autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wygłuszenie samochodu
Autor Wiadomość
Ada$
Kierowca kat. B


Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 283
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Wrz 08, 2010 00:16   

Adi co się czepiasz, sam w audi masz wygłuszenie tyle tylko że fabryczne;]
_________________

 
 
 
cimar
Szybki i wściekły
Naczelnik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5105
Skąd: Północ
Wysłany: Śro Wrz 08, 2010 00:20   

ADI napisał/a:
panowie czy to wygluszenie jest wam az tak potrzebne????

z głośnikami dostane 2 maty więc ich nie wyrzucę ;)
_________________
"Bo los z nas drwi, drwi z nas co dzień"
 
 
ADI
Jestem Nowy

Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 14
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Wrz 08, 2010 01:40   

Nie no pytalem czy to sie az tak przyda??? A czy jak juz sami to sobie wykonamy czy to da nam prawidlowy efekt
 
 
cimar
Szybki i wściekły
Naczelnik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5105
Skąd: Północ
Wysłany: Śro Wrz 08, 2010 09:07   

Hmm jak się wykona to odpowiednio to czemu nie ;)
Mam już parę wskazówek z innych for :cool:
_________________
"Bo los z nas drwi, drwi z nas co dzień"
 
 
Ada$
Kierowca kat. B


Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 283
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Wrz 09, 2010 14:17   

Adi a czym się różni wygłuszenie fabryczne od tego które sami zrobimy czy tego które zrobi nam profi firma? Praktycznie niczym, ewentualnie jakością materiałów i ich ilością. Wygłuszenie to wygłuszenie nie da się go źle przykleić jedynie możesz dać go za mało co pogorszy jakość wygłuszenia. Profi firmy jedynie moze mają więcej bajeranckiego sprzętu i kilka ciekawych trików do przyklejania i tyle.
_________________

 
 
 
ADI
Jestem Nowy

Dołączył: 25 Sie 2010
Posty: 14
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Wrz 13, 2010 00:40   

XxX_DARO_XxX napisał/a:
Adi a czym się różni wygłuszenie fabryczne od tego które sami zrobimy czy tego które zrobi nam profi firma? Praktycznie niczym, ewentualnie jakością materiałów i ich ilością. Wygłuszenie to wygłuszenie nie da się go źle przykleić jedynie możesz dać go za mało co pogorszy jakość wygłuszenia. Profi firmy jedynie moze mają więcej bajeranckiego sprzętu i kilka ciekawych trików do przyklejania i tyle.


tak samo czym sie rozni oryginalna tuba np. firmy jbl a zbudowana niemal ze identyczna wlasnorecznie zrobiona ...... tym ze oryginal kosztuje drozej i duzo lepiej gra:)
 
 
Ada$
Kierowca kat. B


Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 283
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Wrz 13, 2010 11:16   

Niekoniecznie musi lepiej grać, zaley od parametrów głośnika. Niektóre lepiej grają w subku otwartym niż zamkniętym a są włożone w zabudowie zamkniętej. CZy zabudowa Sonicazbudowana przez niego samego źle gra?
Pokaż mi tak grającą zabudowe ze sklepu ;]
_________________

 
 
 
Karol
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3344
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Wrz 13, 2010 12:50   

Przy obudowie zamkniętej traci się połowę mocy. Najlepsze są obudowy typu Bass-reflex , czyli obudowa otwarta.

Tutaj macie linka jak nie wiecie o co mi chodzi.

Głośnik gra tak samo z przodu, jak i z tyłu, więc obudowa zamknięta jest bez sensu. Tak jak wyżej pisałem, traci się 50% mocy głośnika przez obudowę zamkniętą...
Ostatnio zmieniony przez Karol Pon Wrz 13, 2010 12:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Ada$
Kierowca kat. B


Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 283
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Wrz 13, 2010 20:14   

W zasadzie masz racje ale nie w każdej zabudowie się to sprawdza. W sensie ten sam zestaw może grać różnie w 2 innych autach,
_________________

 
 
 
marasss2
Kierowca Skutera


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 525
Skąd: STAROGARD GD
Wysłany: Nie Wrz 19, 2010 17:09   

Karol napisał/a:
Przy obudowie zamkniętej traci się połowę mocy
Fascynujace to co piszesz :razz: pierwszy slyszę i pewnie nie tylko ja że obudowa odbiera moc glośnikowi Haha jak na moje to glośnik czy to w b-r czy zamkniętej dalej bedzie dysponował np. 250 W a różnica bedzie tylko w dB. Poza tym mylisz się pisząc ,że najlepsza jest obudowa bass reflex.
_________________
Jest TURBO
Jest QUATTRO
jest ZABAWA
 
 
Karol
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3344
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie Wrz 19, 2010 17:16   

Obudowa bass-reflex jest najlepsza w stosunku jakości do ceny... Nikt audiofilem chyba nie jest i nie będzie wydawał niebotycznych pieniędzy na car audio...

A słyszałeś kiedyś o tym, że głośnik gra tak samo z przodu jak i z tyłu ?
 
 
 
marasss2
Kierowca Skutera


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 525
Skąd: STAROGARD GD
Wysłany: Nie Wrz 19, 2010 17:29   

Karol napisał/a:
A słyszałeś kiedyś o tym, że głośnik gra tak samo z przodu jak i z tyłu ?

A co to ma do rzeczy :???:
Karol napisał/a:
Obudowa bass-reflex jest najlepsza w stosunku jakości do ceny
No i tu też ciekawe rzeczy piszesz jakości czego bo chyba nie dzwięku poza tym jeżeli już się upierasz przy cenie to jest też droższa w produkcji. Głośnik dobrze grający w b-r napewno nie jest tani. Istnieją takie rzeczy jak wytrzymałość mocowa głośnika i odpowiedz impulsowa które w b-r są bardzo marne w budżetowych głośnikach.Napisałeś bardzo ogólnie że b-r jest najlepszy a to nie porawda dlatego próbuję to poprawić.Ale jak napisałeś że nikt z nas nie jest audiofilem to może i masz rację ale wiekszość z nas nie lubi jak w aucie tlucze i dudni i wychodzimy tylko z bulem głowy a chyba nie o to chodzi w muzyce a 99% tanich b-r zapewnia właśnie takie wrażenia.
_________________
Jest TURBO
Jest QUATTRO
jest ZABAWA
 
 
Karol
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3344
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie Wrz 19, 2010 18:00   

Właśnie, napisałeś na tanich b-r. A ja nie mówię o tanich, ale też niebotycznie drogich. Mówię o sprzęcie firmowym, za "normalne" pieniądze...
 
 
 
marasss2
Kierowca Skutera


Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 525
Skąd: STAROGARD GD
Wysłany: Nie Wrz 19, 2010 18:38   

Napisałem też budżetowych a wiekszość "firmówek" robi sprzęt budżetowy.Inaczej mowiąc jeżeli bedziesz miał głośnik za 600 zł to jest duże pradwopodobieństwo że lepiej zagra w obudowie zamknietej- lepiej znaczy naturalniej nie glośniej,donoślej czy coś w tym stylu a mam wrażenie że wiekszość mysli że lepiej to glośniej. Niestety taka jest prawda obudowy b-r już mają taką charakterystykę ,że albo buczą albo dudnią i nienaturalnie podbarwiają dzwięk.I to jest wina wlasnie obudowy gdyż membrana w takiej budzie lata sobie niemal swobodnie nie mając żadnego "hamulca"jak w budzie zamknietej co powoduje że są bardziej podatne na uszkodzenie.Jeżeli do tego dojdzie wzmacniacz ktory nie potrafi opanować latającego głośnika to kiszka gwarantowana.
_________________
Jest TURBO
Jest QUATTRO
jest ZABAWA
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Pon Paź 04, 2010 16:26   

Więc powiedzcie tak konkretnie:

:arrow: Gdzie można kupić te maty bitumiczne?
:arrow: Jakie są ich wymiary?
:arrow: Ile one kosztują?

I nie pitolić mi tu o głośnikach bo to nie ten temat :)
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11