autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Silniki TSI z koncernu VAG
Autor Wiadomość
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Sty 11, 2017 01:06   Silniki TSI z koncernu VAG

Na facebook mam polubione kilka warsztatów. Jak się okazuje już kilka razy wklejono zdjęcie silnika TSI. A teraz jest z podpisem kolejny TSI do naprawy. Ktoś podpowie o co chodzi.


_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
marasss2
Kierowca Skutera


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 525
Skąd: STAROGARD GD
Wysłany: Śro Sty 11, 2017 04:40   

Seria silników ma wadę fabryczna powiedzmy zbyt delikatne pierścienie zgarniajace i ilości oleju jakie pochłania potrafią wprawić w zakłopotanie nawet Hondę :mrgreen: naprawa polega na wymianie tłokow z poprawionymi pierścieniami. To chyba najpowazniejsza wada. Nie licząc zasyfiałych dolotow
_________________
Jest TURBO
Jest QUATTRO
jest ZABAWA
 
 
Mały
Kierowca kat. B
mk3 gti


Dołączył: 10 Mar 2014
Posty: 287
Skąd: starogard gdanski
Wysłany: Śro Sty 11, 2017 10:01   

Przerabiałem ten temat w 3 autach bo mamy takowe jako auta zastepcze tak jak pisze marass tyle ze ja wysyłałem tłoki w polske jest gościu który przerabia tłoki i dorzuca do tego zestaw pierścieni . Żadna skomplikowana operacja to nie jest nacina wieksze (szersze) rowki na pierscienie i dobiera do tego pierscienie tyle na temat :-)
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Sty 12, 2017 21:09   

zadziwiające, że te informacje ogólnie nie wychodzą w rynek, przecież ludzie nadal lubują pewnie z tymi silnikami samochody.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
marasss2
Kierowca Skutera


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 525
Skąd: STAROGARD GD
Wysłany: Czw Sty 12, 2017 22:11   

Nie podam dokładnie rocznika od którego wychodzą z poprawionymi tlokami bo jak na razie mnie one nie intetesuja ale te poprawione spisują się już ok.
_________________
Jest TURBO
Jest QUATTRO
jest ZABAWA
 
 
Barley
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Wrz 2011
Posty: 1668
Skąd: Skórcz
Wysłany: Pią Sty 13, 2017 00:14   

TFSI po czasie też coraz bardziej kochają olej
_________________
“Jeżeli wszystko jest pod kontrolą jedziesz zbyt wolno”
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Pią Sty 13, 2017 00:42   

Krzysztof napisał/a:
zadziwiające, że te informacje ogólnie nie wychodzą w rynek, przecież ludzie nadal lubują pewnie z tymi silnikami samochody.


no nie wiem.. czytajac prase motoryzacyjna, przegladajac fora branzowe.. problem jest znany juz kilku lat.. (no moze w TG o tym nie mowili, ale to raczej program rozrywkowy..)
zreszta prakycznie kazda marka ma tu swoje problemy, jesli chodzi o eko-pierwcienie, bezposredni wtrysk czy doładowane male pojemnosci benzynowe..
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Sty 13, 2017 00:47   

conpress napisał/a:
no moze w TG o tym nie mowili, ale to raczej program rozrywkowy


dla mnie samochody stanowią rozrywkę więc to jest jak najbardziej program motoryzacyjny. Lepszych testów nigdzie nie widziałem. Cyferki można sobie przeczytać w gazecie :P


Nie wiem ilu ludzie chcących kupić nowy samochód kupuje prasę branżową i przegląda fora internetowe. Skoro jest wada jest to znaczy, że nie aż tak dużo :) a TG miało całkiem sporą oglądalność.

Nadal nie zmienia to faktu, że skoro wypuścili bubla a teraz ludzie mają z tym problemy to pytanie czy jakoś w tym pomagają czy raczej tyłkiem do klienta.
Ma ktoś taką wiedzę ?
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Pią Sty 13, 2017 01:09   

na przykladzie 1.8TSI..

pierscieni w serwisie nie kupisz.. co najwyzej poprawione tloki z nowymi pierscieniami plus nowe korby, bo tych tlokow do starych nie zalozysz.. calosc z uszczelkami i robota w serwisie ok 8 tysi..
na nowych gratach z serwisu ale robocizna w nieautoryzowanym punkcie 6 kola..
patent co opisal mateusz (przerabianie tlokow plus nowe pierscienie) 3-4 tysiace Na gotowo..
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Pią Sty 13, 2017 22:20   

Mały napisał/a:
Przerabiałem ten temat w 3 autach bo mamy takowe jako auta zastepcze tak jak pisze marass tyle ze ja wysyłałem tłoki w polske jest gościu który przerabia tłoki i dorzuca do tego zestaw pierścieni . Żadna skomplikowana operacja to nie jest nacina wieksze (szersze) rowki na pierscienie i dobiera do tego pierscienie tyle na temat :-)


Niby prosta, ale silnik trzeba rozebrać do zera, nie tego się oczekuje w dość świeżym aucie za dużą patrząc na rynek kasę. Ogólnie kupe baboli VAG wypuszcza na rynek ostatnimi czasy, aż dziwne, że ciągle im sprzedaż rośnie.
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Sty 13, 2017 23:00   

Lincoln napisał/a:
aż dziwne, że ciągle im sprzedaż rośnie.


mają niesamowity dział sprzedaży :)
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
arti
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 683
Skąd: z okolic
Wysłany: Sob Sty 14, 2017 00:00   

Krzysztof napisał/a:
Lincoln napisał/a:
aż dziwne, że ciągle im sprzedaż rośnie.


mają niesamowity dział sprzedaży :)


Tak, dzisiaj panuje konsupcjonizm
Wystarczy należycie opakować towar i odpowiednio zapodać
 
 
Jaca!
Kierowca Rajdowy
Manufaktura Italia



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 1506
Skąd: Siwiałka
Wysłany: Nie Sty 15, 2017 14:15   

Te FSI to jakaś kupa... przynajmniej 2 na tydzień glowice czy to 1.4 czy 1.8 trzeba było regenerować w pracy.. 1.8 mają jeszcze jedną wadę. Głowica posiada zaworek zwrotny w kanale olejowym. Po czasie zawiesza się i olej spływa w dół przez co wałki się przycierają...
_________________
Forza Italia!
 
 
 
czarny12
Jestem Nowy

Dołączył: 28 Paź 2016
Posty: 4
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Kwi 15, 2017 16:10   

Z wlasnego doswiadczenia
Auto zakupilem 1,5 roku temu juz po krotkiej przejazdzce kontrolka oil min. Uzupelniony stan za 300 km to samo silnik 2,0 benzyna 130 km, wada fabryczna zbyt cienkie pierscienie na tlokach, remont silnika z gwarancja na usuniecie tego uciazliwego problemu wersja optymistyczna 1500 wersja najgorsza 3000
_________________
czarny12
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Kwi 15, 2017 17:17   

To w samie nie drogo jak na wartosc auta.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12