autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Karol
Czw Sie 19, 2010 21:42
Cimar- Ford Fiesta MK3, 1993r
Autor Wiadomość
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Czw Mar 25, 2010 23:54   

Omg a kto Ci pisał ze ma na imię Krzysiu i że masz się zdać na mnie, pisane w poprzednich postach :?: :roll:

No nie wiem czy ostatnie zachowanie na drodze było przepisowe :P
Ja wiem że jeżdżę "dynamicznie" ale takich cyrków jak Ty to nawet po pijaku za kółkiem nie odwalam :lol: żarcik ;)
_________________

 
 
fullas
Kierowca kat. B
Kierowiec rajdowy



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 243
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Czw Mar 25, 2010 23:57   

cimar napisał/a:
Po za tym brumam sobie przepisowo


Czyli CB to element 'dekoracyjny'? Bo z tego co się orientuję służy ono żeby pytać czy gdzieś czasem miśki nie stoją i z reguły jest praktykowane przez tirowców i 'krawaciarzy' :)
 
 
cimar
Szybki i wściekły
Naczelnik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5105
Skąd: Północ
Wysłany: Pią Mar 26, 2010 00:02   

Bushido napisał/a:
Omg a kto Ci pisał ze ma na imię Krzysiu i że masz się zdać na mnie, pisane w poprzednich postach :?: :roll:

No nie wiem czy ostatnie zachowanie na drodze było przepisowe :P
Ja wiem że jeżdżę "dynamicznie" ale takich cyrków jak Ty to nawet po pijaku za kółkiem nie odwalam :lol: żarcik ;)
Hmm oj tam :roll:
fullas napisał/a:
cimar napisał/a:
Po za tym brumam sobie przepisowo


Czyli CB to element 'dekoracyjny'? Bo z tego co się orientuję służy ono żeby pytać czy gdzieś czasem miśki nie stoją i z reguły jest praktykowane przez tirowców i 'krawaciarzy' :)

Hmm CB też się przydaje w trasie, typu zapytanie o drogę, bo ja wciąż w domu nie siedzę wiec wiesz, odpowiedź sobie sam. :wink:
_________________
"Bo los z nas drwi, drwi z nas co dzień"
 
 
fullas
Kierowca kat. B
Kierowiec rajdowy



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 243
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Mar 26, 2010 00:05   

cimar napisał/a:
Hmm CB też się przydaje w trasie, typu zapytanie o drogę, bo ja wciąż w domu nie siedzę wiec wiesz, odpowiedź sobie sam. :wink:


'Hmm' coś sugerujesz?

BTW: trochę te Twoje zdania mało składne
Ostatnio zmieniony przez fullas Pią Mar 26, 2010 00:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
cimar
Szybki i wściekły
Naczelnik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5105
Skąd: Północ
Wysłany: Pią Mar 26, 2010 00:07   

fullas napisał/a:
cimar napisał/a:
Hmm CB też się przydaje w trasie, typu zapytanie o drogę, bo ja wciąż w domu nie siedzę wiec wiesz, odpowiedź sobie sam. :wink:


'Hmm' coś sugerujesz?

Hmm to żebyś pisał na temat :wink:
A nie posty typu po co ci cb jak twój samochód wyciąga tyle i tyle :wink: nie o to tu chodzi :neutral:
_________________
"Bo los z nas drwi, drwi z nas co dzień"
 
 
fullas
Kierowca kat. B
Kierowiec rajdowy



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 243
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Mar 26, 2010 00:11   

cimar napisał/a:

Hmm to żebyś pisał na temat :wink:
A nie posty typu po co ci cb jak twój samochód wyciąga tyle i tyle :wink: nie o to tu chodzi :neutral:


W temacie była poruszona sprawa CB Radia więc wypowiedzi są jak najbardziej na temat. A wiadomo nie od dziś że CB jest po to żeby jeździć z większym butem i żeby przypadkiem policja nie zaskoczyła z za rogu. A do wskazywania trasy jest GPS :)
 
 
cimar
Szybki i wściekły
Naczelnik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5105
Skąd: Północ
Wysłany: Pią Mar 26, 2010 00:15   

GPSa nie mam jak chcesz mi dać to ok. Ostatnio byłem w Gdyni i się zgubiłem to jest główny powód zakupu Cb o prędkość się nie boję nie jadę więcej niż 90
_________________
"Bo los z nas drwi, drwi z nas co dzień"
 
 
fullas
Kierowca kat. B
Kierowiec rajdowy



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 243
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Pią Mar 26, 2010 00:18   

GPS jest w wielu przypadkach tańszy niż CB i praktyczniejszy. Ale co ja będę się wymądrzał jak wiesz lepiej :)
 
 
cimar
Szybki i wściekły
Naczelnik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5105
Skąd: Północ
Wysłany: Pią Mar 26, 2010 01:26   

conpress napisał/a:
..wszystko zależy ile chcesz kasy utopić..
ale (tutaj moja opinia co do auta pokroju finansowego typu fiesta MK III) :

a) na pewno zainwestował bym w dobre kable do głośników, zasilania..
b) przód min. zestaw dwudrożny (osobno średnie i wysokie tony - jakiś zestaw z dedykowaną zwrotnicą) - nie wiem jaki masz oryginalny otwór w drzwiach - ale optymalne byłyby jakieś 16cm średnicy.. + Tweetery na wysokości deski rozdzielczej - a nawet wyżej..
c) wytłumienie matami bitumicznymi drzwi od środka, mata aluminiowa pod obicie tapicerskie
d) subwoofer aktywny w bagażnik..
e) jednostka sterująca - wedle upodobania (dla mnie lepszy stary Becker Mexico Pro CD niż jakiś cukierkowaty design nieergonomicznego nowego sprzętu made in Taiwan, Philipines czy nie daj boże China..)
f) na pewno wszystko poskręcać żeby nic nie drżało, latało, telepało.... bagażnik też wygłuszyć.. sprawdzić aku i ładowanie..


Hmm myślałem nad wygłuszeniem ale w tym aucie się nie opłąca wiec zminiłem tylko głośniczki i przewody. subofer sobie oszczędziłem.. głośniki mają 13cm na 16 musiał bym ciąć blachę , radyjko skromne, na razie wystarczy. :idea:
_________________
"Bo los z nas drwi, drwi z nas co dzień"
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Pią Mar 26, 2010 02:09   

cimar napisał/a:
conpress napisał/a:
..wszystko zależy ile chcesz kasy utopić..
ale (tutaj moja opinia co do auta pokroju finansowego typu fiesta MK III) :

a) na pewno zainwestował bym w dobre kable do głośników, zasilania..
b) przód min. zestaw dwudrożny (osobno średnie i wysokie tony - jakiś zestaw z dedykowaną zwrotnicą) - nie wiem jaki masz oryginalny otwór w drzwiach - ale optymalne byłyby jakieś 16cm średnicy.. + Tweetery na wysokości deski rozdzielczej - a nawet wyżej..
c) wytłumienie matami bitumicznymi drzwi od środka, mata aluminiowa pod obicie tapicerskie
d) subwoofer aktywny w bagażnik..
e) jednostka sterująca - wedle upodobania (dla mnie lepszy stary Becker Mexico Pro CD niż jakiś cukierkowaty design nieergonomicznego nowego sprzętu made in Taiwan, Philipines czy nie daj boże China..)
f) na pewno wszystko poskręcać żeby nic nie drżało, latało, telepało.... bagażnik też wygłuszyć.. sprawdzić aku i ładowanie..


Hmm myślałem nad wygłuszeniem ale w tym aucie się nie opłąca wiec zminiłem tylko głośniczki i przewody. subofer sobie oszczędziłem.. głośniki mają 13cm na 16 musiał bym ciąć blachę , radyjko skromne, na razie wystarczy. :idea:


..miało być o car audio :roll: ..!! (przynajmniej na poziomie "fiony")

a Ty zaserwowałeś autu słuchawki Panasonix (13cm :twisted: )

:mrgreen:
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
cimar
Szybki i wściekły
Naczelnik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5105
Skąd: Północ
Wysłany: Pią Mar 26, 2010 02:12   

Hmm a ty jakie masz głośniczki w swoim bmw ? :razz:
_________________
"Bo los z nas drwi, drwi z nas co dzień"
 
 
Jankes
Mistrz Kierownicy
Papież



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 2622
Skąd: Rywałd
Wysłany: Pią Mar 26, 2010 02:30   

Jak na mnie głośniki najlepsze ma HELIX i Harmann/Kardon a jednostki sterujące JVC i Blaupunkt.. :grin:
_________________


Go Hard or Go Home... tutaj nikt
nie jara się springami Eibacha -40 i
oponą 205/45, tutaj tnie sie
kolektory na części i składa na
nowo żeby urwać jeszcze pół
centa...
Ostatnio zmieniony przez Jankes Pią Mar 26, 2010 02:32, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
cimar
Szybki i wściekły
Naczelnik



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 5105
Skąd: Północ
Wysłany: Pią Lip 02, 2010 00:28   

O to mój tymczasowy złom.


MODEL:Nissan Navara

SILNIK: 2.5dci 171KM i 403nmn
3 opcje napędu 4x4, napęd na 2 koła i napęd 4x4 z blokadą tylnego

UKLAD WYDECHOWY: seria



ELEKTRONIKA i ELEKTRYKA: seria


UKLAD NAPĘDOWY: 5 biegów seria



ZAWIESZENIE: seria



UKLAD HAMULCOWY: seria
Plany, zrobić misę olejową bo olej wycieka i co tygas trzeba dolewać litr oleju.
_________________
"Bo los z nas drwi, drwi z nas co dzień"
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Pią Lip 02, 2010 00:32   

To chyba jest temat Twojej Fiesty więc po co Navare wrzucasz? :D
_________________

 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Pią Lip 02, 2010 00:40   

Bushido napisał/a:
To chyba jest temat Twojej Fiesty więc po co Navare wrzucasz? :D


..auto zastępcze.. :mrgreen:
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12