autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Opel vectra C
Autor Wiadomość
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Sob Sty 28, 2017 11:24   

MICHAŁ napisał/a:
zastąpi ja wlasciwa skrzyni (manualna)


właściwa skrzynia to automat :) chyba, że w Oplu jest jakiś nie działający :) w tym temacie sam szukałeś automatu :) żona pojeździ automatem to już widzę, jak pozwoli Ci manuala tam wstawić.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
MICHAŁ
Mistrz Kierownicy
OPEL



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Mar 2011
Posty: 2348
Skąd: okolice Gtc
Wysłany: Sob Lut 04, 2017 10:44   

bylem na diagnostyce sprzetem serwisowym TECH2 . sporo zrobił znajomy . zaprogrmował co trzeba wyprogramował co było zbedne .wykasowal tez ustawienia skrzyni biegów .ze by skrzynia mogła nauczyc sie na nowozmieniac biegi . autko troszke nabrało energi ale jeszcze nie sto procent . walcze dalej
_________________
kompleksowe usługi hydrauliczne.kotłownie gazowe ,olejowe,weglowe , instalacjie gazowe.instalacjie grzewcze .
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Lut 10, 2017 16:15   

udało Ci się uporać z problemami tego samochodu.

Nadal nie mam od Ciebie informacji odnośnie automatu jak on działa i jak się sprawuje.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
arti
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 683
Skąd: z okolic
Wysłany: Sob Lut 11, 2017 01:48   

Wielofunkcyjne to daili, przyjedz nią kiedyś na spota
 
 
MICHAŁ
Mistrz Kierownicy
OPEL



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Mar 2011
Posty: 2348
Skąd: okolice Gtc
Wysłany: Pon Lut 13, 2017 15:34   

powoli do przodu cos naprawiam. ale jeszcze sporo zostalo do zrobienia . prawdopodobnie znalałem winowajce problemow z mocą . wychodzi na to ze przeplywka bardzo zawyza wartosci przez co silnik dostaje taka dawke paliwa ze nie jest w stanie tego przepalić i go zalewa . przeplywka już jedzie do mnie wiec za dwa trzy dni sie okaże . krzysztofie masz tu dane z ankiety prowadzonej na innym forum .wychodzi ze nie jest dokonca tak zle 30%twierdzi ze wszystko jest ok a 15 % ze padl im automat . podobnie jest tez z 6cio biegowymi skrzyniami automatycznymi :razz:
postaram sie 15tego pojawić na spocie
_________________
kompleksowe usługi hydrauliczne.kotłownie gazowe ,olejowe,weglowe , instalacjie gazowe.instalacjie grzewcze .
Ostatnio zmieniony przez MICHAŁ Pon Lut 13, 2017 15:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
MICHAŁ
Mistrz Kierownicy
OPEL



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Mar 2011
Posty: 2348
Skąd: okolice Gtc
Wysłany: Pon Lut 20, 2017 21:07   

udało sie wkoncu naprawić auto . odzyskalo moc . wine za ten brak mocy ponosił zatknay katalizator (już go nie ma) po tym zabiegu było już prawie dobrze lecz komputer pokazywal wypadanie zapłonów na dwóch cylindrach na 2 i 6 . jako ze poprzedni wlasciciel zarzekal sie ze cewki są nowe to troche mnie zmartwiło . postanowilem zweryfikować tą sprawe i okazalo sie ze faktycznie cewki sa nowe czego nie mozna powiedziec o swiecach .malo tego ze kazda inna to do tego dwie uszkodzone porcelanowe izolatory . wymiana swiec iteraz już wszystko jest jak należy .wymienilem blotnik prawy .udalo sie kupic kolorze . jeszcze tylko zderzak i bedzie ładna
_________________
kompleksowe usługi hydrauliczne.kotłownie gazowe ,olejowe,weglowe , instalacjie gazowe.instalacjie grzewcze .
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Lut 20, 2017 21:10   

A u mnie cewki nowe i swiece tez byly wymieniane wiec nadzieja ze te nowe cos psuja jest slaba.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
MICHAŁ
Mistrz Kierownicy
OPEL



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Mar 2011
Posty: 2348
Skąd: okolice Gtc
Wysłany: Pią Mar 17, 2017 08:51   

udało mi sie kupic półośki cale lewa/prawa bez najmnieszego luzu oczywiscie uzywane od 1.9cdti .jazda stała sie juz wgl bardzo komfortowa . taka ciekawostka półosie pasuja od 1.9cdti.2.0cdti,2.0T ,3.0cdti na 3.2 benzyna konczac :razz: niezaleznie czy to automat czy manual :shock: .niestety zderzaka nadal nie znalazłem w kolorze :cry:
_________________
kompleksowe usługi hydrauliczne.kotłownie gazowe ,olejowe,weglowe , instalacjie gazowe.instalacjie grzewcze .
Ostatnio zmieniony przez MICHAŁ Pią Mar 17, 2017 08:54, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Sob Mar 18, 2017 00:22   

Jaka zamienność części :mrgreen:
 
 
 
marasss2
Kierowca Skutera


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 525
Skąd: STAROGARD GD
Wysłany: Sob Mar 18, 2017 11:29   

Przynajmniej można podejrzewać, że są wytrzymałe.
_________________
Jest TURBO
Jest QUATTRO
jest ZABAWA
 
 
arti
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 683
Skąd: z okolic
Wysłany: Sob Mar 18, 2017 21:01   

MICHAŁ napisał/a:
udało sie wkoncu naprawić auto . odzyskalo moc . wine za ten brak mocy ponosił zatknay katalizator (już go nie ma) po tym zabiegu było już prawie dobrze lecz komputer pokazywal wypadanie zapłonów na dwóch cylindrach na 2 i 6 . jako ze poprzedni wlasciciel zarzekal sie ze cewki są nowe to troche mnie zmartwiło . postanowilem zweryfikować tą sprawe i okazalo sie ze faktycznie cewki sa nowe czego nie mozna powiedziec o swiecach .malo tego ze kazda inna to do tego dwie uszkodzone porcelanowe izolatory . wymiana swiec iteraz już wszystko jest jak należy


Miałeś farta :grin:
 
 
MICHAŁ
Mistrz Kierownicy
OPEL



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Mar 2011
Posty: 2348
Skąd: okolice Gtc
Wysłany: Nie Mar 26, 2017 10:41   

przyszedl czas by włożyć rece do silnika . pali olej dość mocno . wczoraj silnik rozebrałem (miłe zaskoczenie bo nikt go nie rozkrecal jeszcze )glowica od grodzi jest winna na dwoch zaworach gumki zdaje mi sie ze spadly a kolejne dwie gumik byly tak lużne ze zawory same wypadly po rozpieciu zawleczek no i też nagaru na zaworach i komorze spalnia tyle ze szok . ogólnie silnik cały az grubo brudny od oleju i kurzu przez to ze wszystkie cztery walki na siemeringach puszczały olej . dol silnika wygląda dosc dobrze progow nie ma .zawory bez luzów . dotarlem wszystkie nowe uszczelniacze i głowice już poskladane teraz tylko to poskrecać w całosć.producent poprawil konstrukcje tylnej obudowy rozrzadu i da sie ja zdjac bez demontażu pompy wody
a teraz masakra która zobaczyłem sciagajac kolektor wydechowy (jest pomysl na pierwsz mody )
na zdjeci u gory mamy kolektor z 2.5 a na dole kolektor z 3.2

jako ze ma dwa kolektory z 2.5 tez ma portki to powstal plany by zamontowac to do 3.2 musze tylko wspawać gwinty pod sondy i powinno być coś lepiej . najlepsze ze rozbieżność miedzy autami jest 21 lat a uklad wydechowy pasuje nadal :mrgreen:
_________________
kompleksowe usługi hydrauliczne.kotłownie gazowe ,olejowe,weglowe , instalacjie gazowe.instalacjie grzewcze .
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Nie Mar 26, 2017 12:19   

te kolektory to jakaś bolączka współczesnych wolnossaków.. jeszcze teraz pamietam te małe dziurki w S62 Lincolna ;-)
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
MICHAŁ
Mistrz Kierownicy
OPEL



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Mar 2011
Posty: 2348
Skąd: okolice Gtc
Wysłany: Pią Kwi 07, 2017 10:14   

jako ze zderzak przód jest na tyle uszkodzony ze nie warto go naprawiac kupiłem cały kpl zderzaczek od vectry c gts /signum . taki troszke ładniejszy
aktualnie zmienia kolior na wlasciwy .
_________________
kompleksowe usługi hydrauliczne.kotłownie gazowe ,olejowe,weglowe , instalacjie gazowe.instalacjie grzewcze .
 
 
 
MICHAŁ
Mistrz Kierownicy
OPEL



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Mar 2011
Posty: 2348
Skąd: okolice Gtc
Wysłany: Pią Kwi 14, 2017 21:41   

teraz bedziemy bede hamowac tym 314mm
Podziekowania dla łuksza za szybkie zalatwienie tarcz i klocków
_________________
kompleksowe usługi hydrauliczne.kotłownie gazowe ,olejowe,weglowe , instalacjie gazowe.instalacjie grzewcze .
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13