autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wygłuszenie samochodu
Autor Wiadomość
Jar0
Kierowca kat. B



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 232
Skąd: Pomorze
Wysłany: Czw Sty 07, 2010 06:23   Wygłuszenie samochodu

Co polecacie bardziej jako wygłuszenie auta Maty bitumiczne czy taśme dekarską?



Cenowo wygląda to tak samo za arkusz maty miękkiej jak i twardej 25 cm x 50 cm trzeba zapłacić 4.40 (najtańsze a allegro) a taśme dekarską o wymiarach 10m x 30 cm dostaniemy np Soudal za 105 zł (allegro).

Teraz pytanie jakie macie doświadczenie w tym temacie? Jeżeli wygłuszaliście auto to czym? Na czym lepiej się pracuje?



Może komuś mogą sie przydać w przyszłości te informacje :)
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Sty 08, 2010 00:54   

cokolwiek będziesz potrzebował z dekarskich rzeczy daj znać :D
 
 
 
francbmw5
Maniak Resoraków
Usługi dekarskie



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 100
Skąd: Stg Dąbrówka
Wysłany: Pią Sty 08, 2010 01:12   

Dołanczam sie do Krzysztofa załatwi się wszystko łacznie z montazem
 
 
 
Jar0
Kierowca kat. B



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 232
Skąd: Pomorze
Wysłany: Pon Sty 11, 2010 23:31   

Zastanawiam się co wybrać :) bo ceny są podobne o chyba ze chce się użyć mat do profesjonalnego wygłuszania. Chciałbym się tym zająć wiosna/lato jak będzie odpowiednio ciepło i czas na takie zabiegi, a dodatkowo mam w planach jeszcze parę wynalazków zamontować w drzwiach :P I trochę polepszyć nagłośnienie w samochodzie :D
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Wto Sty 12, 2010 01:21   

Pamiętam że kiedyś z kolegami wygłuszaliśmy nasze "studio nagraniowe" przy pomocy wytłoczek do jajek tych kartonowych i powiem szczerze że efekty były bardzo dobre :D W aucie chyba by to nie zdało egzaminu ze względu na wilgoć i mogła by się zrobić papka no ale jak ktoś dobrze ogarnie temat izolacji to może się udać baaaardzo tanim kosztem i naprawdę to działa :D
 
 
Jar0
Kierowca kat. B



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 232
Skąd: Pomorze
Wysłany: Wto Sty 12, 2010 21:08   

Kartonami od jajek to może da się wygłuszyć ale śmietnik do którego takie kartony się nadają :P
 
 
marasss2
Kierowca Skutera


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 525
Skąd: STAROGARD GD
Wysłany: Pią Sty 15, 2010 12:50   

Dokładnie kartony do jajek to niech lepiej jajkami się zajmują.Dawno temu używałem mat bitumicznych APP ale teraz używam już soudala jest łatwiejszy w użyciu wytrzymalszy a różnicy w graniu i tak przeciętny słuchacz nie usłyszy:)
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Pią Sty 22, 2010 05:43   

..z tego co pamiętam jak ze znajomym kiedyś dłubaliśmy to - maty bitumiczne na wew stronę blach (pokrycia zewnętrznego auta), a taśma dekarska w miejsce folii/pianki/etc montowanej pod boczkami drzwi..



co się tyczy zaś mat bitumicznych (tu proszę Krzysztofa o radę :wink: )

kupowałem w ub.r. raz na budowę rodziców papy termozgrzewalnej samoprzylepnej (chyba tak się to nazywało - muszę poszukać jak to z nazwą szło na fakturze) bardzo podobnej w strukturze do mat bitumicznych dla audio, co kosztowała ok. 220zł za rolkę (chyba 1,2x10m) co wychodziłoby całkiem rozsądnie cenowo..
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Sty 22, 2010 20:04   

ja generalnie siedzę w blachodachówkach, ale może papa termozgrzewalna ma taka strukturę masy bitumicznej, jakaś grubsza
 
 
 
Ada$
Kierowca kat. B


Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 283
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Maj 07, 2010 10:42   

Polecam mate bitumiczną, chąc w diodzie mają taka pianke do wygłuszania po 10zł sztuka. Jest fajna przykleją ją sie na butapren, chociaż nie wszędzie można ją zastosować. Wiadomo, że w drzwiach podczas deszczu cieknie woda. Nie było by miło gdyby ta gąbka nasiąknęła ;]
_________________

 
 
 
cimar
Szybki i wściekły
Naczelnik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5105
Skąd: Północ
Wysłany: Pon Sie 30, 2010 17:54   

Wygłuszał ktoś z was drzwi ? może przybliżyć przebieg wydarzeń? jakiś artykuł ?
_________________
"Bo los z nas drwi, drwi z nas co dzień"
 
 
Ada$
Kierowca kat. B


Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 283
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Wrz 01, 2010 23:51   

Ja wygłuszałem całą swoją fieste i Ibize.
Cała zabawa zaczyna się od wybebeszenia auta ze środka. Potem czyścimy elementy gdzie chcemy wygłuszyć wilgotną szmatką, przymierzamy i dopasowujemy mate bitumiczną( docinanie formowanie i takie tam) następnie rozpuszczalnikiem/ denaturatem odtłuszczamy powierzchnie i przyklejamy. Przyda nam się suszarka bądź opalarka ( trzeba z nią uważać żeby nie stopić wszystkiego na maxa) i rozgrzewamy wygłuszenie formując je dokładnie.
Polecam maty bitumiczne gumowe gładkie ze względu na dobre wykonanie ( cena 21zł za arkusz, niestety nie jestem w stanie wam powiedzieć wymiarów arkuszy ale są całkiem spore). Najpierw wygłuszamy drzwi od wewnątrz czyli przyklejamy na blache a następnie gdy zakończymy prace wewnątrz drzwi zalepiamy wszystkie otwory w drzwiach. Dobrze jest popodkładać kawałki gabki pod cięgna od zamków czy kabli żeby nie wpadały w drgania. W taki sposób wygłuszamy całe auto. Na wygłuszenie sufitu podobno jest dobry gruby karton chociaż sam nie próbowałem więc nie powiem jak to spełnia swoje zadanie.
Wygłuszenie auta nie tylko ma zalete wdziedzinie car audio ale również podniesie komfort jazdy wyciszając awnętrze auta z niepotrzebnych odgłosów dochodzących z zewnątrz. polecam wygłuszenie bagażnika ze względu na hałas od tłumika. Każdą mate bitumiczną nalezy podgrzać i formować i dopasować ją ręcznie aż uzyska porządany kształt. Porządne Wygłuszenie całego auta to dobre dwa dni Warto to sobie rozłożyć jakoś czasowo, życze powodzenia ;] :mrgreen:
_________________

 
 
 
cimar
Szybki i wściekły
Naczelnik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5105
Skąd: Północ
Wysłany: Czw Wrz 02, 2010 11:35   

dziękuje daro za rozpiskę :cool:
_________________
"Bo los z nas drwi, drwi z nas co dzień"
 
 
Ada$
Kierowca kat. B


Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 283
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie Wrz 05, 2010 22:22   

spoko w razie co daj znać chętnie wpadne i pomoge ;]
_________________

 
 
 
ADI
Jestem Nowy

Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 14
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie Wrz 05, 2010 23:36   

panowie czy to wygluszenie jest wam az tak potrzebne????
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11