autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
O POLITYCE NIE WOLNO WAM ROZMAWIAĆ bo tak lepiej dla władzy
Autor Wiadomość
Krzysztof
moderator

Wysłany: Wto Lut 28, 2017 01:12   

cimar napisał/a:
PiS dał inny fajny pomysł dla ludzi zrealizował go błyskawicznie 500zł ludzie dali się kupić za parę srebrnikow

następny projekt Kukiz 15

http://www.fakt.pl/pienia...pojazdu/t9jf9c1

odrzucony przez PIS, dlaczego tak się dzieje. To co bym pomogło wszystkim jest na nie. To co pomaga w nie robieniu jest na TAK.

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001

Lincoln
MEGA MODERATOR

Wysłany: Śro Mar 01, 2017 00:01   

Krzysztof napisał/a:
cimar napisał/a:
Przecież to puste obietnice

ja napisałem o Kukiz 15 zgłaszają kolejny projekt za którym ja jestem,

Twój szef pewnie też by poparł projekt np dojeżdżania do pracy na własny koszt, a nie autem służbowym, ale byłby korzystny tylko dla jednej strony, jak te z projektu kukiz 15 :wink:
Co do ulg, to wiadomo jak to w PL, cwaniaczki by zaczęli kombinować żeby nie płacić OC, a potem przy kolizji z takim byłby mega problem, niestety prawo powinno być proste bez ulg, kombinacji itd, bo za dużo "furtek" jest.

Krzysztof
moderator

Wysłany: Śro Mar 01, 2017 01:04   

Lincoln, Twój szef też byłby zadowolony jak by Ci np pensję obciął o 50% a podwoił godziny pracy :D porównanie bez sensu dałeś.
Każdy człowiek byłby zadowolony jak by mógł coś dostać najlepiej za darmo a jeszcze lepiej jak by dostawał i jeszcze mu płacili za to, że dostaje :D

Wiesz odniosłeś się do tylko jednego projektu, jest ich więcej.
1. legalizacja leczniczej marihuany
2. uproszczenie deklaracji vat
3. likwidacja akcyzy na auta sprowadzone
4. zmniejszenie podatków
5. zwiększenie kwoty wolnej od podatków itp.

ja nie twierdzę, że zagłosuję na Kukiz 15 chcę tylko podyskutować, jak to możliwe, że skoro oni mają tyle fajnych zgłoszonych ustaw itp. to ich poparcie jakoś nie wzrasta mocno.

A ja zgadzam się, że prawo musi być proste do granic możliwości inaczej wchodzimy w sprawy kontroli i kontroli i kontroli kontrolujących :) a to powoduje koszty itp.

Moja Niemiecka Taryfa

Krzysztof
moderator

Wysłany: Czw Mar 09, 2017 22:31   

osobiście nie mam zdania na ten temat.

Natomiast jako handlowiec wiedzę, że manie racji jest ważniejsze niż zysk.
To jak z wchodzeniem na pasy bezpieczeństwa przed jadący samochód co z tego, że mamy rację skoro pójdziemy do szpitala.

Moja Niemiecka Taryfa

cimar
Szybki i wściekły
Naczelnik

Wysłany: Czw Mar 09, 2017 22:46   

Rok wcześniej popierali Tuska, chore ambicje pana Jarosława go przerastają, ten człowiek ma zemstę w oczach .

Krzysztof
moderator

Wysłany: Czw Mar 09, 2017 22:49   

to czy kogoś popierasz czy nie to nie ma znaczenia w tym przypadku.

Mi chodzi tylko o fakt, żę rząd Polski nie zachował się jak dobry manager to smutne.

Moja Niemiecka Taryfa

cimar
Szybki i wściekły
Naczelnik

Wysłany: Czw Mar 09, 2017 23:01   

Heh przynajmniej jest wesoło o Polsce w Europie że jedyni się sprzeciwiają przeciwko swojemu :)

Lincoln
MEGA MODERATOR

Wysłany: Czw Mar 09, 2017 23:15   

Krzysztof napisał/a:

4. zmniejszenie podatków

Większośc tego co wymieniłeś wiąże się ze zmniejszeniem wpływów do kasy państwa, czyl jest jak w poście wyżej. Byłoby to możliwe oczywiście, ale trzeba jak najszybciej pozbyć sie PUP-ów i tym podobnych, bo właśnie tam jest tak że prawcodawaca dostaje pracownika i jeszcze mu za to płacą (np program 50+, nie mylić z 500+), aleeee trzeba miec układ :mrgreen:

Co do Donalda, to niestety nie pomógł nam, ani w kwestii gazociągu, ani uchodźców, ani dopłat Unijnych, więc mimo że jest od nas też by mojego poparcia nie dostał.

cimar
Szybki i wściekły
Naczelnik

Wysłany: Czw Mar 09, 2017 23:27   

Lincoln napisał/a:
Krzysztof napisał/a:

4. zmniejszenie podatków

Większośc tego co wymieniłeś wiąże się ze zmniejszeniem wpływów do kasy państwa, czyl jest jak w poście wyżej. Byłoby to możliwe oczywiście, ale trzeba jak najszybciej pozbyć sie PUP-ów i tym podobnych, bo właśnie tam jest tak że prawcodawaca dostaje pracownika i jeszcze mu za to płacą (np program 50+, nie mylić z 500+), aleeee trzeba miec układ :mrgreen:

Co do Donalda, to niestety nie pomógł nam, ani w kwestii gazociągu, ani uchodźców, ani dopłat Unijnych, więc mimo że jest od nas też by mojego poparcia nie dostał.

Czyli jak to mówi Donek że jest neutralny :mrgreen:

Krzysztof
moderator

Wysłany: Czw Mar 09, 2017 23:35   

Lincoln, niskie podatki proste prawo podatkowe daje gwarancje wysokich wpływów do budżetu skarbu Państwa. Im więcej ludziom zostaje kasy tym więcej jej wydadzą a to powoduje, że trzeba więcej wyprodukować czyli trzeba zatrudnić więcej osób. Te osoby będą bo jak prawo podatkowe będzie proste jasne i klarowne to nie będzie potrzeby 600 tyś urzędników a 100 tyś. itd itd.

https://www.facebook.com/...04/?pnref=story

nie wiem czy możesz zobaczyć ten film, osobiście lubię posłuchać tego człowieka Marek Jakubiak. Mówi to co sam uważam, że będzie słuszne.

Dzisiaj rozmowa w radiu o akcyzie od samochodów i reporter mówi, że to zachęci ludzi do sprowadzania starych samochodów a nie nowych. Jak to słucham to zastanawiam się jak ktoś może tak myśleć.
Przecież jeżeli ja mam 10 tyś na samochód to niezależnie od wysokości akcyzy nadal mam 10 tyś na samochód. Czy on sądzi, że jeżdżę starym autem bo jestem miłośnikiem klasyków :) jak bym miał kasę na nowe auto to z marszu jestem w salonie i kupuję.

Moja Niemiecka Taryfa

Lincoln
MEGA MODERATOR

Wysłany: Czw Mar 09, 2017 23:56   

Taaa, ale zauważ, że masz 0.5mln bezrobotnych, którzy jak mam kontakt z urzędami to nie wiem czy by się nadawali do warzywniaka, bo klienci omijaliby go szerkim łukiem.
ALe masz rację, trzeba mniej zabierać, wspierać przedsiębiorczych i produktywnych, a nie dawać tym co siedzą w domu, przypomnę, że mamy najwyższy odesetk kobiet które nie pracują w UE, a musimy koelgów z Ukrainy sprowadzać?

Krzysztof
moderator

Wysłany: Pią Mar 10, 2017 00:05   

wiesz sytuacja jest prosta jak się ludziom daje rybę to zabija się w nich rozwój umiejętności łowienia ryn, Ci ludzie co dzisiaj do niczego się nie nadają z pewnością musieli by pomyśleć co robić by nie umrzeć z głodu. Człowiek szybko się przystosowuje do nowych sytuacji.

Niestety w tym kraju karmi nas sie tematami zastępczymi co to za różnica dla zwykłego Kowalskiego czy Tusk jest wybrany czy nie przecież nic to nie zmienia w naszych portfelach.

Moja Niemiecka Taryfa
Ostatnio zmieniony przez Krzysztof Pią Mar 10, 2017 09:08, w całości zmieniany 1 raz  

Lincoln
MEGA MODERATOR

Wysłany: Czw Cze 22, 2017 00:07   

kod widać rozpadł się na dobre, a ludzie wplacający pieniądze czy biorący udział w marszach śmiało mogą zamówić sobie koszulki/czapeczki z napisem "looser" :razz:

cimar
Szybki i wściekły
Naczelnik

Wysłany: Pią Cze 30, 2017 22:13   

Polecam ten filmik :)

https://www.youtube.com/w...UFkUkiiS0&t=16s

Krzysztof
moderator

Wysłany: Pią Cze 30, 2017 22:26   

kiedyś miałem o nim nienajlepsze zdanie a od jakiegoś czasu je zmieniłem.

Moja Niemiecka Taryfa

Odpowiedz do tematu