autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Land Rover Range Rover Sport
Autor Wiadomość
Wosiek
Maniak Resoraków
Wosiek


Dołączył: 27 Sie 2017
Posty: 48
Skąd: Starogard Gdański
  Wysłany: Nie Gru 16, 2018 19:32   Land Rover Range Rover Sport

Witam, miał ktoś styczność z RRS 4.2 V8 2005-2012 lub słyszał jakieś opinie? Tyle co mi się udało przeczytać to pancerny silnik Jaguara i felerny kompresor pneumatyki. Ewentualnie 3.6 TD
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Nie Gru 16, 2018 22:37   

Ponoć wszystko co ma w nazwie randge Rover może pochlanac więcej niż kosztuje w zakupie :mrgreen:
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Śro Gru 19, 2018 12:46   

całość, jak przy każdym aucie jak ktoś poprzednio dbał - tak Ty potem będziesz miał.. problemy i koszty ich rozwiązania jak w klasowych konkurentach..
miesięczny limit na karcie kredytowej 20k. PLN na ogół załatwia wiele problemów w tego typu wozie..
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Wosiek
Maniak Resoraków
Wosiek


Dołączył: 27 Sie 2017
Posty: 48
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Gru 20, 2018 01:50   

conpress napisał/a:
całość, jak przy każdym aucie jak ktoś poprzednio dbał - tak Ty potem będziesz miał.. problemy i koszty ich rozwiązania jak w klasowych konkurentach..
miesięczny limit na karcie kredytowej 20k. PLN na ogół załatwia wiele problemów w tego typu wozie..

Dość sporo części jest już w zamienniku i nie są to ceny jakoś przerażajace. Natomiast niektóre z części nie są dostępne i chyba boje się ceny choć jest to już starszy samochód.
 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Czw Gru 20, 2018 15:58   

Auto okrutnie traci na wartości właśnie przez awaryjność i drogie naprawy.
Bardziej gadżet i określenie statusu właściciela niż auto.
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Pią Gru 21, 2018 00:58   

Wosiek napisał/a:
conpress napisał/a:
(..)
miesięczny limit na karcie kredytowej 20k. PLN na ogół załatwia wiele problemów w tego typu wozie..

Dość sporo części jest już w zamienniku i nie są to ceny jakoś przerażajace. Natomiast niektóre z części nie są dostępne i chyba boje się ceny choć jest to już starszy samochód.


Co niby jest w zamienniku? Filtry, klocki, tarcze..?? moze i tak.. polecam poszukac innych eksploatacyjnych gratów.. amorkow, podpor wału, tulei zawieszenia, albo i calych wahaczy.. przeplywomierzy, przepustnic.. dobrze że Range Rover Sport t raczej technicznie Discovery niż typowy Range.. ale..

Zrob sobie taki maly test.. zalóżmy że bedziesz trzymał auto 3 lata.. i podlicz..
- kpl opon letnich, zimowych.. np 275/40R20
- kpl tarcze klocki przod i tyl (to akurat bedzie tanie ;-) )
- olej w skrzyni + filtr (regeneracja konwertera - w dieslu bardziej niż pewne)
- rozrzad (tak, łańcuchowy w benzynie tez sie wymienia)
- łożysko koła przód, łożysko tył
- amorki - powiedzmy tylko na przód..
- chłodnica wody

do tego serwis..robocizna.. ustawienie geometrii - raczej tylko z komputerem serwisowym - inaczej nie ogarnie się tego dobrze.. ogólnie - większość gadgetów tylko u speca od tej marki.. pogadaj z 2-3 użytkownikami takich aut.. albo lepiej zobacz jakie mają inne auta, gdzie mieszkają, gdzie byli na wakacjach - jak masz podobny status lub wyższy - bierz w ciemno ;-)
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Wosiek
Maniak Resoraków
Wosiek


Dołączył: 27 Sie 2017
Posty: 48
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Gru 24, 2018 12:53   

Dlatego właśnie wolałem zapytać, bo w sieci mało jest opisane o tym aucie. Natomiast ojciec upatrzył sobie nissana pathfindera a z tego co wiem to tez strasznie awaryjny. Ja myślałem jeszcze o jeepie grand cherokee (benzyna).
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pon Gru 24, 2018 13:06   

Wosiek, nie ma aut bezawaryjnych chyba że jakieś stare ja po remoncie silnika w murano nie mam już problemów :)
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12