   

1.9 D były do niezajechania :D
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Pon Wrz 19, 2016 11:56   

Chyba jedna z niewielu 405 tak ładnie zachowanych do dziś. Graty wytrwałości w odnawianiu auta.
 
 
 
grzeszak
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lut 2014
Posty: 1368
Skąd: Tczew
Wysłany: Pon Wrz 19, 2016 14:02   

Fajnie, że młody człowiek interesuje się autami prawie 2x starszymi od niego :) Jak ogarniesz wszystko, nawoskuj, wypoleruj i wpadaj na spota.
Jest taka niepisana zasada, że każde nowe auto na spocie musi zostać "sprawdzone" przez naszego Prezesa. Standardowo godzina na szutrze, przejazd przez lasy, łąki, pola. Poproś lakiernika o dodatkowy utwardzacz do lakieru :)
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Wrz 19, 2016 15:53   

grzeszak napisał/a:
Standardowo godzina na szutrze, przejazd przez lasy, łąki, pola. Poproś lakiernika o dodatkowy utwardzacz do lakieru


po ostatnich testach Hondy nowego usera naszego forum testy przeprowadzamy w 30 minut :) bo 80% aut nie wytrzymywało :)
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
CukS
Kierowca kat. B


Dołączył: 18 Wrz 2016
Posty: 268
Skąd: Nowe Gołębiewko
Wysłany: Pon Wrz 19, 2016 18:59   

Lincoln napisał/a:
Chyba jedna z niewielu 405 tak ładnie zachowanych do dziś. Graty wytrwałości w odnawianiu auta.


Dziękuje :)
 
 
CukS
Kierowca kat. B


Dołączył: 18 Wrz 2016
Posty: 268
Skąd: Nowe Gołębiewko
Wysłany: Pon Wrz 19, 2016 19:00   

grzeszak napisał/a:
Fajnie, że młody człowiek interesuje się autami prawie 2x starszymi od niego :) Jak ogarniesz wszystko, nawoskuj, wypoleruj i wpadaj na spota.
Jest taka niepisana zasada, że każde nowe auto na spocie musi zostać "sprawdzone" przez naszego Prezesa. Standardowo godzina na szutrze, przejazd przez lasy, łąki, pola. Poproś lakiernika o dodatkowy utwardzacz do lakieru :)



Hahahaha dobra to nie będę obniżał bardziej jak mam po lasach jeździć hahaha :D :D :D

Krzysztof napisał/a:
po ostatnich testach Hondy nowego usera naszego forum testy przeprowadzamy w 30 minut bo 80% aut nie wytrzymywało


O joj. Mój może dłużej wytrzyma hahaha tylko on po 3 miesięcznej przerwie od jeżdżenia haha
Ostatnio zmieniony przez CukS Pon Wrz 19, 2016 19:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
CukS
Kierowca kat. B


Dołączył: 18 Wrz 2016
Posty: 268
Skąd: Nowe Gołębiewko
Wysłany: Pon Wrz 26, 2016 01:36   

Witam!
W piątek oddali mi mojego Pug'a wreszcie!
Foty zrobione w Sobotę rano na szybko :)





Przez to, że stał doszedł to naprawy rozrusznik i jedno koło bo powietrze ucieka do tego zauważyłem, że teraz po złożeniu nie działa mi wskaźnik od paliwa, drzwi tylne nie otwierają się od środka tak jak szyby z przodu i źle podpięli kostki ponieważ jak klikniesz lewą to otwiera się prawa i na odwrót z drugą. To nie wszystko boczki się tak za przeproszeniem ch*jowo teraz trzymają, że szkoda gadać normalnie luźne ja wiem, że nie mam dobrego zbytnio tego wnętrza ale wszystko w swoim czasie. W sobotę wyjechałem na małego spota po czym pojechałem zawieźć dziewczynę do domu wracając zajechałem jeszcze do kolegów i moim oczom ukazało się to: oderwana listewka i kierunek. To nie jedyna jaka listwa odchodzi. Rano wstałem i zobaczyłem jak następna leży na ziemi w garażu bo sama odpadła z drugiej strony jedna już też odchodzi. Szkoda normalnie słów nie dość, że robili ponad 3 miesiące to jeszcze taka fuszerkę. W poniedziałek wyjmuję rozrusznik po czym jak zrobię oddaje na poprawkę.




(Tak na jednym focus ponieważ widać wkurwioną twarz)
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Wrz 26, 2016 09:12   

CukS napisał/a:
Tak na jednym focus ponieważ widać wkurwioną twarz)


nie ma co się dziwić, w sumie dziwne by było jak byś się nie wkór...... niestety czasami takich własnie fachowców się trafia, człowiek ciężko zarobione pieniądze pakuje w coś a tu lipa wychodzi.

Zdecydowanie musisz złożyć reklamację, nie wiem jakie tam masz układy natomiast reklamację można złożyć najlepiej na piśmie co by ślad został. Dodatkowo reklamacja powinna być opisana z tytuły rękojmi.

Na zdjęciach peugeot wygląda bardzo ładnie :)

Poszedłeś też trudną drogą bo wiadomo w VW i BMW szlaki przetarte i wszystko jest opisane co do modyfikacji a peugeotów jak na lekarstwo pomodzonych.
Powodzenia.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Pon Wrz 26, 2016 09:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Pon Wrz 26, 2016 19:41   

I to jest wyzwanie :)
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Pon Wrz 26, 2016 19:53   

No nie wierze, Mateuh napisał coś w temacie który nie dotyczy Sierry - GRATY :cool:

405 wygląda zacnie!
 
 
 
CukS
Kierowca kat. B


Dołączył: 18 Wrz 2016
Posty: 268
Skąd: Nowe Gołębiewko
Wysłany: Pon Wrz 26, 2016 21:48   

Tak o to chodziło nie chciałem jeździć autem których jest dużo na naszych drogach ja lubię się wyróżniać :) Dzięki Dzięki za miłe komentarze :)

Dziś się trochę wziąłem i na naszym sklepie znalazłem nawet kierunek prawy firmy TYC założyłem od razu piękny tylko problem bo teraz lewy nie pasuję bo zmatowiały już to poszukałem drugiego ale jakaś słaba podróbka i był już taki żółtawy więc nie założyłem :( (Jeśli ktoś by miał lewy nowy firmy TYC to chętnie kupie, lub inne dwa nowe lewy i prawy). Potem wyjąłem rozrusznik i przy okazji widzę, że zmienię sobie filtr powietrza. Po czym zająłem się nie otwierającymi drzwiami z tyłu okazało się, że drucik był źle włożony przy składaniu zauważyłem, że uszczelka na która przychodzi boczek i opiera się szyba jest źle włożona zamieniłem i szyba otwiera się perfekcyjnie.. I teraz jeszcze to muszę powtórzyć 3 razy z każdymi drzwiami tak.. ale dziś już czasu mi nie starczyło.

Fota nowego kierunkowskazu:

 
 
mateuh
Szybki i wściekły



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5091
Skąd: gdańsk
Wysłany: Pon Wrz 26, 2016 21:52   

Lincoln napisał/a:
No nie wierze, Mateuh napisał coś w temacie który nie dotyczy Sierry - GRATY :cool:

405 wygląda zacnie!


Bez przesady pisałem też w temacie o escorcie :mrgreen:
_________________
NIE MA TAKIEGO USERA !!!!!
 
 
CukS
Kierowca kat. B


Dołączył: 18 Wrz 2016
Posty: 268
Skąd: Nowe Gołębiewko
Wysłany: Wto Wrz 27, 2016 22:17   

Dzisiaj założyłem rozrusznik awarią był bendix i szczotki przy okazji założyłem nowy filtr powietrza. Teraz zacząłem się zajmować bo słyszałem jakąś blachę, że jest luźna i proszę winowajca odnaleziony od razu, kto by się spodziewał, że przy składaniu chyba o czymś zapomnieli. Szkoda gadać do tego zauważyłem ma tylnym piórze od wycieraczki "popękany"? lakier a najlepsza jest odpowiedź osoby która to malowała (niżej foty). Co jest najlepsze jak się teraz traktuje klienta. Dodam to, że tej blachy teraz się nie da nigdzie przykręcić.



 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13