autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Audi S4 b6 by Lincoln
Autor Wiadomość
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Sob Sie 21, 2021 19:15   Audi S4 b6 by Lincoln

A więc to Małysz w Avancie z 4.2 V8 i czterdziestoma zaworami na cylinder bez FSI, manualna skrzynia biegów.
A więc słysząc zachwyty nad jakością, przewadze dzięki technice i cudownym Quattro, sprawiłem sobie na urodziny Audi z małym defektem motoru.
Wrażenia, no cóż:
Jakość wnętrza:
+nie skrzypi
+dobre audio BOSE
+dobre fotele Recaro
-opadnięta podsufitka
-powycierane przyciski i farba na konsoli
-połamany podłokietnik, guzik schowka, inne klapki.

Przewaga dzięki technice:
+dobre hamulce, wielkość jak seryjne e39 M5
+napęd AWD który przydaje się w 1-2% przypadków..
-czuć dodatkową masę napędu i jego opory
-silnik tak wciśnięty w komorę, że do wymiany UPG, rozrządu, uszczelki kolektora wydechowego, nawet popychacza hydraulicznego trzeba demontować silnik. Żeby wymienić pasek osprzętu trzeba demontować pas przedni, wyjąć rozrusznik podwieszamy motor i wyjmujemy stabilizator, wyjmujemy łapy silnika ...
-moc, producent podaje 344ps, ja tu widzę max 300 i to potwierdzają użytkownicy, mimo że osiągi ma prawie jak nojka, co widać na RL. Spalanie ponad rozsądek...
-prowadzenie takie sobie, czuć duży motor przed przednią osią, czuć dużą masę w niedużym aucie, dziwię się, że Clarkson wolał to auto zamiast e46 M3, na szczęście patrząc po cenach (jako nowe Audi było droższe od BMW), nie miał racji, M3 jest dużo lepszym samochodem.









 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie Sie 22, 2021 16:39   

Lincoln napisał/a:
dziwię się, że Clarkson wolał to auto zamiast e46 M3, na szczęście patrząc po cenach (jako nowe Audi było droższe od BMW), nie miał racji, M3 jest dużo lepszym samochodem.


kiedyś słyszałem jak rozmawiało sobie kilku ludzi jeżdżących bmw, że ich ulubiona marka ma wprowadzić coś tam co niby zabije te samochody :) nie będą już fanami marki :) a producent się tak przejął, że to całkowicie olał :) on to testował jak te samochody były nowe a nie jak maja po ileś tam lat :)
https://youtu.be/xYqCVgVdq3I no i chyba miał na myśli, że do zabawy lepsze bmw a do codziennej jazdy audi i to w sumie mi by się zgadzało bo jak bym miał wybrać w miejsce mercedesa to bym wolał m3 a jak w miejsce forda to auto :) zatem przesłanie było trafione :)

Swoją drogą rozumiem, że budujesz taki garaż by mieć m5 s4 to następne amg jakieś czy może m3 jeszcze :) bogaci żyją znaczy nie ma co :)

Jak byś miał ubezpieczenie i pożyczył auto na dzień to byśmy filmik zrobili z chęcią :)
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Nie Sie 29, 2021 15:33   

Szczerze to nie jestem fanem żadnej konkretnej marki, lubię jakieś tam poszczególne modele z różnych "stajni" i staram się je z czasem kupić (tak było z M5, 9-3 i Astrą).
Filmik zrobić można, ale nie wiem o jakim ubezpieczeniu mówisz, obowiązkowe OC wiadomo jak w kążdym aucie jest.

Ostatnio byłem na wadze i odkryłem czemu auto nie jest zbyt szybkie, waży 1790kg, stąd taka a nie inny dynamika i RL też pokazał 310koni, więc nie ma tragedii. No i wpadły oryginalne felgi AVUS III po zmianie koloru:
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Sie 30, 2021 10:00   

Lincoln napisał/a:
Filmik zrobić można, ale nie wiem o jakim ubezpieczeniu mówisz, obowiązkowe OC wiadomo jak w kążdym aucie jest.
bardziej chodzi o AC jak by coś się stało :) no i asistance :)
Lincoln napisał/a:
Ostatnio byłem na wadze i odkryłem czemu auto nie jest zbyt szybkie, waży 1790kg, stąd taka a nie inny dynamika i RL też pokazał 310koni, więc nie ma tragedii. No i wpadły oryginalne felgi AVUS III po zmianie koloru:
czepiasz się osiągów a są seryjne po wielu latach użytkowania + waga lpg :)
Lincoln napisał/a:
Szczerze to nie jestem fanem żadnej konkretnej marki, lubię jakieś tam poszczególne modele z różnych "stajni" i staram się je z czasem kupić (tak było z M5, 9-3 i Astrą).
chyba, że ktoś coś źle powie o bmw :) to Ci się agresor zapala :) mi ktoś przypiął łapkę alfa romeo :) a nigdy nie wiedziałem dlaczego. Osobiście lubię różne samochody :)
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Pon Sie 30, 2021 22:42   

Krzysztof, bardziej jak ktoś głupoty gada, sam
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Sie 31, 2021 09:13   

Lincoln napisał/a:
Krzysztof, bardziej jak ktoś głupoty gada, sam
głupoty Twoim zdaniem :) bo fakty to tylko możemy cyferki, wymiary auta porównać a co do tego czym si komu lepiej jeździ już nie za bardzo :) a nie pisałem tego w złym tonie ogólnie to lubię te wszystkie debaty na temat co lepsze a co gorsze :) moja mama najbardziej lubi toyotę yaris :) a ja uważam, że każde auto ma swoje plusy i munusy. Ideał nie istnieje. Chociaż kiedyś było takie hasło, że Rolls-Royce to nie jeden z najlepszych samochodów to po prostu najlepszy samochód :)
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
MICHAŁ
Mistrz Kierownicy
OPEL



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Mar 2011
Posty: 2348
Skąd: okolice Gtc
Wysłany: Sob Wrz 04, 2021 10:02   

Ciekawe auto kiedyś takim jeździłem podaje to nawet fajnie. Tyle że wnętrze jest jak dla mnie klaustrofobiczne. Audi bym się po tobie nie spodziewał. Niech sluzy
_________________
kompleksowe usługi hydrauliczne.kotłownie gazowe ,olejowe,weglowe , instalacjie gazowe.instalacjie grzewcze .
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Nie Wrz 05, 2021 13:16   

Krzysztof, jooo to jest pisanie z telefonu, 2/3 tekstu mi wcięło... Chodziło o to, że jak ktoś tam plecie głupoty o autach które od strony technicznej w miarę znam to nie będę siedział cicho. Teraz poznaję stronę techniczną Audi i różowo nie jest :razz:

MICHAŁ, mi tam miejsca styka, dla rodzinki 2+2 jest akurat, fotele bardzo dobre, ale same osiągi są takie sobie, a spalanie ciężkie do zaakceptowania.
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Wrz 06, 2021 10:00   

Lincoln napisał/a:
Krzysztof, jooo to jest pisanie z telefonu, 2/3 tekstu mi wcięło... Chodziło o to, że jak ktoś tam plecie głupoty o autach które od strony technicznej w miarę znam to nie będę siedział cicho. Teraz poznaję stronę techniczną Audi i różowo nie jest
ogólnie tak ludzie mają, że jak ktoś czuje się mocy w jakimś temacie to potem jak mu ktoś głupoty gada to się człowiek irytuje :) mam podobnie :) a w innej sprawie. Bo jak z Tobą rozmawiam o samochodach to raczej słucham bo wiem, że wiedzę masz dużą.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Nie Wrz 26, 2021 22:57   

Krzysztof napisał/a:
Bo jak z Tobą rozmawiam o samochodach to raczej słucham bo wiem, że wiedzę masz dużą.


Nie tylko o samochodach, ale to byśmy musieli znać się z czasów szkolnych żebyś zrozumiał :razz: A tak widzisz teraz dopiero zauważyłem, że babola w opisie dałem - czterdzieści zaworów na cylinder :mrgreen: Pięć oczywiście miało być..
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Wrz 27, 2021 09:18   

Lincoln napisał/a:
czterdzieści zaworów na cylinder Pięć oczywiście miało być..
czyli nawet ekspertom z danego tematu babole się zdarzają :)
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Nie Lis 21, 2021 13:34   

Krzysztof, jakim tam ekspertom - miłośnikom techniki i motoryzacji jak już :mrgreen:

Audi jeździ sobie nadal. Zmuszony byłem wymienić wszystkie wężyki pod maską od LPG, bo mimo grubszego serwisu sprzed dwóch lat za prawie 2k u gazelka, nie wymieniono stwardniałych węży za 50-70zł, a ulatniający się gaz to niestety niebezpieczna sprawa. Dalej nie wyczaiłem czemu po przełączeniu na gaz przy 40stopniach (przy nominalnym ustawieniu 30stopni nie da sie jeździć) mocno wzrasta ciśnienie w układzie lpg (do 1.5-1.6bar) i spada do nominalnych 1.25bar dopiero przy osiągnięciu 90stopni. Parownik tez wymieniony u wspomnianego wcześniej gazownika.

Czekam też na zimę, bo dalej nie czuję magii Quattro, mi puki co zupełnie zbędne.
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie Lis 21, 2021 23:33   

Lincoln napisał/a:
sprzed dwóch lat za prawie 2k u gazelka
czasami nie wiadomo co o nim pisać, osobiscie montowałem u niego lpg i było spoko a znam kilku co już nie było.
Lincoln napisał/a:
Czekam też na zimę, bo dalej nie czuję magii Quattro, mi puki co zupełnie zbędne.
jak już masz wyrobione zdanie to na zimę się ono nie zmieni. Musisz podejść bez już wyrobionej opinii. Po prostu jak byś pierwszy raz w życiu wsiadł do samochodu z awd bez uprzedzeń.
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Sob Lis 27, 2021 00:51   

Ale to nie kwestia uprzedzeń tylko odczuć. Teraz zachwalany wszem i wobec super napęd mi się nie przydaje. Może gdybym miał działkę w trudnym terenie, w górach, ścigał się z każdym z z każdych świateł, albo miał z 400-500koni to czułbym potrzebę, bo takimi autami też jeździłem i to dawno temu. Wolę Np zwinność i lekkość Astry.
 
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Wto Gru 07, 2021 23:23   

Nastała zima i testujemy Quattro.
Podsterowność jak była tak została, niestety samo prowadzenie krętą drogą dużo się nie różni, w skręcie i przy hamowaniu trzeba tak samo uważać, jedynie gazem można mocniej operować, ale jeśli ruch jest duży, nie ma sensu ryzykować. Muszę tez pomyśleć o podniesieniu tylnej osi, bo prześwit jest za mały.

Trochę porządku pod maską:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12