autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy da się zbudować 14 sto sekundowe auto RWD za 10 tyś
Autor Wiadomość
Tomix
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1933
Skąd: Pączewo
Wysłany: Nie Paź 30, 2016 21:04   

rb25det był na olx za dobra kase silnik raczej z większym potencjałem jak s62 podstawowoe lsy itp itp. Lekki,prawie niezniszczalny, tylko ze klasa turbo :) .

Marzy mi się taki

https://www.youtube.com/watch?v=l2TcYaBA2qk
Ostatnio zmieniony przez Tomix Nie Paź 30, 2016 21:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie Paź 30, 2016 21:36   

Tomix napisał/a:
rb25det był na olx za dobra kase silnik raczej z większym potencjałem jak s62 podstawowoe lsy itp itp. Lekki,prawie niezniszczalny, tylko ze klasa turbo .


wiesz patrz realnie za 16 tyś to dostałbyś dobitego złomka w którego byś musiał na start wpakować 6-10 tyś :)

zresztą jak ktoś konkretnie zagada to moje cena jest do negocjacji, można sobie wstawić orginalne wnętrze a obecne sprzedać

Rolbar pewnie mozna za 500 pln sprzedać
2 fotele też 500 pln
Pasy + kierownica też 500 pln i wracamy do serii wnętrzem czyli skóry odnowione.


Patrząc realnie nie da się zbudować takiego auta jak wystawiłem za 15-16 tyś tyle wyjdzie sama przekładka silnika do tego wszystkie materiały eksploatacyjne które trzeba zrobić na pewno.
Do tego dyfer duża głowa regeneracja ma szperę, dodatkowo skrzynia biegów itp. koszta wszystkiego to grubo ponad 20-25 tyś + buda.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Kędzior
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Kwi 2011
Posty: 1315
Skąd: Grudziądz
Wysłany: Pon Paź 31, 2016 00:59   

Krzysztof, to wszystko zależy kto co i jak zrobi, bude kompakta dostaniesz za 2000zl, silnik kompletny ze skrzynia za 4500zl swap albo robisz sam albo dajesz komuś 2000zl, zawias i hamulce niech będzie 2000zl to tak na szybko ;) patrząc tylko na osiągi to są auta tańsze które robią wysokie 13 ostatnio był jeszcze sejacz 1,4 tjet porobiony na prawie 300km za 11tys do nego , też z klatką kublami itp.
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Paź 31, 2016 01:19   

Kędzior napisał/a:
Krzysztof, to wszystko zależy kto co i jak zrobi, bude kompakta dostaniesz za 2000zl, silnik kompletny ze skrzynia za 4500zl swap albo robisz sam albo dajesz komuś 2000zl, zawias i hamulce niech będzie 2000zl to tak na szybko


to co piszesz dobrze wiesz, że nie ma prawa wyjść jak by tak było to wszystkie te swapy ludzie sprzedawali by za grosze a zawsze trzeba jednak położyć trochę kasy.

U nas w klubie tylko kilka osób zrobiło to profi i chyba za 2000 się nie da :) 2 tyś to wsadzenie silnika kosztuje.
Zresztą jest cała masa rzeczy które wyskoczą po drodze.

Dodatkowo skoro masz rację to nie wiem na co wydałem kupę kasy :) a przecież u mnie silnik już siedział. Generalnie wychodzi, że gotowe auto z M54B30 wyjdzie wg Twoich obliczeń 10500,00 :) sądzę, że to niemożliwe :)
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Pon Paź 31, 2016 01:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
tom
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 674
Skąd: z miasta
Wysłany: Pon Paź 31, 2016 01:21   

Sejacz to nie beemka więc niema co porównywać
 
 
Kędzior
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Kwi 2011
Posty: 1315
Skąd: Grudziądz
Wysłany: Pon Paź 31, 2016 11:54   

Było e36 w coupe na jakimś forum za 13tys z m54b30 , szczerze mówiąc jak ma ktoś wiedze i czas to w 10tys zmieści się. Krzysztof wiemy ze dałeś trochę kasy za tego kompatka bo widziałem jak wisiał na sprzedaż u poprzedniego właściciela włożyłeś tez x kasy tylko pamietaj że nie robiłeś nic sam więc też x kasy zostawiles za robocizny co np ktoś z wolnym czasem i wiedza zaoszczedzil by robiąc samemu ;) nie obrażaj się na to co pisze ale moim zdaniem pisanke że nie kupi się nic szybszego w tej kasie jest przesadzone co wiecej mozna kupic coś bardziej "cywilnego" ładnego a nie tylko do szaleństw ;p
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Pon Paź 31, 2016 12:05   

Kędzior napisał/a:
(..) patrząc tylko na osiągi to są auta tańsze które robią wysokie 13 ostatnio był jeszcze sejacz 1,4 tjet porobiony na prawie 300km za 11tys do nego , też z klatką kublami itp.


jeśli to ten sej o którym myślę (a raczej dużo ich w PL nie ma) to na jednej z ostatnich rund GP zagotował mu się olej i trza było szybko studzić tego potwora.. ;-)

co do kompota jak wygląda kalkulacja po mojemu..

3000zł - compot cena uśredniona miedzy 2500 a 5000 część gratów z niego opchniemy (buda, nie musi być ładna, może być bez przodu :-P nich ma coś z M-pakietu,papiery, to co potrzebne, ważne by było na tarczach z tyłu, często 1.6 mają bebny)
4000zl - motor kompletny z EWS przepustnica, przepływka (słupki chodzą od 2 do 3 tys.) http://allegro.pl/bmw-e46...6541056249.html
2000zl - przekładka http://allegro.pl/m52tub2...6552600452.html
2500zł - szpera duża głowa http://allegro.pl/szpera-...6570700750.html
500zł (?) - półosie E30 325 w rozsądnym stanie
500zl (?) - chiński rurowy kolektor wydechowy (używany)
1500zl - wydech, nierdzewka (jakiś tam proex)
600zł - dwa ciasne fotele
200zł - pasy szelkowe
600zł - felgi AC Schnitzer http://allegro.pl/felgi-a...6578256675.html

- takie szybkie wyliczenie, nie obejmujące wielu rzeczy, dojazdy, wysyłki, jakieś oleje czy inne normalia wychodzi już lekko 15 tysi.. DLACZEGO to zrobiłem? bo wydawało mi się też sporo za tak brzydki samochód, posprawdzałem i rzeczywiście za dychę tego bym nie zbudował.. można go mieć taniej.. wystarczy kupić od Krzycha i trochę ponegcjować.. można spróbować cos sobie udowodnić i dobrze poszukać i zrobić samemu.. mi taki wóz niepotrzebny :razz:
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Paź 31, 2016 14:34   

conpress napisał/a:
2500zł
tylko nie będzie zregenerowana
conpress napisał/a:
4000zl
nie będzie po wymienia panewek i pierścieni, i pewności co do dobrego stanu u mnie Arti potwierdzi, że kompresja wychodzi super.

I pewnie wiele innych rzeczy czas, przejazdy części które przyjdą nie pasujące :) potem ktoś będzie to musiał spiąć elektronikę czyli pewnie + 1000 pl lub więcej,

Reasumując mam nadzieję, że Conpress opisał to dość racjonalnie,

Jeżeli faktycznie ktoś z klubu będzie zainteresowany to co do ceny się dogadamy na pewno.
Fajnie by było auto jednak mieć pod obserwacją :) chociaż nigdy sentymentalny nie byłem.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Pon Paź 31, 2016 15:08   

Krzysztof napisał/a:
conpress napisał/a:
2500zł
tylko nie będzie zregenerowana


czytałeś ze zrozumieniem link do ogłoszenia??

Krzysztof napisał/a:
(..)
conpress napisał/a:
4000zl
nie będzie po wymienia panewek i pierścieni, i pewności co do dobrego stanu u mnie Arti potwierdzi, że kompresja wychodzi super. (..)


zakładasz że w każdym motorze przed SWAPem trzeba zmieniać panewki i pierścienie?? owszem jak sie kupi kompletny szmelc-motor za 2 tysie (jak proponowali przedmówcy!!) to potem takie koszta dochodzą.. osobiście w aluminiowych blokach głowice ściągam z duszą na ramieniu.. jak nie trzeba tego robic to nie robić, a jeszcze lepiej uniknąć za wszasu.. a już za 4 koła można raczej kupić motor który można za wczasu sprawdzić i pomierzyć w końcu mówimy o M54 a nie S54


Krzysztof napisał/a:
(..)potem ktoś będzie to musiał spiąć elektronikę czyli pewnie + 1000 pl lub więcej (..)


pisałem:

conpress napisał/a:
(..)2000zl - przekładka http://allegro.pl/m52tub2...6552600452.html (..)


w tej cenie masz mechaniczne przełożenie + podłączenie (dziś EWS z M54 nie jest takim problemem dla wielu jak 10-15 lat temu)
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Kędzior
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Kwi 2011
Posty: 1315
Skąd: Grudziądz
Wysłany: Pon Paź 31, 2016 15:26   

conpress, ok ale ja mówiłem że wsio jakbyś zrobił samemu wychodzi taniej , szpera hm kupujesz dużą głowę za 500zl i wysylasz do wojtka w Łodzi za 1000zl robi ci cuda z dyfrem i masz szpere na nowym wsadzie ( sporo u nas tego lata i ma się bdb) i już 3000masz mniej bude kupisz z silnikiem np 318ti za 3000zl z czego silnik sprzedaż za 1000zl z palcem w nosie a skrzynia 200zl jesli był dwumas idzie za 300zl kompletny, wnętrze jesli znośne pojdzie cale za 400zl itp. Mozna !? Nie mówimy że się nie da da się wystraczy wiedza dobre dojscie do części czas i kasaa

Nikogo tu nie hejtuje ale na czesciach używanych i cenach trochę wiedzy mam bo to moja praca i mogę powiedzieć śmiało ze mozna zrobić to za 10tys a można zrobic to 30tys. Patrząc na min i max ceny,

Na aukcji wisi jeszcze jeden kompakt z m54b30 za 20tys. I powiem szczerze że patrząc na niego to sto razy bardziej wolał bym auto Krzysztofa niż tamto "coś".

Myślę że forum jest od tego żeby dzielić się swoją opinią stąd moje zdanie.
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Pon Paź 31, 2016 15:35   

Kędzior, wiem o co Ci chodzi, wiem że masz też wiedzę jeśli chodzi o używki, bo sam się Tobą posiłkowałem i wiem że dajesz radę.. nie mówię że się nie da.. ale wiesz że co innego teoretyczne wyliczenia a co innego praktyczna budowa..

sam jestem na końcówce zaległego urlopu i wiem ze planowałem coś a wyszło tylko tyle.. zawsze jak zawsze.. czas jest mega cenny i wiem że takie projekty są albo dla bezrobotnych albo dla ludzi co maja ludzi i warsztat.. mniejsza o to.. czy da się za 10tysi złożyć takie cudo? pewnie że sie da.. jak złożyć w rozsadnym czasie dycha (przynajmniej u mnie ) by nie wystarczyła.. ;-)
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Paź 31, 2016 17:38   

conpress, przekonałeś mnie cena poszła w dół :)
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
tom
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 674
Skąd: z miasta
Wysłany: Pon Paź 31, 2016 19:45   

Ale teraz zaje...... Cenę :-D
Promocja?? :-D
 
 
grzeszak
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Lut 2014
Posty: 1368
Skąd: Tczew
Wysłany: Pon Paź 31, 2016 20:26   

Ale po co takie bicie piany? Jak będzie Klient konkretny, to pewnie Krzysiu dopasuje pod niego cenę. Niestety tak to już jest z tuningiem, nigdy nie odzyska się całości poniesionych nakładów, tylko niewielki ułamek. Tak odbiegając od tematu compota: za ile sądzicie mógłbym wystawić moje auto? Jaka byłaby realna cena?
 
 
tom
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 674
Skąd: z miasta
Wysłany: Pon Paź 31, 2016 20:45   

Wystawiaj za 50tys wszyscy tak robią :-D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12