autostarogard.pl Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki olej najlepiej wlać do silnika
Autor Wiadomość
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Wto Mar 30, 2010 08:41   

Lincoln napisał/a:
(..)proszę nie pisać, że u jednego producenta 10w40 to to samo co u drugiego, to bzdura, potwierdzona testami ludzi ktorzy posiadaja wskaźnik temp oleju (źródło Technika Motoryzacyjna wydanie marcowe)


Lincoln, istnieje możliwość zapodania linka lub zeskanowania tego artykułu i pokazania go tutaj no forum? ..właśnie najbardziej chodzi mi o konkrety w tej materii a nie pobieżne opinie w stylu: "bo ktoś coś tam kiedyś komuś o czymś.."

D2 napisał/a:
(..)
conpress napisał/a:
..Red Line, Royal Purple - to świetne oleje które moi znajomi stosują z powidzeniem za wielką wodą.. tyle że te skondinąd świetne oleje są wręcz aż za dobre do normalnych-cywilnych silników..

a w jakich autach oni je stosują? ;) (..)


..otóż we wszelkich autach po tuningu jednostki spod maski.. głównie Dinana..
mieliśmy też 2 klientów startujących w ichniejszym RallyCrosie, Vettach typu ZR, niektórzy lali to do swoich "eMek".. i wszyscy Ci - którzy mieli za dużo kasy :wink:
(swoją drogą "normalne" komercyjne produkty smarne i typowo eksploatacyjne są tam bardzo tanie - czesto kilka razy mniej niż w Europie.. :???:
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Wto Mar 30, 2010 10:38   

Motul 300V kosztuje od razu na pierwszej aukcji z allegro 180zł+koszt wysyłki

Motul 300V

A Valvoline DuraBlend kosztuje 108zł u Patana+bilet na 19stkę (tak to jest półsyntetyk bo taki mnie interesuje)

Ale także jest syntetyk Valvoline Max Life 89zł+przesyłka

Valvoline Max Life

I Valvoline VR1 za 139+wysyłka gratis też dobry olej i też tańszy od Motula
Valvoline VR1


Nie wiem gdzie znalazłeś Motula za 89zł za 4 litry bo ja bym kupił od razu kontener i napewno nie byłbym na tym w plecy ;]

Oto klawiatura zaworowa Civica który latał na Polskim Castrolu, widok mówi sam za siebie


Wiekszy nagar wieksza kompresja wiecej mocy :lol: :lol: :lol: :shock:

A tutaj tabela temperaturowa olejów


A tutaj olej 0W20 :D
0W20
_________________

 
 
Lincoln
MEGA MODERATOR



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3311
Skąd: Osiek
Wysłany: Wto Mar 30, 2010 11:01   

http://www.allegro.pl/ite...0_10w40_5l.html

Proszę Cię bardzo, w Gda na Grunwaldzikiej, za Bimetem a przed salonem Merca, oleje obecnie sa z końca stycznia (kupowałem w zeszłym tyg). Więc proszę pierw dokładnie sprawdzić info potem rzucać porównania.
PS Motul do aut wychodzi w 5 litrowych bańkach!
W kwestii jakości to sami ze znajomkiem na dłubanym Corrado sprawdzalismy, po mniej więcej takich samych katuszach na Castrolu autko miało temp oleju ponad 110C, a na Motulu ledwo 90C, mimo, że były tej samej klasy (10w-40, corrado 2.0 16v ~ 175ps). W TM jest ogolny opis, ale wskazują na pewne czynniki, jak odnajde to podrzuce gazetke na spota!
Ostatnio zmieniony przez Lincoln Wto Mar 30, 2010 11:35, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Wto Mar 30, 2010 14:11   

bushido napisał/a:

Mówiłem o Motul 300V Competition 15W50 bo takie do Hond chłopaki leją, no ale faktycznie bardzo tanio ten olej odkryłeś :) Motul wychodzi w 4,5 i 1 litrowych baniakach a także z 60 litrowych beczek, można sprawdzić ;)

Kurcze chyba się karnę do Gd po tego Motula ale nie wiem czy obecnie latam na syntetyku czy pół syntetyku więc wolę wziąć pół syntetyka by być po środku :)
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Śro Mar 31, 2010 00:02   

..z racji że temat był dosyć ciekawy i "gorący" przeszukałem net co inni myslą w tym temacie i natrafiłem na takie coś co w wielu kwestiach mnie utwierdziło, w kilku dało do myślenia a kilka pozytywnie zaskoczyło..

miłej lektury :cool:
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Mar 31, 2010 00:29   

chyba żartujesz :D z tą lektura nie ma jakiegoś streszczenia albo jakieś wnioski bez czytania :D
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Śro Mar 31, 2010 00:46   

Krzysztof napisał/a:
chyba żartujesz :D z tą lektura nie ma jakiegoś streszczenia albo jakieś wnioski bez czytania :D


wnioski bez czytania.. OK.. nie ma sprawy.. a więc:

- opcja pierwsza - idziesz na stację benzynową znanego wiodącego producenta paliw... podchodzisz do tej fajnej babeczki, która pomiędzy czasem na zrobienie hot-doga a nalewaniem gazu obsługuje Ciebie i walisz do niej prosto z mostu.. poproszę 8 litrów oleju do silnika dla mojej ukochanej..

prawdopodobnie zrobi ona zdziwioną minę i.. raczej za dużo ci nie doradzi poza wskazaniem ragału pomiędzy pisuarem a lodówką z piwem...

- opcja druga
- jedziesz na skarszewską.. ale nie po 7 litrów Sobieskiej czy Staroagrdzkiej - tylko dalej.. nie, nie do wariatkowa z uwagi na lekturę forum, tylko jeszcze dalej..
tam facet w ogrodniczkach o donośnym głosie pokaże Mobila S, Castrola i ...Fuchsa - jako najlepszą jakość za rozsądną cenę.. :-P

- opcja trzecia - po jaką cholerę wymieniać olej???? :???:

- opcja czwarta
- wnikliwa lektura forum i materiałów dostarczonych przez klubowiczów.. - wnioski wyciągasz sam i zmierzasz do właściwego punktu autoryzowanego przedstawiciela marki oleju który zamierzasz kupicć.. powalasz wiedzą zdezorientowanego sprzedawcę.. kupujesz, bierzesz, wychodzisz.. i zmieniasz olej.. cieszysz się swoją GTV i czujesz się o 10 lat młodszy..
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
D2
Kierowca kat. B
Forever Eclipsed



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 367
Skąd: Stg/Warszawa
Wysłany: Śro Mar 31, 2010 01:24   

http://www.royalpurple.co..._supplement.php tu mam taki jeden teścik olejów.. amerykański :P valvoline bushido dobrze wypadł :) szkoda tylko, że nie ma też innych olejów, które wcześniej wymieniłem..
 
 
Bushido
Mistrz Kierownicy



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 3494
Skąd: brać na paliwo?
Wysłany: Śro Mar 31, 2010 10:09   

conpress napisał/a:
Krzysztof napisał/a:
chyba żartujesz :D z tą lektura nie ma jakiegoś streszczenia albo jakieś wnioski bez czytania :D


wnioski bez czytania.. OK.. nie ma sprawy.. a więc:

- opcja pierwsza - idziesz na stację benzynową znanego wiodącego producenta paliw... podchodzisz do tej fajnej babeczki, która pomiędzy czasem na zrobienie hot-doga a nalewaniem gazu obsługuje Ciebie i walisz do niej prosto z mostu.. poproszę 8 litrów oleju do silnika dla mojej ukochanej..

prawdopodobnie zrobi ona zdziwioną minę i.. raczej za dużo ci nie doradzi poza wskazaniem ragału pomiędzy pisuarem a lodówką z piwem...

- opcja druga
- jedziesz na skarszewską.. ale nie po 7 litrów Sobieskiej czy Staroagrdzkiej - tylko dalej.. nie, nie do wariatkowa z uwagi na lekturę forum, tylko jeszcze dalej..
tam facet w ogrodniczkach o donośnym głosie pokaże Mobila S, Castrola i ...Fuchsa - jako najlepszą jakość za rozsądną cenę.. :-P

- opcja trzecia - po jaką cholerę wymieniać olej???? :???:

- opcja czwarta
- wnikliwa lektura forum i materiałów dostarczonych przez klubowiczów.. - wnioski wyciągasz sam i zmierzasz do właściwego punktu autoryzowanego przedstawiciela marki oleju który zamierzasz kupicć.. powalasz wiedzą zdezorientowanego sprzedawcę.. kupujesz, bierzesz, wychodzisz.. i zmieniasz olej.. cieszysz się swoją GTV i czujesz się o 10 lat młodszy..


Normalnie polski Jurek Klarskon ze swoimi felietonami :D
_________________

 
 
conpress
moderator



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 2771
Skąd: z bliska
Wysłany: Śro Mar 31, 2010 10:33   

..chyba Łukasz Conpress :-P
_________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.

Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

Jeśli facet mówi, że coś naprawi, to znaczy, że to zrobi. Nie trzeba mu o tym cały czas co pół roku przypominać..

 
 
Krzysztof
moderator



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 14807
Skąd: Starogard Gdański
Wysłany: Śro Mar 31, 2010 15:44   

przeczytałem od deski do deski muszę przyznać że zadziwiło mnie to co tam pisze, i chyba zastosuje sie do wskazówek, a mianowicie mobil 1 + a przed wymianą płukanie silnika
_________________
Człowiek może osiągnąć wszystko czego pragnie, jeśli tylko pomoże innym w osiągnięciu tego – czego oni pragną.
Zig Ziglar

Moja Niemiecka Taryfa
http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=7001
 
 
 
ptyś1234
Jestem Nowy

Dołączył: 29 Kwi 2010
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 29, 2010 11:00   

Ja powiem tak używam Royal Purple 10W40 a to dlatego że zaciekawiła mnie bardzo mała skaza wywołana przez ten olej w porównaniu do innych marek :wink: a mianowicie znalazłem ją na http://www.youtube.com/watch?v=EC2snrIAU2w a ten filmik dowadzi jak doskonały jest ten olej a poza tym przestało mi stukać pod maską co ogromnie mnie cieszy. Zacząłem się oglądać za tym olejem bardziej i doszedłem do przedstawiciela w Polsce który dodatkowo przedstawił mi zalety tego oleju a mianowicie na www.innochem.pl między innym można zobaczyć ten olej. A jeszcze jedno...to co mnie najbardziej zdziwiło w tym oleju to kolor... jest fioletowy :-) pozdrawiam
 
 
D2
Kierowca kat. B
Forever Eclipsed



Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 367
Skąd: Stg/Warszawa
Wysłany: Czw Kwi 29, 2010 11:55   

miałem ten olej wcześniej i mogę Cię zapewnić, że będziesz bardzo zadowolony :) teraz już się na niego nie zdecydowałem bo taniej miałem 5l millersa niż royal purple w innochem :P
 
 
Tomix
Kierowca Rajdowy


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1933
Skąd: Pączewo
Wysłany: Pon Paź 27, 2014 21:37   Oleje opinie

W temacie można wyrażać swoje opinie na temat olejów polecać odradzać :)

Może podobne tematy były ale szukam jakiegoś dobrego oleju, najlepiej pełen syntetyk . Zastanawiam się nad dwoma markami motul/valvoline .

Tak wiec zaczynam oleje Fusch http://www.fuchs-oil.pl
Stosunek ceny do jakości na moje jest bardzo dobry nie znalazłem różnicy pracy silnik w mazdzie miedzy valvoline a właśnie fuschem . Ojciec leje do golfa od kilku lat i jest spoko. Oleje przekładniowe bardzo dobrej jakości ,wspomaganie zalałem w bmw właśnie fuschem.
 
 
pietro
Mistrz Kierownicy
bus driver ;)



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 23 Wrz 2011
Posty: 2732
Skąd: się znamy?
Wysłany: Pon Paź 27, 2014 22:22   

Polecam Fusch GT1 oraz Valvoline MaxLive .... stosowałem obydwa i pełne zadowolenie
_________________
było:

406 Pininfarina 133 PS http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=3444
Passat V6 USA 192 PS http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=4766
Toyota AE92 SI 105 PS http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=5135
Mazda RX-8 193 PS http://www.autostarogard.pl/viewtopic.php?t=5576
Mondeo ST220 226 PS http://www.autostarogard....p?p=88952#88952
Mercedes CE230 132 PS http://autostarogard.pl/viewtopic.php?t=6426


"Twój samochód jest wtedy wystarczająco szybki, gdy stojąc rankiem przed nim boisz się go otworzyć" Walter Röhl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11