autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Krzysztof
Pią Sie 18, 2017 13:28
NAWAŁNICA W RYTLU I OKOLICACH - POMOC DLA POSZKODOWANYCH
Autor Wiadomość
SLIVKA
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 650
Skąd: STG/Koszalin/Houston
Wysłany: Pią Sie 18, 2017 11:40   NAWAŁNICA W RYTLU I OKOLICACH - POMOC DLA POSZKODOWANYCH

Cześć,
Chciałabym zacytować maila koleżanki z pracy i przy okazji zaproponować, by nasz klub się w jakiś sposób zorganizował, by pomóc poszkodowanych. Przejeżdżałam trasą 22 następnego dnia po burzy i muszę przyznać, że to co zobaczyłam zapiera dech w piersiach i zły cisną się do oczu. Widok jest nie do opisania, zamiast lasu jest pole nabite kikutami drzew... taki widok ciągnie się od Rytla aż do obwodnicy Chojnic, podobne widoki są na trasie nr 20 między Bytowem i Kościerzyną.

Jak my moglibyśmy pomóc?

Oto mail koleżanki:
"Szanowni Państwo,

Jestem mieszkanką Nowej Cerkwii koło Chojnic. Do niedawna każdego dnia jadąc do pracy i wracając z niej, mijałam piękne, wysokie i gęste lasy Borów Tucholskich.
Jak Państwo wiecie, w wyniku nawałnic, które przetoczyły się przez nasz kraj, w tym również nasze województwo, te piękne lasy zamieniły się w hektary powalonych drzew. Co więcej, wichura nie oszczędziła również mieszkańców wielu wsi powiatu chojnickiego i ich domów, a także dużej części infrastruktury, która jest podstawą życia codziennego i przemieszczania się tj. dostępu do prądu, bieżącej wody oraz dróg dojazdowych.

We wsi Rytel wichura niezaprzeczalnie wyrządziła szkody na największą w regionie skalę. W wyniku zawalenia się do kanału Brdy masy drzew, kanał stał się niedrożny, a ciśnienie i nacisk wody powodują osłabianie konstrukcji tamy w we wsi Mylof, co może spowodować jej uszkodzenie i zawalenie, a w efekcie powódź, która zaleje mieszkańców Rytla. Niestety poza zniszczeniami w Rytlu, wielu mieszkańców innych wsi w regionie, np. Lotynia, Suszka, Krojant, Nowej Cerkwii, Mylofu, również walczą ze skutkami nawałnicy – zawalonymi drogami, uszkodzonymi dachami i budynkami, wciąż nie mają dostępu do prądu, a niektórzy także bieżącej wody. Mogą liczyć tylko na siebie i pomoc ludzi, którzy przyjeżdżają z własnej woli, aby fizycznie wesprzeć ich w usuwaniu szkód. Aura pogodowa niestety nie sprzyja, a zbliżające się jesień i zima wzmagają pilność przeprowadzenia niezbędnych napraw.

W związku z powyższym, zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc – każda jest na wagę złota!
Aby poradzić sobie ze skutkami nawałnicy, potrzebne są przede wszystkim:
- odzież robocza - wodery, kalosze, rękawice robocze,
- piły elektryczne, łańcuchy i oleje do pił, sekatory, siekiery, młoty – każdy sprzęt, mogący pomóc przy usuwaniu drzew i odbudowie dachów i budynków,
- agregaty prądotwórcze, przedłużacze,
- latarki, latarki czołowe,
- plandeki do zabezpieczenia dachów,
- koce, płaszcze przeciwdeszczowe,
- wyprawki szkolne i przedszkolne dla dzieci.
Przyda się również pomoc finansowa – umożliwi zakup brakujących i stale zużywających się sprzętów.

Poniżej przesyłam numer konta, na który można wpłacać pieniądze:
Bank Spółdzielczy w Czersku
Numer konta: 30 8147 0002 0008 1953 2000 0010
Jest to konto STOWARZYSZENIA NA RZECZ DZIECI I MŁODZIEŻY RYTLA I OKOLIC - "NASZYM DZIECIOM" (KRS: 0000306310, NIP: 5552085540). Wpłaty można dokonywać na podany powyżej numer, koniecznie z dopiskiem "NAWAŁNICA".

Mniejsze rzeczy mogę zawieźć do Rytla, większe pomoce można wysyłać bezpośrednio w miejsce zbiórki, do Ośrodka Kultury w Rytlu pod adres: ks. Antoniego Kowalkowskiego 11, 89-642 Rytel
Informację n/t innych potrzeb można uzyskać również pod numerem telefonu: 733 362 296

Z góry dziękuję za okazane serce i pomoc!

Pozdrawiam/Regards,

Agnieszka Tesmer"
_________________
Marzenia są po to by je spełniać...
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Pon Paź 09, 2017 21:39, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Sie 18, 2017 12:55   

Zasuwam po 10 godzin by im zamowienia na dachy zrealizowac faktycznie tam jest sytuacja dramatyczna.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
SLIVKA
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 650
Skąd: STG/Koszalin/Houston
Wysłany: Śro Sie 23, 2017 12:25   

Widzę, że zainteresowanie tematem znikome. Szkoda.

Jutro spod Polpharmy rusza mała grupa ochotników, którzy jadą do Lotynia, by na miejscu pomóc mieszkańcom. Jeśli ktoś jest zainteresowany, to ekipa rusza po godzinie 15:00 spod biurowca lub bramy towarowej. Jeszcze nie jest doprecyzowane. Szczegóły podam, jak już wszystko ustalą.
_________________
Marzenia są po to by je spełniać...
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Sie 23, 2017 14:46   

Ja puscilem przelew
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Halk
Kierowca Rajdowy
Stig z Włoch



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Gru 2011
Posty: 709
Skąd: okolice Czeczewa
Wysłany: Śro Sie 23, 2017 17:35   

SLIVKA napisał/a:
Widzę, że zainteresowanie tematem znikome. Szkoda.


Ja wiem czy małe? Osobiście z jednostką OSP usuwaliśmy szkody w okolicach Rytla oraz Lipusza.
_________________
"Dopóki nie podjąłeś decyzji i jeszcze się wahasz to jednocześnie nie dajesz z siebie 100%. Jesteś tym facetem, który na autostradzie jedzie lewym pasem 50 km/h i nie dość, że sam nie czerpie przyjemności z jazdy, to jeszcze wkurza wszystkich dookoła."
 
 
SLIVKA
Kierowca Rajdowy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 650
Skąd: STG/Koszalin/Houston
Wysłany: Czw Sie 24, 2017 11:40   

Halk napisał/a:
SLIVKA napisał/a:
Widzę, że zainteresowanie tematem znikome. Szkoda.


Ja wiem czy małe? Osobiście z jednostką OSP usuwaliśmy szkody w okolicach Rytla oraz Lipusza.


Chodziło mi o odzew na naszym forum, że niewiele się działo w tym temacie, że prawie nie ma żadnych odpowiedzi. :cry:
Cieszę się, że były indywidualne akcje, każda pomoc jest na wagę złota.
_________________
Marzenia są po to by je spełniać...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14