autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Alfa Romeo 147 by sQk
Autor Wiadomość
sQk
Kierowca kat. B



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 201
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Sty 30, 2018 12:58   

Z tych którzy co jakiś czas się pojawiają na spotach to jest jeszcze S3 Marasss'a.
Wziąłem się za wymiane podkładek na wtryskach i od wczoraj wieczora żałuje tego z każdym następnym krokiem... Polska robota na każdym kroku, silikon, trytyki... Alfa uziemiona na jakiś czas, dramat tylko tyle mogę powiedzieć. Miała być miła, przyjemna praca a zrobiły się dodatkowe wydatki...
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Sty 30, 2018 13:32   

sQk napisał/a:
Miała być miła, przyjemna praca a zrobiły się dodatkowe wydatki...


każde auto wymaga pracy :) powodzenia :)
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Jaca!
Kierowca Rajdowy
Manufaktura Italia



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 1506
Skąd: Siwiałka
Wysłany: Wto Sty 30, 2018 23:21   

Lubie to stwierdzenie "prosta robota" :mrgreen:
_________________
Forza Italia!
 
 
 
sQk
Kierowca kat. B



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 201
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Sty 31, 2018 01:23   

Napisałem "Polska" no cóż, czas wyposażyć swój garaż w lepsze narzędzia :mrgreen:
 
 
Mały
Kierowca kat. B
mk3 gti


Dołączył: 10 Mar 2014
Posty: 287
Skąd: starogard gdanski
Wysłany: Śro Sty 31, 2018 10:15   

No te wymiany podkładek nie zawsze są proste nieraz kończą się nawet wyrywaniem wtrysku przyrzadem hydraulicznym.
A co do Twojej wymiany wypadało by też gniazdo zabielić, nowa podkładka wtrysk na pastę montażowa i masz spokój.
Ja bym taką operacje przeprowadził na wszystkich garach i gra puki auto stoi 🙂
 
 
sQk
Kierowca kat. B



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 201
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Lut 02, 2018 01:19   

Spokojnie, silnik i tak przejdzie mini remont, zbieram na to fundusze i zrobię wszystko na raz zgodnie ze sztuką. Dzisiaj kupiłem części które były wymagane żeby odpalić auto, na szczęście się udało lecz dalej to nie jest to czego mógłbym oczekiwać po takiej robocie. Ogólnie to widać że nikt się wtrysków nie ruszał, nie dałem rady wyciągnąć 3 i 4, wolałem nie ruszać niż narobić więcej syfu kiedy nie ma wielkich budżetów. No cóż teraz wiem że trzeba będzie się zaopiekować bardziej tym silniczkiem żeby nie wyzionął ducha. :roll:
Uważam że mimo wszystko warto zainwestować w ten egzemplarz, fajnie mi się nim jeździ, mimo dosyć miękkiego zawieszenia. Liczę na to że się nie rozsypie do czasu uzbierania funduszy..
Ostatnio zmieniony przez sQk Pią Lut 02, 2018 01:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Lut 02, 2018 12:07   

sQk napisał/a:
Uważam że mimo wszystko warto zainwestować w ten egzemplarz, fajnie mi się nim jeździ, mimo dosyć miękkiego zawieszenia.


jak auto jest używane to musisz inwestować z własnych funduszy, jak ma gwarancję to z funduszy tych co dają gwarancję :) każde auto wymaga czegoś tam.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
sQk
Kierowca kat. B



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 201
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Lut 27, 2018 01:20   

zonk i uciecha dla hejterów alfy
 
 
Tomix
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1933
Skąd: Pączewo
Wysłany: Wto Lut 27, 2018 02:12   

Coś się stanęło ze nie dało nawet rady holować auta ?
 
 
sQk
Kierowca kat. B



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 201
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Lut 27, 2018 08:53   

Brak prądu, jeszcze nie wiem co było przyczyną bo mam zerwana linkę maski, Pogrzebie dopiero w weekend bo za mało czasu teraz.
 
 
sQk
Kierowca kat. B



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 201
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Cze 07, 2018 00:06   

W poniedziałek odebrałem auto od Artiego, od 27 lutego nie jeździłem autem więc czas troszkę podzielić się przemyśleniami w temacie... przez te 3 miesiące przeszło mi mega dużo myśli przez głowę, auto wyruszało na lawecie do Artura tylko aby je uruchomić, winna była klema a że tydzień wcześniej urwałem linkę maski to nie miałem możliwości naprawy samodzielnej (wszystkim mówiącym że Alfa jest awaryjna i śmiejącym się kiedy przewoziłem ją na lawecie wielki F*CK w dupe :wink: ) I tak 90% 1.9TDi może popatrzeć na moją tylną tablicę jak startuję ze świateł :wink:
A tak na serio to byłem o krok od zdecydowaniu się na sprzedaż 7'ki, do Artura jechałem odebrać auto które miało iść do żyda, lecz po wyjechaniu za bramę przypomniało mi się dlaczego kochałem to auto... Mimo wielu rzeczy które nadal trzeba w niej zrobić, słabych hamulcach, nadal daje mi uśmiech na twarzy...
Seryjne auto, zwykły dieslowski silnik ale to jak się prowadzi, po prostu żadne auto które kosztuje max 10tys zł nie dawało mi tyle fun'u.
Postanowione. Alfa zostaje, będę ją robił, już myślę nad blacharzem i lakiernikiem, w między czasie będzie zbierane na heble, zawieszenie itp :)
Jutro może wrzucę fotorelację z detailingu środka bo w sumie od zakupu nie była porządnie czyszczona :roll:

Ano i jeszcze raz dzięki wielkie Michał za pomoc w sprowadzeniu gruza zastępczego żebym miał czym jeździć na czas nieobecności Alfy :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez sQk Czw Cze 07, 2018 00:08, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Cze 07, 2018 07:22   

No i brawo 😁 daj fotki z malowania audi 😁
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
sQk
Kierowca kat. B



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Sie 2015
Posty: 201
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Sie 20, 2018 22:11   

Powoli do przodu... Rozrząd, paski, kilka chłodnic do wymiany.
W między czasie kilka gratów dokupione, a nawet dało się wyhaczyć ciekawą rzecz :cool:

Kto zgadnie co to stawiam piwerko :mrgreen:


Nowe felaszki 17"

Japa ogromna, a wprawne i wtajemniczone w alfy oko znajdzie jeszcze jedną zmianę oprócz felg (szczególnie nie pokazuje wszystkiego :D )
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Sie 20, 2018 23:18   

felgi może nie moje ulubione jednak bardzo ładne :) jak większość alu do Alfy Romeo :)
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
arti
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Maj 2015
Posty: 683
Skąd: z okolic
Wysłany: Śro Sie 22, 2018 00:00   

Czyli jednak została :smile:
W planach była lancia z tego co pamiętam , z doświadczenia marka zdecydowanie droższa w częściach
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14